Fórum témák
» Több friss téma |
Sziasztok!
Szeretnék építeni egy mini megújuló energiaforrásokat hasznosító rendszert, ami két max. 15V-os AC generátorból és egy 6V-os napelemből áll. Ehhez kérném a segítségeteket. Ezeket az eszközöket maximális hatékonysággal szeretném úgy összekötni, hogy egy, vagy két 18650 típusú elemet töltsenek, ami pedig egy Arduino Mega számára biztosítana tápellátást. Az eszközöket sorba kötve szépen megkapom a feszültségük összegét, azonban, ha pl. egy generátor zárlati árama 30 mA, akkor az egész rendszer zárlati árama is ennyi lesz nevetségesen nagy feszültség mellet, ami pedig nem túl hatékony. Ezért a legideálisabb a párhuzamos kötés lenne, ami viszont már nem ilyen egyszerű. Én ebbe az irányba indultam el, de ha valakinek van alternatív ötlete a közösítésre, azt köszönettel fogadom.
Mindegyik eszközre köss egy egy egyenirányítót és úgy már párhuzamosan kötheted őket , mindig az tölt amelyik éppen a legnagyobb feszültséget szolgáltatja .
Köszönöm, de ezen már túl vagyok. Valóban működik, de ebben az esetben a 3 fogyasztóból 2 olyan, mintha ott se lenne, vagyis nem hatékony. A cél, hogy a 3 eszköz valamilyen módon egymástól függetlenül képes legyen olyan akkumulátort, vagy akkumulátor rendszert tölteni, amikből egységesen képes vagyok kinyerni feszültséget.
Gondolom nem fogyasztót, hanem termelőt akartál írni.
Ha egy is ki tudja szolgálni az energiaigényt, akkor mindegy is a dolog, miszerint egy termelő visz 100 %-ot, vagy mindhárom beszáll a játékba 33,3 %-kal. kaqkk által felvázolt összekötésben a három forrásból kettő kieshet, a harmadik még mindig szolgáltat energiával. Amennyiben egyszerre használnád a három forrást, nem maradna tartalék a rendszerben. Ahhoz, hogy gyorsabban fel tudd tölteni az akkut amikor mindhárom forrás rendelkezésre áll, a három forrás kimenetére rakj egy-egy DC/DC konvertert beállítható kimeneti feszültséggel és áramkorláttal. Ez az elmélet. A gyakorlatban a DC/DC konverterek bemeneti feszültsége is -tól -ig terjedhet, nem szeretik az azon kívüli feszültségeket. Megoldható a feladat úgy, hogy figyeled a források feszültségét és amikor a megfelelő tartományban vannak, bekapcsolod a kérdéses DC/DC konvertert. Már csak az kell, hogy a konvertereknek ne legyen bajuk attól, ha kikapcsolt állapotban feszültség kerül a kimenetükre. Esetleg azokat diódákkal lehet közösíteni. Igaz, így már sok veszteség keletkezik a rendszerben... A hozzászólás módosítva: Szept 12, 2019
Mi hajtaná a két AC generátort?
Válaszod nélkül is annyit ajánlhatok, hogy hagyd el a generátorokat és növeld többszörösére a napelem méretét. Ebben a teljesítménykategóriában értelmetlen az optimalizálás. Egyszerű korlátozó töltővel éred el az anyagilag legoptimálisabb eredményt.
Kedves Bakman!
Igen termelőre gondoltam. Köszönöm a válaszod. Megpróbáltam a DC-DC konvertert és most először sikeresen párhuzamba sikerült kapcsolnom a Generátorokat, viszont az általam használt 2596-os konverter a kelleténél jobban csökkenti az áramot, így ma megpróbálom az állítható ellenállást és az állapotjelző ledet kiszedni és úgy tenni egy próbát.
Kedves Erbe!
Természetesen a szél hajtaná a két generátort. Az anyagi gazdaságosság pedig csak másodlagos szempont, ugyanis a rendszer lényege lenne a két különböző energiaforrás kombinálása, ugyanis nem szimplán otthoni célra készülne, hanem egy prezentációs munka része lenne. És pontosan a köéönböző termelők hatékonyságát hivatott bemutatni, ugyanis a rendszer számos pontján kerülne mérésre a feszültségértékek. |
Bejelentkezés
Hirdetés |