Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   644 / 1682
(#) MaTe193 válasza radocziandras hozzászólására (») Okt 17, 2010 /
 
Khm...Köszönöm,de szerintem ez nem az.
(#) nikolatesla válasza MaTe193 hozzászólására (») Okt 17, 2010 /
 
Dehogynem az!
Pont ez lett megépítve van még egy panel de az nem lett jó.
Bekapcsoláskor elszálltak a végek vagyis mikor be indítottam és állítottam a nyugalmi áramot fel izzott az ellenállás(9w) és aztán mind két végtranzisztor el durrant.
De ha hiba meg is lett valamelyik kis jelű tranyó zárlatos volt így nem végezte a dolgát.
UI.: a BC548-at mivel lehet helyettesíteni? Lehetőleg a hagyományos tokozású kéne amin van átmenő furat,hogy azt is bordára tegyem mert nagyon melegszik.
(#) MaTe193 válasza nikolatesla hozzászólására (») Okt 17, 2010 /
 
Én a csövesre gondoltam.
(#) nikolatesla válasza MaTe193 hozzászólására (») Okt 17, 2010 /
 
(#) MaTe193 válasza nikolatesla hozzászólására (») Okt 17, 2010 /
 
Köszönöm!
Én ennek a kistestvérén gondolkodom.(Az előző cikk)De majd meglátom,melyik legyen.
Üdvözlettel:Máté.
(#) Ricsi89 válasza nikolatesla hozzászólására (») Okt 17, 2010 /
 
Azért érdekes ez a kapcsolás. Én tuti nem csinálnám meg.
Idézet:
„Ha kimenőnek egy mikró trafót használtok kb 30Hz-60Hz-ig fogja át vinni a hangokat. Ezzel a feszültséggel kb 2W lehet a kimenő teljesítmény. Ez előerősítővel 3-4W-ig növelhető!”

Ez is egy érdekes adat. Ez a széles frekvenciatartomány. Nem tudom mekkora teljesítményt tudhat 100V-on, főképpen 27V-ról, de tuti, hogy nem tudja azt, ami ott fel van tüntetve.
(#) nikolatesla válasza MaTe193 hozzászólására (») Okt 17, 2010 /
 
A 27v-os?
Ez is az már készen van teljesen holnap jönnek képek róla!
(#) radocziandras válasza MaTe193 hozzászólására (») Okt 17, 2010 /
 
Bocsánat, azt hittem, a darlingtonosra gondoltál
(#) nikolatesla hozzászólása Okt 18, 2010 /
 
Hali!
Na mondtam tegnap,hogy teszek fel képet a kész erősítőtől.
Végül is úgy lett megoldva,hogy kapja a 27v-os fűtést és 300v-anód feszt.
Elég szépen szól most fülhalagató erősítőnek használom(a füles 30ohm) De a nincs rajta kimenő jó OTL-nek is csak nem tudok 800 ohm-os fülest szerezni.
A a hangja nagyon tiszta lett a bemenet és a test közé egy 100Mohmos ellenállást tetem és így még jobban szól
(#) SzervízMacska válasza nikolatesla hozzászólására (») Okt 18, 2010 /
 
Akkor ez most készen van?
(#) nikolatesla válasza SzervízMacska hozzászólására (») Okt 18, 2010 /
 
Igen kész de most ezt nem a dizájnért csináltam csak úgy unalomból.
Most egy 6H5C-s erősítőt építek 6H9C meghajtóval...
A képen az a nyáklemez csak "szigetelésként" szolgál,hogy ne lehessen úgy megfogni.
De azért jól szól az ő maga 1,5W-ával.
(#) Ricsi89 válasza nikolatesla hozzászólására (») Okt 18, 2010 /
 
És ezt a teljesítményt mérted is, vagy csak hasraütésből mondod? Mert nem biztos, hogy ha valamit utánépítesz esetleg, akkor ugyanúgy fog menni a tiéd is, mint másnak, aki esetleg bemérte. :yes:
(#) Moderátor hozzászólása nikolatesla hozzászólására (») Okt 18, 2010
 
Ezek most fotók akarnak lenni?

Ha nem lenne a hozzászólásodban szövegesen, hogy ez mit ábrázol, gondban lennénk.

Kérlek, máskor törekedj arra, hogy a fotók tartalmazzanak is valamit abból amit mutatni akarsz.

Köszönöm, a többiek nevében is.
(#) nikolatesla válasza (») Okt 18, 2010 /
 
Igen de majd csinálok jobbat ha gondolod.

GR89: igen le lett mérve egy műszerésznél.
(#) storm hozzászólása Okt 18, 2010 /
 
MA let kész a JLH v2.0 véglegesen márcsak a borda és a doboz híja

P1020662.JPG
    
(#) interferi hozzászólása Okt 19, 2010 /
 
A mai termés egy avr teszt panel, FT232RL usb soros átalakitó panelja és egy kicsit modositott nokia lcd csati adapter panel. Kicsit itt ott nem kellö helyen is megmarta a maratószer mert most kiprobáltam a maradék papir szemcsék eltávolitására a sosavat. Igy a szokásosnál hézagosabb lett a festék fedése.
(#) hadnagyakos hozzászólása Okt 19, 2010 /
 
Sziasztok!

Ma elkészültem a PICKit 2 klónommal. Elsőre indult, a számítógép tökéletesen felismerte.
(#) borvendeg válasza hadnagyakos hozzászólására (») Okt 19, 2010 /
 
Szép munka!
Doboza is lesz?
(#) enree hozzászólása Okt 19, 2010 /
 
Tartsunk PIC KIT napot

Ez is pöccre indul
(#) fantom45 válasza hadnagyakos hozzászólására (») Okt 19, 2010 /
 
Nagyon jóó lett! Nagyon haladsz
(#) hadnagyakos válasza borvendeg hozzászólására (») Okt 19, 2010 /
 
Lesz ám! Már meg van véve, csak még nem építettem bele!
(#) hadnagyakos válasza fantom45 hozzászólására (») Okt 19, 2010 /
 
Köszi!
(#) interferi válasza interferi hozzászólására (») Okt 20, 2010 /
 
Ime beültetve néhány mü. A régebbi balra az új jobbra kivánságra egyforintoson.
(#) zolika60 válasza interferi hozzászólására (») Okt 20, 2010 /
 
Szép munak. De hol szereztél egyforintost?
(#) interferi válasza zolika60 hozzászólására (») Okt 20, 2010 /
 
Egy-kettö mindig kerül elö valahonan és nem rohantam vele a bankba beváltani.
(#) watt válasza fantom45 hozzászólására (») Okt 20, 2010 /
 
Ja, halad, csak nem jó irányba...
(#) t0bi hozzászólása Okt 22, 2010 /
 
Sziasztok!
Gyönyörű dolgokat alkottok itt!
Először is köszönöm Wattnak (meg persze a sok lelkes fórumtagnak), hogy írásaiból megismertem a PIC-ek lélektanát. Egy évvel ezelőtt még azt sem tudtam, eszik, vagy isszák a PIC-et és az assemblyt. Azóta csináltam néhány égetőt, a legjobb a Szilva PicKit2 klónja volt, azóta is hiba nélkül dolgozik: Vicsys-féle frekimérőt, LC mérőt tudtam építeni.
Bár lehet, hogy elcsépelt téma, készítettem egy forrasztóállomást. Az alapja egy PIC, melyben van belső oszci, komparátor és AD. Így nem kell kvarc, a komparátor kiváltja az erősítőt, a kalibrálás szoftveresen is elvégezhető. A 2x16-os LCD kiírja a páka, valamint a beállított hőmérsékletet, ha a páka fűt, akkor "Fűt" felirat villog.
A tápegység PC tápból kinyert trafó, Shottky párosok, valamint kompakt fénycső áramköre kicsit felturbózva. Skori rezonáns tápját építettem bele a fénycső áramkörébe, a nyák ott van készen, csak bele kellett rakni két FET-et, meg a tekercseket átszabni.
A progit is sikerült megírnom, persze jó sok ollózással. Célom volt, hogy kevés alkatrészből álljon, a PIC nagyon sok feladatot el tud látni, az egész készülék nem került 3kFt-ba, LCD-vel együtt.
Ha sikerül végleg bedobozolnom, a Digitális forrasztóállomás topikra teszem majd fel. Szívesen veszem a megjegyzéseket, mert sok mindennel még nem vagyok tisztában.
(#) enree válasza t0bi hozzászólására (») Okt 22, 2010 /
 
Nagyon szép munka! Gratulálok!
És, hogy egy év alatt eljutottál ide, hogy a progit is te írd, ez nagyon becsülendő!
(#) lidi válasza t0bi hozzászólására (») Okt 22, 2010 /
 
Klassz lesz, ha elkészül. Ez a fénycső előtét és pc trafó ez hogy jön össze ? Erről esetleg van valami rajzod ?
(#) t0bi válasza enree hozzászólására (») Okt 22, 2010 /
 
Köszönöm, tőletek tanultam!

lidi, Skori honlapján mindenre választ találsz:
Bővebben: Link

Nagyon szívesen leírom a részleteket, de még a dobozolással és a program finomításával bajlódom.
Következő: »»   644 / 1682
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem