Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ez milyen alkatrész-készülék?
 
Témaindító: csaby, idő: Dec 25, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   557 / 1166
(#) Ricsi89 válasza bozont1995 hozzászólására (») Feb 26, 2014 /
 
Bővebben: Link Nem igazán helyettesíthető, mert már egy jó ideje nem gyártják.
(#) whit33r hozzászólása Feb 27, 2014 /
 
Üdv!
A mellékelt képen szereplő alkatrész mi lehet? Nem találtam a ráírt adatok alapján adatlapot.

2663_k.png
    
(#) pjg válasza whit33r hozzászólására (») Feb 27, 2014 /
 
2SK2663 szerintem.

Adatlap módosítva.
A hozzászólás módosítva: Feb 27, 2014

datasheet.pdf
    
(#) ktamas66 válasza bszabii hozzászólására (») Feb 27, 2014 /
 
Ha budapesti vagy és ez is megfelel 0R047/0,5W, akkor megrendelheted Itt és szállítási költség nélkül átveheted.
(#) whit33r válasza pjg hozzászólására (») Feb 27, 2014 /
 
Köszi! Valószínűleg ez lesz.
(#) tom1111 hozzászólása Feb 27, 2014 /
 
Tiszteletem!

Segítséget kérnék. Van egy INFINEON sab-c165-lm Microcontroller amit cserélnem kellene.
Kell-e adatot menteni róla , vagy csak simán cserélni?
Programot nem találtam hozzá, adatlapján sem találtam erről infót.

Köszönöm a segítséget.
(#) Sebi válasza tom1111 hozzászólására (») Feb 28, 2014 /
 
Mivel kontroller, beégetett programmal dolgozik, amit - nagy valószínűséggel - nem tudsz kiolvasni a védelem miatt.

Adatlap: – 16 MBytes Total Linear Address Space for Code and Data
(#) tom1111 válasza Sebi hozzászólására (») Feb 28, 2014 /
 
Köszönöm a segítséget.
Azt viszont még mindig nem értem, hogy kereskedelmi forgalomban kapható
de program amivel feltanítom az nincs. (vagy nem találom, pedig keresetem)
A hozzászólás módosítva: Feb 28, 2014
(#) kadarist válasza tom1111 hozzászólására (») Feb 28, 2014 /
 
Szia!
Ez a kontroller elromlott és azért kell cserélni? Ebben az esetben nagy valószínűséggel nem is tudnád kiolvasni a tartalmát
(#) Sebi válasza tom1111 hozzászólására (») Feb 28, 2014 /
 
ATMEL, PIC, STM kontrollereket is kocsiderékszámra vehetsz "üresen" a programot az írja, aki feladatot akar neki adni. Egyben megoldja azt is, hogy más ne használhassa fel (pl utánépítésnél) a - sokszor hónapokig tartó - munkáját ingyen.
(#) tom1111 válasza kadarist hozzászólására (») Feb 28, 2014 /
 
Helló.

Van egy másik működő, gondoltam másolok egyet és beépítem.
(#) Ricsi89 válasza tom1111 hozzászólására (») Feb 28, 2014 /
 
A gyártó mindig levédi a chipet másolásvédelemmel, így nem lehet kiolvasni belőlük a tartalmat. Ezzel kerülik el, hogy lemásolják az adott terméket.
(#) Auth Zsigmond válasza bozont1995 hozzászólására (») Feb 28, 2014 /
 
Keresgéltem magam is a neten az UAA180 IC-t, mert sokalltam a megvételre felkínált példányok árát. Egy idő után a legkülönbözőbb honlapokon is ajánlgatta magát, ezért rákerestem. Kiderült, akad belőlük bőven. Árajánlatot kértem a négy cégtalálat egyikétől. Mellékelem a kérésemre küldött árajánlatukat. Nem csoda, hogy ajánlgatják.
Nézd át, de (az árak miatt) előtte ülj le!
Emlékezetem szerint a régi szép időkben, ez - éppen az olcsósága miatt - egy gyakran használt, igen olcsó IC volt. El sem tudom képzelni, mitől izmosodott meg így az ára...
A hozzászólás módosítva: Feb 28, 2014
(#) ujfalusi válasza Auth Zsigmond hozzászólására (») Feb 28, 2014 /
 
És egy kifli 40 fillér volt, volt. volt.
A hozzászólás módosítva: Feb 28, 2014
(#) budoszokni03 hozzászólása Márc 1, 2014 /
 
Sziasztok, van pár alkatrészem itthon amiről nem nagyon tudom hogy mi de lefényképeztem feltöltöm üziben vagy mailen elküldöm ha kell.
(#) fierback hozzászólása Márc 1, 2014 /
 
üdv
Tudna segíteni valaki hogy a T.amp e400-as CN603 csatlakozóba milyen értékű, az R620-as ellenállás vagy termisztor ,hővédelem része,illetve a ventilátor honnan kap feszültséget a potik értékét? A többö az már valamelyest tiszta
Ha tud valaki egy jól kivehető dobozképet küldeni a vezetékek helyéről..esetleg rajzot ,mert én sehol nem találok.
Szeretném bedobozolni eredeti formában,de én már darabokban kaptam.
Köszönöm a segítséget.
KÉPEK 570/2 oldal.
A hozzászólás módosítva: Márc 1, 2014
(#) Auth Zsigmond válasza ujfalusi hozzászólására (») Márc 1, 2014 /
 
Ma pl. 555-ös IC-t egy kilót vehetsz az UAA180 mai árán, valamikor az áraik egy súlycsoportban voltak... Erre gondoltam.
(#) Auth Zsigmond hozzászólása Márc 1, 2014 /
 
Szeretném megkérdezni, tud-e valaki valamit a mellékelt képeken látható szerkezetről?
(#) blasz hozzászólása Márc 1, 2014 /
 
Sziasztok,kérdezném hogy ezek milyen féle kondik lehetnek?Találtam elég sokat belőlük,ezüsttel bevontak,és van még egy "valami"amiről végképp nem tudom mi ez.És ahonnan származnak....És huzal potmétert is találtam egy rakattal,hova lehetne használni?
Köszi
A hozzászólás módosítva: Márc 1, 2014
(#) elektroncso válasza blasz hozzászólására (») Márc 1, 2014 /
 
Az első és második képen átvezető kondenzátorok vannak. Rádiófrekvenciásan árnyékolt helyekre ezekkel szokják a jelet ki illetve bevezetni pl. tunerekbe. A harmadik képen egy tekercs van. A huzal potenciométer pedig a rendes szénréteg poti helyett használható nyugodtan.
(#) blasz válasza elektroncso hozzászólására (») Márc 1, 2014 /
 
Köszönöm,a rádiózás távol áll tőlem,nem értek hozzá,csak hifi,erősítők keverők stb. amiket bütykölök.
Megy apróba akkor
(#) sanca29 hozzászólása Márc 1, 2014 /
 
Szeretném megkérdezni,ismeri-e valaki a mellékelt képeken látható kütyüt?
(#) Isti69 hozzászólása Márc 1, 2014 /
 
Ha egy ilyen induktivitásra az van ráírva, hogy 103 az milyen értékű?

tekercs.jpg
    
(#) kadarist válasza Isti69 hozzászólására (») Márc 1, 2014 /
 
Szia!
10mH.
(#) Isti69 válasza kadarist hozzászólására (») Márc 1, 2014 /
 
Szia!
Köszönöm szépen. Vagyis 10x10 a -3.-on henry?
0.01henry? Jól gondolom?
Az első két szám az érték a harmadik a 10 valahányadik hatványa?
A hozzászólás módosítva: Márc 1, 2014
(#) kadarist válasza Isti69 hozzászólására (») Márc 1, 2014 /
 
10000uH=10mH. Tehát van a 10 és utána 3 nulla. Az ugye 10000. Ez a 103 megfejtése, hasonlóan, mint a kondenzátoroknál.
(#) Isti69 válasza kadarist hozzászólására (») Márc 2, 2014 /
 
Köszi.
(#) Sanyi220v hozzászólása Márc 2, 2014 /
 
Sziasztok. Rendkívül furcsa kérdésem lenne hozzátok. a kérdésem a következő: a nyákon látható fekete pöttyöt ( az elnevezését nem tudom) hogy tudom eltávolítani hogy az alatta lévő alkatrész ne károsodjon?

th_17.jpg
    
(#) proli007 válasza Sanyi220v hozzászólására (») Márc 2, 2014 / 1
 
Hello! Sehogy, de nem is érdemes. Mert ott egy IC van, maga a chip van letéve a nyákra, termokompressziós hegesztéssel behuzalozva, és leöntve egy csepp műgyantával. Vagy is nincs tokja az IC-nek csak a pötty. üdv!
A hozzászólás módosítva: Márc 2, 2014
(#) Sanyi220v válasza proli007 hozzászólására (») Márc 2, 2014 /
 
Helló. köszi a választ, de nem minden esetben van alatta csak IC. mert én magam is olyan helyen dolgozok ahol öntenek be alkatrészeket, és ott vannak olyan alkatrészek is, ami sima több lábu IC (cserélhető) vagy smd...
Következő: »»   557 / 1166
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem