Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   1438 / 1683
(#) Karesz 50 válasza mohinger hozzászólására (») Jún 25, 2017 /
 
A tengelytoldalék 6mm-es tömör sárgaréz rúd, a csavaros szorítóhüvelyt 12mm-es alurúdból esztergáltattam. Mindkettőt a színesfémtelepen vettem Békéscsabán.
(#) Karesz 50 válasza aulac hozzászólására (») Jún 25, 2017 /
 
Szintén a békéscsabai színesfém telepen rendeltem. 10x100-as illetve 10x150-es extrudált tömör alumínium rudat forgalmaznak. Minimum 1 métert lehet rendelni. Az 5mm alulemezzel próbálkozz valami lakatosipari cégnél szerintem. Nálunk is van ilyen... akár lézerrel is kivágják 0.1mm pontossággal.
(#) szamóca válasza Karesz 50 hozzászólására (») Jún 25, 2017 /
 
Le a kalappal!
(#) neogeo2 válasza Karesz 50 hozzászólására (») Jún 25, 2017 /
 
Szia
A Ferronál a Berényi úton?
(#) Karesz 50 válasza szamóca hozzászólására (») Jún 25, 2017 /
 
Köszönöm!
(#) Karesz 50 válasza neogeo2 hozzászólására (») Jún 25, 2017 /
 
Igen, ott.
(#) pjg válasza Karesz 50 hozzászólására (») Jún 25, 2017 /
 
S hol vágnak Csabán lézerrel?
(#) neogeo2 válasza Karesz 50 hozzászólására (») Jún 25, 2017 /
 
Köszönöm.
(#) tomi52 hozzászólása Jún 25, 2017 /
 
Egyszer már belinkeltem, budapestieknek, vagy közelben lakóknak lehet érdekes. Itt ha van olyan anyag, egészen kis darabokat is lehet venni: Bronzker Bt.
Ugyan ez másképp.
(#) Karesz 50 hozzászólása Jún 25, 2017 / 3
 
Közzéteszem a bemutatott előerősítő kapcsolási rajzát is, mert nem titkos. A tervezésben nagy segítségemre volt Tóth Béla, aki nélkül nem jöhetett volna létre ebben a formában a kapcsolás.
(#) Medve hozzászólása Jún 26, 2017 / 13
 
Szép napot! Magasságmérő ismét korszerűsítve. A továbbfejlesztett BME280-as szenzorral készült, beleépült a nyomás és a hőmérséklet szenzoron kívül egy légnedvesség érzékelő is. Összehasonlítva egy drága műszerrel, nedvességre ugyanannyit mutatott, hőmérsékletben késett fél fokot, ez az adatlapja szerint a tűrésmező széle, hát olcsó is volt. A szokásos OLED kijelzőn látható a légnyomás, az ebből számolt magasság, a hőmérséklet (indokolatlan pontossággal), a levegő nedvessége, és mivel terveztem adatgyűjtést is, a helyi óra által mutatott idő is. Az adatgyűjtés SD kártyára történt volna, de ezen hardver kezeléséhez szükséges szoftver már nem fért bele a tárba, igy ezt elhagytam. Helyette a légnyomást ábrázoltam analóg módon, egy stilizált mutatós műszerrel. Az eszközt, egy telefonakku táplálja 3.2-4.2V-tal, szerencsére az összes hardver működőképes ebben a feszültségtartományban. A fotón ugyan nem látszik, de a kijelző meghibásodott, a kigyújtott pixelek sorai halványan fénylenek, ki kell majd cserélni. De már megszoktam.
(#) szikorapéter válasza Medve hozzászólására (») Jún 26, 2017 /
 
Kiváló ketyere,hál isten az elődjét láthattam élőben. Indokoltan ment a mancs.
Kérdés: processzorként miért nem használtál 1284-et vagy 2560-at? Mindkettőnek több a memóriája , az eepromja így bőven férne még bele program,hátránya hogy sok láb kihasználatlan maradna.
(#) Bakman válasza Medve hozzászólására (») Jún 26, 2017 / 2
 
Csak egy apró ötlet: OpenLog. Csak egy láb kell hozzá, UART-on várja az adatokat és azonnal írja is az SD kártyára.

Egyébként rendben lévőnek tűnik.
(#) fufuka válasza Kovidivi hozzászólására (») Jún 26, 2017 /
 
Szia!

Lenne jó sok kérdésem RC autókkal ill. vezérléssel kapcsolatosan. Privátban kereshetlek ez ügyben?
(#) Kovidivi válasza fufuka hozzászólására (») Jún 27, 2017 /
 
Van egy modell autók vagy RC autók téma, oda mehet ami érdekel. Azt én is figyelem.
Pl. Minden, ami modell.
A hozzászólás módosítva: Jún 27, 2017
(#) Medve válasza szikorapéter hozzászólására (») Jún 27, 2017 / 1
 
Szikorapéter és Bakman, köszönöm, a panel fizikai mérete is fontos volt, de majd legközelebb. Az OpelLog valóban ígéretes eszköz, igen kompakt, köszi az ötletet.
(#) adamo32 válasza Karesz 50 hozzászólására (») Jún 30, 2017 / 4
 
Ma meghallgattuk Karesz 50 új erősítőjét. Egyszóval:brutális! Óriási teljesítmény,dinamika, és nagyon tiszta hangzás jellemzi. Mindezt úgy, hogy nincs különleges forrás, "csak" egy Pioneer cd, amiből már analóg jel jön ki, egy előfok (azt is ő csinálta), és a végfok. Most értettem meg,mit jelent, hogy a zenészek a szobában zenélnek!
Nagy élmény volt, mégegyszer köszönöm,hogy ezt lehetővé tetted nekünk!

Mod: A képek átemelve a másik hozzászólásból.
A hozzászólás módosítva: Júl 1, 2017
(#) Karesz 50 válasza adamo32 hozzászólására (») Júl 1, 2017 /
 
Én köszönöm, hogy meghallgattátok.
(#) Gery78 hozzászólása Júl 1, 2017 / 7
 
Szevasztok!
Már elég régen mutattam be Nektek valamelyik alkotásomat, de most szeretném ezt megtörni, mert ma elkészült egy szép kimenőtrafó pár. Régóta szerettem volna szerezni egy pár eredeti EAG-057-es erősítőt. Égen-földön nem lehet ilyet találni, vagy ha van is, akkor csak aranyárban. Viszont a zenei hangzása fantasztikus ezeknek az erősítőknek, gondolom közületek aki ismeri nem kell bemutatnom.
Mivel évek óta nem tudtam beszerezni egy pár ilyen EAG-057-est, ezért úgy döntöttem, hogy építek egy párat ebből a remek erősítőből. A kimenőtrafóval kezdtem meg az építést, ebben a kedves barátaim Kálmán (Granpa), és Gabi (Gafly) voltak a segítségemre, ezúton is nagyon szépen köszönöm a segítségüket, és az idejüket, amit erre rászántak. A trafótekerést Gabinál csináltuk, az Ő tekercselőgépén, és drótjai segítségével. Kálmán sokéves tekercselési gyakorlatából kifolyólag főleg Ő készítette el a trafókat, de Gabi is, és én is segítettünk Neki a tekerésben.
A börzén sikerült 60um-es trafópapírt szerezni, amit a tekercselési utasítás is írt. 2x30um-est írt elő, így a 60 mikronos pont jónak bizonyult. Kellett még bele 40um-es Hostaphan fólia is, ezt egy régi trafó bontásából sikerült kitermelni. A két kimenőtrafó alapja egy pár BEAG TK-222A típusú trafó volt, melyeket lebontottam. Ebből nagyon sok jó anyagot sikerült kinyerni, megvolt a cséve, a vas, a leszorító kengyelek, csavarok, és a Hostaphan fólia is. Aztán sok-sok előkészület után megtörtént a két cséve megtekercselése. Nagyon nagy munka volt elkészíteni a trafókat, nagyon sok részfeladat volt, ami sok időt elvitt. Na de most végre elkészültek, úgyhogy lássátok az eredményt. Megmértem szkóppal és hanggenerátorral a szimmetriát, készítettem ezekről is képet. Frekvenciamenetet sem tudtam még rajta mérni, mert a hanggenerátorom gyengélkedik, és nem ad ki azonos jelszintet a különböző frekiken. Meghallgatni még nem volt alkalmam, de a közeljövőben sort kerítek erre is.
Kálmán, Gabi köszönöm szépen Nektek a sok-sok segítséget, nagyon örülök ennek a két kimenőtrafónak! Nagy munka volt!
A hozzászólás módosítva: Júl 1, 2017
(#) Gery78 válasza Gery78 hozzászólására (») Júl 1, 2017 / 2
 
Még néhány kép.
(#) CHZ válasza Karesz 50 hozzászólására (») Júl 2, 2017 /
 
Egy 10KHz négyszöges mérést is megcsinálhattál volna, frekvencia átvitelét is megmutatná.
(#) goreny válasza CHZ hozzászólására (») Júl 2, 2017 3 / 1
 
Ahogy Granpa mondaná: kHz
(#) nagym6 válasza goreny hozzászólására (») Júl 2, 2017 /
 
Kell szóköz a 10 és kHz közé, vagy nem. Múltkor azért oktattak engem ki, hogy kell. Én úgy tudom, nem kell. Mi az igaz, valaki tudja?
(#) Karesz 50 válasza CHZ hozzászólására (») Júl 2, 2017 /
 
A 740. kép a végfok 10V/osztás, a másik kettő a hibajel-erősítő átvitele.
(#) CHZ válasza Karesz 50 hozzászólására (») Júl 2, 2017 /
 
Köszönöm, most látom tévedésem, nem is neked szólt a kérésem..., elrontottam.
Gery78 kimenő mérésére vonatkozott volna. Elnézést!
Egyébként szuper...!
A hozzászólás módosítva: Júl 2, 2017
(#) CHZ válasza Gery78 hozzászólására (») Júl 2, 2017 /
 
Idézet:
„Frekvenciamenetet sem tudtam még rajta mérni, mert a hanggenerátorom gyengélkedik, és nem ad ki azonos jelszintet a különböző frekiken”

Egy 10KHz négyszöges mérést is megcsinálhattál volna, frekvencia átvitelét is megmutatná.
A hozzászólás módosítva: Júl 2, 2017
(#) Bakman válasza nagym6 hozzászólására (») Júl 2, 2017 / 3
 
Érték és mértékegység (legyen az bármilyen) közé mindig kell szóköz.
(#) killbill válasza Bakman hozzászólására (») Júl 2, 2017 /
 
Tudsz erre mutatni hivatalos referenciat?
(#) nagym6 válasza Bakman hozzászólására (») Júl 2, 2017 /
 
Megnéztem (előbb is eszembe juthatott volna), HP és Fluke multik adatlapját, van szóköz. Így áttekinthetőbb.
Köszi.
(#) Bakman válasza killbill hozzászólására (») Júl 2, 2017 /
 
Következő: »»   1438 / 1683
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem