A privát üzenet rendszerben karbantartásokat végzünk. Lassulások előfordulhatnak!
Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » MIG/MAG/Co2 hegesztő készülékek házilag
Témaindító: electorkalandor, idő: Feb 19, 2009
Témakörök:
Sziasztok mivel ti co szerelésben szakik vagytok a véleményeteket kérném erről a co gépről. Megfelelő a trafó,fojtó,egyenirányító méretezése, hiányzik-e belőle valami.Mert ami képeket itt láttam a fórumban azok trafója általában sokkal nagyobb, az előtolója az tuti erős. Márkát szándékosan nem írtam.
Szia!
Amennyire látni, minden meg van ami kell, sőt még az Snap-In elektrolit kondikat is raktak bele, ez jó. Gond a méretekkel van, jó esetben is 1000-1500VA ről beszélhetünk, a kondenzátorok is igen vékonykák, ami nem azt jelenti hogy ehhez a teljesítményhez nem elég, maximum előbb tönkrementek. Szerintem kb 50-60A-ral lehet huzamosabb ideig használni, fölötte egyre rövidebb bekapcsolási idővel, de ez rá van írva az adattáblára. Ha csak lemezelni akarsz akkor szerintem OK a gép.
Az egy mag típusú transzformátor. Sokkal kisebb a mérete és súlya ugyanazon a teljesítményen, mint az EI (köpeny) típusúnak és hűtése is jobb. Hegesztőgépekben szinte csak ilyet látni.
Abból kiindulva, hogy milyen igényességgel van összerakva a gép, lehet következtetni hogy a kondenzátorok is teljesen rendben vannak, mint ahogy minden más a gépben. A képből egyáltalán nem derül ki hogy ki gyártotta, hány fok a maximális üzemi hőmérséklete, mekkora a kapacitása. Tehát így az élettartamát sem lehet meghatározni.
Nem akartam megírni, nehogy pozitív vagy negatív megítélése legyen a gépnek, ez egy Formig-185 gép 100% 80A ,60% 110A-ert ír az adattábla.Laposvasat hegesztettem vele kb 30cm hosszan azt szépen beégette 5-6 fokozaton,a max fokozat 7.A hobbikategóriától azért jobb egy kicsit ?Elsősorban lemez,kipufogót hegesztenék de zártszelvényre is szeretném használni.Köszönöm a válaszokt.
Amire használni szeretnéd, arra bőven elég. Bár létezik 100*100*8-as zártszelvény is, de gondolom, nem azt szeretnéd Xméter hosszan hegeszteni folyamatosan.
A képeidből annyit látni, hogy a dobozt felkészítették arra, hogy akár háromszor akkora teljesítményű összeállítás alkatrészeit is be tudja fogadni.
Senki nem hegeszt 100%-os bekapcsolási idővel, főleg nem otthon. Egyrészt, mert lehetetlen hogy ne kelljen megállni és mozdítani az anyagon, vagy szabad szemmel megvizsgálni hogy néz ki a varrat. Másrészt, ha nem hagyjuk hűlni az anyagot, akkor az eldeformálódhat hegesztés közben. Biztos hogy 50% alatt lesz a bekapcsolása a gépnek, ezért is adják meg általában a 60%-ot. A régi Hetra gépek 35%-os bekapcsolási időre voltak tervezve, mert MMA gépeknél a salakot is el kell távolítani a varratról, ami időt vesz igénybe és addig hűl a gép.
A géped tökéletes lesz arra amire használni fogod és a Formig gépek szépen hegesztenek. Semmi köze ennek a gépnek a barkácsáruházhas gépekhez, de ez nem is annyiba került.
Köszönöm a választ, végül is( 25%-175A, 60%-110A, stb )van az adattáblára írva.Akkor ha jól értelmezem azt jelenti hogy kb a 60%-175A =az 5 fokozattal, a 25% pedig kb az 2fokozattal?Igen laikusként én is úgy látom hogy szépen hegeszt.Még lenne egy kérdésem, hogy a képen a jobb alsó trafószerű valami a fojtótekercs?
Igen a doboza olyan mint a nagyoké, a belső meg mint a Formig-175 csak 4görgős az előtolója.Én csak normál 40x40 zártszelvényhez használnám,neked is köszi a választ.
Nyugodt lehetsz, nem fogsz csalódni benne. Nem rossz gép, a karosszériás és egyéb hobbi munkákhoz több mint jó.
Kicsit félreértelmezted. A fokoztatkapcsoló és a bekapcsolási idő között csak annyi az összefüggés, hogy minél magasabb fokozatba kapcsolsz, annál nagyobb lesz a kimeneti feszültsége a gépnek, ami nagyobb áramerősségű ívet fog létrehozni, ami jobban melegítí a trafót. A bekapcsolási idő 10 percre vetítve azt jelenti, hogy a 10 percből 6perc, azaz 60%-os üzem mellett 4 perc üresjáratra van szüksége. Tehát ha 175A-el hegesztesz, akkor 2,5 percet (25%) tudsz hegeszteni a 10 percből és a maradék 7,5 perc üresjárat, viszont ha 110A-el hegesztesz, akkor 6 perc hegesztés és 4 perc üresjárat. Persze ezeket az értékeket a külső hőmérséklet befolyásolja. Általában 20 celsiusra adják meg, de mostanában 40 celsiust látok sok helyen.
Igen, fojtótekercs.
Sziasztok!
Kaptam egy ilyen graetzet és szeretném rákötni a hegesztőmre.Berajzolná valaki,hogy kell bekötni? Előre is köszönöm!
Szia!
Milyen hegesztőre akarod , minek akarod rárakni?
Co hegesztőm van és kb. az egyenirányító egység ment gallyra benne.(de nem ilyen volt benne)
Értem, azért azt is jó lenne tudni hogy a régi híd milyen volt grace híd, vagy egyutas kétütemű, ez azért fontos mert az egyik verziónál 2 másiknál 3 vezeték jön a trafóról.
Jó lenne egy kép, amúgy berajzoltam hogy ezt a hidat hogy kell bekötni, remélem érthető a kép.
A trafóról két vezeték jön,egyébként autógenerátor diódákból volt összetákolva.
A váltófeszt mindegy melyiket-hová? Egyébként értem és Köszönöm! A hozzászólás módosítva: Okt 27, 2014
Igen a trafóról jövő kettő szálat nem gond ha felcseréled mivel váltó feszültség, csak arra figyelj hogy oda kösd ahova rajzoltam középre.
Még annyit, NAGYON figyelj oda, ha valamit elnézel akkor hamar olvad a szigetelés és akár tűz is lehet, ha valami nem biztos kérj segítséget!!! A hozzászólás módosítva: Okt 27, 2014
üdvözletem.
Olyan kérdésem lenne a hozzáértő szakemberektől. Hogy cserélve lett a hegesztőgépembe/220-as,160amperos,magyar gép/ a mágneskapcsoló. Egy Dil-o52-es volt benne 24v-os behúzó tekercsel, természetesen ugyan ilyen lett belerakva csak használt. Én szeretnék bele venni egy zsír újat. És az a kérdésem,hogy szerintetek a dil-052-es jó mágneskapcsoló e? Vagy esetleg már vannak ettől modernebbek és jobbak?/ugyanezekkel a paraméterekkel/. Érdemes lenne e esetleg venni bele modernebbet,jobbat? Vagy tökéletes lenne egy új ganz dil-052 is? Köszönöm szépen.
Szia!
Természetesen van újabb és jobb is, de én személy szerint az új gépembe ezt a dil-052 raktam, ezt nagyon megbízhatónak tartom, és ebben még bent van az anyag ez nem vacak műanyag. Ha rám hallgatsz a régit sem bántod ha jó.
Köszönöm szépen.
Értem. Csak azért gondoltam mert 1500ft-ért+postaköltség tudnák venni zsír újat ganz-dil-est. De láttam,hogy van elég sok féle: moeller,siemens,stb. Akkor azt hiszem maradok a régi jó dil-052 esnél. Még egyszer köszönöm.
Szia!
Nos, annyiért gyorsan vedd meg tartaléknak. De mint ahogy Melphi is írta, a használttal sem lesz gondod. Az újabb hitvány vackokat meg felejtsd el, mert a papír sok mindent elbír, de a valóságban csak ezek a régebbi bútordarabok bizonyulnak megbízhatónak!
üdvözletem.
Köszönöm szépen az útbaigazítást. Azért kérdeztem,tőletek mert annyira nem értek ezekhez a dolgokhoz. De nekem is volt ilyen gyanúm,hogy a régebbi békebeli darabok megbízhatóbbak. És minőségre felülmúlják a mostani gyártású cuccokat. Még egyszer köszönöm az útmutatást.
Sziasztok.Szeretnék én is készíteni egy ilyen folyóelektródás cuccot.Hol tudok,illetve hol lehet venni ezekhez csak külön mechanikát?
Sziasztok valakinek nincs meg az MIG-schweissgerat typ: 300M Ess hegesztő kapcsolási rajz kaptam egy í jent levan szerelve és én megszeretném csinálni köszönöm elöreis.
Szia.
Érdekes amit írtál Idézet: .„folyóelektródás cucc” Ha te ilyen "cuccot "akarsz építeni, akkor biztos hogy a mechanika a legfontosabb, egyáltalán tudod hogy a cucc mitől lesz folyós?
Há,há jogos.Egy mássalhangzót elírtam.Amúgy az lenne a fontosabb tényleg,mert a huzaladagolót meg a központi csatlakozót nem tudom kivitelezni.Pisztolyom meg szelepem van.Invertert meg már csináltam egy párat...,de amúgy van egy 250A-es gyári Mastroweld AWI gépem azt szeretném majd hozzá használni külön rácsatlakozással.A vez.automatika meg gyerekjáték.
Köszi a linkeket.A vezérlőt már kinéztem egy ruszki oldalról AVR-el van megoldva.De amúgy nem is olyan drágák most néztem.
Tisztelt szakik, eltudnátok magyarázni hogy ez miért van? A mig- 175 co gép 16A biztosítékot kér, (60%-7A), (100%-19 A) . Az mm 161 20A biztosítékot kér, (60%- 13A) , (100%-10A), A mig-175 miért igényel nagyobb biztosítékot 100%bekapcsolási idő fele,míg az mm161 kevesebbet igényel 100% bekapcsolási idő fele?
Először is pontosan tisztázni kellene hogy melyik milyen gép. Jó, tudom hogy talán mindkettő hobbi gép, de nem mindegy,hogy mennyire van a trafó gerjesztve. Amelyikben kisebb a trafó de ugyanakkora teljesítményt szeretne a gyártó kipréselni belőle mint egy 30-40%-al nagyobb trafóból, akkor megemeli a gerjesztést, ebből következően a trafó üresjárási árama meredeken megnő. Ez az üresjárási áram hozzáadódik a terhelés által áthajtott áramhoz. Amelyik trafó nincs túlgerjesztve nyilván az üzemi árama is kisebb mint egy túlgerjesztett trafóé. A kék adattáblás gép vélhetőleg kevésbé van meggerjesztve mint az MM161. Ebből adódik a különbség. A másik lehetőség hogy a gyártó lefelé hazudik a kék gép esetében.
|
Bejelentkezés
Hirdetés |