Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » MOSFET-ek
Ha 3,3v a tápod a kimeneti H szint kb. 2,7V lehet. Az MCP87050 Id-Ugs karakterisztikája kb. eddig van skálázva.
Nem a drainen van 12V, ha azt kapcsoltam a gate-re akkor bekapcsolt. Viszont most meg működik. Lehet kontakthiba volt. Átforrasztottam a csatit, makd kiderül hoszabb tesztnél.
Bakman: Játszhatna, gondoltam is rá, de akkor ujra kellene nyákot csinálnom, már kész az áramkör. Igaz, nem bonyolult, de egyenlőre marad. ferci: Ebben igazad van, melegedésre még nem teszteltem, azért kerestem olyat amelyik esetleg már a lineáris szakaszon túl dolgozik ezen a gate feszen. Most működik az IRLR is, nem tudom mi volt. Mindenesetre amit ktamas ajánlott az szimpatikus. 3V-on már teljesen vezet ha jól nézem. Alaplapokon meg videokártyákon van ilyen, korábban már kerestem is hasonlót. Terhelést illetően kb. 2A-nyi LED lesz rajta. Mindjárt keresek egy 6 ohmos terhelést és tesztelem. ktamas: Kimeneten megvan a 3.3V, ez a FET viszont szimpatikus. Jó lenne ha DPAK-os is lenne ilyen karakterisztikával, de ha más nem lesz akkor ilyeneket keresek majd. Köszönöm a segítséget.
Nos teszteltem. 2,9A-nyi LED-et ráakaszottam. Érdekes dolgot tapasztaltam.
Tökéletesen működik. Folyamatos jel mellett max 50fok-ig melegedett kb. 1cmm2 nyákfelületen(D-PAK). Ez a hűtése. Kapcsolgatva sem melegedik sokkal töbet. Ugyanezen terhelés mellett, teszteltem 1kHz alatti frekiken, 1.2kHz-en, 12kHz-en és 24kHz-en. 24kHz-en 75fokig melegedett. Ami viszont érdekes volt, hogy 12kHz-en valami begerjedt. 12V van a FET drain-en. Ebből csinál egy MCP1703A 3.3V.ot a uC-nek. 12kHz-en a 3.3V-os táp leesik 2.6V-ra. Az 2Hz-en villogó teszt LED is vibrál. Lehet kéne tennem egy elkot az mecp bemenetére. Na mindegy, ez már off,csak egy érdekesség.
24 kHz-en már nagy a kapcsolási veszteség, azért melegedett annyira.
1 cm^2 nyák azért nem vmi sok... ilyenkor jobb lenne egy finom rézlemezből hajlított U alak alája ( pl. 2 x 1 cm felhajtva), ha elfér. Gerjedés ellen smd kondi és ha lehet, 50-100 uH fojtó.
Azért 75fok még nem a világ vége ekkora hűtéssel. Még messze van a füsttől.
Áh. Nem teszek semmi extrát. Csak teszteltem. Nem hiszem, hogy 1kHz fölött járatom. 3-400Hz elég lesz. Max ha még az 1%-os fényerő sok 300Hz-en akkor emelem fel a frekit. Majd akkor teszek extra kondit, fojtót akkor sem biztos. 24Khz-en nem gerjedt. Meg legalább ott már nem is hallom a szúnyogot benne. Egyébként meg a táp is kapcsitáp, úgyhogy lehet azzal zörrent össze. Mindenesetre köszönöm az infokat.
Helló, LiPoFe4 aksi védelmét szeretném egy MOSFET és Zener dióda párossal ellátni. A védelem lényege az lenne, hogy 3V alatt Zener dióda kikapcsolja a FETet így megszakítja az aksi további merülését. A fogyasztó egy mikrokontroller lesz maximum 100 - 200 mA áramfelvétellel.
Lerajzolom úgy sokkal réthetőbb. Zener diódának BZV55 precizios típust választanám ennek 2.94V és 3.06V közt van a Zener feszültsége. FET-nek pedig BSS806-os lenne. Működőképes lehet ez így? Köszi! A hozzászólás módosítva: Szept 7, 2016
Függetlenül attól, hogy ez így működik, vagy sem, én nem így csinálnám.
Egyrészt azért, mert a uC semmit sem tud majd arról, hogy egyszer csak valaki kirúgta alóla a talajt, és ettől "megbolondulhat", másrészt a portjain kaphat annyi földet innen-onnan, hogy az a pár mA még életben tartja valami béna állapotban. Szívtam már ezzel... Inkább mérném az akksi feszültségét, és ha túl alacsony, akkor lekapcsolnám az akksit a felső oldalon. Aztán időnként fel lehet ébredni megnézni, hogy milyen az akksifesz...
Hello! Hogy a kérdésedre is választ kapj. Nem működhet. Mert hiába a precíz zéner, a Fet nem 0V-on kapcsol, hanem a GS küszöbértéke felett kezd kinyitni. Ami átlagosan 0,3..0,75V között is lehet. A másik, hogy nem "kapcsolna", hanem leszabályozna. Mert a Fet csak akkor "kapcsolóeszköz" ha a Gate feszültségét kapcsoljuk. It pedig analóg módban működne a karakterisztikája szerint.
Sziasztok!
Melyik az a FET, amelyik 0V-nál nyitott, +5V-nál zár és to92 tokozású?
Hello! Egy P csatornás J-fet lehet ilyen. De MOS Fet-nél elég ritka a záró (kiürítéses) típus. És gondolom ne 2mA-t szeretnél kapcsolni. Mert a J-fet leginkább arra való.
A hozzászólás módosítva: Nov 1, 2016
Elég régen tetted fel a kérdést, de mivel nem minden nap találkozik az ember audio mosfettel, ezért írok. Ezek a fetek annyira alacsony feszről kezdenek nyitni, hogy nem is biztos, hogy le vannak teljesen zárva 0V UGS-nél. Kicsi a meredekségük, és csupán a 100 mA-hez tartozó hőmérsékletfüggetlen munkaponthoz tartozó UGS feszre vannak tervezve, akár át is nyúlhat kiürítéses módba is a 0 A-hez tartozó UGS fesz. Nálam is ez volt a helyzet, jó pár darab fordult meg nálam. Nem hamisak. Hamis is akadt a kezembe, de annál egyszerű volt a teszt, mert a D,S láb meg volt cserélve. Azokat meg is reklamáltam, vissza is vették.
Sziasztok kérdezném hogy ECP4060A tranzisztort kilehet helyesíteni valamivel
Szia!
Ezt a típust nézd meg még egyszer!
Szia. Valamit elnéztél. Miben van? Olyan létezik, hogy 2SC4060. Az power switch. Alkalmazástól függően elég sokmindennel helyettesíthező.
Sziasztok!
Kiürítéses (depletion mode) FET-eket hogyan kell keresni? A szűrőknél nem tudok semmi olyan paramétert megadni, amiből ezeket a FET-eket be tudnám azonosítani, hogy kiürítésesek. N csatornás kéne, 50V körüli (D-S), 2A, SOT23 tokban. Tehát az Ugs=0V, akkor csutkán vezessen, vagyis akkor legyen Rdson a legkisebb. Negatív Ugate esetén pedig zárjon le. Előre is köszönöm!
Basszus észre se vettem, hogy van olyan hogy channel mode. Bár a keresett speckójú FET nincs náluk, de erre akkor odafigyelek. Köszi!
Szia! ITT is lehet keresni kiürítéses módú FET-et.
Amúgy én nem tennék saját fejlesztésbe olyan FET típust amiből minimális a választék, vagy nehezen beszerezhető, mert egy meghibásodás esetén javíthatatlan lesz a kész áramkör. Illetve később esetleg nem lehet újra megépíteni az áramkört, mert esetleg nem kapható megfelelő FET hozzá.
Szia,
Köszi! Abszolút egyetértek Veled, azonban nem nekem kell a FET, egy barátom kért meg rá, hogy nézzek utána. És galád módon itt kérdeztem utána.
Udv!
Pf610BL tiposu mosfet et lehet valamivel helyettesiteni? A tokozas mindegy. Elore is koszonom!
Sziasztok!
A két mosfet közül vajon melyik az eredeti? A jobb oldali az bevált, de a bal jobban hasonlít arra, amit a PDF is ír.
Üdv,
Meglévő áramkörben Ez az IRFUC20 van de eléggé melegszik minimális terhelésnél is. Ha kicserélem Ezzel a 2SK2717 tipussal, akkor kell valamit módosítani vagy egy az egyben mehet? (a Drain−source ON resistance fele az eredetinek)
Csak pont a lényeget felejtetted el, mi az a "meglévő áramkör"?
Még azt sem tudjuk kapcsoló üzemben, vagy analóg módon szabályoz benne a fet?
Igazad van, bocs. Ez egy kisteljesítményű kapcsolóüzemű tápegységben van.
A hozzászólás módosítva: Aug 17, 2017
Szerintem cserélheted minden további nélkül.
De én először tennék egy próbát egy kis hűtőborda felszerelésével az eredeti fetre...
Van hozzá egy kis rézlemez szorítva, csak a fotó miatt szedtem le róla.
Mindjárt berakom a nagyobbat, aztán lesz ami lesz.
Üdv! Újrahasznosított, PC alaplapokról), MOSFET -et használnék egy 5 A -es tápban. Az ördög altatására 3 db-ot párhuzamosítanék. A Sourice ellenállás, elég hatástalan, mert az Ugs feszültség magas. Arra gondoltam, 3V-os zenerrel korlátozom az Ugs-t és akkor egyedenként nem enged át néhány A-nál többet. Egy MOSFET is elbírná elméletben, de az ördög nem alszik.
Szerintetek működhet?
A nem teljesen nyitott FET sokkal többet fűt, mint a teljesen nyitott. Ha egy FET elbírja az áramot, miért kellene több? Ha a FET pl. 5 A-t bír és te ennyit is akarsz kapcsolni (?), akkor válassz másik FET-et. Ha gyorsan kell kapcsolni, érdemes Gate meghajtót használni.
|
Bejelentkezés
Hirdetés |