Fórum témák
» Több friss téma |
Egy igen érdekes kérdésem lenne. A minap nézegettem a kondenzátoraimat és azt vettem észre,hogy az összes nagyságrendet használják(piko,nano.mikro.stb) de a millifaráfot nem írják rá.Valakinek valami ötlete,hogy miért az terjedt el,hogy ráírnak többezer mikrofarádot ahelyett hogy egyszerüen 4,7 milifarádot írnának.Mert ugye tekercseknél a millihenrit meg használják.Szóval erre várnék ötleteket.
Lehet hogy off meg h. kezdő vagyok, de plz magyarázzátok el a kondikon lévő számok jelentését! pl. 101, 103, stb.
Köszi
van a 3 szám jegy
aadott: 101 az első két szám meg adja az értékét, a 3dik szám meg adja hány '0' -t írj utána és ezt az értéket pF-ban kapod meg vagyis a 101 = 100 = 100pF 103 = 10 000 = 10 nF 221 = 220 = 220pF 474 = 470 000 = 470nF üdv egy másik kezdő :yes:
ha nem érthető lásd itt is... :yes:
hja van mondjuk a 22pF -os akkor azon csak "22" -t találsz.. :integet2: üdv
Ez tényleg egy érdekes kérdés!
Szerintem a Idézet: jelölés megmaradt a kondenzátorok jelölésére, mert amikor megkezdték az elektrolit kondenzátorokat gyártani akkor még a mikrofarados kapacitás is nagynak számított. Ahogy a gyártástechnológia és a nyersanyagok minősége fejlődött, úgy lehetett egyre nagyobb és nagyobb kapacitású kondenzátorokat készíteni. Valószínűleg "gazdasági érdekből" egyszerűbb volt az érték mögé néhány nullát írni mint a gépeket átállítani…„piko, nano, mikro,” Szerintem... :nemtudom: A milli, centi, és a deci még nem alkalmas a kondi kapacitásának meghatározására. Mert a milli az még csak-csak (1mF (milliFarad)), de hogyan nézne ki az, hogy 0.1cF (centiTarad), vagy 0.01dF (deciFarad)?
ez azt jelenti, hogy ha 105 van a kondira írva akkor az 1000nF-os? mertha igen akkor rosszat raktam a tda2030-as erősítőmbe
ezek szerint:
1000pF=1nF 1000nF=1uF tehát akkor 1 µF-osat tettem az erősítőbe 100nF-es helyett! De ígyis működik! Érdemes kicserélni? Idézet: „Érdemes kicserélni?” attól függ hova raktad, ha táp ágba és a gnd kőzé akkor a tápfesz zaját szűri, ott jól lenne a 100nF..
oda raktam!
akkor azért zizeg hiába nem megy neki hang? és akkor azt az 1µF-os elektrolit helyére betegyem ezt a kerámia kondit?
még valami. 25kohm-os poti van a 22-es helyén, de így ha maxra tekerem hihetetlenül torzít. hogy lehet "korrigálni" ezt a nagyságot? (remélem érthető a kérdésem)
és akkor még1 kérdés: ha az elem(9v-os) csak rá van dugva az erősítőre, de nem kap hangjelet, akkoris merül az elem?
Idézet: „az 1µF-os elektrolit helyére betegyem ezt a kerámia kondit?” igen :yes: Idézet: „valami. 25kohm-os poti van a 22-es helyén” ez nem számít. Idézet: ráengededd teljessen a bemenet, az erősítő ezt maxon akkarja erősíteni, de nem tudja a kevés áram miatt -> torzitvatudja csak leadni „"ha maxra tekerem hihetetlenül torzít. hogy lehet "korrigálni" ezt a nagyságot?"” Idézet: „az elem(9v-os) csak rá van dugva az erősítőre, de nem kap hangjelet, akkoris merül az elem?” igen, van nyugalmi áramfelvétele 1-100mA ált
köszi válaszaid. sztem egy kapcsolót fogok ráépíteni. két db v-os elemről szeretném működtetni, de a kondik (aza 2db az összes közül) csak 16v-osak. szted bajuk esik ha rákötök két 9v-os elemet az erősítőre, vagy nem lesz bajuk, mert olyan helyen vannak, hogy nem kapnak kereken 16-ot? a rajzot ami alapján építettem mellékelem.
Erre a kondenzátor érték kiszámításra írtam egy oldalt.
Használjátok egészséggel: Kerámia kondenzátorok értékének kiszámítása
még annyi, hogy nem 16-ot hanem 18-at akartam írni, és a két 16v-os kondi az a 22µF-os, és a 2,2µF-os.
nem lesz baj, a feszkó leesik terhelés alatt. de meg is mérheted nem lesz az 18V..
király.akkor bekötök még egy 9v-os elemtartót a kondikat kicseréltem, nem érzek semmi különbséget, de mégmindig működik az erősítő, úgyhogy jól van. az oldalt megnézted? mit szólsz hozzá?
nah mostmár két 9v-os elemről megy. nemsokára letesztelem, de most még egy 3,5 éves gyerek alszik a mellettem levő szobában, szóval várok vele
köszi a segítséget tényleg! Idézet: „nem érzek semmi különbséget” persze, mert az elem nem váltó feszt add, nincs 50-60 hz-es brumm forrás.. :yes: jaja várj! had pihenjen a lurkó az oldalt néztem nem rossz! nm üdv
király. nagyon jó. sokkal kevésbé torzít.
a hangfalam lealázta az erősítőm
mint kevésbé torzításilag mint basszusban mint hangerőben az erősítő amit kiad az csak "zaj" a hangfalhoz képest, mert az erősítő hangja inkább fülsértő. nem baj. most kapok pénzt és akkor építek nagyobb erősítőt, és lealázom a kis hangfalam!
ha már a kondiknál tartunk: hány v-ot bír el egy kerámia kondi max?
50V vagy 100V fajtától függ.. szerintem
persze ha nincs ráírva akkor 50 v 100, mert nekem van olyan amin szerepel pl "100nz 2KV" ..
Van két kicsi, kocka alaku, fehér /müanyag "tokozású" forgókondim. Ránézésre ugyanolyanok (ugyanakkora, ugyanolyan fegyverzetekkel, szigetelővel stb.) 6+1 lábauk van és az egytlen azonos jelölés ami rajtuk van az az aljukon a c1, c2, c3, c4 jelölés a négy saroknál. Ez mind amit tudok róluk... Nem tudom mekkora a kapacitásuk, sem az h mit hova lehet kötni rajtuk stb. A gyártóikat nemigazán találtam a neten...(twd inc., wdo(?))
Segítene valaki? twd inc. jelölései: alján "pat.", felül 3147 ill. R2 wdo japan: A3 felül V9
Nagyon köszönöm SZABI83 ez nekem is sokat segített
|
Bejelentkezés
Hirdetés |