Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » Házilag építhető fémkereső
Csinálgatom én is a gépet lassan-lassan. Már sikerült egy olyan programot írni rá, amivel úgy tűnik, talajban is használható a gép. A talajkiegyenlítés stabil, amit még jobbá tesz az, hogy a hőmérséklettől elmászó alkatrészeket kikompenzálja egy hőérzékelő, és a program. Ennek a kompenzálásnak az értékét, és a linearitását menüből lehet állítani. A háttér világítás fényereje állítható, és egy bizonyos megvilágítási szint fölött automatikusan lekapcsol.
15 kHz-en talajon is meglepően stabilan viselkedett, és egy 25 centi mélyre elásott kis egy forintost szépen jelzett. Persze ilyen mélységben a VDI még nem sok értelmes dolgot írt ki, de a szelekció rendben volt. 22.5 kHz-en még érzékenyebb volt talajban, de nem tűnt olyan stabilnak, vagy a talajkiegyenlítést másként kellett volna állítanom. Még van mit faragni a gépen bőven, de már talán lesz belőle valami, és érdemes lesz költeni valamilyen szebb készülékházra. Bővebben: Link
Jó lesz az. A kiskacsa hang különösen tetszik.
Amikor találat van, akkor a két csatorna jeléből azonnal ki van számítva az aktuális fázisszög értéke, ami a hangfrekis kimenethez tartozó timert állítja. Ez miatt ahány mintavételezés van egy találat alatt, annyiszor állítódik a hang frekvenciája. 3-500-szor.
Próbáltam azt is, hogy átlagolok, és 1-2 alkalommal állítom a hangfrekit. Ilyenkor nem hápogott, de az átverős-vasas találatok elejéről le-le maradt a vashang. De a későbbiekben azt is meg lehet oldani, hogy többféle jelzés típus közül lehessen választani. Sok helyem van még.
NEL tornado for fisher F2-F4. A köz javára, hátha valaki hasznát tudja venni.
A kábel végén lévő csatlakozó szemből nézve, vájat 12 óránál.: Óramutató járással ellentétes irányban. 10 óránál 1-es láb: NC. 2-3 láb közt Adótekercs: 2,74mH, 6,8 Ohm, párhuzamosan 220nF. 3-as láb az árnyékolóharisnyán. 4-5 láb közt vevőtekercs 2,422mH, 30 Ohm. 5-ös lábon az árnyékolóharisnya ami nincs kontaktban a 3-as láb harisnyájával. A kábelben a " meleg ér " nem többszálas ! 0,5-ös drót. A fej kiöntőanyaga is érdekes. Fehér, hasonló a gipszhez, annál kicsit keményebb, faragható. A hozzászólás módosítva: Nov 19, 2016
Sziasztok..
Egy md1023 g25 kersőfejét szeretném feljavitani mivel szét lett szedve mert halott volt és a gyanta csak feszitéssel jött ki....igy szakadások lettek a vevő részen a tekercsen..és a kis nyák is eltört de a 100f es szürő nem.. Adó része sértetlen maradt... A vevőnél a menetszámok,fejkör,huzal vastagság meg van..a tekerés is már majdnem... Akérdésem az lenne az a nyák csak a forrasztások szempontjából volt lényeges? A kereső kábelén hogyan tudnám be mérni melyik az adó meg a vevő?
Ó. Na ettől féltem, hogy a fotóm valakit vandálkodásra sarkall. Pici kézimaró fej, pici laposcsavarhúzó, ecset szükséges. Éés rengeteg türelem, remegésmentes kéz, lélegzet visszafojtva. Régész+fogorvos+ mesterlövész gyakorlat nem árt ha van.
Sajnos igen türelem kell....mert akire rá biztam vandál mondon adott neki.És nem jutott semmire.
Mivel még azt se tudta ki deriteni hogy a 5-ös din dugon mi az adó és a vevő vezetéke..És még tekercselni akart.jó hogy még a huzalt nem adtam oda neki..
Nagy mellény közepes tudással párosítva rossz kombináció. Amihez nem értünk, ahhoz nem nyúlunk hozzá. Hacsak nem kórbonctanra van ítélve.
A fekete kábel a gyári de csak 2-esével vannak árnyékolva
A szürke saját de azon minden szál árnyékolva van..érdemesseb a szürkével csinálni? Nem szeretnék bele rohanni a dolgokban ezért csak egyenlőre azt szeretném meg tudni hogyn tudnám be azonositani meik vezeték mi Sajnos rengeteg műszerrel nem rendelkezem ...multiméterel tudok mérni A nyák lap több helyen sérült és törött is.. A hozzászólás módosítva: Nov 25, 2016
A batár kondi, amiről 2 kép is van, az az adó tekerccsel volt párhuzamosan. Ha jól emlékszem, ami egyáltalán nem biztos, akkor azt hiszem, hogy a nyákról a fejcsati a J1-es csatlakozón keresztül távozik. A két tranyós adó oszcillátor megy az adó tekercsre. Kizárásos alapon a mellette lévők mennek a vevőhöz.
A műszer panel hátoldaláról is kellene egy fotó.
Ahogy írtad fejben levő nyák csak a forrasztások szempontjából volt lényeges. Nem egyszerű a dolog mert ebben három tekercs van rx, tx, cx.Bővebben: Link Én csináltam már ilyet de nem egyszerű k.b. 3 hónapomba került.Bővebben: Link
Elhanyagolható lenne a nyák? Mert ugye eltörött..
Az adó tekercs maradhat? Mert az sértetlen.
A j1 csatlakozónál fekete vevő meleg pontja, piros vevő föld, zöld az adó meleg pontja, narancs adó föld.
A nyák elhanyagolható, de a tekercset az kemény dió, mert az adónak van még egy ellentétes menetű tekercse a vevőn, annak is kellene tudni az adatait, az a kiegyenlítő tekercs . Így nem tudod megcsinálni. Én mikkor a Fisher fejet csináltam, meg voltak az adatok indukcióról, csak megfelelő tekercselő sablont kelet csinálnom.
A hiányzó tekercs meg van csak nagyon roncsolt...
Menetek számát viszont meg tudom számolni,kereszt metszetet,és a kör teljes átmérőjét is le tudom mérni...
Kísérletezni jó.
Így kell csinálni Bővebben: Link De a kiegyenlítéshez oszcilloszkóp kell.Bővebben: Link
Még egy kérdésem maradt és akkor már tudok is kisérletezgetni..
a J1-ig tiszta sor ...bele dugtam a 5din dugót...ki méregetem...mivel a szinek totálra nem eggyeztek... maradt egy csupasz vezeték árnyékoláson kivül..az lenne a shield?
És a shield meg gondolom az ment a kis alú lapkára fölülre onan meg le a kopatóra ami gondolom a kis forrasztási nyák árnyékolására szolgált.
Szűrőnél a kapcsolás alapján 1uf-s és egy 33nf-es van nekem gyárilag 100f-os volt benne.
Akkor a 100f-ost ki hagyhatom mert vannak a meg adott paraméteresek ithon nekem..
A 100F nem kapacitást jelöl, hanem valószínűleg típust és azt, hogy 100V-os. A 334 jelenti a kapacitást, azaz 330nF.
Annak a képnek a linkjét azért küldtem, hogy kell a tekercseket össze állítani és bekötni.
A kondenzátorok más típusú géphez vannak méretezve, a vevő kondi szerintem a gépedben van, "ha nem volt a fejben". Kellene tudni a géped frekvenciáját, az a 330nF kondenzátor arra a rezonanciára van amin a te géped adó fokozata rezeg. Az árnyékolás a (shield) grafittal van megoldva, a burkolat teljes belseje ki van grafitozva, alsó, felső rész egybe van kapcsolva. A hozzászólás módosítva: Nov 27, 2016
Igen grafit az alja és azzal is volt ki öntve...igen csak ez az egy kondi volt a fejben de már ez is tiszta sor már igy..köszönöm mindenkinek a a gyors válaszokat és a sok segítséget..
Szeretnék segítséget kérni, van egy pinpointeres idx pro kapcsolás, ebből akarok csinálni egy cső és vezeték keresőt, értelem szerűen a pinpointer funkción kívül semmi nem kell, azt kéne egy hozzáértőnek kiszűrni hogy mi nem kell a kapcsolásból, sok fémkeresőt összeraktam már tgsl-től a ciboláig, de a teljes működését nem tudnám megbízhatóan levezetni, mi mit csinál, illetve csak a háromnegyedét.
Sima vezeték kereső nem jó, ott volt amit nem jelzett, szerencsére csak vízcsőbe fúrtam.
Ha rám hallgatsz neki sem állsz. Fémkeresővel a falban futó kábelt nem fogod megtalálni, talán egy faházban de még ott sem biztos. Egy tömbházban meg esélytelen még a csövet is, mert beton a födém, az aljzat, meg drótszál fut minden téglasorban. Meg ha jól emlékszem egy szál kábelt ami merőleges a fejre egyébként sem jelez.
Tettem fel egy rajzot a vezetékkeresős topikba, az vezetéket keresni tökéletes, a csőre nem emlékszem de majd megnézem. Az 50Hz-et sok helyen jelzi ha folyik áram a kábelben, mert az minden fémet megszór ami a falban van.
Földben, vagy falban ? Ha falban, akkor milyen tipusú fal, milyen vastag ?
A hozzászólás módosítva: Dec 1, 2016
Tégla falban, maximum 10 centi mélység elég lenne.
Ge Lee, köszönöm, a vezetékkereső gondolom nem jelzi a vízcsövet így nem igazán jó.
A gép pinpointja sem fogja. Gondolod nem próbáltam már ki? Az SMW-mben van pinpoint, elég ha a falhoz közelítem, onnantól folyamatosan visít, vinnyog, nem lehet vele sem drótot, sem vízcsövet keresni. Földben talán ha nincs mélyen, de azt nem próbáltam. A vízcsövet nem tudom neked megnézni mert közbe rájöttem hogy nekem alpex van a falban, vagyis nincs fémes összeköttetés a vízvezetékben. De a vezetékkereső a vezetékhez tuti hogy jó, és szerintem ha az adóját nem a hálózatra hanem a fém vízcsőre kötöd akkor arra is jó, bár nem próbáltam. A fém szerelvényeket egy kissé alapból is jelzi adó nélkül is, mert a hálózat rendesen megszórja, teljesen mindegy hogy rá van-e kötve a védőföldre vagy nincs.
A minap találtam egy deus xp fej panelről képeket, feltűnt hogy hasonló ahhoz az adó fokozathoz amit csináltam jó régen, annyi különbséggel hogy az adó oszcillátornak ott más a kivezetése, illetve már lecseréltem a két kimenő tranzisztort lm386-ra, így öt volton 40v rezonancián.
Részegységenként rakok össze egy keresőt, valószínűleg egy idx pro vagy hasonlót, így lesz mód kísérletezgetni vele. A tápja már készen van, egy darab 2200mah li-ion powerbank, 5v lm2904-el felezve 2×2.5 voltra tranzisztoros kimenettel, 2×1f kondival. Az adó része is megvolt, de módosítva lett deushoz hasonló kapcsolható 10-12-14khz-re, a képen sw1 és sw2 egy darab háromállású két áramkörös kapcsoló, a frekvenciákhoz tartozó kondenzátor és ellenállás értékek még mérés alatt, 14.3khz már kész. Ha egyszer elkészül, akkor a sok kis panelból összerakom egy kis kétoldalas panelra. |
Bejelentkezés
Hirdetés |