Fórum témák
» Több friss téma |
Sziasztok!
légyszives folytassátok a fúrumot, énis szeretnék építeni 1 masinát...
tudna valaki nekem egy fém detektort ami kb 1m mélyen megtalálja a fémet és valami leírást is tudnátok mellékelkni
Hello. Régebben nézegettem pár profi készülék adatlapját,de ezek közt sem találtam ilyen érzékenységűt. Mondjuk egy tankot már egy mezei gyártmány is képes észlelni,de egy átlagos nagyságú pénzérmét...
Rádiótechnika évkönyveiben van jópár kapcsolás,1990-2000 közti évfolyamok közt keresgélj. Ha nincs akkor jelezd és találunk megoldást.
Dehogy. Van egy újság, időtlen idők óta ez a rádiótechnika,és ennek szerkesztősége minden évben megjelentet egy könyvformátumú kiadványt, bár egyre érdektelenebb, laposabb, legalábbis számomra. Erről írtam,de ha átolvasod a topicot találsz is ebből származó rajzot az elején.
hát nem találtam van esetleg valami másik hely
Esetleg tudnék küldeni,egy pár rajzot,de a mérete miatt kellene egy hely,nameg türelem mert össze kellene szedni.
Hát, sokat nem kerested! (vagy egyáltalán nem)
Köztudmású, hogy a google a barátuk, írd be a keresőbe: " rádiótechnika fémkereső" második találatban: - Nagymáté Csaba, Chrenkó Ferenc: Fémkeresők (Elektronika Füzetek sorozat, 2005.) - Nagymáté Csaba, Chrenkó Ferenc: Fémkereső-készülékek építése (Rádiótechnika Évkönyve 2003) Ebben szerepel hat fémkereső építési leírása, köztük az itt ismertetett DX-1000 egy variációja. Ezekből az MD-1-hez van kit is (ld. Építés rovat). - Nagymáté Csaba, Chrenkó Ferenc: Fémkereső-készülékek építése (Rádiótechnika 2003/1 szám) Ez a fenti befejező része. Itt a SILVER STAR 1 leírása szerepel (épitési leírás + kit az Építés rovatban). - Nagymáté Csaba: Fémkeresők elméletben és gyakorlatban 1-9. (Rádiótechnika 2002. március-december) Ez a cikksorozat fémkeresők működését ismerteti, az építésekhez szükséges elméleti tudnivalókat tartalmazza. - Nagymáté Csaba: Fémkeresők (Rádiótechnika Évkönyve 1995) A hivatkozott kiadványok megkersése és letöltése sem több idő.
a google ba beírtam h rádiótechnikai évkönyv ott nem találtam
Olyan hogy, "Rádiótechnikai évkönyv" nincs és nem is volt, talán próbáld "Rádiótechnika évkönyv" néven keresni!
Szia!
1 méter mélyre nem igazábból látnak le a fémkeresők. Ahhoz földradar kell, amit viszont nem találsz sehol publikálva. Van viszont egy nagyon jó, házilag elkészithező fémkereső! Szépen le van doksizva és kb 30-40 cm-re lát a földbe. Persze ez sokminden függvénye! Talaj állapota, fém poziciója. Ez a fémkereső a Silver Star 1 vagy 3. Bővebben: Link
kösz de azt már megtaláltam de kösz az infot hogy 30-40 cm ig lelát
Helo. Szeretnék 1 Silver Star 3 -at építeni.
Tudna valaki kapcsolási rajzot és leírást adni hozzá?
azt szeretném megtudni hogy a fémkereső alját vagy is a tányért mi en technikával a legjobb elkészíteni
érmevadászatra kb 30 cm re le! mert multkor egy fát szerettem volna elültetni kb 25 cm re.10 cm-re le a földben találtam egy Horty Miklós 10 év fordulójára készített érmét ami nagy valószínűséggel ezüst .és a legjobb technika kell amit megépítettek házilag.előre is kössz
silver 1-hez megtalálod a rajzot az elözö forumhozzászolásokban.
ÜDV.
Melyik fémkeresőt ajánlanátok nekem.(valószínű erdőbe,és mezőn és ilyen helyeken használnám, meg a balatonba De ez nem olyan fontos.) Melyiket ajánlanátok??? Előre is köszi!!
Nekem egy olyan szerkezet kapcsolására lenne szükségem, aminek a segítségével a kábelek között ki tudnám választani a megfelelőt. (Egy nagyobb méretű kábelcsatornába futnak a kábelek /20-30 db. kábel egy csatornában/ és azok közül kiválasztani a megfelelőt)
Valami olyan dolog irányába indultam, ami a kábel egyik végén (esetleg bontás nélkül) ráültetne egy jelet az adott vezetékre ami a jelet sugározná a maga közvetlen környezetében. Ha valakinek van valami használható ötlete, akkor azt szívesen látnám.
Szerintem ami neked megfelelne, az egy minimálisan modosított telefonos érpárkereső. Biztos láttál már ilyet, 2részből áll. Egy adó egy modulált hangfrekis jelet ad a vezetékre, amit egy vevővőle megkeresel a kábelek között. Számodra úgy kellene ezt átalakítani, hogy a csatlakozás ne galvanikusan történjen. Ez működhet, hiszen egyébként is van áthallás.
Sajna, rajzom nincs az eredeti szerkezethez sem, de valahol már találtam egyszer, ha sikerül rábukkani felrakom és akkor lehet rajta filózni, hogy lehet módosítani...de talán valaki megelőz. Ügyes szerkezet önmagában is, érdemes csinálni egyet.
Műgyanta öntéstechnikával. Ehhez persze öntőforma kell + vax.
20-25cm-nél mélyebbre nem sűrűn fogsz ásni. Ennek egyszerű oka van: 1 ásónyom 20-25cm. 2.ásónyom szélesebb kell legyen. Extra mennyiségű föld jön ki mire rábukkansz egy sereskupakra. Zsebpinpointer jó szolgálatot tesz, mérsékli a kupacot.
Mit szeretnél vele találni? Nem mindegy.
Keszegező peca nem jó harcsázni. Mindenrejó fémkereső nincs.
Amit még otthon egyszerűen meg tudsz építeni (és érdemes) az az Equinox és a Silver Star. Az előbbi valamivel érzékenyebb, viszont nem tud szelektálni, minden fémet egyformán jelez, a fej viszont nagyon egyszerű hozzá. Az utóbbi már külön tudja választani a "szemetet" az érméktől, de a fej elkészítése elég nagy macera. El kell dönteni.
Leírom már ide is, fémkeresőt NEM ÉRI MEG házilag építeni. 30ezer körül lehet venni olyat, amilyen szintűt soha nem épít az, akinek nincs elektronikai gyakorlata, műszerei. Ha mégis ezt tervezi valaki, vegyen kitett és legjobban jár, he vesz fejet hozzá (bár ezek a fejek elég drágák, ha azt veszem, hogy kint a nagy márkák is ennyibe kerülnek). Gondoljatok bele, ki rak össze egy tv-t otthon?! Nem igaz, hogy a kereskedelmi gépekben ugyan az van, mint a közkézen forgó rajzokban, ezek 20-30éve voltak forgalomban (de inkább egyszerűsített változatok). Egy közepes gép, ami a kereskedelemben 100ezerkörnyékén kapható, több mint 100 munkaóra és akkor még nem tuti, csak működik (ha szerencséd van). Gépet olyannak éri meg építeni, akinek ez hobby és ezt is élvezi, aki holnap fel akarja ásni a kertet, az vegyen a boltban, jobban jár.
Idézet: „Leírom már ide is, fémkeresőt NEM ÉRI MEG házilag építeni” Leirom már én is, hátha elkerülte a figyelmedet a honlap logója, szóval ide az elektronikával hobbiból foglalkozók járnak elsősorban, akik másodrendű dolognak tekintik a belefeccölt munkaórák számát, az anyagárat, és egyéb járulékos költséget. Szerintem kitartással igenis lehet jó keresőt épiteni, és közben rengeteget lehet tanulni, fejlődeni. Aki főállású kincsvadász, az valószinűleg meg is veszi, de az már más kategória.
akkor szerintem, milőtt leírsz valamit, olvasd el, kik és milyen kérdéseket tesznek fel! Akinek nics műszere pl. annak milyen hobby az elektronika? Ez nem hobby kérdése ez egy szakma. A fémkereső ennek a szakmának meg egy speciális ága. Olyan méréstechnika, ami nem igazán keverhető össze hobby villogó kütyük forrasztgatásával.
Nem tudom de mintha abbamaradt volna ez a témakör,pedig én most építettem egy fémdetektort
és az egyszerűségéhez képest elég jó lett. Az alapkapcsolás az 1989-es RT újsából való, annyi különbséggel, hogy kereső oszcillátornak a DX 1000-es clapp oszcillátorát építettem meg. A keresőfej 21 cm átmérő, 19 menet 1 mm-es litze huzalból sorban egymás mellé tekerve. Szerintem kezdésnek megfelel ez a konstrukció. Következő lépés lenne a DX 1000, mivel a kereső oszcija már kész, csak panelt kellene cserélnem. Egyébként mi a véleményetek a DX 1000-esről? |
Bejelentkezés
Hirdetés |