Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   218 / 1679
(#) Müszi válasza Topi hozzászólására (») Ápr 13, 2008 /
 
Idézet:
„esztelen.”


Én vagy a nyák?
Mostmár minden cuccot maratott nyákra készítek, meg különben is ez 2 éve volt kb. (azalatt elégsok dolgot tanultam.
De csöves cuccot még mindíg egyszerűbb légszerelve elkészíteni (SE végerősítők).
(#) kaqkk válasza Müszi hozzászólására (») Ápr 13, 2008 /
 
Valamikor ifjú koromban csináltam ehhez hasonlót,
csak én a furatokba csőszegecset ütöttem, és szigetelt
(telefon) drótot használtam az összekötéshez .
Kezdésnek ,egyszerűbb áramkörökhöz, tanulásra ,
és próbapanelnak is jó. Ja és bakelit lapot használtam.
(#) mtomihun hozzászólása Ápr 13, 2008 /
 
Helló!

Készülget Taki33-tól "elcsent" nagykijelzős órám.
Itt járok, ahogy a képeken látszik, a panelba már csak ULN2003-at kell szereznem, mert boltban nem kaptam és nem szívesen rendelnék csak pár db ilyen IC-t a netről.
A tranzisztorokkal is megszivatott az eladó, kértem 10db-t és adott 5 ilyet, meg 5 olyat.
Kijelzőt vszínű én is ledekből fogom csinálni, mint ahogy Taki is tette.
(#) gerry válasza kaqkk hozzászólására (») Ápr 14, 2008 /
 
Én ilyet a régi Ezermesterben láttam!
Ictok - lábkivezetés szegecsekre - összedrótozva másik ictok kiszegecseléssel
Nyomtatott áramkört szigetelőszalaggal maszkolásos modszerrel is lehet csinálni és utána maratni
(#) Imi23 hozzászólása Ápr 14, 2008 /
 
Sziasztok!
Már tavaly elkészült a QUAD-om, de most rakok fel képet is. (Nem kell miegijedni, a panel urbános-én olajos filccel aligha tudtam volna ekkorára csinálni)
(#) lidi válasza Imi23 hozzászólására (») Ápr 14, 2008 /
 
De a dobozolás is szép lett. A rácsok alatt van ventillátor is ? Mert akkor talán nagyobb lyukak kellenének, vagy körkivágás. Amúgy kb mennyiből jött ki az egész, és mit tud ?
(#) DJ Szabcsa válasza Imi23 hozzászólására (») Ápr 14, 2008 /
 
Üdv.Nagyon szép lett ez a QUAD.Pontosan mekkora teljesítményre képes és milyen a hangminősége???Én is tervezek egy ilyet majd építeni csak nem tom mire is képes.
(#) Doncso válasza Imi23 hozzászólására (») Ápr 14, 2008 /
 
Attól még hogy a panel urbános, attól még a te kezed munkája is benne van, és nem is rossz, sőt, igényes, GRAT
(#) Demson hozzászólása Ápr 14, 2008 /
 
Helloztok én is elkészitettem az Atilla flée labortápot igaz még nicns teljesen kész de ezek a fotók régebbiek a nyák már levan mosva tiszáta bár vannak benne hibák de átmértem és nicns sehols em zárlat remélem müködni fog majd, a dobozolást házilag oldottam meg egy aluminumból összehegesztett dobozból persze ez is már feljetteb a trafórol is tezsek fel képeket de most már késő van a vakuzáshoz
(#) Doncso válasza Demson hozzászólására (») Ápr 14, 2008 /
 
A cucc nagyon jó lesz de a helyesírásod elég gáz, egy picit figyelhetnél azért rá. Amugy GRAT, reméljük müködni is fog
(#) Moderátor hozzászólása Demson hozzászólására (») Ápr 15, 2008
 
Ahogy Doncsó mondja, én nem is fűzök hozzá semmit. Csak azért írok, hogy meglegyen a figyelmeztetés komolysága!
(#) Attila86 válasza Demson hozzászólására (») Ápr 15, 2008 /
 
Honnan van ez a nyákterv? Mert es sajnos nem az ami az oldalamon és itt a hobbielektronikán is jelenleg fennt van. Ez még a 29. panelterv, ami jelenleg pukblikálva van az pedig a 31.

Ez még feszültség-mérés esetén csak három digites, illetve nehezebb hitelesíteni, mert a trimmerek osztásaránya sokkal nagyobb.
Illetve ennek még megvan az Urbán-féle táp gyermekbetegsége, ami miatt 10 bekapcsolásból 3-4-szer nem kapcsol be.
Ez utóbbi mondjuk könnyen orvosolható.
(#) Demson válasza Attila86 hozzászólására (») Ápr 15, 2008 /
 
Ez a nyákterv a te oldaladrol van de ez még régebbrol, de ezt is megcsinaltad es mukodott es azert valasztottam ezt emrt ez oclsobban kijon arilag, re meleme mukodni fog ha meg nem akkor megcsinalom az ujabbikat
(#) robbbb hozzászólása Ápr 15, 2008 /
 
Íme egy videó a propeller clock-omról:

http://www.youtube.com/watch?v=mVHe5xE9tNc

Üdv!

(#) Kovidivi válasza robbbb hozzászólására (») Ápr 15, 2008 /
 
Szigszalag forever Egyébként nagyon jó! A távirányítóval vezérelted, hogy különböző módokon írja ki az időt? Ez a sokfajta időkijelzés saját tuning, vagy alapból benne volt a hex fájlban? Nagyon jó lett a kapcsolás, a dobozolás is legyen ilyen jó!
(#) hapro válasza robbbb hozzászólására (») Ápr 15, 2008 /
 
Ügyes vagy!
Nagyon király ez az óra.

Valószínű nem álltam volna neki egy ilyet építeni.

Mondjuk inkább a csöndes órák híve vagyok

üdv.:

Zoli
(#) robbbb válasza Kovidivi hozzászólására (») Ápr 15, 2008 /
 
Hello!

igen,távirányítóval lehet vezérelni,ezek a funkciók benne vannak "gyárilag".
A dobozolásra még sajna nem volt időm,talán most hétvégén,ha kész lesz akkor teszek fel majd videót!
Ja és a szigszalag

üdv!
(#) Attila86 válasza Demson hozzászólására (») Ápr 15, 2008 /
 
Olcsóbb?
Pontosan ugyan annyiba kerül, mert kb. ugyan azok az alkatrészek vannak rajta. Összeszámoltam most, nagyjából 2-3 ellenállással van kevesebb alkatrész azon. Igazából leginkább csak a panelterv különbözik.

De működni ez is fog persze. A sulimnak építettem meg ezt, magamnak már az újabbat.
(#) lobbooo hozzászólása Ápr 15, 2008 /
 
Sziasztok!Öcsémnek készitettem karácsonyra egy aktív mélyládát,ennek a képeit szeretném megosztani veletek.
(#) lobbooo válasza lobbooo hozzászólására (») Ápr 15, 2008 /
 
a folytatás...
(#) lobbooo válasza lobbooo hozzászólására (») Ápr 15, 2008 /
 
és a maradék!
(#) Imi23 válasza lidi hozzászólására (») Ápr 15, 2008 /
 
Köszönöm. A rácsok alatt van ventillátor. Az egyik lefelé, a másik felfelé néz, úgy gondoltam, így talán jobban kering majd a levegő. Nem volt kevés, lehetett vagy 60eHUF, kb. fél évig építettem, nem egy hipp-hopp dolog volt. A hangminősége szerintem igen jó - amennyiben van előtte egy EQ, magában elég nyers. P=2x 100W.
(#) hapro válasza lobbooo hozzászólására (») Ápr 15, 2008 /
 
nem rossz, szép munka.. én mondjuk kihagytam volna az alu L profilt az IC hűtésénél, aztán máshogy fogtam volna fel a nyákot, de izlések és pofonok..
(#) levii válasza lobbooo hozzászólására (») Ápr 15, 2008 /
 
Szép munka
Azt az SGS THOMSON feliratot is te készítted?

Üdv!
(#) lobbooo válasza levii hozzászólására (») Ápr 15, 2008 /
 
Apám vágatta ki,ő fémiparban dolgozik,aztán eggyesével odaragasztottam.
(#) lobbooo válasza levii hozzászólására (») Ápr 15, 2008 /
 
amúgy köszi!
(#) Müszi válasza lobbooo hozzászólására (») Ápr 15, 2008 /
 
Nagyon ügyes :kalap:
(#) Peti_85 válasza lobbooo hozzászólására (») Ápr 15, 2008 /
 
Gratulálok! Nagyon nagyon szép munka!

És biztos hogy jól is szól
(#) lobbooo válasza Peti_85 hozzászólására (») Ápr 15, 2008 /
 
nagyon mélyre le megy és nagyon telt hangú,nem csalódtam a pioneer-ban,a 28mm-es mdf meg teljesen rezonancia mentes.most készitem a nagy testvérét egy haveromnak,egy 170W-os végfok lessz bennt,egy 30 cm Ground zerro-al,nagyon baba...
(#) zenetom válasza lobbooo hozzászólására (») Ápr 15, 2008 /
 
ez nagyon gyönyörű, profi munka, gratula :kalap:
Következő: »»   218 / 1679
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem