Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » Házilag építhető fémkereső
Azok a kapcsolók tényleg relék? Miért nem lehet helyettük használni FET-et?
Igen relék, modelleztem 4066 ic-vel, nem működne sajnos.
Megcsináltam virtuálisan az rx és gb áramkört, valami nem kerek vele, az oszcilloszkópon a sárga jelnek az amplitúdója változik ha tekerem a potmétert, a zöldnek a fázisa is, viszont a kék és piros bf 256 kimenete semmit nem csinál, nem változik.
Elég kezdetleges, én ilyesmire gondoltam, csak azt nem tudom bírná e a kapcsoló ic a 45-50 voltot.
Pár alkatrész értéket tévesen adtam meg, kijavítva a két középső jel szép négyszög lett.
Nálam működik FEt-tel. Soros rezgőkör, a tekercs megtáplálva a meghajtó jellel. A tekercs másik végén a hangoló kondi. A 15 kHz-es az fix, és a nullára van kötve a másik vége. A 10 és 5 kHz-hez tartozó kondikat egy-egy teljesítmény MOSFET kapcsolja a fix kondival párhuzamosan. Arra kell figyelni, hogy a FET kellően nagy feszültségű legyen, különben a diódája határolja a jelet. IRL540-es használatával a 100 volt elérhető, és logikai jellel tudod vezérelni. Kipróbáltam IRF840-nel is. Annak ellenére, hogy az nem nyitható ki teljesen 5 volttal, azzal is működött.
Azt kellene tudni, milyen sűrűn vannak benne fémek. Egy egészen kicsi SEF szerű fejes talán jó lenne.
Ez az amit nem tudok hogy mennyi fém lehet benne, minden helyen más és más. Talán a bandido 2 volt olyan hogy a pinpointer kihangolta magától a fémet pár másodpercen belül.
Melykeresot valaki már epitett hobbi rajzok alapján? Sajnos Nem igazán találok a neten ezzel kapcsolatban semmit, minden ötletet szívesen fogadok
Mert nem kerested. A Delta Pulse-t elég sokan megépítették itt a fórumon is. Vannak a hagyományos mélykeresők kerettel: egy videó meg még egy, meg van már mikrovezérlős-LCD kijelzős Delta Pulse 3S vagy 3D is.
Sziasztok! Ez a fémkereső érdekelne http://www.pulsdetektor.de/html/tiny.html" target="_blank" rel="nofollow" >Bővebben: http://www.pulsdetektor.de/html/tiny.html. Kell e bele programozható ic? Kösz a válaszokat.
A második linken szereplőbe nem kell programozható ic. Tehát csak alkatrészbeszerzés, beültetés, és utána a nehéz aranyszobrok kiásása a feladat. De szkóp nagyon ajánlott hozzá.
Gondoltam,hogy szkóp is kell . Az alkatrész se lehet olcsó
Milyen mélyen érzékelhet ez?
Ránézésre olyan surf féleség, asztalra letéve nézegetni rajta a működési elvet arra jó, másra nem nagyon. Ha csak kerettel mélykeresőnek nem, de azt sosem próbáltam.
Csak olcsó alkatrészekből áll. Ha jól van beállítva, fém 20Ft.-ost jobb esetben kb. 20cm-ről, gyengébbek közé tartozik.
Ès https://youtu.be/t0YFEMvhIoo" target="_blank" rel="nofollow" >ez?: https://youtu.be/t0YFEMvhIoo
Sziasztok! Szerintetek ezt érdemes lenne megépíteni?Bővebben: https://www.youtube.com/watch?v=h45il-71I9o&index=79&...56U-Ts
Sziasztok! ezt: http://electronics-diy.com/electronic_schematic.php?id=1054 találtam.
Ez egy BFO rendszerű gép, amiről elég keveset tudni. Ha BFO-s gépet szeretnél építeni, akkor inkább építsed meg a DX-1000 nevű gépet, miről részletes leírást találhatsz, és a kapcsolási rajzokat nézve, nem hinném, hogy gyengébb teljesítményt nyújt, mint a linkeden szereplő.
Valamikor én is elkövettem. A fej persze lehet nagyobb és normál Cuz huzalból készült.
A BFO elv nem tesz lehetővé nagy mélységeket, viszont a vasat jól szelektálja. Az olcsó gyári gépeket veri. Amit egy BFO-ból ki lehet hozni, azt maximálisan kiaknázza. http://electronics_home_sci.mindenkilapja.hu/
http://serwis.avt.pl/manuals/AVT5196.pdf ezt sem nehéz megépíteni. Igaz ez PI rendszerű. Elég sokan építik, youtuben van sok videó róla, neten van sok leírás, nyákterv minden ami kell. "Youtube-n Pi polones" néven fut. Nincs benne extra alkatrész, és nem is drágák.
Megépíteni nem nehéz, csak az élesztése nem kezdőknek való. Aki szeret sok rozsdás szeget kiszedni, annak ideális. Ezenkívül hőre instabil, lassú. Mindenki PI-vel kezdi, aztán kis idő múlva a kukába is dobja. Nagy keretes mélykeresőnek jó.
Idézet: „Mindenki PI-vel kezdi, aztán kis idő múlva a kukába is dobja.” Én is, mert azt írják, hogy földhatás PI-nél nincs. Aztán mégiscsak van, ahogy javítom az érzékenységet. És itt a vége a fejlesztgetésnek.
Van. Plusz hőváltozás hatására képes úgy elmászni, hogy az érzékenység katasztrofális lesz. Persze ezt egy külső potival meg lehet oldani. De akkor sem jó másra, mint mélykeresőnek.
Sziasztok!
Szeretném ezt a fémkeresőt megépíteni: http://blog.novaeletronica.com.br/img/detector-de-metal-pi-polones.jpg. Ez az eredeti kapcsolási rajz. Neten keresgéltem ezzel kapcsolatban, elég sokan építik után, ez alapján a nyák alapján: http://blog.novaeletronica.com.br/img/PCI-detector-de-metal-pi-polo...-2.png. Találtam néhány eltérést. A kapcsolási rajzon szerepel C27 100nF-os kondenzátor, ez a nyákon nincs rajta, illetve a kapcsolási rajzon szereplő 47nF-os C4-et 100nF-osra cserélték. Ezek jelenthetnek nagy gondot? Ellenállásokból 1% pontosságúakat, kondenzátorokból pedig jó minőségű fóliát tervezek beépíteni, hogy a hőre való érzékenység valamelyest csökkenjen. Az élesztése mennyire lehet nehéz? Elvileg 100Hz-et meg 150us impulzus szélességet kell beállítani a két trimmer segítségével. Itt egy videón mutatják be, bár furcsa, hogy szkóp nem kell hozzá. Ha elakadok valahol, tudnátok majd segíteni? Ha működik majd 50cmx50cm-es kerettel szeretném használni. Az nem baj ha szedi a vasat. Válaszokat előre is köszönöm!
Teljesen mindegy hogy C27 100 vagy 47 nanó. A C4 meg minél nagyobb annál jobb. Az azért van ott hogy amikor a tranyó bekapcsol és ráköti a tekercset a tápfeszre, akkor a tápfesz kevésbé rogyjon össze, azaz azt a feszültségesést olyankor a C4 valamelyest kompenzálja. Oda inkább 1-2µF-os fóliát tennék.
Nem tudom mekkora ennek az érzékenysége, de ha tranyóval van hajtva a tekercs akkor nem lehet valami nagy, ami lehet hogy nem is baj mert legalább nem fogja olyan mértékben jelezni a talajt. A tekercsen nagy feszültség tüske akkor alakulna ki ha a tranyó helyett FET lenne ott, olyan meghajtással ami jó gyorsan kapcsolja ki, hogy a feszültség (áram) a lehető legrövidebb idő alatt szűnjön meg a tekercsen.
Mateatek, nem tudok válaszolni, másnak tudok írni, nálad ezt írja ki.: ERROR: Not allowed to send message to this user!
|
Bejelentkezés
Hirdetés |