Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ez milyen alkatrész-készülék?
 
Témaindító: csaby, idő: Dec 25, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   683 / 1164
(#) nedudgi válasza nyamnyam hozzászólására (») Aug 14, 2015 /
 
(#) papus51 válasza nyamnyam hozzászólására (») Aug 15, 2015 1 /
 
Talán műcerka
(#) gerry válasza nyamnyam hozzászólására (») Aug 15, 2015 /
 
A Mikrovill-ben ehhez hasonló vonalkód olvasóval húzták le az alkatrészek vonalkódját, ami az alkatrész fiók elején volt található. Utána ha kész volt a rendelésed,akkor beleállította a vonalkódolvasót egy másik "olvasóba" és már printelte is a számlát. Valahogy így működött régen.
(#) semseyp hozzászólása Aug 15, 2015 /
 
Kedves Fórumozók!

Egy egyedi építésű (elég drága) áramkör tönkrement az egyik modell RC tankomban.

A hibás alkatrészt megtaláltam, csak nem tudom, hogy mi az, illetve, hogy mire szolgálhat.
Szerintem egy felületszerelt tranzisztor. Nagyon nehezen olvasható, de talán az van ráírva, hogy AVAA, viszont szinte semmit nem találtam róla a neten.

Egy lpc2136fbd64 csipp 63-as lábához (Vref) csatlakozik az "egyedül álló" lába.

Mit tehetek a helyére, vagy áthidalhatom-e valahogy ezt az alkatrészt? E-nélkül nem indul el az elektronika (hangmodul) egyáltalán.

Üdv:
Semsey Péter
(#) kadarist válasza semseyp hozzászólására (») Aug 15, 2015 /
 
Szia!
Miből gondolod, hogy az az alkatrész hibás? Látható sérülés van rajta?
(#) semseyp válasza kadarist hozzászólására (») Aug 15, 2015 /
 
Ha megmelegítettem a forrasztópáka hegyével, akkor elindult az elektronika, kb egy 10-15 másodpercre, aztán hirtelen megszűnt dolgozni. Leforrasztottam, és az egyik lába ott maradt, szerintem az volt kontakt hibás.
(#) aramis válasza Chipmunk1960 hozzászólására (») Aug 16, 2015 /
 
Köszi a választ a gép
ALBACOM.
MODEL? M54N

Itt van egy fotó bár elég elmosott. Ez a panel amihez csatlakozik a táp. És a csatlakozónál. van szikra ha össze csatolom.
A hozzászólás módosítva: Aug 16, 2015
(#) bakos13gab hozzászólása Aug 16, 2015 /
 
Sziasztok!

Kezembe került pár darab Remix gyártmányú akármicsoda.
Az egyik fekete téglatest, felirata: HAA 56 R8
A másik pedig lapos kék, kerámiára készült valami HAA 70 X7 felirattal.

Van ötlet, hogy ezek mik lehetnek? Olyan, mintha a kéken kerámial apon kis smd tranyók lennének.
(#) killbill válasza semseyp hozzászólására (») Aug 16, 2015 /
 
Merd meg egy Ohm merovel, hogy a Vref es az RTXC1 labak nincsenek-e a Vss illetve a Vdd labbakkal osszekotve, ugyanis gyanus, hogy ez a haromlabu IC egy reset generator. Tobb gyarto is csinal ilyet, a funkciojuk ugyanaz, de a bekotesuk es egyes parametereik elteroek. Ha ki tudod merni, hogy a harmomlabu alkatresz mely labai mely tapokra (Vdd, Vss) mennek, akkor talan ki lehet okoskodni, hogy milyen tipus.
A hozzászólás módosítva: Aug 16, 2015
(#) bereczk.jans hozzászólása Aug 16, 2015 /
 
Sziasztok!
Nekem ajándékoztak 4 db MJ 1004 tranzisztort. TO3-as tokozású. Hiába keresem a Google segítségével, de nem sikerül adatot szerezni róla. Ismeri -e valaki? E-C feszültség, Mhz, stb.
(#) szucsistvan123 válasza bereczk.jans hozzászólására (») Aug 16, 2015 /
 
Nincs véletlenül még egy szám a MJ 1004 után? Mert így én sem találok semmit.
(#) BEMcorp válasza bereczk.jans hozzászólására (») Aug 16, 2015 /
 
Nem lehet hogy véletlenül 1 nullával kevesebbet olvastál le?
MJ 10004
(#) semseyp válasza killbill hozzászólására (») Aug 17, 2015 / 1
 
Köszönöm a tippet! Méregettem én minden felé, meg próbáltam áthidalni lábakat, aztán végső elkeseredésemben kerestem egy P4-es alaplapon ilyen alkatrészeket, és találomra az egyiket áttettem, amin találtam A betűt. És most hihetetlen, de működik! Nem tudom, hogy mi volt az, és hogy mit tettem a helyére, de jól tettem, hogy megtettem!
(#) killbill válasza semseyp hozzászólására (») Aug 17, 2015 1 /
 
Idézet:
„Nem tudom, hogy mi volt az, és hogy mit tettem a helyére, de jól tettem, hogy megtettem!”
Erről koránt sem egyezik a véleményünk. Ezzel az erővel szórhattál volna bele grafitport is vagy aprószeget, valami majd csak lesz.
(#) kisjoke91 hozzászólása Aug 17, 2015 /
 
Sziasztok! Ezt a kijelzőt egy samsung diva telefonból bányásztam. Honnan lehetne megtudni a meghajtó chip típusát?

image.png
    
(#) szucsistvan123 válasza kisjoke91 hozzászólására (») Aug 17, 2015 /
 
Szerintem a típus alapján rá lehet keresni, de nem valószínű, hogy megtalálod!
(#) kisjoke91 hozzászólása Aug 17, 2015 /
 
nem találok semmit sajnos. ezt találtam még a keret oldalán: S280GS11MA10729V00 USP5280371
A hozzászólás módosítva: Aug 17, 2015
(#) szucsistvan123 válasza kisjoke91 hozzászólására (») Aug 17, 2015 /
 
Esetleg más fórumokon, (amerikai vagy orosz) találhatsz valamit.
(#) kisjoke91 hozzászólása Aug 17, 2015 /
 
A USP5280371 - re keresve sok fle kijelzőt kiad. nem tudom ki lehet a gyártó
(#) kameleon2 válasza kisjoke91 hozzászólására (») Aug 17, 2015 /
 
Akkor marad a kísérletezés. Párhuzamos, soros SPI, i2c - hátha elindul valamivel Sajnos a kéről nem tudok minden részletet jól kivenni, De például a DI eléggé soros digitálisnak tűnik.
(#) proli007 válasza kameleon2 hozzászólására (») Aug 17, 2015 /
 
Szerintem a "DI" a diódának szól. Mert az a csomó szöveg, mintha alkatrész pozíció lenne, nem "adatátviteli elnevezés". Amúgy elég sok a vezeték a csatlakozón, ahhoz, hogy soros adatátvitel legyen.. Ujjlenyomat viszont elég egy rabosításhoz is..
(#) kameleon2 válasza proli007 hozzászólására (») Aug 17, 2015 /
 
Látod ez a baj - öregszem. Már a diódákat sem veszem észre a képen
(#) proli007 válasza kameleon2 hozzászólására (») Aug 17, 2015 /
 
Á dehogy! Ez egyfajta digitális fertőzöttség, kis analóg technikával gyógyítható.
Nálam nem biztos hogy jobban öregszel, gyorsabban meg semmiképp..
(#) Fish hozzászólása Aug 17, 2015 /
 
Sziasztok!

A mai napon barangoltam egy helyen, na jó, egy hulladék-telepen. Szeretek nem mindennapi dolgokat lefotózni, még akkor is ha már el kezdett enyésződni. Most is készítettem pár fotót, és segítségeteket kérném, hogy mi ez? Mire használták? Az van ráírva, gyökvonó. nagyon sok ilyen tároló volt ott, egész sok darab. Na de beszéljenek a képek:
(#) proli007 válasza Fish hozzászólására (») Aug 17, 2015 / 2
 
Hello! Ez az iparban használatos Gamma analóg jelváltó család tagja. 4..20mA be és 0.20mA kimenetű. Gyököt von. Áramló közeg tömegáramát mérőperemmel mérik. A mérőperemen nyomás esik az áramlás hatására, de az áramló mennyiség a nyomáskülönbség négyzetgyökével arányos. Ezt a feladatot végzi el a "gyökvonó". Iki=Négyzetgyök(Ibe-4mA)*5 függvény képében. Ma már mikrokontrollerrel számolják az ilyen összefüggéseket.
(#) Fish válasza proli007 hozzászólására (») Aug 17, 2015 /
 
Köszönöm szépen!

Már csak egy kérdésem volna mire is használták pontosan? Hőmérsékletmérésre? Kohóban talán? Volt még a tárolóban paprírszallagos- regisztráló fogyasztásmérő, úgy 50 db 1000A-es ampermérő, bimetallos hőmérő, 500cfok méréshatárral. Sajna mind össze volt törve. egy kocsi leborította az egészet, a nagyobb darabokat láng-vágóval feldarabolták majd egy markoló kis konténer-ládákba tette. Ezért néz ki az egész, úgy ahogy.
(#) proli007 válasza Fish hozzászólására (») Aug 17, 2015 /
 
"Áramló közeg tömegáramát"
Írtam, csőben áramló víz vagy gőz áramának mérésére. Pld. hőmennyiség mérésnél. Persze nem csak ez van a mérőkörben. (Otthon Te kb. semmire nem tudod használni, maximum az alkatrészeit/dobozát.)
A hozzászólás módosítva: Aug 17, 2015
(#) Fish válasza proli007 hozzászólására (») Aug 17, 2015 /
 
igen utána néztem, köszönöm. Úgy látom mostanában az ADAM-ot használják erre a célra. Nem is akarom használni, bár a gyökvonóba a három panel közül kettőben számomra értékes tanzisztorok vannak BSYxx, 2Nxx. egy fél marék valamint a papírszalagos regisztráló lett volna annyiban érdekes, hogy látok egy ilyet belülről. Nos most láttam
(#) bodgabo válasza proli007 hozzászólására (») Aug 18, 2015 /
 
Annyival korrigálnám, hogy térfogatáramot mérnek, amiből utána kiszámolható a tömegáram is a sűrűség ismeretében (gázoknál, gőzöknél részben ezért kell mérni a nyomást és a hőmérsékletet is).
(#) proli007 válasza bodgabo hozzászólására (») Aug 18, 2015 /
 
Természetesen én tisztába vagyok vele, de nem akartam tovább taglalni, hiszen Ő számára nincs jelentősége. Ezért írtam, hogy "Persze nem csak ez van a mérőkörben."
Következő: »»   683 / 1164
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem