Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » Hangsugárzó építés, javítás - miértek, hogyanok
Témaindító: csonthulye, idő: Dec 10, 2005
Témakörök:
Ez meg személyes. Semmi értelme. Nem rólam van szó, hangszórókról. Pont ezért nem mehetek bele abba, amit kérsz. Ez így nem működik.
Adtam támpontot, ha például az előbb linkelt oldalon lévő tudásanyag mondjuk meglenne, akkor valószínűleg megértenéd, hogy mit és miért kifogásolok. Csodákat tesz. És hogy én is személyeskedjek, abszolút igazságtalan szemszögből nézed, mert teleírtam már információkkal ezt és még jónéhány magyar fórumot. A nyitottság azt jelenti, hogy képes vagy új információk fogadására. Ha rögtön valami ellenvetéssel megkérdőjelezed amit írok, akkor inkább hagyom a fenébe, mert nem érdekel igazán úgysem. Majd egyszer megtanulod, vagy nem. A hozzászólás módosítva: Nov 9, 2015
Te is többször kérted, mások is, de ha átolvasod az 570 oldalt akkor sem találsz konkrét típust, hozzá doboztervet, hangváltót semmilyen teljesítményre. Ha valaki elkezd gondolkodni valamiben, pillanatok alatt ízekre szedik...már a Ts paraméterekről sehova sem vezető viták kezdődnek, ugyanarra a sugárzóra kaptam 10 literes tanácsot is meg 30 literest is, közben meg megy a milliméterekről a vita...De hát mindenkinek joga van véleményt írni, eldönteni mit oszt meg kivel, talán azzal segítenek a legtöbbet, ha kénytelen vagy magad mindent végigcsinálni...
Ha tudsz konkrét igényeket megfogalmazni, arra lehet konkrét választ adni. Enélkül lehetetlen.
Üdv újra
Találtam a TME.-hu Nissan Almera 1995->2000-es beépítő keretet ami 16,5cm. A jelen esetünkben az autó 1997-es tehát pont belefér ebbe az időintervallumba. Ezek szerint a 16,5cm-es hangszóró mehet bele. Egyedül a beépítési mélységre kell figyelni.
Tudom, hogy annyira nem érdekelt, de hátha másnak nem kell napokat kutatni keresni a dolgokat és hamarabb megtalálja mint én
Sziasztok!
Jutányos áron hozzájutottam ehhez a hangszóróhoz. Van valakinek tapasztalata vele? A neten kutakodva olyanokkal találkoztam, ahol át volt ragasztva 100 W-ra és 8 Ohmra. Az enyémen is látszik a matrica nyoma, és 8 Ohmot mértem. A kérdés ez most 100 vagy 60 W-os? Rá merjem kötni egy Beag APX100-ra? A hozzászólás módosítva: Nov 10, 2015
Igazából a bemenőjeltől függ, ha nem vezérlik torzításba az erősítőt a 100W is elmegy. Alacsonyabb frekvenciák mondjuk hozhatják zavarba így is.
3"-os lengőcséve, a 60W inkább hihető, ha valami rossz hővezető csévetesten van.
Több verzió készült a G18C-ből. A nagy mágnessel szerelt 100W-os, a kisebb mágnessel szerelt 60W-os. Az egy típuson belüli többféle impedancia gitárhangszóróknál teljesen megszokott. A Celestion legtöbb aktuális (gitárh.) típusának matricáján fel sem tünteti ezt az adatot, a kosárra pecsételik.
A G18C-t basszusgitár kombókba és ládákba pakolták a különféle gyártók, némely stílusnál szólóra is jó. Kis teljesítmény, hatalmas érzékenység és a szubbasszus tartományra teljes alkalmatlanság jellemzi ezeket a hangszórókat. A hozzászólás módosítva: Nov 11, 2015
Igen, viszont a mágnes méretének nincs köze a terhelhetőséghez, ha más nem változott, akkor a 60W névleges nagyobb mágnessel is csak 60W névleges marad, és nem változik, se ide, se oda, csak a hangszóró lesz nehezebb.
Gondolom lehet több különbség is a kétféle teljesítményű G18C között. Ebből egy biztosan a mágnes tömege.
A hozzászólás módosítva: Nov 11, 2015
De a lengőcséve átmérője ugyanakkora. Valószínűleg ugyanaz is.
Nem kizárt, hogy a megrendelő kívánsága szerint írta rá a különböző teljesítményeket. Vagy a marketingesek kívánságára.
A Celestion aktuális (szóló) gitárhangszóró kínálatában a nagy többség 1,75"-os lengőcsévével rendelkezik. 15-100W között változó teljesítményeket írnak rájuk. Még azonos méret, mágnes, kosár, tömeg stb. mellett is van amire 30W-ot, másikra 100W-ot írnak. Ezekbe vélhetően nem csak ugyanakkora, hanem ugyanaz a lengőcséve kerül. Itt már teljesen egyértelmű, hogy nem laborban állapították meg ezeket az értékeket. A kínálatukból egy G12K-100-al rendelkezem. 100W-ot nem mernék a közelébe sem engedni. Mint rövid idejű csúcsteljesítményt biztosan elviselné, de egy gitár környékén nem csak ilyen jelek jellemzőek.
Ami régen változni szokott, az a lengöcséve kivitele illetve szigetelö lakk anyaga ( hogy több levegöt kapjon igy nagyobb teljesitményt - meleget bir ki.). Nem tudom manapság mi a divat. Amikor még aktivan foglalkoztam a dologgal, volt olyan hangszoro aminek a tekercse 70 fokra melegedett fel és gond nélkül ment, meg volt olyan ami 40 -50 foknál deformálodni kezdett.
Nem hinném, hogy itt erről van szó.
Egyébként mindegy, 70 fokon fölösleges üzemeltetni.
Mostanában többször belebotlok ebbe a hangsugárzó dobozba. Szépnek szép, de valamiért indokolatlannak tűnik a darabonkénti 3,3 millió, amiből 1 pár már 6,6 millió lenne. Mitől érhet ez ennyit?
Elég durva alsó és felső hatérfrekvencia, nagy terhelhetőség és gondolom nem kell hozzá processzoros EQ az egyenletes frekvenciamenethez és fázishoz. Nyílván nem az anyagára ennyi, de az ilyesmiért szeretik elkérni a horribilis összegeket. Ha lenne ennyi eltapsolható pízem meg is venném.
Nekem az szúrt szemet, hogy 31 utas...
Ezekről a dobozokról mi a véleményetek?
A hozzászólás módosítva: Nov 12, 2015
Nem vagyok szakértő, de jónagy f*****gnak tűnik, pláne teszkós hangszórókkal.
Az elírás.
Nem a technikai csudalatossaga miatt ilyen draga az fix. kozeptartomanyban biztos, hogy rosszabb, mint a hagyomanyos mosoporok.
Kicsit atalakitva, hangositara eletkepes. regen sokat epitettek.
Megadott adatok, hangszorok kepessegei, tulajdonsagai.
Hali szeretnék építeni egy 2.1 es hangfalszettet van hozzá egy 100W-os quad 405-es általam készített erősítő(úgy 100W, hogy végfokonként). Mit ajánlotok hogyan lehet azt megoldani hogy stereo hangfalaka +1 mélynyomó?
Sárga mezőt fenn elolvasni, értelmezni, a-szerint használni kéretik. (Sz.) A hozzászólás módosítva: Nov 13, 2015
Köszönöm a hozzászólást! Bár ez is is egy kicsit TESZKÓS f*******nak tűnik.
Ismerem a hangszórókat, megvoltak már. A doboz segít abban, hogy üvöltsön, de többet nem érdemes várni tőle.
|
Bejelentkezés
Hirdetés |