Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » MIG/MAG/Co2 hegesztő készülékek házilag
Témaindító: electorkalandor, idő: Feb 19, 2009
Témakörök:
Szia
A vezerlo plakat szerintem el lehet felejteni mivel a pic (16f870) 20 as laba rovidzarat mutat es ha jol tudom az a pic taplalasa. Maga a gep mukodne ha volna vezerlese a motornak. Ha tudnatok segiteni h epitsek egy kulon vezerlot ami nem tartalmaz semmi pic et abban megkoszonem a segitsegetek.
Pontosan ehhez kellene az eredeti vezérlő csatlakozójának lábkiosztása.
Szia!
Most jutottam oda, hogy írjak a fejleményekről.Lépésöl lépésre haladtam minden beépített alkatrész után próba következett, hogy lássam a változást.Mire az összes belevalót beszereltem egész használható gépet kaptam,már csak egy aprócska feladatot kell megoldanom a fojtó nem fér a dobozba.Próbáltam fordított polaritással is hegeszteni és azt tapasztaltam ha a munkakábelen van a negatív pólus (porbeles) a varrat sokkal laposabb jobban belesimul a felületbe ezáltal kevesebb után munkálást igényel.Egy kérdés fojtó ügyben, jelenleg mikrosütő trafójára 16 menetet tekertem majd két milliméteres bakelit hézagolóval vissza hegesztettem az i lemezköteget.Ha bővítenem kell a gép dobozát érdemes lenne nagyobb fojtót tenni bele?
A dobozba épített cuccokat logikusan átrakva belefér az a fojtó. A mikró trafója bőven elég, nem kell nagyobb vas fojtónak. A porbeles huzalt negatívról kell hegeszteni a tömör huzalt(védőgázzal) a pozitívról. Ezért lett szebb a varratod porbelesnél egyenes polaritással. Ezt a gyári gépeken úgy oldják meg,hogy mindkét pólus ki van vezetve az előlapra, valamint a munkakábel áramvezetője is, egy dugóval. A dugót pedig a huzalnak megfelelő hüvelybe kell dugni. Porbelesnél a negatívba, normál huzalnál a pozitívba. A másik pedig a test lesz.
Szia!
Igazad van, a diódák hűtőjét kisebbre veszem és kicsit átszervezem az elrendezést akkor pont beférek.A kondi kisütésére egy izzó megfelelne, nincs megfelelő ellenállásom vagy ez nem olyan fontos?A szikrázáson kívül okozhat galibát?
Természetesen izzó is megfelel, alapvetően a hegesztési technika dönti el, hogy mennyi idő alatt kell kisülni a kondiknak. Ha rövid, gyakran ismétlődő (ponthegesztés-szerű)varratokat készítesz, akkor nem baj,ha nem sül ki a kondi, mert kevésbé melegszik. De egy hosszabb szünet után akaratlanul a hegesztendő anyaghoz érő, majd a felhalmozódott tetemes mennyiségű tárolt töltés kisülése következtében odaragadó huzal bosszantó tud lenni. A lényeg az,hogy a mágneskapcsoló elejtésekor záródjon a kisütőkör.
Értem akkor a kisütés erősen javasolt.A trafójához még nem nyúltam kíváncsi voltam a többi változtatás mennyit javít, az erősebb fokozata elfogadható a gyengébbről letekernék 10-15menetet így kisebb lenne a lépcső két fokozat között, talán annyit ki is tudnék fűzni nem kéne szét bontanom. Izzónak milyen feszültségű és teljesítményű felelne meg?Elnézést a sok kérdésért, de te a témában profi vagy én meg egy lelkes amatőr.
Sorba kötsz 3 db 12V 55W-os fényszóróizzót, az bőven jó lesz. De 3 db izzó áráért már kapsz megfelelő ellenállást is, pl a rádióvilág Kft-nél a HAM bazárban van pl. 12 ohm 40W-os, ami neked tökéletes. És csak 350Ft az ára . A neten rákeresel, és van csomagküldés.
Köszi ez hasznos infó nem az ára hanem a terjedelem miatt.
Sziasztok! Hozzám került egy: Jasic TIG 200P Inverter TIG welder típusú hegesztő javításra. Nem tudtok hozzá valahol kapcsolási rajzot, vagy szervízmanuált? A hiba a következő: bekapcsoláskor azonnal a bent lévő szikraköz elkezd áthúzni, és ezt nem is hagyja abba. Mi okozhat ilyen hibát?
Sziasztok!! Az lenne a kérdésem hogy awihegesztőbe trafóvan vagy úgymond inverter?? vagy van ilyen is olyan is ? Válaszokat előre is köszi!
Csinálja ezt munkakábel nélkül, és MMA üzemmódban is?
Mert ha igen, akkor a nagyfesz visszament a vezérlőbe és agyonvágta a startáramkört. Rajz az sajnos nincs hozzá, de más gyártmányú gépnél már találkoztam ilyen problémával.
Mindkettőben van trafó. A normál, nem inverteres gépben egy nagy 50Hz-es, az inverteresben egy sokkal kisebb 20-100kHz-es. Funkcionálisan mindkét trafó ugyan azt csinálja: a hálózati feszültséget alakítja át a hegesztéshez szükséges feszültségszintre.
Bocsánat, hogy ilyen régi hozzászólással kapcsolatban kérdezek. Lehet esetleg jó egy TIP 170A MIG gép átalakításához LC1D09P7-es mágneskapcsoló, vagy inkább egy DIL0M lenne a megfelelőbb? Illetve írtad korábban, hogy ne segédkontaktorost használjunk, mert az nem bírja a terhelést, de nekem arról csak egy NC kapocs kellene a beépítendő puffer kondi kisütéséhez egy ellenálláson keresztül. Arra azért lehet használni?
MMA módban nem csinálja, viszont az nem befolyásolja, hogy van-e kábel rajta vagy nincs, mindig átüt a szikraközön.
Helló! Köszi aválaszt az lenne a kérdésem hogy egy 100-120 Amperos géphez hány wattos trafó kellene ? van egy régi hetra trafóm ami állítható benne a vasmag csak az a baj hogy 3 fázisú most sima ívhegesztő és 220 ról megy 2 fokozat +a vasmag állítás szerinted ez jó lenne hozzá??
Ha van hozzá türelmed, rajzold vissza azt a részt, ahol a pisztolyon levő startgomb érintkezője a vezérlőkártyába csatlakozik áramkörileg. Valószínűleg ott lesz a baj. Akkor eszerint a TIG üzemmódban a gép állandóan bekapcsolt állapotú, függetlenül attól hogy az AWI munkakábel rajta van, vagy nincs. Vagy csak kizárólag a nagyfesz egység van bekapcsolva, az alapgép nincs?
Ha a primert akarod kapcsolni, akkor oda az LC1 D is megfelel,ennek a főérintkezői 9A-t tudnak,a 21-22-es érintkező pedig a kisütést elvégzi egy megfelelő ellenálláson keresztül. Ha a szekundert, akkor oda a DIL 0 megfelelőbb, a 3 főérintkezőt lepárhuzamosítva. De erre kell segédérintkező .
A hetrád szerintem 2/1 fázisú, 3 fázisúban csak az SVE200 létezik a Hetrától, az viszont 1 fázisról nem igazán megy. Co géphez nem jó a mozgatható söntös gép, mert a sönt a szórás változtatásával szabályozza a hegesztőáramot. Co gépnek egy jó csatolású, tehát nem szóró jellegű gép kell. Természetesen a régi Hetrából is össze lehet hozni egy Co hegesztőt, csak át kell alakítani a tekercselését.
Én nem Co gépet szeretnék csinálni hanem AWi gépet!! Bocsi!! Ahhoz jó lenne??
Nem kellett visszarajzolnom, mivel a munkakábelen lévő indítókapcsoló vezetékében a dobozon belül volt egy kis panel, amin három kondi és egy kis torroid volt. Zavarszűrés miatt tehették bele a gyárban, ezen a panelon volt egy forrasztási hiba, ez okozta a hibás működést! Igaz erről a panelről még ment tovább a jel egy másik kis panelra, ahol két IC és egy relé, meg vagy három kis tranzisztor volt, és csak erről ment az indítás a vezérlőpanelre.
Köszönöm a segítséget!
És hogy érted a némi kompromisszumot ??
Sziasztok!
Pár hónapja kérdezgette, hogyan is zajlik egy kis kínai gép átalakítása, valamint megkondizása. Most sikerült odáig jutni, hogy már a huzalozásnál tartok, viszont támadt egy kis "problémám". Nevezetesen hogy a mágneskapcsoló "lassan" enged el. Ezalatt azt értem, hogy amikor a mágneskapcsolót meghajtó trafónak a primerjét megszakítom, akkor a mágneskapcsoló sokkal lassabban enged el, mintha a meghajtó feszültségét venném el. Ugyanez a helyzet, ha az előtoló panel vezérli a mágneskapcsolót, akkor is lassabban enged el. Ez ellen mit lehetne tenni, kicsit félek, hogy beégnek az érintkezők kioldáskor (ív)?
Ha egy kapcsolási rajzot mellékelsz az általad végzett átalakításról, akkor könnyebb lesz segíteni.
A kompromisszum abból adódik, hogy egy jobb AWI hegesztőnél az áram potival állítható, nem pedig mechanikusan. És ez az alap. Ennél csak többet szabad tudni a gépnek, kevesebbet nem igazán. Ha igényes munkát kell végezned a géppel, akkor úgyis hiányozni fognak a fontosabb funkciók. Vagy nagyon kell tudni awizni, akkor viszont bármilyen gép jól fog működni a kezedben.
Értem és tudsz valami kapcsolást amivel tudnám szabályozni a áramot invertert nem szeretnék építeni mert nekem az túl bonyolult trafóm végül is lenne hozzá amiből tudnák csinálni Awi gépet ? vagy lehet hogy marad a hetra trafó egyen lőre és ha elvégzem a tanfolyamot veszek egy rendes gépet eszt csak gyakorolni szeretném meg csinálni!!
Ha az inverter bonyolult, az elektronikus szabályozás elkészítése sem lesz sokkal egyszerűbb. Kell némi jártasság az elektronika világában ahhoz, hogy el tudd készíteni és be tudd állítani a szabályzót.
Azért értek az elektronikához nem annyira mint ti!! szoktam javítgatni meg ilyenek erősítőt építeni!! gondolom nem olyan bonyolult egy ilyen elektronika elkészítése mint egy invertert! de lehet hogy megpróbálom a hetra trafót és ha azzal nem jó akkor marad az elektronika +egy trafó! tudnál segíteni az elkészítésében ??
Higgadj le, a felkiáltójel a mondat végén kiabálással egyenértékű. Természetesen tudok segíteni, hiszen ez a fórum(is )többek között erről szól. De azt ne várd, hogy helyetted gondolkozzak a megoldás mikéntjén. Neked kell eldönteni mit akarsz építeni, beszerezni a hozzá szükséges alkatrészeket, megtervezni a nyákot, beültetési rajzot stb... Én nem foglalkozom gépépítéssel, legfeljebb átalakítással, funkcióbővítéssel és javítással. Az általam ismert gépekkel kapcsolatosan tudok pontos információval szolgálni, az ismeretlen gépeknél elvi segítséget tudok csak adni. Itt a hobbielektronikán a hegesztőgépes fórumokon rengeteg rajz található, kiválasztod azt, amelyik neked megfelel, és megismerkedsz a rajzzal, feltérképezed a működését, ha van hozzá leírás, akkor még könnyebb a helyzeted. De ha erősítőket építesz, akkor ez neked nem okozhat problémát.
|
Bejelentkezés
Hirdetés |