Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » Hangszóró készítése
köszi!
áá nem vas! bükk fából van! hát de az egész nyom 26kg-ot!
Az se semmi! Gratulálok!
Jó sok munkát fektethettél bele. ![]()
köszönöm!
hát kb 2 hetes folyamatos munka volt,de megérte a fáradozást,mert nagyon durva lett!
Gratulálok!
Én is kiváncsi lennék rá hogy szól? ![]()
Hali!
Nagyon pöpec! Én egyedül azt nem értem, hogy honnan szerzel hozzá megfelelő méretű mágnest... Mert azt értem, hogy minden mást meg tudsz otthon barkácsolni... Bár ez már túlmutat a barkácsolás minőségi szintjén... ![]()
köszi!
hát még szép hogy szól! jó brutális hangja van, nagyon durván adja le az alsó mély hangokat!
kössz!
székesfehérvárról lettek a mágnesek! www.logotech.hu
Azt hittem, csillagászati áron lehet ilyesmit kapni.
Köszi az infót! Ahogy nézem a te hangszóródat, egyre inkább kedvet érzek én is az építéshez... ...persze ez még nem most lesz... ![]()
A negyedik oldalon irtátok a motorhangszórót, de én attól sokkal jobbat tudok.Elemes vérnyomásmérő mágnesszelep hangszóró.És még basszusra kattog is!
![]()
Sziasztok
Minden elismerésem a megépített hangszóró konstrukciókért Frillsp. Én viszont biztos hogy a télen meglepem magam 2 db 18"-os méllyel. ![]()
köszönöm!
ebbe tényleg mindent beleadtam! akkor szép lesz a karácsonyod! előre is boldog karácsonyt!
Hi!
Nem tudna valaki egy működő membrán gyártó technológiát mondani? Vagy azt esetleg h mi kell egy jó középsugárzóhoz? Kössz
helló!
műszaki rajzlapból vágj 1 kőrt ,kivágod a cikket,utánna meg ragaszd össze és kész is a tölcsér!
A rés széles, de nem véletlenül ugyanis a hangszóró élére lesz állítva a dobozban és megsűlyedhet. Ha pedig "karcol" az bosszantó tud lenni. Teljesítményben pedig ugyanazt produkálja amit eddigi példányoknál tapasztaltam, azaz nem kevesebbet. A nagy légrést pedig magasabb ohm számmal korigáltam. Illetve a konstrukció és a hegesztésből adódóan nincs veszteség. A porvédő pedig irtó könnyű
![]()
Kérdésre a válasz: a membrán cikk kivágásának a sugara az alábbi ábrán a pirossal kiemelt rész.(lehetőleg ne privibe kérdezzetek mert így kicsit fura a dolog)
Üdvözletem Péter!
Hát mit mondjak... ![]() ![]() Szeretnék én is építeni.Mágnesem van hozzá nem is gyenge. Kérdésem a következő lenne:Hogy lehet a hangszórót megméretezni?Gondolom nem csak ugy van hogy rakjuk össze hátha lesz belőle valami :nemtudom: Lehet mosolyogni fogtok rajta de én gipszformába bádogos ónnal öntve képzelem el a kávát,és üvegszálból a membránt. Segítségedet előre is köszönettel: Laci
Szerbusz. Privátba is épp erről kérdeztek így készítek egy vázlatot a méretezésről. A lényeg a kávánál, hogy megtartsa az épp nem kis súlyú mágnesed és a vasat is. Nem rosz ötlet az ón. Csak akkor jó vastagon ne sajnáld az anyagot belőle. A méretezés amúgy attól függ: milyen membránszél méretet használsz, mágnesméret és tekercscséveátmérő. Először ezeknek a mérete a legfontosabb. A többit ehez kell méretezni
![]()
Itt a méret. Az A típusú mágneses típust alkalmaztam. A méretek nem 100%-os, csak utólag mértem le
![]()
Ezt nézd meg!!!!
ilyen technikával legyártható egyben a csévetest és a membrán.Nagyon jó kis videó.Itt a mágnes méretei mm-ben.Úgy gondoltam ha kicsit akarok csinálni akkor belül lesz a tekercs, ha vmi bestiális nagy állatot akkor kívül.A mágnesekből többet is össze lehet ragasztani.Olyan erősek hogy csak késpengével lehet szétválasztani egymástól,és tuti sérülés ha összeillesztéskor bőr marad közöttük :eek2:
Most itt nekem ezzel a méretezéssel elég sok kérdés felmerült: nemtudom az pl hogyha van egy adott méretű/erősségű mágnesem(már elkezdtem ennek a begyűjtését 10db36mm széles és 6mm vastag mágnesgyűrűből gondoltam összeállítani), akkor abból mekkora fizikális méretű és teljesítményű hangszórót lehet építeni, továbbá nemtudom azt sem hogy a hangszóró tekercsét hogy kellene kiszámolni(milyen vastagságú rézhuzal,mekkora csévetestre hány menet)
Meg itt számolni kéne pl a fluxussal is... Az ellenállását azt ugye egyszerű méretezni, a teljesítmény meg gondolom a huzal vastagságától és szigetelésétől függ. Na de hogy is van ez pontosan? ![]() Nem tud valaki esetleg ezekkel kapcsolatba valami linket?
Üdv. Nézd meg a mellékelt rajzom. Két lehetőség van, "A" esetben a tekercs a több a vas vékonyabb, vagy a "B" ennek a fordítottja. Mivel a mágnes 36mm a belső vasgyűrű lehet 38 vagy 40mm. Hézag annál jobb minél kisebb. Az "A" variációt ajánlanám. Itt derül ki, hogy a tekercsed a vas vastagságának 3x-a. Ezt persze duplán kell venni a 2 soros tekercselés miatt. A csévéd kerületét kell kiszámolni, majd a rézdrót listából kiszámolni, hogy ekkora átmérőn ekkora szélességen kívánt ohm mellett milyen vastagságú drót a megfelelő. Remélem így tisztább valamivel
![]()
Aha, no már tisztább, csak most meg azt nem értem hogy miért kell a tetejére még egy vaskorong, nem elég csak simán a mágnes?
Ezekből a mágnesekből szerinted mekkora átmérőjű(20-25cmesre gondoltam) és hány Wattos mély sugárzót lehetne kihozni? Ja és miért nem ajánlatos bele dugni a mágnes közé egy csavart felfogatásnak?-azért mert gyengíti mivel összeköti az északi és déli pólust?
Ha tudnád, hogy a wattok, vagyis a terhelhetőség a leglényegtelenebb paramétere a hangszórónak....
Azért ez igencsak hasraütésszerű tervezés...
![]() ![]()
Ok
![]()
Beírtam a vieót de nem linkeltem be.Az eljárás neve fémcentrifugálás.Szerintem egyben legyártható lenne igy a csévetest és a membrán.
http://www.youtube.com/watch?v=eRizrvrbhyE
Hát nehezen tudná így megcsinálni a membránt+csévét egyben, a cséve ugyanis belül üreges, és nem zárt. Az sem lenne jó minden esetben, ha a membránnal galv. kapcsolatban lenne.
Másrészt ha valaki ilyennel gyártana hangszrót, megfizethetetlen lenne, ugyanis nem valami termelékeny a folyamat. Sokáig tart, és a munkaerő sem olcsó hozzá. Egyébként ma, amikor létezik hidegfolyatás is, nem hiszem, h. belemenne valaki is. |
Bejelentkezés
Hirdetés |