Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   768 / 2508
(#) peter1995 válasza (Felhasználó 51715) hozzászólására (») Márc 12, 2011 /
 
Mindjárt lerajzolom nálam hogy van.

névtelen.JPG
    
(#) cicoka válasza (Felhasználó 51715) hozzászólására (») Márc 12, 2011 /
 
Szia. Én a helyedben egy egyszerű fázisfordítót tennék az erősítő bemenetére úgy ahogy lerajzoltam.

0001.jpg
    
(#) jumbo65 válasza reloop hozzászólására (») Márc 12, 2011 /
 
Valóban! Megnéztem, keresek,kigondolom,és majd jelentkezek tanácsért mert szeretnék tanulni!
(#) mylan14 hozzászólása Márc 12, 2011 /
 
Van a birtokomban egy hitachi ha-d100 erősítő, és amit tudni lehet róla hogy egy stk 4044 V végfok van benne vagyis 2db
Ingyen kaptam mert rossz volt gondoltam megcsinálom magamnak, sikerült is beszerezni két új végfokot mert azt kinyírták, mivel 4 ohmos hangfalat üzemeltettek róla.
Beleraktam az új végfokot újrapasztáztam minden kis hülyeséget ic-ket és működik, de sajnos csak 2 kimenet a másik kettőnek nem tudom mi baja lehet gondoltam rákérdezek haverra hogy belepiszkál e, de elmondta hogy neki sem volt jó a két alsó kimenet.
Kiszeretném deríteni hogy mégis mi az oka ennek de sajna nem túl sok eszköz áll rendelkezésemre, valaki tudna esetleg segíteni hogy mégis hol indulja el?
(#) szamóca válasza peter1995 hozzászólására (») Márc 12, 2011 /
 
Ez nagyon szép.
1 nem tudjuk hogy aktív vagy passzív a szub amit rá akar kötni.
2 ez igy nem lesz sztereó
3 az impedancia a felére csökken akkor ha párhuzamosan kötsz két hangsugárzót, amitől akár tönkre is mehet a végfok.
4 Tanácsot akkor adj, ha tudod, érted amit a másik szeretne, és biztosan tudod hogy jó amit mondasz.
(#) szamóca válasza mylan14 hozzászólására (») Márc 12, 2011 /
 
Négy kimenetes az erősítő? A vagy B, ill A és B?
(#) peter1995 válasza szamóca hozzászólására (») Márc 12, 2011 /
 
Bocsi .Nekem így van és megy vele.
(#) reloop válasza jumbo65 hozzászólására (») Márc 12, 2011 /
 
Ez 9-45V-ig megszólaltatható, és ha véletlen elfüstöl nem tragédia.
(#) mylan14 válasza szamóca hozzászólására (») Márc 12, 2011 /
 
bocsi ezt most nemértem

esetleg ha segítBővebben: Link
(#) szamóca válasza peter1995 hozzászólására (») Márc 12, 2011 /
 
Menni mehet, csak nem tudhatod, hogy a másik végfok terhelhető-e alacsony impedanciával, ill még a hangsugárzók impedanciáját sem tudjuk.
Pl. Ha két 4Ohm-ost párhuzamba köt, kap 2Ohm-ot amit a végfok nemigen fog tolerálni nagyobb hangerőnél, és ezt indián módon jelezni is fogja. (füstjellel)
(#) (Felhasználó 51715) válasza peter1995 hozzászólására (») Márc 12, 2011 /
 
Ez elgondolkodtatott, de ez így nem lesz sztereo. Az egyik oldalon lenne mindkét front, és a szubláda kerülne a másik kimenetre. Nálam a frontok sztereo üzemmódban kellenek, és a szubládát kellene elhelyezni valahogy.. ami aktív.
(#) jumbo65 válasza reloop hozzászólására (») Márc 12, 2011 /
 
Köszi!
Majd rágyúrok, nem látom bonyolultnak, próba panelen
megpróbálom elkészíteni.
(#) (Felhasználó 51715) válasza cicoka hozzászólására (») Márc 12, 2011 /
 
Itt műveleti erősítőt használsz? Milyen típust?
(#) cicoka válasza (Felhasználó 51715) hozzászólására (») Márc 12, 2011 /
 
Egyelek meg. A legelején miért nem jelezted, hogy aktív szubod van! De ha már aktív akkor írd le, hogy milyen szintű jeleket tud fogadni? Ha csak kis jelű bemeneted van akkor kötheted a hangerő szabályzó után is. Akkor viszont amit rajzoltam felejtős lesz.
(#) reloop válasza jumbo65 hozzászólására (») Márc 12, 2011 /
 
Az egyszeres táp az adatlap 3. ábráján található, nyákrajz is van hozzá. Arra ügyelj, hogy a +/- bekötését fel ne cseréld, sok sikert!
(#) szamóca válasza (Felhasználó 51715) hozzászólására (») Márc 12, 2011 /
 
Lassan adod az infókat a cuccosról, így ne várj gyors, pontos segítséget. :no:
(#) szamóca válasza mylan14 hozzászólására (») Márc 12, 2011 /
 
Ezek a szörrundos izémizék általában tartalmaznak a kiegészítő csatornák számára két kisebb végfokot is.
Bár ezt a típust nem ismerem.
A belsejéről tudsz egy értékelhető fotót feltenni?
(#) reloop válasza mylan14 hozzászólására (») Márc 12, 2011 /
 
Megnéztem a fotót, gyanítom mi lehet. A surround csatlakozókon a sztereó csatornák különbségi jele, vagy ahhoz hasonló jön ki, és csak akkor szól, ha minkét surround csatakozóban van hangfal.
(#) mylan14 válasza reloop hozzászólására (») Márc 12, 2011 /
 
hát most nem tudom mi van velem, de így este nem értem az egészet, holnap pedig rakok fel a belsejéről egy képet

Én ezeket a csatikat használom rajta csak
(#) reloop válasza mylan14 hozzászólására (») Márc 13, 2011 /
 
Az előbb tévedtem. Kéne rajta lenni kapcsolónak (Lautsprecherwahlschalter Basis/Surround. ) , hogy az alsó vagy a felső csatlakozókban lévő hangfalak szóljanak. Itt találtam.
(#) mylan14 válasza reloop hozzászólására (») Márc 13, 2011 /
 
akkor végül is ez egy 2x 105 w os erősítő és csak annyi hogy lehet állítani hogy melyik kimeneten adja le?
én azt hittem hogy 4 x **w
(#) reloop válasza mylan14 hozzászólására (») Márc 13, 2011 /
 
Van rajta main/surround kapcsoló?
(#) mylan14 válasza reloop hozzászólására (») Márc 13, 2011 /
 
igen van
de ha nincs benyomva egyik se akkor semmi
ha main bevan akkor szól a felső és ha sooround is bevan akkor semmi nemváltozik
milehet a gond?
(#) reloop válasza mylan14 hozzászólására (») Márc 13, 2011 /
 
Ha surround be van nyomva az alsó csatlakozón jönni kéne a jelnek, legalábbis nálam a Sony ezt csinálja, A és B kétállású gombjaim vannak, 4 hangfal mehet egyszerre, igaz csak 8 ohm felett ajánlja.
(#) mylan14 válasza reloop hozzászólására (») Márc 13, 2011 /
 
értem, de akkor nekem a sorround gombbal valami gond lehet
nekem nem változik a hatására semmi max megpróbálom kicserélni.
a 8 ohm felettbe beletartozik még a 8 ohm?
az lehetséges hogy az egyik végfokból valamelyik lábat rosszul forrasztottam be és nem érintkezik?
(#) reloop válasza mylan14 hozzászólására (») Márc 13, 2011 /
 
Forrasztási hiba nem lehet. Javaslatom reggel frissen pihenten kövesd le szakadásvizsgálóval és/vagy szemmel hova tart a surround csatlakozóból a vezetés.
A ráköthető minimális ohm-ot az STK adatlapján elvileg megtalálod.
(#) batajohn válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Márc 13, 2011 /
 
Köszönöm válaszod, és elnézést hogy mindenhová beírogáltam, új témát nyitottam.De egy baj van.Nem tudom nyakon csípni, mert éjszaka halkul le mikor ki van kapcsolva.Nagyon rafinált egy szerkezet.Reggel halkabblesz mint tegnap este.És megy így megy minden nap, míg a végén megáll egy bizonyos ponton.Mint mondtam rafinált.
Üdv:batajohn.
(#) steelbird válasza batajohn hozzászólására (») Márc 13, 2011 /
 
Az a baj ezzel a hibával, hogy nehezen lenyomozható hiba. Sok minden okozhatja, de ami leggyakrabban ilyen hibát okoz, az a jel útjában lévő kapcsolók érintkezőinek oxidálása miatti átmeneti ellenállás, és az elektrolit kondenzátorok kiszáradása, leginkább jelcsatoló részeken.
Javítás szempontjából nem egyszerű hiba, az biztos.
Én a helyedben azzal kezdeném, hogy a kapcslókat befújnám kontakt spray -vel, és jól megjáratnám. De ezzel is az a baj, hogy az ilyen régi készülékeknél ez már gyakran nem is elég, és szét kell szedni darabokra a kapcsolókat és úgy megtisztítani. Jó sz.. munka, nekem elhiheted, volt hozzá szerencsém elégszer...
(#) feco12345 hozzászólása Márc 13, 2011 /
 
Üdvözlet mindenkinek!

Nekem van egy kenwood kr-a5040 erősítőm és hozzá egy pár videoton dc2550 hangfal ( 8ohm)
A probléma recsegés a baloldalból.Néha annyira hogy elis halkul a zene nem erős recsegés csak inkább olyan háttérben futó.
a hangfalakat már cseréltem mindig a bal oldal recseg.
Amit még észre vettem hogy akkor meg szűnik ha az erősítő hátulján lévő ohm váltót kapcsolgatom. Ha átkapcsolom megszűnik.Viszont mindegy melyiken állt kevesebb mint 8 ohm-on vagy több mint 8 ohm-on a lényeg hogy átkapcsoljam.
Legyetek szívesek segítsetek vagy véleményezzétek. Köszönöm
(#) Lázár Péter hozzászólása Márc 13, 2011 /
 
Elkélne egy kis tanács, főleg aki otthon van a témában. Adott egy kis erősítő egy hangerőszabályzóval, egy hangszínszabályzóval (6 lábas potméterek B50K) és egy sztereó-mono átkapcsolóval, a lelke TDA 2007 ennek megfelelő teljesítménnyel. Adott egy másik 2x75W zenei 2x40W-os autós erősítő egy hangerőszabályzóval (6 lábas B20K). Nos gondoltam a kettőt összeházasítom úgy, hogy a kisebb erősítővel állítok hangerőt meg mindent. Amolyan előerősítőként. Majd erről a kimeneti jelet erősíteném a komolyabb panellal. Nos minden szép és jó lenne, sőt elsőre beugrott, hogy a két panel összekötésénél tegyek be esetleg ellenállást. Kipróbáltam mindent szinte, de mégis a jel valamiért szaggat mintha valamelyik potméternek nem tetszene a dolog. Mi lehet a megoldás? Esetleg rossz értékű ellenállást alkalmaztam. Avagy a nagyobb erősítőn kössem direktbe a potmétert, ha igen azt hogy tegyem? Vagy a másikon? Vagy mi a legegyszerűbb megoldás erre a problémára? Vagy okozhat e gondot, hogy a két elem egy közös tápról üzemel és azért rosszalkodik
Következő: »»   768 / 2508
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem