Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kapcsolóüzemű táp 230V-ról
 
Témaindító: cimopata, idő: Szept 13, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   28 / 780
(#) cimopata hozzászólása Márc 24, 2008 /
 
Üdv emberek!

Én azt nemtudom hogy árnyékolásnak csak réz fóliát lehet használni?
Esetleg erősíbb alufólia nemlenne jó?
(#) cimopata hozzászólása Márc 24, 2008 /
 
Elkészült a legújabb kapcsitáp projektemnek a terve:
Félhidas, IR2110-el
Egy kis ízelítő:
(#) Benzol válasza cimopata hozzászólására (») Márc 24, 2008 /
 
Szerintem azt a rézfóliát nyugodtan el lehet hagyni Minden harmadikban találtam amit bontottam. De a folytótekercs kötelező.
(#) mex válasza Benzol hozzászólására (») Márc 24, 2008 /
 
Ha a gyáriakban jó a sárga akkor neked is jó kell legyen... A csévetest és a vasmag sem szereti az ennél nagyobb hőt,és a huzal sem.
(#) Benzol válasza mex hozzászólására (») Márc 24, 2008 /
 
OK köszi A pausz papír miért nem jó ?
(#) mex válasza Benzol hozzászólására (») Márc 24, 2008 /
 
Valamikor régen használtuk sima hálózati trafóban sorszigetelésnek...
Ezzel együtt nedvszivó.vastag,és az átütési szilárdsága is elmarad a mai műanyag alapanyagú szigetelésektől. Használj hosthaphan fóliát (ez szinte minden tekercselőműhelyben megtalálható),szerintem kis darabokat adnak el. De jó a triflexil is csak az vastagabb.
(#) Benzol válasza mex hozzászólására (») Márc 24, 2008 /
 
Köszönöm az infót
(#) elektroboy hozzászólása Márc 25, 2008 /
 
Üdv mindenkinek !

UA78HGASC tudja valaki honnan lehetne beszerezni vagy mivel lehetne helyetesíteni.
Köszi
(#) Tom025 válasza elektroboy hozzászólására (») Márc 25, 2008 /
 
Hát ilyet már nem nagyon gyártanak, max elfekvő készletből kaphatsz valahonnan. Viszont nekem van valahol egy, előkeressem, érdekelne? Szívesen cserélek, ha kell.
Üdv!
(#) Árpy válasza elektroboy hozzászólására (») Márc 25, 2008 /
 
Helló!
Ez egy pozitív feszes állítható kimenő fesszel rendelkező stabIC, mely 5Amper leadására képes. Ezt helyettesítheted egy LM317-tel, mely 1,5Ampert bír ki, de ha nagyobb kell, akkor egy teljesítmény tranyóval kiegészítve annyit fog bírni, amennyit a tranyó bír.
Üdv!
(#) elektroboy válasza Tom025 hozzászólására (») Márc 26, 2008 /
 
Hello !
Hát igen tudom hogy régi és már régota keresem kb 5 éve de sehol nem találok. Ha meglenne és müködik érdekel .
Köszi
(#) elektroboy válasza Árpy hozzászólására (») Márc 26, 2008 /
 
Üdv!

Köszi a segitséget ez egy CB tápegység (Botond) régebben már probálkoztam LM 317 el csak kevés A mpert tud ezért elszállt.
(#) Tom025 válasza elektroboy hozzászólására (») Márc 26, 2008 /
 
Üdv!
Megvan. Hogy működik-e, nem tudom, sosem próbáltam. Az eredeti felirata már majdnem teljesen lekopott, viszont forrasztás nyoma nincs a lábán. Már többször kidobásra ítéltem a cuccot lévén semmire sem tudom használni, csak az mentette meg, hogy amolyan különleges állatfajta. (4 lábú TO3) Hogy mikor, miként, hova küldhetem, priviben, írj!
(#) Árpy válasza elektroboy hozzászólására (») Márc 26, 2008 /
 
Helló!
Írtam, hogy akkor ki kell egészíteni az áramkört egy teljesítménytranyóval, és így többet fog bírni.
Az első rajzon csak fesz beállításra van lehetőség, az áram nincs korlátozva, a másodikon már fesz és áramszabályzás is van, de ez jóval bonyolultabb. Céltól függ, hogy van-e szükség áramszabályozásra.
Üdv!

szerk.: esetleg megpróbálhatnád az LM350-t is, lehet hogy az is elég, az ha jól tudom 3A-t bír.

1.gif

2.gif
   
(#) elektroboy válasza Árpy hozzászólására (») Márc 27, 2008 /
 
Hello !

Igen értettem amit írtál de ha minden igaz találtam hozzáalkatrészt Tom025 jóvoltábol Köszi a segitségetés a rajzott
(#) Benzol hozzászólása Márc 28, 2008 /
 
Találtam egy rajzot atx segédtápról
(#) Benzol hozzászólása Márc 28, 2008 /
 
Szét szedtem pár kistrafót. Adatok : Primer 300menet (2réteg 6sor soronként 50menet) vezérlés 10 szekunder 10 - 15 menet Vasmag légréses EE19
(#) Atis57 hozzászólása Ápr 9, 2008 /
 
sziasztok!
ez a kérdés nem kapcsolódik -de talán ide illik:
Kapcsoló üzemű táp , gyakran tönkre megy és a táplált cuccokat is leüti. Hogyan lehetne külső alkatelemekkel ezt megakadályozni?s mivel?
Gyári : 100--240V ac ---48V dc 0,4A a föbb jellemzői.
összeragasztott múanyag házban van , de garancia erre nem terjed ki. a hálózat :átlagos falusi utcai légvezetékes.
(#) cimopata válasza Atis57 hozzászólására (») Ápr 9, 2008 /
 
Azt hogy netegyen tönkre semmit azt Transiens Suppressor-ral. Ez olyan mint egy bika zener. Záróirányba kell bekötni. Ésa ha meghaladja a tápfesz annak a bizonyos típusnak a feszültségét akkor átmegy rövidzárba. Megakadályozza a túlfeszültséget a kimeneten.

Pl: 47V 0.6kW UNIDIR P6KE47A (FAI) DO-41

vagy 2 db sorba

27V 0.6kW UNIDIR P6KE27A (TSC) RoHS DO-41
(#) cimopata hozzászólása Ápr 11, 2008 /
 
Üdv kapcsitáppal foglakozók, és irántuk érdeklődők!

Napokban raktam össze legfrissebb kapcsitápomat.
TL494 + IR2110 + 2db IRF730 félhídban.
A táp újratekert számítógéptápból bontott EI33-as vassal működik, 70kHz-en.
Egyenlőre teszt céljából nincs összeszerelve minden rajta, de a lényegében már működik.
Egyenlőre csak az egyik kimenőágat kötöttem be, amiről 47V-ot veszek le, és ezt terheltem be 370W al. Terhelésre kicsit nőt a kimenőfesz 48,5V ra.
A fetek csupaszon csak langyosak voltak.
(#) huba válasza cimopata hozzászólására (») Ápr 11, 2008 /
 
Ez a beállitás nekem is bevált, csak nemszerette mikor hozzaértem a tl lábaihoz . Most tervezek egy új vezérlést a pákámhoz, elméletileg abba is hasonló kapcsitáp lessz. A vezézrlés és a höszabályzó majd segédtápról üzemel és szabályozza a táp PWM-jét.
(#) cimopata válasza huba hozzászólására (») Ápr 11, 2008 /
 
Az nemrosszdolog, hogy a 320V- ot szabájzod úgy hogy megfelelőt disszipáljon a páka. Legalább nem kell két kapcsolófokozat. Viszont akkor segédtáp mindenklpp kell.
Esetleg használsz valami alacsony fogyasztású vezérlőt.
IR2155 ???
(#) cimopata hozzászólása Ápr 11, 2008 /
 
Majd el felejtettem, itt egy kép a tápomtól:

IM000123.JPG
    
(#) huba válasza cimopata hozzászólására (») Ápr 11, 2008 /
 
Szép a tápod :kalap:
Mindenképpen kell segédtáp, mert lessz benne digitális hőmérő és szabályzó. Előmelegítéssel és gyorsfütéssel. De ez most nem ide tartozik...
(#) huba válasza cimopata hozzászólására (») Ápr 17, 2008 /
 
Szia. Azt szeretném kérdezni hogy Eagle-el tervezed a tápokat? Mert kéne nekem valami lib a ferrit trafókkal főleg EI33 érdelelne. Ha nincs akkor csak rászánom magam alkatrész létrehozására.
(#) cimopata válasza huba hozzászólására (») Ápr 17, 2008 /
 
Üdv!

Van makróm csak SL 5.0-s

Ha megfelel elküldhetem.
(#) huba válasza cimopata hozzászólására (») Ápr 17, 2008 /
 
Érdekel. Kiindulásnak mindenképpen jó lessz.
(#) cimopata válasza huba hozzászólására (») Ápr 17, 2008 /
 
Íme:

(#) cimopata hozzászólása Ápr 18, 2008 /
 
Noshát, ittvan a kért nyákterv a kért tápról , 1-2 apró dolgot módosítottam még rajta a kész áramörhöz képest. Az alkatrészek kommentezve vannak, akár a nyákterv alapján is utánépíthető. A tervbe EE42 van, de kilehet cserélni EE33-ra. Én az EE42 makrójával gyártottam le és a trafót úgy készítettem el hogy a huzalokkal kötöttem be, és nem a trafó lábaival.

Ha valami kérdésetek van csak nyugodtan.
(#) san398 válasza cimopata hozzászólására (») Ápr 18, 2008 /
 
Bocsi de hol a nyák terv?A link csak képekre mutat.Gratulálok a táphoz.
Következő: »»   28 / 780
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem