Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   1219 / 1683
(#) szikorapéter válasza reddot hozzászólására (») Aug 26, 2014 /
 
Sorosan van egy ellenállás kötve a fűtéssel,mivel ennek a fűtése 7,2V-ot kér és a tápfeszültség 12V. Sajnos nem jutok vele 1-ről a 2-re,mivel alapzaja van az inverter miatt.
(#) reddot válasza szikorapéter hozzászólására (») Aug 26, 2014 /
 
Fojtó és barátai?
Egy L-C aluláteresztő szűrőre gondolok.
A hozzászólás módosítva: Aug 26, 2014
(#) szikorapéter válasza reddot hozzászólására (») Aug 26, 2014 /
 
Minden,amivel csak szűrni tudtam. Sajnos így is brummos maradt. Amennyiben próbáltam pufferkondenzátort rakni hozzá,akkor meg az inverter freqvenciája borult fel. Amondo vagyok folytassuk ezt a Csöves erősítős topicban,mert itt kapunk érte.
(#) reddot válasza szikorapéter hozzászólására (») Aug 26, 2014 /
 
Rendben.
(#) Csongi_ válasza Tardief hozzászólására (») Aug 26, 2014 /
 
Szerintem jo lett, nincs baj vele. A fa doboz sokkal jobb, mint a muanyag, hangminoseg visszaadasaban elonyosebb.
(#) trickentrack hozzászólása Aug 27, 2014 /
 
TDA2030 as erősítők készülnek. (Első vasalásom) vélemény az erősítőről és a basalásrol?

image.jpg
    
(#) vargaf válasza reddot hozzászólására (») Aug 27, 2014 /
 
Szia!
Rosszul emlékszel, a "P" sorozatú csövek fűtőárama 300 mA.
Üdv.: Feri
(#) zolika60 válasza trickentrack hozzászólására (») Aug 27, 2014 /
 
Elsőnek jó ez. A paneleket kicsit megtisztogathatnád, mert oxidosnak tűnik.
(#) trickentrack válasza zolika60 hozzászólására (») Aug 27, 2014 /
 
Alámart.
A hozzászólás módosítva: Aug 27, 2014
(#) furko válasza trickentrack hozzászólására (») Aug 27, 2014 /
 
Szia!
Szépek! Én az elsőt még körömlakkal rajzoltam anno, most vasalok. Egy jó tanács: Tisztítsd meg a nyákot majd vékonyan fújd le akrilan lakkal, és nem oxidálódik, de jól forrasztható és fényes marad. Az alkoholban feloldott fenyőgyanta is jó. A másik oldalra pedig fel lehet vasalni az alkatrész rajzolatot is. Pl.: mellékelt képen.
Gratulálok, csak így tovább!
A hozzászólás módosítva: Aug 27, 2014

Kép.jpg
    
(#) ticko hozzászólása Aug 27, 2014 / 3
 
Üdvözlet mindenkinek!
A mai napom termése egy nyáktartó, igaz nem elektronika, de szorosan kapcsolódik hozzá.
Nem a legprofibb, de használható.
(#) trickentrack válasza furko hozzászólására (») Aug 27, 2014 /
 
Köszönöm!
(#) reddot válasza vargaf hozzászólására (») Aug 27, 2014 /
 
Igaz, köszi!
(#) papus51 válasza ticko hozzászólására (») Aug 27, 2014 /
 
Szia! Ez nagyon ügyes, de kérdés, miért kell tartani? Gondolom mert saját magát nem tartja, de mégis?
(#) zenetom válasza papus51 hozzászólására (») Aug 27, 2014 /
 
Szia! Gondolom forrasztáshoz.
(#) Szpisti válasza papus51 hozzászólására (») Aug 27, 2014 /
 
Furatszerelt nyáknál nem annyira hiányzik, de mikor az smd mütyüröket kell fogni csipesszel, másik kézzel forraszani - hasznos dolog!
(#) Buvarruha hozzászólása Aug 28, 2014 / 1
 
Komplementer szimmetrikus erősítő deszkamodelje. Mivel deszkamodell is marad, nem tudja valaki, hogy mivel tudnám szépen leszedni a pattogó festéket a bordáról?
A hozzászólás módosítva: Aug 28, 2014
(#) qvik válasza Buvarruha hozzászólására (») Aug 28, 2014 /
 
Legjobb a kromofäg. Ha spre-val van fujva, akkor a nitro is leszedi.
(#) ticko válasza papus51 hozzászólására (») Aug 28, 2014 /
 
Forrasztáshoz szeretném használni, azaz már használtam is, és jól teszi a dolgát. Kiegészítve egy jó kis fejpántos nagyítóval, és ledes világítással már lehet is smd- zni.
(#) Buvarruha válasza qvik hozzászólására (») Aug 28, 2014 /
 
Kromofágom sajnos nincs és be sem tudom szerezni, a festék pedig valami gyári, nem szedni a nitró.
(#) papus51 válasza Buvarruha hozzászólására (») Aug 28, 2014 /
 
Utánajártam. Régebben, még 2008-ban is diklórmetán (központi idegrendszert károsító) és metilalkohol voltak a fő alkotói. 2014-es, OKBI-nél regisztrált adatlap szerint már butilacetát.
Ez egyrészt azt jelenti, hogy ma is forgalmazzák, másrészt a fene tudja mennyire hatásos.
(#) JZoli válasza Buvarruha hozzászólására (») Aug 28, 2014 /
 
Az autókban használt közönséges fékolajat is megpróbálhatod. Elég sok fajta festéket old az is.
(#) djloui válasza Buvarruha hozzászólására (») Aug 28, 2014 /
 
Nem fogod tudni leszedni semmilyen folyadékkal mert szerintem eloxált a bordád, maximum megcsiszolod akkor lejön de a bordák közt nem lehet szépen, vagy új bordát szerzel vagy megfújod matt feketével hogy ép legyen.
(#) CHZ válasza Buvarruha hozzászólására (») Aug 28, 2014 /
 
Esetleg próbáld meg trisós oldatban kifőzni.
(#) Alkotó válasza Buvarruha hozzászólására (») Aug 28, 2014 /
 
Ha ki tudod a bordát szabadítani, akkor főzd trisós vízben. Szinte mindent levisz, és szép lesz utána borda. Vigyázz, mert alumínium edénnyel is reakcióba lép.
Szerk. CHZ megelőzött, nem lapoztam mielőtt írtam.
A hozzászólás módosítva: Aug 28, 2014
(#) pont válasza Buvarruha hozzászólására (») Aug 28, 2014 /
 
Ha kiszerelhető, akkor homokfúvás...
(#) Buvarruha válasza pont hozzászólására (») Aug 28, 2014 /
 
Naa, maradjunk a házilag megoldható megoldásoknál. Köszönöm mindenkinek a tippeket, a trisós megoldást majd kipróbálom egy másikkal, ha beválik, szétszedem és ezt is megfőzöm, bár az nem egészen tiszta, hogy mit is értetek főzés alatt.
(#) mofesa válasza Buvarruha hozzászólására (») Aug 28, 2014 /
 
Szép darab. 60 fokos vízbe trisót, és belerakod. Ha nem akar lejönni, esetleg fogkefével, ha odaérsz, megsikálod.
(#) Buvarruha válasza mofesa hozzászólására (») Aug 28, 2014 /
 
Leugrottam a helyi kisboltba, ahol halott német katonát is kapni és ott mondta egy bácsi, hogy trisó+oltott mész a legjobb kombináció. Poénból rákérdeztem, hogy miért nincs kromofág, mire mondta a boltos, hogy azért, mert lejárt már és senki sem vitte! Szóval ott tényleg mindent kapni.

Köszönöm a tippeket mindenkinek, hamarosan beszámolok az eredményről!
A hozzászólás módosítva: Aug 28, 2014
(#) (Felhasználó 46585) válasza Buvarruha hozzászólására (») Aug 28, 2014 /
 
Nézd meg egy rendes festékboltba. Tavaly vettem, nem olyan jó, mint 30 évvel ezelőtt, de egy kicsit többet kenegetem az adott felületet és ugyanúgy működik. Viszont legalább jó drága...
Következő: »»   1219 / 1683
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem