Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   966 / 2504
(#) Zsoltipapa hozzászólása Dec 23, 2011 /
 
Sziasztok! minden tisztelt fórum társamnak,és moderátorainknak Békés Boldog Ünnepeket .Üdv:
(#) abyka1979 válasza saraha hozzászólására (») Dec 23, 2011 /
 
Miért is csak subra jó?
(#) reloop válasza abyka1979 hozzászólására (») Dec 23, 2011 /
 
Szia! Elliott ajánlja subwoofernek ezt a topológiát. Attól még lehet jó másra is. Az ST151 is ilyen és teljesen korrekt erősítőnek tartom.
(#) saraha hozzászólása Dec 23, 2011 /
 
Üdv fiúk.Csak a saját véleményem,hogy a linkelt amp. zenehallgatásra nem a legjobb választás.Persze ez függ ugye az igényektől is...
Ezt a topológiát én már rég óta alkalmazom sub. hajtásra hidalva,aktív szűrővel.Arra pedig több is mint jó csak ajánlani tudom.
(#) emersys hozzászólása Dec 23, 2011 /
 
Valóban nem épp ideális hifi minőség közlésére.
De nem a végfokozat vége miatt, hanem az eleje miatt.
Személy szerint differenciál erősítős meghajtásból még sosem hallottam igazán jót.
A minőség nagy része onnét kezdődik mikor, nincs átfogó visszacsatolás a kapcsolásban.
Ajánlom inkább Kd B-5ét zenehallgatásra.
Vagy egy jó hibridet
(#) Haliapu hozzászólása Dec 23, 2011 /
 
Sziasztok.Kellemes karácsonyi ünnepeket kívánok minden kedves fórumozónak! Azt szeretném kérdezni tőletek, hogy mennyire megbízható szerintetek ez a clipp-jelző kapcsolás? Ezen az oldalon leltem,Elliott Sound Products. egy, +-80V,4 Ohm, 2X500 W,erősítőbe szeretném meg építeni. A segítségeteket előre is köszönöm.

clipping.JPG
    
(#) saraha válasza emersys hozzászólására (») Dec 23, 2011 /
 
Úgy-úgy!A B5 rendesen megcsinálva rendkívül szerethető hangkaraktert produkál...élmény vele a zenehallgatás.
(#) emersys válasza Haliapu hozzászólására (») Dec 23, 2011 /
 
Szia.
Én megépítettem, és hogy őszinte legyek nem épp a legjobb választás. - nagyon érzékeny az ic beállítása.
Sok mindennel nem számolt eliot, egyszer már leírtuk itt a fórumon Reloop elvtársal
Keményen szkóppal kell belőni , és rákel számolni az adott (konnektor fázisának) maximális feszültség esését valamint ingadozását.
Meg van csomó minden más amire illik még figyelni.
Ajánlom inkább Reloop-ét.
Védelem megépült, illetve jó lett?
(#) emersys válasza saraha hozzászólására (») Dec 23, 2011 /
 
Szia.
Ha megépíted a hibridet , akkor szerintem minden mást félre tolsz egyenlőre.
De a 2sc-et kérlek hanyagold majd ki belőle.
Tégy oda mjl3281A-t vagy mjl21194-et
(#) saraha válasza emersys hozzászólására (») Dec 23, 2011 /
 
Hmmmm,ha már mindenki ezt mondja akkor tényleg lehet benne valami,pedig azokat is direkt audió célra fejlesztették ki....A puding próbája az evés úgyhogy majd elválik,győzzön a jobbik.(csak semmi politika.. )
(#) kiss.ferenc hozzászólása Dec 24, 2011 /
 
Sziasztok! Van egy 100wos quadom. TL072 IC-vel, es BD tranyokkal hasznalom. Sokkal jobb lenne a hangja, ha az IC-t kicserelem OPA-ra es a tranyokat MJ-re? Megeri rakolteni a plusz penzt, ezek a jobb minosegu tranzisztorok eleg dragak es ay ic-k sem olcsok.
(#) Haliapu válasza emersys hozzászólására (») Dec 24, 2011 /
 
Szia, igen és tökéletes. Segítenél egy kicsit abban, hogy +-80V hoz mitkellene átalakitani a Reloop úrén,esetleg egy elméleti rajzot dobnál fel nekem? A nyákot majd én megcsinálom, mert a clipp jelző együtt lenne egy analóg kivezérlés jelzővel.Köszönöm a segítséget előre is.
(#) reloop válasza Haliapu hozzászólására (») Dec 24, 2011 /
 
Szia! Rögvest megszámolom Neked. Mivel elég magas a táp, megelégszel-e 5mA led árammal? 3mm-es víztiszta nagyfényerejű leddel már kíválóan világít.
(#) reloop válasza Haliapu hozzászólására (») Dec 24, 2011 /
 
Parancsolj!
A biztosíték fontosságát emersys kolléga tudná autentikusan megindokolni.

Clip 06.JPG
    
(#) Doncso válasza emersys hozzászólására (») Dec 24, 2011 /
 
Hibridet bezony, nálam eddig mindent überelt.
(#) emersys válasza Doncso hozzászólására (») Dec 24, 2011 /
 
Szia.
Milyet építettél?
(#) Doncso válasza emersys hozzászólására (») Dec 24, 2011 /
 
Én a CHZ Zoli félét, ECC85-E88CC katódkövető, és egy jó kis FET-es vég, asszimetrikus táp, kondis kicsatolás. Elég jó alkatrészekből sikerült összerakni, a hangja Moszkvai Jocinak is nagyon tetszett. Együtt összevetettük a B5-el, quaddal, HTA-val, és nagyon jó sikereket ért el. Nálam a sorrend a következő lett, Quad, Hibrid és a HTA fej fej mellet, és a B5.
(#) emersys válasza Doncso hozzászólására (») Dec 24, 2011 /
 
Zolié hangjára én is nagyon kíváncsi vagyok, nemsokára megépül ismerősömnél , már nagyon remélem..
-és összeszeretném hasonlítani az enyémmel.
(#) -Thomson- hozzászólása Dec 24, 2011 /
 
Üdv mindenkinek!
Az lenne a kérdésem, hogy egy tea2025B típusú IC-vel hogyan tudnék erősítőt csinálni, egy kapcsolási rajzot ha tenne fel valaki azt nagyon megköszönném!!
(#) szamóca válasza -Thomson- hozzászólására (») Dec 24, 2011 /
 
(#) Doncso válasza emersys hozzászólására (») Dec 24, 2011 /
 
Szerintem nem fogsz benne csalódni. Amit észre vettem, hogy nagyon nem mindegy milyen kondi van a meghajtás és a vég között, illetve a végén milyen a kicsatoló kondi, elsőre 3db 2200µF volt, azzal is nagyon jó volt a hangja, de utánna kis kisérletezés után egy böhöm nagy 17000µF sprauge kondi maradt benne, érdekes hogy a régebbi nagy méretű kondiknak itt jobb volt a hangjuk.
(#) emersys válasza Doncso hozzászólására (») Dec 24, 2011 /
 
Szia.
Egy kondi mindig változtat a hangon a jelútban.
Csak nem mindegy ugye milyen irányban.
Lényegében nálam csak 1x van kondi a jelútban, tehát csak a becsatolók szerepét tölti be.
Az embereke aki csinálja, ezüstfóliásat fog majd alkalmazni becsatolóként ami több kapcsolásban is bizonyított már nálunk.
Kicsatolóként viszont még nem tudom mi kerül majd alkalmazásra.
(#) csikben hozzászólása Dec 24, 2011 /
 
Sziasztok!
Saját kezűleg épített erősítőknél, hogyan oldható meg a bemeneti audio jelet szolgáltató eszköz védelme (pl. számítógép)? Azért lenne erre szükségem, hogy az erősítő esetleges meghibásodása esetén az ne okozzon kárt más eszközökben.

Kellemes ünnepeket!
(#) Doncso válasza emersys hozzászólására (») Dec 24, 2011 /
 
Kiváncsi leszek a végeredményre.
(#) -Thomson- válasza szamóca hozzászólására (») Dec 24, 2011 /
 
Köszi, már én is keresgéltem google-ban pedig, de most leltem egy jó, köszi még 1x!!!
(#) szamóca válasza csikben hozzászólására (») Dec 24, 2011 /
 
A be, ill kimeneteken minden készülék DC védelmét ki-becsatoló kondenzátorokkal biztosítják.
(#) Haliapu válasza reloop hozzászólására (») Dec 24, 2011 /
 
Köszönöm ez szép karácsonyi ajándék tőletek. Még egy kérdés, valami beállító poti nem kell bele? Ez így cakom púder működni fog?
(#) Haliapu válasza kiss.ferenc hozzászólására (») Dec 24, 2011 /
 
Szia, szerintem az IC-d, TL071. A régi BD-ket meg semmikép nem cserélném MJ-re főleg meg ha évek óta ezekkel a tranyókkal működött. Az IC-t esetleg ki cserélheted NE 5534-re kissé meg fog változni a hang képed lágyabb tisztább és zeneibb lesz. Ha váltosztatni szeretnél akkor inkább épitsd meg az Alkotó úr QUAD-405 módosítását segre fogsz esni tőle ha meghallod !!!
(#) emersys válasza Haliapu hozzászólására (») Dec 24, 2011 /
 
Szia.
Ezt reloop belőtte neked.
De tl431-el is megvalósítható, amivel betudod lőni a referencia feszültséget scop előtt.
Én még valamikor még azt a verziót csináltam meg egy discos erősítőbe.
(#) Haliapu válasza emersys hozzászólására (») Dec 24, 2011 /
 
Köszönöm!!! hali.
Következő: »»   966 / 2504
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem