Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   908 / 2504
(#) c27 válasza petemazi hozzászólására (») Szept 20, 2011 /
 
Kösz a segítséget mindenkinek.
Még lenne 2db kérdésem és aztán "mindent" tudok.
Az erősítő teljesítményét hogy tudom meghatározni 4 ill. 8 ohmos terhelésre? (Még nem döntöttem el 4 vagy 8 ohmos hangszórót szerezzek hozzá, érdekelne azért a maximális teljesítmény, hogy melyikkel mennyire hajtható ha egyszer majd azért kéne. Eddig olyat találtam hogy (Upp*Upp)/(8*Rt) ez mennyire reális? Van ennél pontosabb is?)
A másik kérdésem amire nem találtam választ eddig sehol, hogy mik az erősítő pontos paraméterei? A harmonikus torzítás érdekelne főleg.
(#) 1269 válasza Doncso hozzászólására (») Szept 20, 2011 /
 
Azért van a paneltervben irfp240/9240.
(a C11-C12-ről lemaradt egy nulla)

1.1lay.jpg
    
(#) 1269 válasza Ge Lee hozzászólására (») Szept 20, 2011 /
 
Az első gondolatom a VF volt, de abból kering itt a hobbielektronikán elég sok féle.
Ami megtetszett a két N-es (irfp150, ha jól emlékszem)verzió.

Nem készítettem még fet-es végfokot, hajt a kiváncsiság.
(#) Ge Lee válasza 1269 hozzászólására (») Szept 20, 2011 /
 
Fetesből szerintem ez az egyetlen amit érdemes megépíteni (illetve inkább a pwm). Maradj a komplementernél, azon belül azt a verziót építed meg amelyik neked szimpatikus.
(#) ptesza válasza szamóca hozzászólására (») Szept 20, 2011 /
 
Szuperül működik . 10k ellenállásokkal és egy 50k potival építettem. Mikor csillapít többet ? 10k ellenállásokkal ,vagy 47k-val?
(#) szamóca válasza ptesza hozzászólására (») Szept 20, 2011 /
 
47-el, de kisebb a csatornák közötti egymásrahatás.
Jössz egy konkrét hangszóró típusszámmal 300W RMS Big Gun tölcséreshez..
(#) ptesza válasza szamóca hozzászólására (») Szept 20, 2011 /
 
Az OFF -ot sajnos nem értem.
(#) skero válasza szamóca hozzászólására (») Szept 20, 2011 /
 
És mégis mire kellene? Bontást akarsz válalni . Cirokl mesélte ,hogy segítkezett egy ilyen láda építésébe egy ismerősnek ,és beleeszkábáltak egy 25 cm -es vidi hangszórót ami ugye nem oda való. Akkora hatásfoka van a ládának ,hogy így is irdatlan basszusokat adott.
(#) Zoltan.ms hozzászólása Szept 20, 2011 /
 
Sziasztok kérlek segítsetek egy kérdésben, elakadtam és már csak a fórumban bízhatok.
Van egy 200w hídalt végfokom (TDA7294 páros) és erről szeretnék egy fejhallgató leágazást csinálni.
Próbálkoztam már több fejhallgató erősítő panel beillesztésével de egyik sem működik rendesen mert gerjed meg torzít meg ilyesmi, viszont nagyon sok erősítőnél láttam, hogy csak egy 2wattos ellenállással van a végfokról leágaztatva a füles kimenet.
A nagy kérdés -megoldható ez egy ilyen nagy teljesítményű végfok esetében is?
És a hidalt kapcsolás miatt? mert minimum 8 Ohmos a végfok a fülesek meg 32 Ohmosak általában lehet ebből baj?
Ha lehet ellenállással megoldani hogyan tudnám az értékét és teljesítményét meghatározni?
minden válaszért hálás köszönet
nagy segítség lenne

00537.jpg
    
(#) reloop válasza Zoltan.ms hozzászólására (») Szept 20, 2011 /
 
470 ohm soros ellenállást ajánlok a fejhallgató elé. Bővebben: Link
(#) Zoltan.ms válasza reloop hozzászólására (») Szept 20, 2011 /
 
köszi a választ kipróbálom.
...az egyébként hogy van, hogy a 10W-os végfokról is lehet fejhallgatót hajtani (soros ellenállással) meg 200Wattosról is?
hová tűnik a 190Watt különbözet?
nem egészen értem...
(#) reloop válasza Zoltan.ms hozzászólására (») Szept 20, 2011 /
 
A fejhallgatónak csak pár tized watt teljesítményre van szüksége. Ennek 15x-e, azaz pár watt alakul hővé a 470 ohm ellenálláson. Ennyi fogja az erősítőt terhelni fejhallgatózás közben. Amúgy sem szokás ilyenkor az erősítőt teljesen feltekerni. Az előtét ellenállás első sorban a jel/zaj viszony javítása miatt kell, másodsorban védi a fejhallgatót a túlterheléstől.
(#) at22 hozzászólása Szept 21, 2011 /
 
Hali! Mindenkinek! Erősítőt szeretnék csinálni. Már meg van az alap részek csatoltam képeket, már csak a végfok modul hiányzik . Valaki tudna segíteni hogy milyen végfokot csináljak rá. Nem kéne nagy, kb 2x20w 2x25w Az az igazság hogy nem nagyon értek hozzá azért kéne a segítség. Köszi előre is.
(#) reloop válasza at22 hozzászólására (») Szept 21, 2011 /
 
Írd le a tápfeszt, nem bírom elolvasni. A hangfalad hány ohm -os?
(#) emersys válasza reloop hozzászólására (») Szept 21, 2011 /
 
2x21V-ot látok, azaz a szimmetrizáció feltételei adottak.
Talán egy Ic-s, kapcsolás lenne kezdetben a legcélszerűbb?
(2x6800µF szűrésű a táp)
(#) Davidd válasza emersys hozzászólására (») Szept 21, 2011 /
 
Üdv.Ha icset akarsz akkor erre a tapfeszultsegre ajanlom a tda7265,vagy ha nem icset akkor azt hiszem a vf3 szepen menne rola.Egyebkent hany wattos a trafo?
(#) at22 válasza reloop hozzászólására (») Szept 21, 2011 /
 
Helló! itt van ezen jobban látni.

DSC01927.JPG
    
(#) at22 válasza Davidd hozzászólására (») Szept 21, 2011 /
 
Helló! Ott a kép meg csináltam hogy ki lehessen olvasni az adatokat amúgy a trafó 250w és 2x14 voltot ad le üresben.
(#) c27 hozzászólása Szept 21, 2011 /
 
Meg tudná valaki mondani, hogy mekkora a harmonikus torzítása a vf2-nek vagy a conductornak? Van erről valami adat vagy mérte már valaki? Mégis mennyi lehet max. teljesítményen?
(#) lamalas válasza c27 hozzászólására (») Szept 21, 2011 /
 
Udv,

En mar mericskeltem egyszer conductort, de alkalom adtan ujra meg fogom merni, mert nem jegyeztem fel a meres korulmenyeit (sajnos). Csak annyi ismert, hogy 4.7ohmos muterhelesen mericskeltem es kb. 0.02% koruli THD-t mertem 1kHz-en RMAA-val, de ez az adat igy onmagaban nem sokra hasznalhato, nem jellemzi igazan az erositot.

Legkozelebb masik programot hasznalok majd, tobbfele torzitasfajtat megmerek ill. lejegyzem a meresi korulmenyeket is.
(#) szamóca válasza Davidd hozzászólására (») Szept 21, 2011 /
 
Mielőtt ajánlanál TDA7265-öt tájékozódj afelől, hogy milyen impedanciájú hangsugárzója van. Ha 8Ohm-os akkor még elmegy a +-21V-ról, de ha kisebb, lehet ám füst, és könnypatak. A VF3 tápfeszültségigénye csak spec. IC-vel lehet 21V, de ekkor már módosulhat néhány elem benne.
(#) at22 válasza szamóca hozzászólására (») Szept 21, 2011 /
 
Hali! Te milyen végfokot ajánlanál rá és segítenél amúgy 4ohm-os hangszórókkal akarom majd hajtani.
(#) reloop válasza at22 hozzászólására (») Szept 21, 2011 /
 
Úgy érzem a TDA2050 erre lett kitalálva. Gyártasz nyákot, vagy kittelnél.
(#) at22 válasza reloop hozzászólására (») Szept 21, 2011 /
 
Hali! Köszi a tippet de ez egy mono erősítő. Én egy sztereó erősítőt szeretnék.
(#) kadarist válasza at22 hozzászólására (») Szept 21, 2011 /
 
Egymás mellé teszel kettő ilyet és már készen is van a sztereó erősítő.
(#) at22 válasza kadarist hozzászólására (») Szept 21, 2011 /
 
Helló! Kapcsolási rajzot hol tudok szerezni.
(#) reloop válasza at22 hozzászólására (») Szept 21, 2011 /
 
Így néz ki egy csatorna. Ha magad készíted a nyákot akkor a táp részt össze lehet vonni.
(#) deadlyroberta válasza at22 hozzászólására (») Szept 21, 2011 /
 
Mindenre Quad
(#) kadarist válasza at22 hozzászólására (») Szept 21, 2011 /
 
Beírod a gugliba az IC nevét és özönlik rád a rajz. Keress képekre.
(#) szamóca válasza deadlyroberta hozzászólására (») Szept 21, 2011 /
 
Eszed tokja!
Következő: »»   908 / 2504
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem