Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   802 / 1679
(#) Doncso válasza Attila86 hozzászólására (») Szept 28, 2011 /
 
Ez klassz!! Tetszik. Kár, hogy dieselbe ilyet nem lehet.
(#) slogan válasza Attila86 hozzászólására (») Szept 28, 2011 /
 
Gratulálok hozzájuk tényleg jók !
Stílusosan légkürt kellett volna - ha már ott dolgozol - csak az bonyibb
De azért felismerem a háttérben az épületet
(#) hormi hozzászólása Szept 29, 2011 /
 
Sziasztok
Az utóbbi időben egy kicsit jobban ráértem foglalkozni a saját dolgaimmal..
Építettem egy LCM3-at és egy RGBledes fényjátékot ..
Most ismerkedem a picekkel...
Mivel nem volt rgb ledem ezért raktam bele sima ledeket..
Bővebben: Link
Bővebben: Link
Bővebben: Link
(#) SzervízMacska válasza Attila86 hozzászólására (») Szept 29, 2011 /
 
Járművezetői szemszögből ez az egyik legjobb villamosunk, ezért örülök, hogy annyi alkatrész van hozzá, hogy még adnak is el belőle. Mifelénk, sokszor egy izzó kiégése is probléma ( mert a TeWéhez szinte semmi nincsen ). Gyakori használatát nem javaslom, mert könnyen ellenkező reakciót vált ki a szenvedő alanyból, mint amire számítasz... Műszaki vizsgán sem biztos, hogy tapsolni fognak érte. Egyébként tetszik.
(#) Attila86 válasza SzervízMacska hozzászólására (») Szept 29, 2011 /
 
Nem volt egyszerű szerezni egyet, gondolhatod. Igen erős protekcióval egy évbe telt mire hozzájutottam. Melyik vonalon vagy?
A vizsgára természetesen úgy viszem az autót majd hogy kiszerelem, aztán vissza.
(#) SzervízMacska válasza Attila86 hozzászólására (») Szept 29, 2011 /
 
Szia! Most még a friss jogsimmal 23 napot kell gyakorolnom munkamódszer átadó mellett, amiből 5 telt le eddig. Ezért saját beosztásom még nincs, többnyire délután tudom meg a másnapi menüt. Annyi bizonyos, hogy az 50-es kivételével bármely délpesti vonalon elképzelhető a felbukkanásom.
(#) zsoltee0001 válasza Attila86 hozzászólására (») Szept 29, 2011 /
 
Nekem a régi corollámba ugyanígy egy központizár moci volt beszerelve, távirányítóval ment, 1-es gomb riszató/központizár, 2-es gomb csomagtartó.
Ha elég erős lett volna a gázrugója föl is nyílt volna, így lett volna igazán vagány
(#) Attila86 válasza SzervízMacska hozzászólására (») Szept 29, 2011 /
 
Akkor apummal nem találkozol (délpesten).
(#) SzervízMacska válasza Attila86 hozzászólására (») Szept 29, 2011 /
 
Nem, mert Budára nem járok...
(#) Doszpot hozzászólása Szept 29, 2011 /
 
Sziasztok!
Aktuális készülékem egy próbapanel, ATmega8 mikrokontrollerhez. Saját igényeim kielégítésére készült:
- egyszerű 5V-os táp, hogy ne kelljen feltétlenül a labortápomat ezzel foglalni.
- D porton LED-ek, mert jó ha van.
- 4 nyomógomb.
- Minden láb tüskesorra kivezetve. (így sokkal könnyebb mérni is, és persze az egyéb eszközök csatlakoztatása is így a legegyszerűbb)
- I2C EEPROM I2C-vel még pont nem foglalkoztam, elsősorban ezért került föl mellesleg egy nagyobb EEPROM sosem árt.
- MAX232 IC-vel jelillesztés RS232-höz.

A videón csak egy kis bináris számláló van kitéve a LED-sorra. Nyomógombbal változtatható a számlálás sebessége. (csak azért írtam, hogy gyorsan kipróbáljam, hogy minden jól működik-e, meg nincsenek-e fordítva beforrasztva a LED-ek )
SMD forrasztás meg sosem volt a kedvenc elfoglaltságom
(#) vicsys válasza Doszpot hozzászólására (») Szept 29, 2011 /
 
Szerintem nagyon szép kis nyák lett, gratula!
(#) janikukac válasza Doszpot hozzászólására (») Szept 29, 2011 /
 
Nem kispályás ! :eek2: Ügyes ! A ledeket hogyan emelted ki?
(#) zolika60 válasza janikukac hozzászólására (») Szept 29, 2011 /
 
Hogyhogy hogy? Nem vágta le a lábát, és máris ki van emelve.
(#) Moderátor hozzászólása fifadani hozzászólására (») Szept 30, 2011
 
Ez a "Ki mit épített" című topic, nem pedig a "Ki mit szeretne építeni"! A hozzászólásod eltávolításra került.
(#) sanykaraj hozzászólása Szept 30, 2011 /
 
Íme az első megrendelésre készített hószabitó tudom ,hogy nem nagy szám de nekem tetszik
(#) klemo86 válasza sanykaraj hozzászólására (») Szept 30, 2011 /
 
Jó ez, de fél méternél rövidebb darab drót nevezhető hosszabbítónak? Végülis nevezhető, ha Neked pont erre van szükséged
(#) Erick hozzászólása Szept 30, 2011 /
 
Helló!

Végre kerítettem egy tetőt a nemrég elkészült Quadomra, ami kicsit dobott az eddigi "dizájnon"!!
(#) zolika60 válasza Erick hozzászólására (») Szept 30, 2011 /
 
Örülünk. Láthatjuk?
(#) Erick hozzászólása Szept 30, 2011 /
 
Jah, csak még szerencsétlenkedek ezzel a megújult hozzászólás szerkesztővel...
(#) janikukac válasza Erick hozzászólására (») Szept 30, 2011 /
 
Én is így jártam, szerintem is tök gagyi ez az új cucc. A doboz meg annyira profi!!!
(#) zolika60 válasza Erick hozzászólására (») Szept 30, 2011 /
 
Nem rossz. Bár laposabb fejű csavarokkal még szebb lenne.
(#) zolika60 válasza janikukac hozzászólására (») Szept 30, 2011 /
 
Lesz ez még jobb is. Nem lehet mindent egyik pillanatról a másikra megcsinálni. Az csak a Harry Potter-ben működik.
(#) janikukac válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Szept 30, 2011 /
 
[OFF]Elnézést, de már a gondolatok kifejtése is bűn?
(#) janikukac válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Szept 30, 2011 /
 
[OFF] Bocsi akkor még egyszer...
(#) Erick válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Szept 30, 2011 /
 
Köszi szépen a véleményeket! És köszönöm Neked, hogy mindig zaklathatlak valamivel!!!!
(#) vicsys válasza Erick hozzászólására (») Szept 30, 2011 /
 
Gratula! Nagyon szép lett!
(#) zenetom válasza hormi hozzászólására (») Szept 30, 2011 /
 
Szia!
Az LCM3 szerintem tökéletes lett!
A LED-es kütyüvel annyi építő kritikám vna, hogy az átkötések inkább levágott alaktrészlábak legyenek (azok egyenesek, és szebben néznek ki, mint egy szigetelt drót). Meg a panel széle picit kacsakringós
(#) hormi válasza zenetom hozzászólására (») Okt 1, 2011 /
 
Szia
Köszönöm ....Az rgbledes cuccon valóban lenne mit szépíteni..Majd a következő....
(#) Alkotó válasza Erick hozzászólására (») Okt 1, 2011 /
 
A fedőlap csavarjaitól felborzolódik a toll a hátamon. Ettől valami sokkal különbet kellett volna kitalálni. A jó küllemet és a befektetett munkát agyonvágtad vele.
Vagy valamilyen horonyba kellett volna bujtatni, vagy legalább süllyesztett csavart használni. Akármiből is van a fedlap, ha ki lehetett fúrni, akkor kisüllyesztetni is lehetett volna.
(#) zenetom válasza Alkotó hozzászólására (») Okt 1, 2011 /
 
Szerintem nem olyan vészes.
Következő: »»   802 / 1679
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem