Dicséretes dolog a tanulás, de kipróbálhatnád már végre a korábbi javaslatok valamelyikét, a helyben topogás helyett. Akármit szeretnél venni vagy építeni, az nem lesz olcsó, ennek oka a teljesítmény-igény. Tökéletes szűrést nem is kellene megvalósítani, valószínűleg elég a vezérlőjel kismértékű elnyomása is (különben akkor is leállna a gép, ha mellette bekapcsolsz mondjuk egy motort ugyanarról a három fázisról).
A frekvenciaváltóba is bele lehet nézni, ahogy idlob kolléga írta. Még az is lehet, hogy a bemeneti pufferen spóroltak: egy LG-nél láttam olyat, hogy négy kondenzátort lehetett beépíteni párhuzamosan kötve, de csak hármat ültettek be (igaz, annak ettől sem volt semmi baja).
Szerintem túl nagy jóságú és túl alacsony frekvenciára méretezett szűrőt terveztetek. Az AC oldalt nem érdemes szűrni, mert a 3 fázisú egyenirányító után csökken a búgófeszültség és az egyfázisú egyenirányítóhoz képest is 2 akkora lesz a frekvenciája.
Ha rendbe rakod a puffereket a diódahíd után, a gondok jó eséllyel megszűnnek.
Gyerekek azért ne felejtsük el, hogy fűtési szezon van. Ha szétkapom a frekiváltót mivel fűtök? Gyűjtöm az ötleteket és ha majd jön a tavasz...
Kicseréltük a frekiváltót. Delta gyártmány az is és a hiba ugyanaz.
Na szóval ugye most van fűtési szezon és ilyenkor lehet tapasztalatokat gyűjteni. Úgy tűnik, hogy 50Hz-en jól muzsikál az új frekiváltó, de alatta és felette azért leáll...