Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Hangsugárzó építés, javítás - miértek, hogyanok
Lapozás: OK   486 / 727
(#) elektrorudi válasza golem hozzászólására (») Feb 15, 2014 /
 
96 literes zárt doboz kell hozzá.
Az optimális belméretei: 74cm x 46cm x 28cm.
(#) golem válasza elektrorudi hozzászólására (») Feb 15, 2014 /
 
Ez neked hogy jött ki?
(#) elektrorudi válasza golem hozzászólására (») Feb 15, 2014 /
 
Bepötyögtem a hangszóród Thiele/Small paramétereit, ami az általad linkelt oldalon volt, és ezt dobta a gép.
A hozzászólás módosítva: Feb 15, 2014
(#) golem válasza elektrorudi hozzászólására (») Feb 15, 2014 /
 
Köszönöm akkor a jövő héten át faragom a dobozt egy kicsit.
(#) ptesza válasza elektrorudi hozzászólására (») Feb 16, 2014 /
 
Ezt a bassbox 'dobta'?

Azért ez nem így van ,hogy ezt dobta a gép.

Az unibox-os résznél le van írva mikre érdemes figyelni.
Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Feb 16, 2014
(#) golem válasza ptesza hozzászólására (») Feb 16, 2014 /
 
Uni box meg van nekem is csak sajnos nincs benne a hangszóróm típusa.
(#) Robi85 hozzászólása Feb 16, 2014 /
 
Sziasztok.

Van itt nálam két Jamo S406-os hangdoboz. Másodszor kellet javitani a magas hangszórót benne, mert a tulaj mindig túlhajtja. Igaz nem nehéz tönkre tenni mert csak egy bipoláris elkó van a magas előtt és semmi más (ennyit a nagy márkáról). Az lenne a kérdésem, hogy lehetne e valami komolyabb hangváltót építeni a magas elé, hogy megvédje ha túlvan vezérelve a doboz? Vagy esetleg egy ellenállás és tekercs beiktatásával ezt meglehetne oldani? Persze nem ilyen hasraütés szerüen gondoltam. A kondit kicserélem fóliára mindenképp. Ezen kivül semmi nincs a dobozban. A két mély direkt kapja a jelet, még egy tekercs sincs előttük. Átnéztem rendesen, de nyoma sincs hangváltónak, szóval ez még gyári.
(#) elektrorudi válasza ptesza hozzászólására (») Feb 16, 2014 /
 
Igen, a Bassbox 6 Pro dobta ki ezt a térfogatot, 0,7 jóság mellett, (mint írtam) a megadott gyári paraméterek bevitele esetében.
Ha jól emlékszem, golem 50 és 1150 liter közötti értékeket kapott / számolt. Ahhoz képest, azt hiszem, ez elfogadhatóan pontos érték. "Ránézésre" én is eltudom fogadni ezt a térfogatot. A belső méreteket egy kicsit lejjebb vettem (~95liter), mint amit a "gép dobott", így ha utólag nagyobb mennyiségű csillapító anyagot tesz bele, akkor a látszólagos térfogatnövekedés még nem lesz nagy probléma. A hangoláskor, a térfogat csökkentése pedig megint nem gond. Bár... úgy gondolom, az ilyen jellegő mérésekre / hangolásra ez esetben, nem kerül majd sor...
Viszont, nem látom a Te segítő térfogat adatodat !!!
(#) elektrorudi válasza Robi85 hozzászólására (») Feb 16, 2014 /
 
Szia,
Erre két dolgot tudnék mondani:
- igazából nem is kell bele a magassugárzó, mert a "tulaj" úgy is süket. (különben hallaná, hogy a hangszóró torzít mint állat, mielőtt tönkre megy)
- Nem alakítanám át a "hangváltót", mert az jelentősen megváltoztatja az eredeti hangképet. Hogy ezt a hangképet eredetileg olyanra tervezték, amilyen, és ez így tényleg jó, vagy csak a spórolás miatt lett olyan-amilyen, azt csak a jó ég tudja.
Inkább egy hangszóró védelmet tennék a magassugárzóhoz, ami egy relé segítségével lekapcsolja azt (vagy mindkét hangszórót). A bemenő hangfrekvenciás teljesítmény éppenséggel meg is tudná táplálni az elektronikát...
A hozzászólás módosítva: Feb 16, 2014
(#) szamóca válasza Robi85 hozzászólására (») Feb 16, 2014 /
 
(ennyit a nagy márkáról)
Már jó ideje nem nagy márka, hanem tömegcikkgyártó.
A legfelső kategóriában is visszaesés tapasztalható a márkánál.
Azon ritka gyártók egyike, aki hangfalat is gyárt.
A hozzászólás módosítva: Feb 16, 2014
(#) golem hozzászólása Feb 16, 2014 /
 
Megcsináltam az uniboxos számítást de az egészen mást dobot ki
(#) ptesza válasza elektrorudi hozzászólására (») Feb 16, 2014 /
 
Azért kérdeztem mert megnéztem ,én is bassbox-al, de ez csak egy 'suggested érték , ami akár rossz is lehet ,mivel a doboz nem terhelhető, csupán 45W-al. Ekkor eléri a gyárilag ajánlott max lineáris kitérést, és ütközni fog. (f3=46Hz)

Ezért inkább 55 litert ajánlok, amivel akár a max 80W-ot is kibírja a max mozgási tartományán belül. (f3=50Hz, ami zárt doboznál jó eredmény)


Korábban láttam már 50 literes dobozban 20cm-es hangszórót ,ezekkel az aranymetszésű arányokkal. Hát mit ne mondjak természetellenesen picinek hatott a hangszóró. Most 90 literben 25 centi méginkább úgy fog.

Viszont azt meg vegyük úgy, hogy nem is olvastam, mert én próbálok JÓL segíteni.
A hozzászólás módosítva: Feb 16, 2014
(#) ptesza válasza golem hozzászólására (») Feb 16, 2014 /
 
Mindegy melyik programmal csinálod. Mindegyik jól használható.

Az unibox-hoz is van ott egy nagyon jó kis leírás.
(#) elektrorudi válasza ptesza hozzászólására (») Feb 16, 2014 /
 
Ez így már korrekt.
Fel van ajánlva két lehetőség. Szabadon dönthet, hogy a nagyobb terhelhetőséget, a kemény-, feszes hangzást vagy a jobb mélyfrekvenciás árvitelt, lágyabb mélyeket tartja a kérdező fontosabbnak?
(#) golem válasza elektrorudi hozzászólására (») Feb 16, 2014 /
 
Nem tudom hány wattal számoltok de nekem 50w erősítőm van.
Nem tudom hogy a qtc menyire számít 96 litere teljesen kitömve 0,864
55 litere 0,973
(#) ptesza válasza golem hozzászólására (») Feb 16, 2014 /
 
0,707 lenne az optimális ,de ahhoz optimális hangszóró is kellene.

Az erősítőre figyelj majd, hogy ne használjad kb 85% felett.(hangerőben)
(#) ptesza válasza elektrorudi hozzászólására (») Feb 16, 2014 /
 
Sajnos az a 4Hz nem biztos ,hogy megéri.
- A majd kétszer akkora dobozt
- Fele akkora terhelhetőséget
- A rémes impulzusválaszt.

Ha sarokba kerül majd a doboz ,akkor még akár 10 Hz-et is javulhat az f3.
(#) golem válasza ptesza hozzászólására (») Feb 16, 2014 /
 
Lehet nem foglalkozók ezzel tovább. Veszek egy videóton hangszórót 60literes b-reflex dobozba berakom az jó vagy 55 liter zártba.
Vagy gondolkoztam még somogyiba.
A hozzászólás módosítva: Feb 16, 2014
(#) airwalker hozzászólása Feb 16, 2014 /
 
Üdv!
Építeni szeretnék egy 2.1-es hangsugárzót, egy dobozba mindhárom hangszórót. Amin el kell gondolkoznom, az az, hogy először is hány literes legyen a doboz(SAl SBX 2530, bár ezt talán programmal ki tudom számoltatni), másodszor pedig hogy a közép és felső hangtartományra milyen hangszórókat válasszak. Felmerült a SAL DTF 12, valamint egy autós dupla kónuszú szett, pontosabban a SAL BK 100. Szerintetek melyiket válasszam?
Előre is köszönöm a segítséget!
(#) Primary válasza airwalker hozzászólására (») Feb 16, 2014 /
 
Mennyi pénz van rá?
(#) Benji94 válasza airwalker hozzászólására (») Feb 16, 2014 /
 
Ez nem a legjobb összeállítás, ennyi pénzből magasabb színvonalú rendszert is ki lehet hozni, ha sztereó rendszerben gondolkodsz.
Az a SAL "mélysugárzó" meg nagyon gagyi, jobb féle 20 cm-es hangszórók simán képesek olyan ( vagy még jobb ) mélyátvitelre. A DTF 12 egész jó kis magassugárzó, legalábbis ami nekem van, az még jóféle.
Nem tudom egyébként, hogy Hi-Fi sugárzót akarsz vagy csak valamit ami bömböl, de én a helyedben egy pár 2 utas, jól megépített bass-reflex dobozon gondolkodnék, 16 vagy 20 cm átmérőjű mélyközéppel, magasnak jó a DTF 12.
Az általad felvázolt konstrukció esetében azzal a problémával is szembe kell nézni, hogy komoly 2.1-es erősítőt ami passzolna a rendszeredhez, nem igen fogsz találni a piacon. Max építhetsz magadnak egyet, de erősítő szempontjából vizsgálva is a kérdést, kedvezőbb a sztereó rendszer, jó minőségű sztereó erősítőket használtan fillérekért ( kb 10-15 ezer Ft-ért ) be lehet szerezni.
Mélyközépnek Sony-k között is lehet jókat találni egész jó áron, ajánlom figyelmedbe a logotech.hu-t, vagy esetleg a SAL SR 2030 is egész jó, az a verzió legalábbis ami a múltkor a kezem ügyébe akadt.
Ott, ha kicsit többet is hajlandó vagy szánni rá a minőség érdekében, Tannoy mélyközepet és dóm magassugárzót is találsz.
Hangváltó legalább másod, de inkább harmadrendű lenne ideális.
Sok sikert az építéshez!
(#) airwalker válasza Primary hozzászólására (») Feb 16, 2014 /
 
Igazság szerint ebben az árkategóriában szeretnék megfelelő hangszórót venni, pontosabban eközött a kettő között gondolkozom. Hangszórókra max 12 ezret szánok.
(#) airwalker válasza Benji94 hozzászólására (») Feb 16, 2014 /
 
Minden porcikáját én építem, beleértve a végfokot is. Hangszórót pedig azért választottam ezeket,mert volt szerencsém hallani, noha kínai is meg nem is csúcsszuper. Különben sem bulizni akarok vele, egyszerű és könnyen mozgatható hangsugárzót szeretnék építeni, ráadásul baràtnőmnek szánom a végterméket. De köszönöm a szakszerű segítséget!
(#) ptesza válasza airwalker hozzászólására (») Feb 16, 2014 /
 
Azt akarod ,hogy elhagyjon? Ez csak vicc volt!

Somogyit ne.
Inkább akkor a H2000 hangszórókat nézd meg. Ha valami gond lenne ,legalább magyar termék.
(#) tiheby hozzászólása Feb 24, 2014 /
 
Szeretnék segítséget kérni mély láda építésében tölcséres mélyre gondoltam aki tud segítsen 15" os hangszoróhoz !
(#) szamóca válasza tiheby hozzászólására (») Feb 24, 2014 /
 
Az egyik legnehezebb feladatot tűzted ki magad elé, tudatában vagy?
(#) Primary válasza tiheby hozzászólására (») Feb 24, 2014 /
 
Mi lenne a cél?
(#) Buvarruha válasza tiheby hozzászólására (») Feb 24, 2014 /
 
Nagyon sok tanulnivaló van még ez így nem fog menni.
(#) MrBrown hozzászólása Feb 25, 2014 /
 
Sziasztok,
Hangszóró vásárlással kapcsolatban szeretnék javaslatokat kérni.
Építek egy kis sztereó hordozható erősítőt telepes elektron csövekből amibe beleintegrálnám a hangszórókat is. Tulajdonképpen akkus sztereó aktív hangláda lenne .
Kimenő teljesítménye nem haladja meg a 0,4W-ot és a méreteit is szeretném "alacsonyan" tartani még ha ez egy hangfal esetében nem is mindíg szempont...
Így a kategóriájában (max. 25.000Ft/szett) a lehető legérzékenyebb és legkissebb beépítési mélységű példányokra vadászom, cserébe beérem kis terhelhetőséggel . A mély-közepet max. 12-15cm átmérőjűre saccolom. Ami az átvitelt illeti 50Hz-18KHz már remek lenne Esetleg ovál is szóba jöhet ha megfelel a paramétereknek.
Előre is köszönöm.
A hozzászólás módosítva: Feb 25, 2014
(#) andras99 válasza MrBrown hozzászólására (») Feb 25, 2014 /
 
Amikor én hangszórót kerestem a hordozható hangládámhoz, a Visaton szélessávúakat nézegettem, 90dB/W/m feletti érzékenységgel azt hiszem. Beépítési mélységet sajnos nem tudom. Esetleg H2000 HC17-580, de az nem megy elég mélyre. (Én végül mélynek az 1600Ft-os Sony 134 mélyet választottam, a kosár külső átmérője kb. 15cm, kis dobozban is elég mélyre megy bár azt hiszem az érzékenysége olyan 88dB/W/m körüli. ) Esetleg még a Hertz szélessávú autóhangszórói, a drágábbak már igen nagy érzékenységgel bírnak. Vagy Pioneer.
A hozzászólás módosítva: Feb 25, 2014
Következő: »»   486 / 727
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem