Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   638 / 1682
(#) 18david18 válasza PH-User hozzászólására (») Szept 30, 2010 /
 
Köszönöm szépen.
(#) zolee1209 hozzászólása Szept 30, 2010 /
 
Üdv!
Bedobozolásra került a hőmérőm. A képen látható kapcsoló értelmét vesztette, mert bekötés előtt jutott eszembe, hogy a keringetőmotor konnektorjára is beköthetem az áramkört, így a csőtermosztát automatikusan kapcsolja a kettőt... Az áramkör mögött belülről van egy fólia, hogy biztos, ami biztos alapon el legyen szigetelve a hálózattól. A doboz aljában van egy kis trafó, ez látja el az áramkört. Talán ennyi...
Előzmény...
(#) zenetom válasza zolee1209 hozzászólására (») Szept 30, 2010 /
 
Az a hálózati kábel kicsit koszos, de ettől eltekintve jó lett!
(#) zolee1209 válasza zenetom hozzászólására (») Szept 30, 2010 /
 
De a műanyag doboz elejét megpucoltam! :vigyor3:
(#) Rumcájsz válasza zolee1209 hozzászólására (») Szept 30, 2010 /
 
A panelen nem vélem felfedezni a keringető szivattyú kapcsoló áramkörét. Amúgy jó lett, de kíváncsi vagyok abban a párás -nyirkos- helyiségben hogy fognak oxidálódni az áramköri elemek. A takonyragacs el fogja engedni az biztos!
Részletek az áramkörröl? kapcsolási rajz, link, tapasztalat?
(#) zolee1209 válasza Rumcájsz hozzászólására (») Szept 30, 2010 /
 
Szia!
A keringető kapcsolója egy csőtermosztát, elvileg ezt írtam előbb, szóval ez az elektronikától különálló dolog. Kapcsolást mindjárt készítek hozzá, mert csak megcsináltam a panelt... Tapasztalat?! Néhány órája megy csupán, így nem tudok róla sok mindent még mondani. Amit esetleg meg tudok említeni, hogy a szenzor körülbelül 3m-es UTP vezetéken van, ami mellett megy a csőtermosztát vezetéke. A keringetőt kapcsolgatva a program nem akadt ki, szóval nem zavarja a kommunikációs buszt a motorkapcsoláskor fellépő zavar. Ha a melegfikusz elengedi, akkor újraragasztom, jobbat/ esztétikusabbat nem tudtam alkalmazni. Azt miből gondolod, hogy a helyiség, ahol ez van, nyirkos lenne?
(#) Rumcájsz válasza zolee1209 hozzászólására (») Szept 30, 2010 /
 
Azt hidtem csőtermosztátnak nevezed a kötegelőbilincses érzékelőt...
Ja most jobban megnézve a falon nem pára van hanem kosz.
(#) zolee1209 válasza Rumcájsz hozzászólására (») Szept 30, 2010 /
 
Akkor lehet félreérthetően írtam... A szenzor felett van a csőtermi, picit látszik is a zöld feneke. Valamelyest láthatsz ázásnyomokat, mert a gázkazán kéményénél erős esőben szivárog picit a víz, de maga a helyiség szerintem nem párás fokozottan... Továbbá a kábelcsatorna igen poros, meg a kamerám optikája is foltos.
(#) zolee1209 válasza zolee1209 hozzászólására (») Szept 30, 2010 /
 
Csatolom a megépített áramkör rajzát, illetve a beégetendő kódot. A processzor 2MHz-es belső órajelről jár...
(#) newman92 hozzászólása Szept 30, 2010 /
 
Hy! Működik a nagyfesz generátorom! Külön köszönet aderkának a drimmer kapcsrajzért és greatmannak a tanácsért! Ja és még mindig élek!
(#) zolika60 válasza newman92 hozzászólására (») Szept 30, 2010 /
 
Idézet:
„Ja és még mindig élek!
Ennek örülünk, jöhetnek a képek. :yes:
(#) newman92 válasza zolika60 hozzászólására (») Szept 30, 2010 /
 
Holnap rakok fel képet is!
(#) Rumcájsz válasza zolee1209 hozzászólására (») Szept 30, 2010 /
 
Köszönjük a korrekt doksit!
(#) mrobi hozzászólása Okt 1, 2010 /
 
Üdv. Ma elkészültem életem első erősítőjével. Tudom nem egy nagy erősítő. De nekem kezdésnek jó. A nyákot kézzel csináltam. Nem lett rossz de még lehet gyakorolni .
(#) newman92 válasza mrobi hozzászólására (») Okt 1, 2010 /
 
Első erősítőnek kiváló! Így tovább!
(#) zolika60 válasza mrobi hozzászólására (») Okt 1, 2010 /
 
Szerintem is bátran próbálkozz tovább.
(#) mrobi válasza newman92 hozzászólására (») Okt 1, 2010 /
 
Köszi. Próbálkozok.


zolika60: Köszi. Már csak egy doboz kell hozzá
(#) borvendeg válasza mrobi hozzászólására (») Okt 1, 2010 /
 
Grat. csak így tovább.
Ez milyen IC? Mekkora a teljesítménye?
(#) Mzolee válasza borvendeg hozzászólására (») Okt 2, 2010 /
 
386 ? :hide:
(#) mrobi válasza borvendeg hozzászólására (») Okt 2, 2010 /
 
Egy TDA2822M van benne. Max 1W-ot tud. Nem sok az az 1W de elég jó hangot ad. Horgászatra jó lesz
(#) newman92 hozzászólása Okt 2, 2010 /
 
Hy uraim! Közhírré tétetik, hogy nagyfesz generátorom beszereltetett dobozába. Működik itt is, de valami oknál fogva csak 200 210 voltokat ad le egy glimmlámpát tetten rá azt szépen hajtja. majd utánajárok a hibának. most pedig képek!
(#) slogan válasza newman92 hozzászólására (») Okt 2, 2010 / 1
 
Botrány ...ar képeket csinálsz !
(esetleg még fejjel lefelé próbáld meg)
(#) newman92 hozzászólása Okt 2, 2010 /
 
Bocsi ez lemaradt!
(#) fleto4 hozzászólása Okt 2, 2010 /
 
Saját terv. kapcsolás, ultra gyors áramvezérelt feszültség erősítő fokozat, kikapcsolható distrition-servo áramkör.2 év tervezés-fejlesztgetés eredménye.1. kép2. kép
(#) nagy hoho válasza fleto4 hozzászólására (») Okt 2, 2010 /
 
Látszik a befektetett munka. Egy gondosan megtervezett és kivitelezett áram kőr. Profi munka, percekig nézegettem.
(#) nikolatesla hozzászólása Okt 2, 2010 /
 
Hali!
Szerintetek milyen lett?
A sima hagyományos forgó szikraközös maghajtás lesz megoldva 2db MOT-al.
Véleményeket
Adatok:
1050 menet 120mm átmérőn 0.45mm-es huzala tekerve.
Ha készen lesz végleges a meghajtás akkor úgy kb 1-1,5m-es szikrákat is adhat
A 430-as kép csak a macska VS hal miatt készült
(#) MolnarG válasza nikolatesla hozzászólására (») Okt 2, 2010 /
 
Én a méretek alapján annyira nem bíznék 1-1,5 m-es ívekre...
(#) MolnarG válasza nikolatesla hozzászólására (») Okt 2, 2010 /
 
István barátom teslái... azt hiszem Collector-ral együtt csinálták, és ezek nem kis tekercsek. Első ránézésre kb. 4-szer nagyobb a tiédnél, ezért írtam, hogy nem számítanék 1 méteres ívekre. De aztán fene tudja, majd rakj fel képet ha már beüzemelted. Egyébként szép munka.
(#) nikolatesla válasza MolnarG hozzászólására (») Okt 2, 2010 /
 
Ez sem kicsi 70cm
(#) Moderátor hozzászólása Okt 2, 2010
 
Takarítva.

nikolatesla: Máskor valóban linkeld csak a képeket, ha már másik topikban feltöltötted.

Köszönöm.
Következő: »»   638 / 1682
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem