Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   950 / 1682
(#) StefuPeti válasza Bari- hozzászólására (») Okt 17, 2012 /
 
Szia. Nagyon szép munka, csak gratulálni tudok neked. Bár csak fele így tudnék programozni mint te.
(#) vicsys válasza Bari- hozzászólására (») Okt 17, 2012 /
 
Hol lehet ilyen szervo motort kapni? Egyáltalán mi a neve?
(#) tiggersoft válasza vicsys hozzászólására (») Okt 17, 2012 /
 
Ránézésre egyszerű modell szervó. Mintha valamelyik kupac alatt nekem is lenne pár...
(#) Bari- válasza vicsys hozzászólására (») Okt 17, 2012 /
 
StefuPeti: köszi. A programozásnak neki kell ülni és Neked is menni fog, ebben biztos vagyok

vicsys: a servot ebay-en vettem, egyszerű modell servo.

Bari
(#) dudassandor1 válasza Bari- hozzászólására (») Okt 17, 2012 /
 
Én is szeretnék gratulálni az kifinomult szerkezethez!
(#) dudassandor1 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Okt 17, 2012 /
 
Ez az "izé" is frankó! Kicsi és kompakt, bejön a Design!
(#) vicsys válasza Bari- hozzászólására (») Okt 17, 2012 /
 
Köszönöm! Mégegyszer gratula, tényleg nagyon ötletes és gyönyörű a kivitelezés. Remélem, hogy mihamarább láthatunk még ilyen munkákat tőled.
A hozzászólás módosítva: Okt 17, 2012
(#) kocsgab002 hozzászólása Okt 17, 2012 /
 
Sziasztok.

Elegem lett abból, hogy félévente vettem új tölthető akkukat, mert a madaras teszkós akkutöltők tönkre vágták őket a konstans feszültségekkel. Így megépítettem Topi cikke alapján ezt z AVR vezérelt akkutöltőt. Az első tesztek alapján igen jól teszi a dolgát. Olyan akkukat is visszahozott az életbe és regenerált, amelyekről már régen lemondtam. Sajnos a dobozolás nem lett a legszebb, de következő talán jobb lesz.
Alább egy-két kép látható, több kép a Webalbumban
(#) zenetom válasza Bari- hozzászólására (») Okt 17, 2012 /
 
Ez gyári!
Mindig elfelejtem... Fotóztad?
Szerk.: Szóval elismerésem!
A hozzászólás módosítva: Okt 17, 2012
(#) Bari- válasza zenetom hozzászólására (») Okt 17, 2012 / 1
 
Köszönöm , vicsysnek is

A nyákok fotózva dry fóliával készülnek, a lötstop az octamexes, a maszk házi készítésű két réteg írásvetítő fóliára nyomtatva samsung ml2571-es nyomtatóval.

Bari
(#) zenetom válasza Bari- hozzászólására (») Okt 17, 2012 /
 
Köszi a választ!
(#) Frankye válasza Bari- hozzászólására (») Okt 17, 2012 /
 
"Szokás szerint" profi lett!
(#) Frankye válasza ivanovp hozzászólására (») Okt 17, 2012 /
 
Ügyes kis jószág, gratula!
(#) vicsys válasza kocsgab002 hozzászólására (») Okt 17, 2012 /
 
Nagyon jó lett, gratula!
(#) Bari- válasza Frankye hozzászólására (») Okt 17, 2012 /
 
Köszönöm
(#) Bari- válasza kocsgab002 hozzászólására (») Okt 17, 2012 /
 
Nagyon jó kis töltő lett , régebben én is gondolkoztam az építésén, de sikerült egy gyári normálisat beszerezni így letettem az építéséről.
A dobozolással sincs semmi probléma, praktikus

Bari
(#) Mayan hozzászólása Okt 18, 2012 /
 
Mostanában nem nagyon vagyok már erre, főleg azért mert a kisfiam születése óta nem igazán van lehetőségem hifizni, illetve teljesen meg kellett szüntetni a padlón lévő hifit, felköltözött a könyvespolcba a két kis tannoy m1+alisca orange tuning, amit most ez a kis végfok hajt, egy jobb minihifiről. Tda1554q, külső tápról, a gyorspuffer sanyo os-con 68µF/20V, a bemenő kondik obbligato premium gold plus 220nF/630V. Erről az ic-ről azt érdemes tudni hogy a hangja nagymértékben annak a pár alkatrésznek a függvénye amit ráakasztunk. Mezei alkatrészekkel mezei hangja van, de jó cuccokkal (és jó hangfallal persze) félmillás erősítők mellé simán odateszem. Érdemes vele foglalkozni. Bemenő kondinak elég jó még a remix c210 is (titkos tipp)
(#) Mayan hozzászólása Okt 18, 2012 /
 
Illetve ha már itt vagyok megmutatnám a suprampli jelen állapotát és az összeépített bufferes végfokot is:
(#) audiofeeel válasza Mayan hozzászólására (») Okt 18, 2012 /
 
Ez haláli (Jó értelemben!)
(#) Zoli_bácsi válasza Bari- hozzászólására (») Okt 19, 2012 /
 
Bari, ez baró lett! Nagyon igényes kivitelezés, mint eddig mindegyik áramköröd. Ez konkrétan gyári minőség.
(#) Zoli_bácsi válasza Mayan hozzászólására (») Okt 19, 2012 /
 
Kicsit mintha szellős lenne a doboz. Lehetne sokkal kisebb dobozba is tenni. Az et1 és et2 szerelése nagyon szép és Igényes!
(#) idlob válasza Mayan hozzászólására (») Okt 19, 2012 /
 
Elvitathatatlanul esztétikusan van szerelve.
Villamos szempontból viszont szúrja a szememet a tápegységaljzat. Minden csatlakozásnak van némi átmeneti ellenállása, ezeknek meg pláne. Szegény sanyo os-con lehet akármilyen jó, ha a vele soros ellenállás nagy.
A csillagpontos föld topológia, és a hidegítőkondenzátorok pótlását is megfontolnám.
(#) JZoli válasza ivanovp hozzászólására (») Okt 19, 2012 /
 
Ez nagyon hasznos mérőkészülék lett! Lehetne tudni többet róla, méréshatár,pontosság,stb? A rajz és a progi publikus? Ha igen érdekelne!
(#) Bari- válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Okt 19, 2012 /
 
Köszönöm az elismerő véleményt
Igyekszem mindig precíz munkát kiadni a kezeim közül

Bari
(#) Mayan válasza idlob hozzászólására (») Okt 19, 2012 /
 
Ezen elgondolkodom. Majd. Miért te milyen tápcsatit használnál ? A csillagpont az megvan ha jobban átgondolod.
(#) audiofeeel válasza Mayan hozzászólására (») Okt 19, 2012 / 1
 
Többpólusú XLR (hogy a szimmetrikus jellel véletlen se legyen összekeverhető), repülőgépekben használatos többpólusú (ezekből vannak egész olcsón gagyi kínai példányok), és hasonlók. Ezt a típust és a gyári cuccokon is le szoktam cserélni, én emiatt nem használok sehol Jack dugót se (fülest kivéve)…A hajam áll égnek, amikor hangfalcsatlakozónak használja valaki a 6,3-ast
A hozzászólás módosítva: Okt 19, 2012
(#) havranarpi válasza audiofeeel hozzászólására (») Okt 20, 2012 /
 
Hangfalhoz nem inkább Speak-On csatlakozó járna?
(#) Zoli_bácsi hozzászólása Okt 20, 2012 / 2
 
Készítettem egy "szerszámot". Ez egy NYÁK befogó, szerelő keret. Az ötlet nem az enyém, gyári eszközről fotó alapján mintáztam. Igazából az alkatrészek elméleti műszaki tervezését készítettem, az esztergályos meg a marós tette a dolgát. Aztán összeraktam. Remek segítség szerelés alkalmával. Meglepően kényelmes forrasztani a segítségével. A sárga kupak fel van töltve FBS-el. Gyakorlatilag ez tartja meg az alkatrészt, míg átfordítom és forrasztom a lábakat.
(#) vicsys válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Okt 20, 2012 /
 
Szépen elkészített darab! Én az alkatrész lefogó kupakot soha nem alkalmaztam, mert egyszerűen kicsit elhajlítottam az alkatrész lábát és nem esett ki.
(#) mrobi válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Okt 20, 2012 /
 
Nagyon profi lett! Az alkatrész leszorító az igazából ott feszül vagy hogy állítod be?
Következő: »»   950 / 1682
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem