Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   803 / 1679
(#) Zoli_bácsi válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Okt 1, 2011 /
 
Én süllyeszteném. Valóban elrontja az összképet. A többi látvány viszont nagyon szép.
(#) zsoltee0001 válasza Erick hozzászólására (») Okt 1, 2011 /
 
:eek2: Nem gyenge!
Az előlapja kaphatna még pár réteg lakkot.
Üvd
(#) Alkotó válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Okt 1, 2011 /
 
A "szép" és a "nem szép" erősen filozófia kategória, tehát kár róla vitázni. Szerintem borzasztó, iszonyúan elüt a többi rész "szakosságától".
Ha távtartóként funkcionál (mert olyanra valóban szükség lehet, akár mechanikai védelem, akár légáramlás miatt), akkor sem szabad otrombáskodni.

Ha tehetek javaslatot, akkor jelen konstrukciónál, én pl. azt csináltam volna (figyelembe véve a távtartást), hogy csinálnék egy "léc-szegélyt" körbe (nagyjából 12x6mm tűnik izlésesnek), amit az előlappal azonos módon felületkezelnék, és abba már kényelmesen és esztétikusan elrejthető a sűllyesztett fejű csavar (akár még oda is ragasztható a plexihez, de vigyázni kell, ne folyjon ki a ragasztó). Természetesen a plexin menne körbe, a csavarok jelenlegi tengelyvonalán.
Ezzel elérhető az egységes és esztétikus külső, nem áll ki semmi, megvalósul a távtartás, jól olvasható a felirat.
(#) sound.man válasza Alkotó hozzászólására (») Okt 1, 2011 /
 
Neki így tetszik, Neked úgy tetszene, a Tiédet majd úgy csinálod felesleges ezen veszekedni.
(#) zenetom válasza Alkotó hozzászólására (») Okt 1, 2011 /
 
Idézet:
„Szerintem borzasztó”

Hát ezaz, hogy szerinted.
sound.man írásában van az igazság!
Szerk.: bocsi az offért, csak legyünk már reálisak.
(#) lajos1969 hozzászólása Okt 1, 2011 /
 
Készülőben a dobszerkó!
(#) slogan válasza lajos1969 hozzászólására (») Okt 1, 2011 /
 
Csak a bőröket feltétlen süllyeszd !
(#) lajos1969 hozzászólása Okt 1, 2011 /
 
Kép....
(#) janikukac válasza lajos1969 hozzászólására (») Okt 1, 2011 /
 
Juj ! A kis Lajos nagyon aranyos. Amúgy milyen bőr?
(#) lajos1969 válasza janikukac hozzászólására (») Okt 1, 2011 /
 
Köszi! Elektromos dob lesz az érzékelők nincsenek még a dobtestben, de már működik! A kicsi fiam nem tudott ellenállni a kísértésnek. Ha kész lesz teljesen majd rakok fel képet akkor is, meg videót.
(#) janikukac válasza lajos1969 hozzászólására (») Okt 1, 2011 /
 
Okés, egyezek ! Sok sikert !
(#) lajos1969 válasza janikukac hozzászólására (») Okt 1, 2011 /
 
Köszönöm! Amúgy a képen Roland dobol. A nagyobb gyerek tényleg Lajos.
(#) janikukac válasza lajos1969 hozzászólására (») Okt 1, 2011 /
 
Nálunk meg apa János, meg én. A két nővérem meg női nevekkel rendelkezik.
(#) Doncso válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Okt 1, 2011 /
 
Ez nagyon jó lett "fényforrasztó" simpike!
(#) totya694 válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Okt 1, 2011 /
 
Sziasztok!
90%-ba kész lett a "látvány" tranzisztoros erősítőm
A kivezérlés mérőket kell még bekötnöm,megvilágítanom.

DCP_4424.JPG
    
(#) slogan válasza Doncso hozzászólására (») Okt 1, 2011 /
 
Még mindig jobb ,mintha fényt enne
(#) totya694 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Okt 1, 2011 /
 
Köszönöm.
Tulajdon képen úgy jött az ötlet,hogy bátyámmal csináltattam csöves erősítőhöz dobozt(még tavasszal megkértem) majd augusztus közepén csinált 2db-ot persze én is piszkáltam,hogy mikor lesz már kész és utána meg Ő piszkált engem,hogy mikor építek már bele valamit.Nos így jött az ötlet no meg tetszett ez a végfok a kiképzése is mind azok mellett,hogy minőségbe is nagyon bejön.Meg volt 2db egyforma 28V~ kis toroid trafóm és azokat is el bírtam használni...
(#) totya694 válasza totya694 hozzászólására (») Okt 1, 2011 /
 
Következő project ez az EL95 PP végfok átépítése lesz.

DCP_4247.JPG
    
(#) Doncso válasza slogan hozzászólására (») Okt 1, 2011 /
 
Te pedig a "Fényjelzős" vagy ez jó.
(#) slogan válasza Doncso hozzászólására (») Okt 1, 2011 /
 
Ja....jelzem simpinek ,merre kell mennie
(#) zolika60 válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Okt 1, 2011 /
 
Klassz lett. Hol szerezted az írógépszalagos dobozt? Vagy harminc éve nem is láttam ilyet.
(#) vicsys válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Okt 1, 2011 /
 
Ez csak egy i betű, egy cici és egy macsek. De hol a 4db. IC...? Én sem hinném, hogy ez a hiányos panel így működőképes!
(#) Davidd hozzászólása Okt 1, 2011 /
 
Üdv mindenkinek.Hat sajnos a mai munkam is eleg csunya lett(en meg abba a kategoriaban vagyok hogy orulok hogy mukodik)ez egy4093 mas icre alapulo kapcsolas es egy tip142 es tranzitsztorral elatott szerkezet.Kapott egy kis venttilatoros szurest es 3300mF szurest.De beszeljeneket a kepek.De lenne egy kerdesem.Az ego helyett kellene tegyek egy/tobb par wattos ledet,nade itt 12v van a kijovetelen es ugy hallotam hogy a ledeket aramgeneratorrol erdemes hasznalni,ezt hogy lehetne megoldani?
(#) Zoli_bácsi válasza Davidd hozzászólására (») Okt 1, 2011 /
 
Ez miez? Nem értem, nem értjük mit szeretnél.
(#) DJanosi válasza Davidd hozzászólására (») Okt 1, 2011 /
 
Idézet:
„3300mF szűrést”
inkább legyen 3300 uF
(#) Davidd válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Okt 1, 2011 /
 
Joestet.Terhelesnek most par kicsi led van+egy "szivarego".Na en szeretnek rakotni egy olyan 5vagy10Wattos ledet.12voltrol mukodne.Itt csak egyszeruen kell az oldalon ami van szamitasi program ele egy ellenalas es kesz?Vagy kell mar aramgeneratort?
(#) boldivi hozzászólása Okt 1, 2011 /
 
Sziasztok!
Közzéteszem a múlt heti tákolásomat: akkuteszter min, max jelzéssel, főleg autó indító akkumulátor állapotának vizsgálatára.
Ez a második alkalmazása a forrasztásgátló lakknak. Sajnos még nem találtam ki megfelelő megoldást, hogy egyenletesen vigyem fel a NYÁK-ra.
A műszert azért készítettem, mert szükségem volt egy eszközre, aminek segítségével egyszerűen megállapíthatom az akku pillanatnyi feszültségét (pl. tölti -e az autó) és azt, hogy mennyit esik vissza a feszültség indításkor.
Sajnos a NYÁK-on a kijelző lábkiosztását fordítva terveztem, ezért van a sok vékony vezeték a kijelzőhöz. Eredetileg elég a NYÁK-hoz szorítani az LCD-t vagy ráforrasztani, stb.
(#) slogan válasza Davidd hozzászólására (») Okt 1, 2011 /
 
Idézet:
„Kapott egy kis venttilatoros szurest”

Az milyen ?
(#) Davidd válasza slogan hozzászólására (») Okt 1, 2011 /
 
Üdv.Elirtam elenzeseteket kerem azt akartam irni hogy kapott 3300µF szurest es egy ventillatoros hutest.Elnezest.
(#) Schnitt válasza boldivi hozzászólására (») Okt 2, 2011 /
 
Nagyon tetszik a szerkezet
En korabban egy ledsoros kapcsolast epitettem a celra, de mar nincs meg
Sajat fejlesztes?
Következő: »»   803 / 1679
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem