Fórum témák
» Több friss téma |
Nagyon minimális a kábel, mindössze talán 10 cm. Hát ha benne van a 30k, akkor nem lehet nyitott kollektoros. (?) Az adatlapon konkrétan benne is van. Még azt is írja, hogy aktív alacsony a kimenet. Ez is arra enged következtetni, hogy van benne egy felhúzó ellenállás. De lehet nem jól gondolom, csak ez a logikus számomra.
Biztos, hogy a tervező szándékát én nem fogom tudni átlátni, de..
- Nem csak a kábel hossza számít, hanem a méterenkénti kapacitása is. Az lehet eltérő is. (Már amennyire tényleg kábelről van szó, nem sima vezetékekről.) De ha tényleg a jelszinttel van gond, azt könnyen ellenőrizheted, mikor nincs "belevilágítva", és megméred a kimenet jelszintjét. Ha úgy meg van, akkor mindenképpen a kapacitás és a jel sebesség miatt kellett a kisebb felhúzó. De itt az első oldalon láthatod, hogy közvetlen összekötés van a TSOP és a uC között. - Nagy kollektor ellenállás, a minimális fogyasztás elérése érdekében van. Aztán 0..5mA-ig úgy terheled, ahogy tetszik. De az sem kizárt, hogy a táp 3,3V, és a kimenet 5V-ot kapcsolgasson.. - Az aktív alacsony kimenet nem a felhúzó ellenállásra utal. Hanem arra, hogy a kimenő tranyó NPN és így a GND-re húzza a kimentet. Valamint arra, hogy impulzuscsoport vétele esetén, a kimenet szintje alacsony. (1. ábra) Egyébként mikroprocesszorok vezérlő bitjei szokás szerint aktív alacsony állapotúak. Vagy is negáltnak tekinthető. Ez nem véletlen.. A hozzászólás módosítva: Szept 18, 2015
Minden tiszta és világos, köszönöm szépen. Igen, valóban közvetlen kapcsolat van a uC és a TSOP között. Kipróbáltam egy viszonylag hosszabb kábellel, kb 2 méter és jól működik így is.
A klímák távirányítása is kivétel nélkül evvel a "szemmel" van megoldva és a vevőpanelon mindíg van 2 ellenállás és egy kondi (47mikron) ez szerintem nem véletlen .
A hozzászólás módosítva: Szept 19, 2015
Készült egy 555-el egy 36KHz-es oszcillátor, a TSOP részére. Működik, de ha a kábelezést szétszedem, majd újra összerakom, akkor azt tapasztalom, hogy önmagától elhangolódik az oszcillátor frekije. Ha folyamatos üzemben van, akkor persze semmi gond.
Az 555 egy precíziós időzítő, de azért kvarc pontosságot nem lehet tőle elvárni. Bár a tápfesz változását kompenzálja automatikusan a működése, még is jobb, ha stabil tápról megy. De gond lehet a frekvenciafüggő elemek stabilitásával, hőfokfüggésével is. Legalapvetőbb, hogy kis hőfokállandójú kondit alkalmazzunk. Tehát valami stiroflex, vagy szeletelt kondit, semmi esetre sem egy kerámiát. Az 555-öt ne terheljük túl, hogy ne melegedjen, ne melegítsen más elemet. És mivel a kondi kapacitása nem túl nagy, illene árnyékolni is az áramkört, hogy a környezetének fizikai megváltozása, ne járjon a szórt kapacitások megváltozásával. A frekvencia beállító elemet (trimmer) úgy méretezzük, hogy ne legyen túl nagy átfogása és stabil mechanikájú darab legyen. Bár nem írtad mennyivel hangolódik el, de mindegy - egy RC oszcillátortól 0,5% pontosságnál/stabilitásnál nem célszerű többet elvárni.
A hozzászólás módosítva: Szept 20, 2015
Én már forrasztottam be smd alkatrészt "élére" állítva, kicsit több ón kell .
Köszönöm a választ! Folyamatos üzem esetén nem jelentkezik a probléma. A probléma meg valójában nem probléma, mivel folyamatos üzemre van tervezve az áramkör. 1nF-os szeletelt kondit használtam. Köszönöm még egyszer!
Sziasztok, a héten láttam egy infra-kaput. Valakinek nem ismerős ez, hogy mi lehet?
köszi |
Bejelentkezés
Hirdetés |