Fórum témák
» Több friss téma |
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd!
I. A helyes tápfeszültségek megléte.
II. A kimeneten van-e egyenfeszültség.
Élesztés.
Mindjárt lerajzolom nálam hogy van.
Szia. Én a helyedben egy egyszerű fázisfordítót tennék az erősítő bemenetére úgy ahogy lerajzoltam.
Valóban! Megnéztem, keresek,kigondolom,és majd jelentkezek tanácsért mert szeretnék tanulni!
Van a birtokomban egy hitachi ha-d100 erősítő, és amit tudni lehet róla hogy egy stk 4044 V végfok van benne vagyis 2db
Ingyen kaptam mert rossz volt gondoltam megcsinálom magamnak, sikerült is beszerezni két új végfokot mert azt kinyírták, mivel 4 ohmos hangfalat üzemeltettek róla. Beleraktam az új végfokot újrapasztáztam minden kis hülyeséget ic-ket és működik, de sajnos csak 2 kimenet a másik kettőnek nem tudom mi baja lehet gondoltam rákérdezek haverra hogy belepiszkál e, de elmondta hogy neki sem volt jó a két alsó kimenet. Kiszeretném deríteni hogy mégis mi az oka ennek de sajna nem túl sok eszköz áll rendelkezésemre, valaki tudna esetleg segíteni hogy mégis hol indulja el?
Ez nagyon szép.
1 nem tudjuk hogy aktív vagy passzív a szub amit rá akar kötni. 2 ez igy nem lesz sztereó 3 az impedancia a felére csökken akkor ha párhuzamosan kötsz két hangsugárzót, amitől akár tönkre is mehet a végfok. 4 Tanácsot akkor adj, ha tudod, érted amit a másik szeretne, és biztosan tudod hogy jó amit mondasz.
Négy kimenetes az erősítő? A vagy B, ill A és B?
Ez 9-45V-ig megszólaltatható, és ha véletlen elfüstöl nem tragédia.
Menni mehet, csak nem tudhatod, hogy a másik végfok terhelhető-e alacsony impedanciával, ill még a hangsugárzók impedanciáját sem tudjuk.
Pl. Ha két 4Ohm-ost párhuzamba köt, kap 2Ohm-ot amit a végfok nemigen fog tolerálni nagyobb hangerőnél, és ezt indián módon jelezni is fogja. (füstjellel)
Ez elgondolkodtatott, de ez így nem lesz sztereo. Az egyik oldalon lenne mindkét front, és a szubláda kerülne a másik kimenetre. Nálam a frontok sztereo üzemmódban kellenek, és a szubládát kellene elhelyezni valahogy.. ami aktív.
Köszi!
Majd rágyúrok, nem látom bonyolultnak, próba panelen megpróbálom elkészíteni.
Itt műveleti erősítőt használsz? Milyen típust?
Egyelek meg. A legelején miért nem jelezted, hogy aktív szubod van! De ha már aktív akkor írd le, hogy milyen szintű jeleket tud fogadni? Ha csak kis jelű bemeneted van akkor kötheted a hangerő szabályzó után is. Akkor viszont amit rajzoltam felejtős lesz.
Az egyszeres táp az adatlap 3. ábráján található, nyákrajz is van hozzá. Arra ügyelj, hogy a +/- bekötését fel ne cseréld, sok sikert!
Lassan adod az infókat a cuccosról, így ne várj gyors, pontos segítséget. :no:
Ezek a szörrundos izémizék általában tartalmaznak a kiegészítő csatornák számára két kisebb végfokot is.
Bár ezt a típust nem ismerem. A belsejéről tudsz egy értékelhető fotót feltenni?
Megnéztem a fotót, gyanítom mi lehet. A surround csatlakozókon a sztereó csatornák különbségi jele, vagy ahhoz hasonló jön ki, és csak akkor szól, ha minkét surround csatakozóban van hangfal.
hát most nem tudom mi van velem, de így este nem értem az egészet, holnap pedig rakok fel a belsejéről egy képet
Én ezeket a csatikat használom rajta csak
Az előbb tévedtem. Kéne rajta lenni kapcsolónak (Lautsprecherwahlschalter Basis/Surround. ) , hogy az alsó vagy a felső csatlakozókban lévő hangfalak szóljanak. Itt találtam.
akkor végül is ez egy 2x 105 w os erősítő és csak annyi hogy lehet állítani hogy melyik kimeneten adja le?
én azt hittem hogy 4 x **w
igen van
de ha nincs benyomva egyik se akkor semmi ha main bevan akkor szól a felső és ha sooround is bevan akkor semmi nemváltozik milehet a gond?
Ha surround be van nyomva az alsó csatlakozón jönni kéne a jelnek, legalábbis nálam a Sony ezt csinálja, A és B kétállású gombjaim vannak, 4 hangfal mehet egyszerre, igaz csak 8 ohm felett ajánlja.
értem, de akkor nekem a sorround gombbal valami gond lehet
nekem nem változik a hatására semmi max megpróbálom kicserélni. a 8 ohm felettbe beletartozik még a 8 ohm? az lehetséges hogy az egyik végfokból valamelyik lábat rosszul forrasztottam be és nem érintkezik?
Forrasztási hiba nem lehet. Javaslatom reggel frissen pihenten kövesd le szakadásvizsgálóval és/vagy szemmel hova tart a surround csatlakozóból a vezetés.
A ráköthető minimális ohm-ot az STK adatlapján elvileg megtalálod.
Köszönöm válaszod, és elnézést hogy mindenhová beírogáltam, új témát nyitottam.De egy baj van.Nem tudom nyakon csípni, mert éjszaka halkul le mikor ki van kapcsolva.Nagyon rafinált egy szerkezet.Reggel halkabblesz mint tegnap este.És megy így megy minden nap, míg a végén megáll egy bizonyos ponton.Mint mondtam rafinált.
Üdv:batajohn.
Az a baj ezzel a hibával, hogy nehezen lenyomozható hiba. Sok minden okozhatja, de ami leggyakrabban ilyen hibát okoz, az a jel útjában lévő kapcsolók érintkezőinek oxidálása miatti átmeneti ellenállás, és az elektrolit kondenzátorok kiszáradása, leginkább jelcsatoló részeken.
Javítás szempontjából nem egyszerű hiba, az biztos. Én a helyedben azzal kezdeném, hogy a kapcslókat befújnám kontakt spray -vel, és jól megjáratnám. De ezzel is az a baj, hogy az ilyen régi készülékeknél ez már gyakran nem is elég, és szét kell szedni darabokra a kapcsolókat és úgy megtisztítani. Jó sz.. munka, nekem elhiheted, volt hozzá szerencsém elégszer...
Üdvözlet mindenkinek!
Nekem van egy kenwood kr-a5040 erősítőm és hozzá egy pár videoton dc2550 hangfal ( 8ohm) A probléma recsegés a baloldalból.Néha annyira hogy elis halkul a zene nem erős recsegés csak inkább olyan háttérben futó. a hangfalakat már cseréltem mindig a bal oldal recseg. Amit még észre vettem hogy akkor meg szűnik ha az erősítő hátulján lévő ohm váltót kapcsolgatom. Ha átkapcsolom megszűnik.Viszont mindegy melyiken állt kevesebb mint 8 ohm-on vagy több mint 8 ohm-on a lényeg hogy átkapcsoljam. Legyetek szívesek segítsetek vagy véleményezzétek. Köszönöm
Elkélne egy kis tanács, főleg aki otthon van a témában. Adott egy kis erősítő egy hangerőszabályzóval, egy hangszínszabályzóval (6 lábas potméterek B50K) és egy sztereó-mono átkapcsolóval, a lelke TDA 2007 ennek megfelelő teljesítménnyel. Adott egy másik 2x75W zenei 2x40W-os autós erősítő egy hangerőszabályzóval (6 lábas B20K). Nos gondoltam a kettőt összeházasítom úgy, hogy a kisebb erősítővel állítok hangerőt meg mindent. Amolyan előerősítőként. Majd erről a kimeneti jelet erősíteném a komolyabb panellal. Nos minden szép és jó lenne, sőt elsőre beugrott, hogy a két panel összekötésénél tegyek be esetleg ellenállást. Kipróbáltam mindent szinte, de mégis a jel valamiért szaggat mintha valamelyik potméternek nem tetszene a dolog. Mi lehet a megoldás? Esetleg rossz értékű ellenállást alkalmaztam. Avagy a nagyobb erősítőn kössem direktbe a potmétert, ha igen azt hogy tegyem? Vagy a másikon? Vagy mi a legegyszerűbb megoldás erre a problémára? Vagy okozhat e gondot, hogy a két elem egy közös tápról üzemel és azért rosszalkodik
|
Bejelentkezés
Hirdetés |