Fórum témák
» Több friss téma |
Én is odajárok. Aki tudna Neked segíteni, az Molnár Károly Zsolt, Tavaszmező utca B épület. Még jó, hogy nekem aztmondták, hogy szakdogába ne tervezzek világítást, mert sokan csinálják... Még nem tudom, mit fogok csinálni.
Sziasztok! Azt szeretném kérdezni, hogy az előtéttekercsek paraméterei változnak-e jelentősen a használat során? Főleg, ha meg van kissé égve? Vagy azok már kuka? Érdemes-e őket újból beépíteni, vagy inkább egy újat?
A fojtó paraméterek nem nagyon változnak, a megégett külső baljós előjel, inkább cserélném, de akkor már inkább elektronikus előtétre. (gyorsabb gyújtás, nincs 50Hz-es vibrálás)
Sziasztok!
Jelképes * Törölve! A felületen tilos az üzleti tevékenység, van apróhirdetési lehetőség ingyen az oldalunkon.
Üdv. mindenkinek !
Dupla csöves kapcsolást szerettem volna összehozni kettő darab 15W-os, Tungsram márkájú, energiatakarékos lámpa fénycsövéből soros kötésben, ahogyan a 18W-os, hagyományos fénycsöveket szokás kötni egy darab 36W-os, induktív előtétre ! Összekötöttem a hagyományos kapcsolásnak megfelelően, mindkét lámpánál lilás-rózsaszín fényű gyújtóval (nem azonos típusok), de sajnos nem akart begyújtani történt semmi. Az égési feszültségüket nem tudom ezeknek a csöveknek. Kipróbáltam másik gyújtóval is, mivel észrevettem, hogy nem egyforma a feszültség érzékenységük, de úgysem jutott el a begyújtásig. Csak úgy tudtam begyújtani, ha rövidzártam az egyik gyújtót, a másik cső begyújtott, majd a rövidzárat meszüntetve ez is, de igen instabilan, vibrálósan világítottak (bár elég erős fénnyel) és pár másodperc után el is aludtak. Aztán bekötöttem egy 5Kohmos ellenállást az egyik gyújtóval párhuzamosan, így már a másik magától gyújtott, majd ez is, de csak nem maradt égve. Gondoltam túl nagy áramot ad a két csőre a 36W-os előtét, így kipróbáltam egy darab, régi 20W-osról is, de arról csak kézileg gyújtott be és úgy is nagyon bágyadtan, majd elaludt. Egy darab cső stabi fénnyel világít mind a 20, mind a 36W-os előtétről is. Hogyan tudnám mégis összehozni a két csövet egy előtéttel ??? Üdv.: Batman2
Szia! 2db 15Wattos cső ikerkötéséhez 30Wattos fojtótekercsre lenne szükséged, valamint olyan gyújtókra, amik 4..22Wattos fénycsövekhez valók. (kétfajta gyújtó van, egyik 4..22Wattos csövekhez, ezek alkalmasak ikerkapcsolásban való működtetésre, valamint 4..65Wattos gyújtók, ezek csak egy fénycsöves kapcsolásban működnek.)
Jól értem, hogy egy energiatakarékoz izzó csövét akarod normál előtéttel használni? Azok a csövek az elektronikus előtétre vannak méretezve.
Léteznek olyan hagyományos méretű neoncsövek, amelyeket csak elektronikus előtéttel szabad használni.
Sziasztok.Érdeklődni szeretnék.:miért van az ,hogy a kompakt izzók bekapcsolása után várni kell 1-2 percet mire elérik a normális fényerőt,míg a sima fénycsövek elektronikus előtéttel egyszerre fényesen világítanak? Mert hát a kompakt izzókban is elektronikus előtét van
Köszönettel.
Ja lehet azért mert az nem olyan "igazi" elektronikus, hanem jobban hasonlít a hagyományos előtéthez csak kicsinyítve.--talán ezért?.
Sziasztok!
Az lenne a kérédsem ,hogy ez a kapcsolás működtethető-e úgy ,hogy a 2,2 uf/400 helyett 6,8 µF 400-Vot teszek bele illetve a 2 db 330 pf helyett az egyik 330 pF a másik pedig 370pF. Működtethető lenne-e ezzel a áltoztatással a fénycsövem? Bővebben: Link
Sziasztok. Van egy Aviga vészvilágítási fénycsőműködtetőm. Eddig tökéletesen működött, de most azt vettem észre, hogy nem tölti az akksit, és ha nem kap hálózati feszültséget, nem működteti a fénycsövet. Múltkor még tökéletesen működött. Szétszedtem, és a trafója nem működik. Hiába kapcsolok rá feszültséget, nincs kimeneti feszültsége. A képen a TS1.5/4.8 feliratú trafóról van szó. A kimenetére egyenirányítás után egy 470µF 25V-os kondi van kötve. Az lenne a kérdésem, hogy szerintetek hány voltos lehet a szekunder tekercse? Az akksi amit tölt, egy 3,6V 1,5Ah-s Ni-Cd akkupakk. Gyárilag ez volt hozzá, ezzel egy 26W-os csövet kb 1 órán át működtetett.
Primer oldalon valószínűleg a hőbizti kiment, mivel a NI-CD akksik állapota vélhetően annyira leromlott, hogy a trafó folyamatosan ,,fűtött". Én akkus fúróval jártam ugyan így, de nekem sajnos menthetetlen volt már a töltő.
Olyan picike az a trafó, még hőbizti is van benne? Tény, hogy kb 5 éve állt egy garázsban a cucc.. De mikor hazahoztam, egy napot töltöttem, utána bírta az egy óra fénycsőhajtást. Na akkor megnézem majd hétvégén a trafót. De ha nincs benne hőbizti, hanem leégett a primer tekercs, akkor honnan találjam ki, hány voltos trafó kell helyette? Na meg elég érdekes ez az alulméretezett trafó egy vészvilágítóban..
Kedves Fórumozók!
Van egy fénycsövem amely kocsiba való, szivargyújtó-csatlakozóval ellátott -> gondolom 12V-ról üzemel. Az lenne a kérdés, hogy számítógéppel üzembe helyezhető? Ezt úgy értem, hogy mondjuk egy molex csatlakozón keresztül rádugom a +12V-ra ami a tápból jön, vagy kell valamilyen átalakítót készíteni hozzá, hogy működjön? Köszönettel, Gergő!
Igen, működik a PC 12V ról is.
Ezért kár volt új topikot nyitni, mert elfért volna mondjuk a kezdő kérdésekben is...
Értem. Kell valamilyen biztosíték, vagy simán rá lehet kötni?
A szivargyújtó csatlakozóban szokott leni biztosíték. Azt vagy akkorát tehetsz.
Sziasztok!
Mi a véleményetek ha hagyományos 18W-os csöveket, a kompakt fénycső gyujtókal hajtok meg. Rontja a csövek élet tartamát?
Ha az elektronika teljesítménye egyezik, vagy pár wattal több, akkor használható egy ideig. Én csak ideiglenes megoldásként javasolnám. Szerintem a kompakt fénycső panelje hamarabb tönkre fog menni a gyenge minőségű távolkeleti alkatrészek, és a nem megfelelő terhelés miatt, mint maga a cső. Érdemes beszerezni egy rendes, hagyományos fojtót, gyújtót és ha szakszerűek akarunk lenni, egy fázisjavító kondenzátort.
Építhetsz elektronikus előtétet is,( van pár kapcsolás a neten) előnye, hogy nincs 50 hertzes villogás (szemmel nem látni, csak ha odafigyelsz), és felkapcsoláskor azonnal indul. Hátránya a bonyolult panel, nehezebb javíthatóság, az elektrolitkondenzátorok élettartama, és a rádiófrekvenciás zavarok. A hozzászólás módosítva: Dec 6, 2012
Ha csak az a gond hogy a panelek mennek tönkre az nem gond... 18Wos csöveket 21W elektronikákal hajtok. Csak azért kezdtem el gondolkodni mert kb 10óra üzem után elkezdtek feketedni a végeik egy körömnyi pontban. Akor anyit kibirnak mint a hagyományos folytó + gyújtó üzemben?
A nem megfelelő meghajtás miatt a cső hamarabb tönkre fog menni. A cső végének feketedése arra utal, hogy a katódok hamar elfogynak, és idő előtt meg fognak szakadni.
Ott valami nem stimmel. Én az akváriumnál 3 db Tungsram 18 as csövet hajtok 3db 20 wattos ugyancsak tungsram kompakt elektronikáról. 2 évet mentek napi 14 órát. Most cseréltem a csöveket, egyiken volt enyhe körkörös feketedés de jó fényük volt még....
A hozzászólás módosítva: Dec 7, 2012
Valószínű, hogy a Tungsram elektronika (főleg ha régebbi, és még nem kínában készült) jobb mint amit "luluzulu" használ. Érdemes elolvasni a következő linket: Skori Weblapja
Sziasztok! Van egy ilyen vészvilágító, amin volt egy kapcsoló, és egyik állásban akkor világított, ha be volt dugva, másik állásban akkor, amikor ki volt húzva. Most a cső, sehogy sem világít, csak a led, ha bedugom. Tudomásom szerint amikor működött, azóta nem nagyon kellett világítania, ezért nem gondolom, hogy kiégett, mert akkor világított, mikor néztem, aztán most, ahogy néztem, nem világított. Hogy bizonyosodhatnék meg arról, hogy az elektronika romlott el, vagy a fénycső? Ha a fénycső rossz, hogy kell cserélni? Nem akarom eltörni, inkább megkérdezem.
Először győződj meg a cső épségéről, amennyire feketék a végei, nem lenne csoda ha valamelyik katód szakadt lenne.
Egyszerű. Ha elforgatod a csövet kattanásig, ki lehet venni mert hagyományos foglalatja van.Ezután lehet mérni a két két végét.
A hozzászólás módosítva: Dec 10, 2012
|
Bejelentkezés
Hirdetés |