Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » Ki mit épített?
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma.
Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Nagyon szépen van kivitelezve. Csak gratulálni tudok hozzá!
![]()
Gyönyörű munka, nagyon tetszik. Gratulálok hozzá.
Az a vicc, hogy még senki nem kezdte le az angol/magyar felirat vitát...
![]()
Ha lesz kis midi, kérek az alomból egy hímet...!
![]()
Igazad van. Majd én. Magyar felirattal még szebb lenne.
![]()
Egyetlen hibája, hogy balkezes műszer.
![]()
Szerintem meg inkább előnye.
![]() A hozzászólás módosítva: Okt 13, 2012
Ez egy érdekes felvetés, és azt kell hogy mondjam, hogy tényleg lehet benne valami. A kezelőszervek a bal oldalra kerültek. (A könnyebb és ésszerűbb kábelezés miatt elsősorban)
lajos1969: Nekem nagyon tetszenek a munkáid. Nagyon igényesen építed a dolgaidat.
Gyönyörű munka!! Gratula! Nekem is készül egy példány az Alkotós labortápból, de nekem nem lesz ennyire igényes meló mint a tiéd. (pláne, hogy elszúrtam az előlapot)
Ez nem tartozik ide, de azért megkérdem, hogy ampermérő és voltmérőnek is 200mV fesz mérőt alkalmaztál?? Én sajna ez egyikből 200V set vettem ami nem biztos h megfelel a célnak...Kigondoltam egy kisebb egyenirányítást a dc-s nagyobb feszmérőnek, hogy egy diódát rakok a - felére. Így fog mérni rendesen váltófeszt is? Vagy még kéne oda egy kondi?
A feszültségmérő 200V-os méréshatárban van, az árammérő pedig 200mV-os méréshatárban van. Az áram mérőhöz van egy osztó, amit alkalmazok a beállításhoz. A panelmérőkhöz nem nyúltam, ezek voltak az alap beállításai.
Tyíííí a mindenit, le a kalappal.Az enyém elbújhat a tiéd mögött.
![]() ![]()
Köszönöm Zoli "bácsi"! De Te is beleadsz apait anyait, sokan megirigyelhetnék!
![]() A hozzászólás módosítva: Okt 14, 2012
Üdv! Készült egy órajel generátor, fióktakarítás céljából A belső fix helyett lehet használni az előlapra helyezett oszcillátort, ami előbb dekádikusan, majd a peremkerekesekkel, (ami nyomógombos, így nem tudom minek hívják)1-99-ig kerülhet leosztásra.
Idézet: Gondolom van neki, nem hinném, hogy fejből rakta össze... „Kapcsolási rajz?” ![]()
Igazad van! Hiányosan fogalmaztam.
![]() Szóval Medve. Kapcsolási rajzot megosztod velünk?
Köszi, a dekadikus láncról nincs rajz, de a szokványos módon, SN7490-ekből épült fel, a kimeneteit két 7400-ból megvalósított MUX választja ki, azt a rajzon láthatod. Utána jön a programozható osztó, 3 db 74LS192-ből. A kimenet előtt van még egy 7474, hogy szimmetrikus legyen, majd három felé ágazunk, egy 0-500mV-os jelformálóra, ez a kapcsolás a HE folyóiratban jelent meg, egy szkópkalibrátorként, egy tűimpulzus formálóra, 74193-mal, ha felharmonikusok kellenek és egy "teljesítmény" meghajtóra, ez még nincs kész, talán LH0002, lesz, vagy valami hasonló. És még fütyül is, csak mert szeretem.
Köbzoli: Mire jó az izé? él-alkony-kapcsoló? Vagy sorompó? A hozzászólás módosítva: Okt 15, 2012
Mire lesz használva ez az izé-bigyó? Jól néz ki. A vezeték bekötést nem értem. Az miért nem a nyákon megy?
Szerintem számolja az eltelt napokat, vagy a helységbe belépőket/kilépőket, esetleg a futószalagon elhaladó csirkekonzerveket...
![]()
Gyártanak még csirkekonzervet..?? Ez és gyulai tubusos kolbász a kedvencem!
![]()
Én egy univerzális mérőműszert építettem ATmega328-as mikrovezérlővel. Funkciói röviden: logikai szintjelző, feszültségmérő (csak 0..5V-ig), ellenállás mérő, kapacitás mérő, dióda tesztelő, frekvencia mérő (felső határ kb. 6MHz lehet), esemény számláló, impulzus generáló, négyszögjel generátor (százvalahány Hz-től 6 MHz-ig), PWM jelgenerátor, R/C szervó tesztelő, RS232 tesztelő, MIDI tesztelő. Ami hiányzik: az induktuvitás mérés.
Az ötlet a PIC-es Superprobe-tól jött, de én az AVR-eket ismerem jobban. A hozzászólás módosítva: Okt 17, 2012
Sziasztok
Végre befejeztem az eddigi legnagyobb pic-es projektemet, mely egy számítógépházban fogja a szellőzést szabályozni. A lelke egy 16F1938 mely 20Mhz-es kaviccsal ketyeg, manuális mód mellett egy lm35dz hőmérő szenzor vagy feszültség alapján szabályozza a servo mozgását, mely egy lamellasort fog nyitni zárni a szabályzási értékeknek megfelelően. Beállítható a szabályzási küszöbérték, mely hőmérséklet mérés esetén 20°C-tól 60°C-ig állítható, feszültségmérés esetén 3V-tól 9V-ig, a beállított érték felett kezdi csak el szabályozni a lamellák nyílásszögét. Beállítható a szabályzási meredekség, hőmérséklet mérés esetén 0,25°C/°-tól 2,5°C/°-ig 0,25-ös lépésekben, feszültség mérés esetén 0,25V/5°-tól 2,5V/5°-ig szintén 0,25-ös lépésekben. Beállítható a lamellák maximális nyílásszöge ami 30°-tól 90°-ig állítható, továbbá az lcd kijelző fényereje pwm segítségével 0-100% között. Manuális módban a bemenet választás és a szabályzási értékek menüpontja nem elérhető. Van még négy darab rejtett menü, amihez a set gomb hosszabb lenyomásával lehet eljutni (5,10,15,20s), az elsőben alaphelyzetbe lehet állítani az áramkört, a másodikban egy villog ledet lehet bekapcsolni, ezek a fejlesztés közben jöttek jól, a harmadik menüpontban a servo elmozdulási szorzóját lehet beállítani, hogy a lamellák tényleges elmozdulási szöge megegyezzen az lcd-re kiírt értékkel, végül pedig a gombok sorrendjét lehet megváltoztatni. Alap esetben balról jobbra set, plusz, minusz, exit, átállítva: balról jobbra: minusz, set, exit, plusz. A működéséről készült egy kis video. További képek elérhetőek a picasa albumomban Bari A hozzászólás módosítva: Okt 17, 2012
Még nézni is csodás, gratulálok, nagyon profi munka!!!
![]()
A tőled megszokott minőség! Nagyon szép panel, frankó áramkör... Ha jól látom az atx-ről megkapja a készenléti +5V-ot is? Így miután kihűlt a gép, akkor csukodna be a lamella?
(Én is hasonló megoldáson töröm a fejem, egy új gépháznál) A hozzászólás módosítva: Okt 17, 2012
A nyákon az a kukába nem dobd című figyelmeztetés az valami eszmélet jó.
![]() Egy valamit nem értek a videón látszik , hogy hátul a ventilátor elindul , de figyeltem , hogy valami vezérlést fog e kapni , de nem vettem észre semmi változást , és ahogy olvastam te sem írtál róla semmi konkrétat.Ez ha jól értem a hőfok függvényében változtatná a ventilátor sebességét is , vagy csak a szellőzést elősegítő lamellákat nyitná zárni ? Ez egy zsalumozgató elektronika .Lehet , hogy a lamella mozgatás helyet célszerűbb lenne egy plusz ventilátort vezérelni vele , hogy hamarabb átszellőzőn a PC háza Ez olyan helyre lenne jobb szerintem ahol nagyobb saját áramlási mennyiség van , és azt lehetne vele szabályozni mint mondjuk a folyókon a zsilip rendszer.De egyébként szép munka . ![]()
Köszönöm mindenkinek
![]() inci88: jól látod az atx-es tápról a készenléti 5V-ot is megkapja, lényegében az adja a pic tápfeszültségét. A normál 5V-ot csak figyeli, ha jelen van csak akkor mozgatja a servot. Jelenleg a gép kikapcsolásakor zárnak a lamellák, de lehet, hogy választhatóra teszem menüből, hogy az általad leírt módon a gép kihűlése után zárja be, bár ehhez a ventilátor vezérlőnek is be kapcsolva kellene lennie, az a része kérdéses, na majd a következő projektben. eyess A ventilátorok vezérlését egy NZXT Sentry 2 ventilátor vezérlő végzi, így ez az áramkör csak a lamellák mozgatásáért felelős, ami vagy az egyik ventire jutó feszültség vagy a hőmérő szenzor alapján tesz meg. Bari |
Bejelentkezés
Hirdetés |