Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   219 / 1679
(#) Attila86 válasza Demson hozzászólására (») Ápr 15, 2008 /
 
Hoppá! Most látom hogy a 100uH-s induktivitás helyére egy rövidzárat tettél be.
Ezt nem tudom hogy miből gondoltad hogy jó lesz oda...
Kis túlzással azt mondom hogy ennyi erővel az egyik IC helyére is betehettél volna egy nagy rövidzárat! Az az induktivitás legalább annyira fontos mint bármelyik másik alkatrész!

Ha nincs bent az induktivitás, akkor nincs ami igazából korlátozza a kapcsoló fet áramát. Emiatt hirtelen iszonyat nagy áram fog folyni, ezt pedig sem a fet, sem a kondik, sem más nem díjazza. A kimeneten meg szerintem borzasztó ronda jel lesz, mert az induktivitás fojtóként és amúgy energiatárolóként is működik. Emellett a hirtelen hatalmas nagy áramtranziens a fóliákon is kifejti ám jótékony hatását...

Hangsúlyozom, hogy csak lehet hogy működni fog. Pontosabban valami működéshez hasonlót lehet hogy fog produkálni, de azt sem sokáig mert valamelyik alkatrész(ek) nem fogja bírni.
(#) Doncso válasza lobbooo hozzászólására (») Ápr 15, 2008 /
 
Nekem a munkádon kívül még három szó ami nagyon tetszik, Öcsémnek, Karácsonyra Készitettem, tehát a testvérednek, nem vetted hanem te épitetted karácsonyra, na ettől szép igazán az egész!!!!!! GRAT, nagyon szép munka.
(#) lobbooo válasza Doncso hozzászólására (») Ápr 15, 2008 /
 
köszi szépen!Tudod,a család mindenek fölött!
(#) KeserűCukor válasza lobbooo hozzászólására (») Ápr 15, 2008 /
 
Hogy lett az mdf erezett?
(#) lobbooo válasza KeserűCukor hozzászólására (») Ápr 15, 2008 /
 
0.5mm vastag tölgyfa furnérral van beborítva.utána pácoltam lakkoztam.
(#) Demson válasza Attila86 hozzászólására (») Ápr 15, 2008 /
 
igazazad van azt már kivettem onnét, megmutatom hogy most hogy állok vele de a függőleges panel REF198GP nélkül kijelezne valamit? vagy be sem indulna?
már csak egy tranyó hibázzik meg az IC és müködhetne is.
De hogyha aztondtad hogy ez nemjó labortáp mert a bekapcsolásnál nemmindig indul el akkor talán megcsinálom a másikat az ujabbikat, és muszály minden kondit fóliát tenni? mert azért azok eléggé drágák nálunk forintba átszámolva egy 100nf os 40Ft/db, ugyhogy én inkább csak ahova nagyon muszáj oda tennék
(#) Demson válasza robbbb hozzászólására (») Ápr 15, 2008 /
 
hát ehhez csak gratulálni tudok jó profin müködik a kijelzése nem vibrál nicns eltolódás tehát nem látol kettőt belőle de a felfogatás kicsit nade azt majd orvosolod. én is megszeretnék próbálkozni vele, majd később.
(#) larox hozzászólása Ápr 15, 2008 /
 
üdvözlet !!!!
A napokban bukantam rá erre a csodás fórumra, és örülök hogy létezik 1 ilyen közösség ahol megmutathatjuk mire is képes a kreativitás és a megszállotság . már kis gyrek korom óta a Hangerő megszállotja vagyok. Örömmel mutatom meg nektek kezem munkáját amire nagyon büszke vagyok. Mind a 4 doboz saját készítésű, képzeletem szüleménye. (1 kisseb asztalos műhelyt kellett varázsolnom a pincéből ) a doboz anyaga : Fa 2.00 cm , mélyekhez előírt 150 Literes térfogat. 4 piezoval (már bánom a piezokat Driver kellett volna) mind a 4 mély Sal PA50100 8Ohm 800W/1000W , 2 darab castone cpa1200b típusú erősitővel hajtom meg. Íme :
(#) Istike88 válasza larox hozzászólására (») Ápr 16, 2008 /
 
hűű! ez nem semmi!
(#) Demson válasza Demson hozzászólására (») Ápr 16, 2008 /
 
és mi a kül. az MKS4 és MPEB kondi között?
(#) jdani válasza Demson hozzászólására (») Ápr 16, 2008 /
 
Hát neked oda, 4,7 bipoláris kondi kell. és ez is 4,7µF bipoláris kondi.
(#) árpix válasza robbbb hozzászólására (») Ápr 17, 2008 /
 
Nagyon jól néz ki , gratula !!!
(#) bögyik87 hozzászólása Ápr 17, 2008 /
 
sziasztok én is épitetem egy kétledes vilógót és ennek a mása kellene nekem smd alkatrészekböl

P1020891.JPG
    
(#) zsoltee0001 hozzászólása Ápr 17, 2008 /
 
Sziasztok
megint egy olyan téma ami szerintem senkit nem érdekel rajtam kívül
csináltam egy kapunyitóra egy 13 perces időzítőt, a gyári panel csak 4 percet tudott max (autómata visszacsukás), namost a tulajnak extra igényei voltak...
a gyári időzítőt kiiktattam (nem lehetett sehogy se megnövelni az időt) inkább csináltam 1-et magam.

a képen jobról látható az időzítő rész, a baloldali áramkörnek az a feladata, hogy a vezérlés (nagy panel) működéséből megállapítsa mikor nyílik a kapu, mikor indítsa az időzítést, és mikor szakítsa meg (ez a része nehezebb volt).
(#) kaqkk válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Ápr 17, 2008 /
 
Ne hidd hogy csak téged érdekel ! Kapunyitás gombnyomásra olcsón - avagy automata kapu házilag -a téma címe . Tegyél fel
róla panel rajzot kapcsirajzot légyszives hátha jóljön
egyszer valakinek .
(#) zsoltee0001 válasza kaqkk hozzászólására (») Ápr 18, 2008 /
 
Lehet, hogy félreérthető voltam, a kapunyitó vezérlést azt nem én csináltam, az gyári. csak az időzítőt csináltam magam. Rakhatok föl kapcsolási rajzot, bár ez általánosságba nem használható (max az 555-ös áramkör, de abból van elég rajz fönt) meg aztán nem is készült panel hozzá csak mórickarajz, mivel, gyorsan kellett, hogy kész legyen.
Meg kellett határozni, hogy mikor nyílik a kapu, sajna a vezérlés nem ad ki ilyen jelet, ezért a relék működéséből kellett kiindulni. kinyitáskor egy leválasztó relén keresztül egy K1349-es FET bekapcsol (indul az időzítő áramkör) egészen addig bekapcsolva marad amíg le nem tellik az időzítés. ha letelik (13 perc) az időzítő ad egy jelet a kapunyitó vezérlésének, és az becsukódik.
Ha pl manuálisan csukják vissza a kaput akkor egy másik leválasztó relén keresztül a FET (-) polaritásra kerül, megszakítja az időzítő áramkörét, ilyenkor már nincs szükség rá.
Ez így gondolom elég homálynak tűnik... az is.
üdv
(#) furbyhun hozzászólása Ápr 18, 2008 /
 
Sziasztok! Elkészült a vakuszinkronom, szépen el is indult elsőre, köszönet spetihun-nak a PIC-programozásért!
A lézerrel még nem teszteltem, majd ma...

DSC05874.JPG
    
(#) cimopata válasza larox hozzászólására (») Ápr 18, 2008 /
 
Nagyonprofi cuccod van! Szép!
(#) hapro hozzászólása Ápr 18, 2008 /
 
Sziasztok!

A minap készítettem egy dual mono előfokot, JLH tervei alapján, LM317 IC szolgáltatja az atombiztos tápot hozzá. 10, közel 11Volt kimenő feszültségig teljesen torzításmentesen erősít, és nagyon jó hangja van, tudom ez relaív és szubjektív, de nekem tetszik.

Itt van két kép róla.
(#) jdani válasza furbyhun hozzászólására (») Ápr 18, 2008 /
 
Egy kérdés. Ez mire is hasznos?
(#) cimopata hozzászólása Ápr 18, 2008 /
 
Üdv mindenkinek!

Elkészült legújabb kapcsitápom.
230=> +/- 42V
Eddigi tesztek: 50V-on 7,5A tehát 370W folyamatos.(még bírtavolna de nemvolt több terhelésem).
Azóta új trafót tekercseltem neki és kicsivel nagyobb frekin megy. Így már tudnia kell az 500-600W ot is folyamatosan.
250W-ig csupaszon hűtés nélkül elmegy, kicsit langyosodnak a fetek és a diódák.
(#) jdani válasza cimopata hozzászólására (») Ápr 18, 2008 /
 
Nagyon szép a nyák, és a kinézet is. gratula
(#) zoly15 válasza cimopata hozzászólására (») Ápr 18, 2008 /
 
szia!
HŰHA :eek2:
Nagyon szép munka egyszer én is szeretnék ilyeneket építgetni
Az eggyik nagyfesz kondid nem púpos? (vagy csak a képen látszik úgy)

üdv
(#) cimopata hozzászólása Ápr 18, 2008 /
 
Jah, és hogy miért jó egy kapcsolóüzemű tápegység?

Akinek még netán új ez a dolog:

A 2 egység kb azonos teljesítményű.
+ Az 50Hz es változathoz még kell egyenirányítás és szűrés(puffer), ahhoz hogy ugyanazttudja mint a kapcsolóüzemű táp.
(#) cimopata válasza zoly15 hozzászólására (») Ápr 18, 2008 /
 
Nem, nempupos.
Kicsit koszos a kondi teteje, mert sokat ált a feje tetején és attól látszik annak.
(#) cimopata hozzászólása Ápr 18, 2008 /
 
Van még benne pár üres furat. Oda jön majd egy segédtápegység, ami szintén kapcsolóüzemű, valamint túlterhelés és rövidzárvédelem, és a kimeneten egy 12V os stabkockának kialakított nyákrész.

A következő tápom már remélhetőleg segédtáp nélkül fog menni és a jelenlevők mellett még teszek bele túlmelegedésvédelmet és hőmérsékletvezérelt ventiszabályzót is.
(#) zoly15 válasza cimopata hozzászólására (») Ápr 18, 2008 /
 
oké megnyugtattál
Idézet:
„Jah, és hogy miért jó egy kapcsolóüzemű tápegység?”

én már tudom (eddig is tudtam)
(#) cimopata válasza zoly15 hozzászólására (») Ápr 18, 2008 /
 
Idézet:
„„Jah, és hogy miért jó egy kapcsolóüzemű tápegység?” én már tudom (eddig is tudtam)”


Akkor minden rendben.

Csak gondoltam,ha még valaki nemhallott volna ilyenről, annak hamar miről is van szó.
(#) zoly15 válasza cimopata hozzászólására (») Ápr 18, 2008 /
 
jól tetted jah és a szemléltetés is nagyon szembetűnő

üdv!
(#) Tomi20 válasza cimopata hozzászólására (») Ápr 18, 2008 /
 
Heló

Szkóppal nézted a kimenetét terhelve? Ez teljesen saját terv? Mekkora frekin működik? Nagyon jól néz ki!
Következő: »»   219 / 1679
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem