Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   1229 / 2500
(#) Koncsar válasza voodoo hozzászólására (») Feb 8, 2013 /
 
Köszi ez jó volt, tetszett.
(#) agressiv válasza highand hozzászólására (») Feb 8, 2013 /
 
Ez frankó, de hogy jön ide?
(#) highand válasza agressiv hozzászólására (») Feb 9, 2013 /
 
Szerintem ez egy erősítő, buffer. Általánosan használható minden PWM, DELTA, PRM erősítőben. Tehát így jön ide.
(#) voodoo válasza matyusz hozzászólására (») Feb 9, 2013 /
 
Átnéztem közbe az összes ellenállást színkódos progi segítségével. Meglepődtem azon ,hogy mind jók! Nem tudom már mi a fene maradt még ki ami tuti zárlatos. De ez a rejtélyes B-E közti 25 ohm, és a 650mA/oldal kajálása rendkívül zavar!
(#) voodoo válasza voodoo hozzászólására (») Feb 9, 2013 /
 
Még is csak kezd egyre jobban bebizonyosodni bennem az, hogy szépen megvehetem bele az új MJL párokat! Nagyon fel tud mérgelni. Csak 14db van belőle... Kiszedem a diódák egyik lábát, a kondikat is, vagy csak azoknak is az egyik lábukat, átnéztem az összes ellenállást nagyon jók, segédtranyók megint csak jók, nem zárlatosak sehol. Ez tuti végfokos. A 14 darabból 2db ami középen van és egymással szembe vannak 93-93-esek azok nem sípolnak (50ohm felett van a B-E lábuk közti impedancia) a 93-asokból balra kettő szint úgy jók nem sípolnak. De a többi igen, viszont kiforrasztva tök jól működik az összes. Vagy ha fel van cserélve és a nem sípolós helyére berakok egy másikat. Akkor az is jól megy. De csak ott. Szóval a 14 helyből 2 szembelévő és a 93-as sorba a negatív oldalon 2d egymás melletmegint csak jó. (hely az jó meg a tranyó is amit éppen oda forrasztok) látott már valaki ilyet?
A hozzászólás módosítva: Feb 9, 2013
(#) agressiv válasza voodoo hozzászólására (») Feb 9, 2013 /
 
Szigetelés a tranyó alatt rendben?
(#) matyusz válasza voodoo hozzászólására (») Feb 9, 2013 /
 
Amit még kérdezni akarok. Mindig mikor be akarod üzemelni, akkor raksz rá bordát? Csak azért, hogy megfelelő-e a szigetelés, mert ha nem akkor az lesz a bibi. Az összes tranyót forraszd be, és úgy méricskélj rajtuk (szerintem csak a végtranyókon) és ahol ilyen 400 ohm alatti értéket kapsz, vagy először ahol csak ilyen nagyon kicsi értéket, pl.: 50 ohm azon körben menj vissza a tranyó lábán visszafelé, próbáld meg visszavezetni, hogy mi lehet ott és azt méregesd. És bocsi a kérdésért de a tranyókat minden irányban kimérted ahogy kivetted?
(#) matyusz válasza matyusz hozzászólására (») Feb 9, 2013 /
 
Csak ilyet találtam, de ez nem nagyon hasonlít rá. A kis trimmereket esetleg nézd még meg ugyanúgy diódavizsgálóban, de gondolom nem égett meg.
(#) blasz válasza voodoo hozzászólására (») Feb 9, 2013 /
 
Bővebben: LinkMegnéztem a képeket ez a GPA600 végfok,azért nem gyártják mert nagyon drágára jön ki a panel készen
A hozzászólás módosítva: Feb 9, 2013
(#) blasz hozzászólása Feb 9, 2013 /
 
Bocs most megtaláltam,van 800 as 1-1 tranyóval hosszabb ennyi a különbség
(#) voodoo válasza blasz hozzászólására (») Feb 9, 2013 /
 
800-ast gyártják még vagy a 600-ast? Vagy már egyiket se? Igen a képen a 600-as van az enyém az már 800-as. Mondjuk nekem inkább valami rajz kéne róla vagy akinek van infója a 600as vagy 800-asról. Örülnék.
(#) blasz válasza voodoo hozzászólására (») Feb 9, 2013 /
 
Sajnos egy GPA rajz se publikus
emersys kollégát keresd ő lehet tud segiteni
A hozzászólás módosítva: Feb 9, 2013
(#) janikukac válasza janikukac hozzászólására (») Feb 9, 2013 /
 
Mivel múltkor nem sikerült az erősítőt rendbe hozni, ezért most elkezdtem átépíteni. Mellékeltem a helyzetet, még a drótozás nincs elkezdve. A kapcsolás szerint 2200µF kell mindenhova, én azok helyett 4700µF-ot raktam. Mivel ez így van, kell valami + szűrés a Graetz-re? Tegyek esetleg még valamit, valahova, hogy a zúgás, búgás, gerjedés még véletlen se történjen meg?
(#) voodoo válasza matyusz hozzászólására (») Feb 9, 2013 /
 
Igen, borda nélkül is próbálom. Van a 93-asok sorába két utolsó tranyó hely. Ott nem sípol a multiméter B-E közötti lábainál Az összes többinél é a 94-esek sorába is végig mind (kivéve középen ott is) Tehát összesen a 14 MJL tranyókból két szemközti és a két 93-as a végén nem sípol nagyon érdekes! Nem találok semmit amit gyanút foghatnék rá. De ha oda berakok másik tranyót (borda messze nincs sehol) akkor az se sípol. Bárhol máshol igen.
(#) blasz válasza voodoo hozzászólására (») Feb 9, 2013 /
 
Úgy próbáld hogy a védelemnek adsz feszt 12-15vDc mert a relé földre zár kimeneten,hátha mások lesznek az értékek
(#) voodoo válasza blasz hozzászólására (») Feb 9, 2013 /
 
Az a nagy gubanc, hogy a retélyes 25 ohm még mindig fenn áll. Nem tudom megérteni hogy történhet ez?
(#) blasz válasza voodoo hozzászólására (») Feb 9, 2013 /
 
Ha nem megy ne pazarold a pénzed tranyókra,hivd fel bátran.segítség
(#) voodoo válasza blasz hozzászólására (») Feb 9, 2013 /
 
De én még ilyen lehetetlen hibával nem találkoztam! Nem hiszem el, hogy kifog rajtam egy ilyen. Nagyon boszantó! Mi az, hogy párhuzamosan vannak kötve és ebből gondol egyet és csak két utolsó lesz az aki kilóg a sorból de még ez is meg van tuningolva azzal hogy nem mind a két oldalon párhuzamosan csak a 93-as oldalon azokból is csak kettő egymás mellett + a középső. Ennyi. Ja és a lapon keresendő a hiba, tranyók nélkül produkálja ezt.
A hozzászólás módosítva: Feb 9, 2013
(#) blasz válasza voodoo hozzászólására (») Feb 9, 2013 /
 
Próbáltad kevesebb tranyóval tápfeszt adni neki?,aztán párosával vissza?És mérni az áramfelvételt és az egyenfeszt
Amelyik tranzisztor páros jónak mérted azzal kezd
A hozzászólás módosítva: Feb 9, 2013
(#) voodoo válasza blasz hozzászólására (») Feb 9, 2013 /
 
Még nem, de szerntem ki is nyírná a végtranyókat ha kevesebbel próbálnám nagy fesszel. Más próba tápom meg nincs. Minden tranyó páros jó. Hidd el mind jó. Mert az alaplapon ha bármelyiket oda teszem a két VÉGÉRE akkor ott jó ot ninsc zárlat. DE minden máshol zárlat van az alaplapon ugyhogy ha oda teszem akkor zárlat is marad továbbra is.
(#) voodoo válasza blasz hozzászólására (») Feb 9, 2013 /
 
Mingyár le rajzolom ogy érthető legyen, csak közbe kajálok is.
(#) blasz válasza voodoo hozzászólására (») Feb 9, 2013 /
 
Nem nyirod ki a tranyókat mindegyikre ugyan annyi fesz megy a teljes táp,1 pár vagy 7 pár az próbának mindegy csak nem szabad kergetni
(#) voodoo válasza blasz hozzászólására (») Feb 9, 2013 /
 
Így van zárlat. Alul végig a 93-as sorozat van felül végig csak 94-es sorozat van. Így ilyen különlegesen van zárlat de az alaplapon! NINCS BENNE tranyó. Tehát a 94-esnél csak közpen a 93-asoknál középen és a két legutolsó tanyó HELYE nem zárlatos.

zlat.png
    
(#) blasz hozzászólása Feb 9, 2013 /
 
A diódák jók a végeknél biztos? D19 D20 Stb
(#) blasz hozzászólása Feb 9, 2013 /
 
Pedig néztem a képet egyszerűnek tünik,én elkezdeném a végekre menő alkatrészeket kiforrasztani az egyik lábait és mérnék akkor,
(#) voodoo válasza blasz hozzászólására (») Feb 9, 2013 /
 
Számozzuk meg a tranyókat. Bal felső sarokból indulva legyen 1. és így tovább összesen van 14 és visszafele vannak ezek mondjuk. 14 és 13 jó valamint a 11-es és a felsősorban a 4-es. A többi 10 tranyó HELYE zárlatos. IC-t is próbáltam kiszedni, az összes kis tranyót és diódát is, plusz a trimmereket. Akkor is fenn lebeg ez a 24-25 ohm. Nem tudom mi a fene van vele.
(#) voodoo válasza blasz hozzászólására (») Feb 9, 2013 /
 
Diódák? Megnézhetem megint de felesleges szerintem valami nyákon belüli gubanc lehet. Ami mozdítható a panelen én már mindent kiszedtem és feleslegesen de vissza is raktam már unalmamba még a relét is hátha van köze hozzá de semmi. SZerintem nyákon belül valami átér a másikba mivel dupla oldalas vezetékelés van lehet valami áthúzot már másra nem tudok gondolni.
(#) blasz válasza voodoo hozzászólására (») Feb 9, 2013 /
 
Szerintem a nyák megszakad legfeljebb és ennyi,nem maradt valahol valami forr darab? körömkefe
(#) voodoo válasza blasz hozzászólására (») Feb 9, 2013 /
 
Most az van hogy kiszedtem egy 22 ohm -os ellenállást, ami valóban annyi ha megmérem. A színkódja piros-piros-fekete-arany-barna. Az árbra is jelzi az bizony 22 ohm. Így nincs az a titokzatos jelenség a B-E között 24.4 ohm, de akkor mégis minek van az ott? Ja amúgy az ellenállás másik lába az 2.2 ohm/5W ellenállásokon keresztül kötődik vissza a B-lábakra.
(#) blasz válasza voodoo hozzászólására (») Feb 9, 2013 /
 
Hát igy nem tudom megmondani de van szerepe biztos lehet a védelemnek kell,de nem biztos.Próbáld lekövetni az útját hova tart
A hozzászólás módosítva: Feb 9, 2013
Következő: »»   1229 / 2500
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem