Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mosógép vezérlők és általános problémáik
Lapozás: OK   156 / 582
(#) VIM válasza lukovicsek hozzászólására (») Jún 13, 2012 /
 
Szia! A program közben az a mosási ciklus végére tehető amikor ki kellene szivattyúzni a vizet és centrizni kellene? A másik pedig akkor amikor kiöblítőzik és ismét ki kellene azt szivattyúzni? Szerintem a szivattyú nem dolgozik rendesen. Hajszálak és cérnadarabok szoktak feltekeredni a tengelyre, amik eléggé sokat fognak rajta forgás közben. Kortól és üzemórától függően kikopik a szivattyú tengelye, főleg ha mosóport használ az üzemeltetője.
(#) lukovicsek válasza VIM hozzászólására (») Jún 13, 2012 /
 
Szia.
A vizet mindig kinyomja öblités előtt is és a végén is de a centri csak ugy müködik ha külön csak azon inditom el.

Laci
(#) lukovicsek válasza Busz hozzászólására (») Jún 13, 2012 /
 
Szia.

Csak egyetlen esetben olvadhat ki az üst, amikor a fütőszál viz nélkül megy, ez pedig a szintérzékelőhöz vezető tömődés vagy meghibásodása, mivel a vizet 100-foknál tovább nem lehet melegiteni.

Laci!
(#) VIM válasza Busz hozzászólására (») Jún 13, 2012 /
 
Szia! Ez nem egy mosó/szárító gép volna?
(#) endre92 válasza VIM hozzászólására (») Jún 13, 2012 /
 
Szia!
Köszi a választ, de a szivattyút már kicseréltük, és így is meg-megáll a program néha.
Azt elfelejtettem írni, hogy ez elöltöltős, és a típusa AWM 245-600, nem tudom ez esetleg segít-e valamit.

Üdv!
Endre
(#) Busz válasza VIM hozzászólására (») Jún 13, 2012 /
 
Ez csak sima mosógép, ez nem szárít!
(#) Busz válasza lukovicsek hozzászólására (») Jún 13, 2012 /
 
Én is erre gyanakszom, a 100 fokot meg ki kellene bírnia a műanyag dobnak elméletileg. De így kaptam, majd megnézem hogy a szintszabályzó működik-e.
De gyanús hogy így üresben mindent csinál a gép pedig vizet nem is kap csak áramot. De viszont a centrifuga is lefut, pedig elméletileg amíg vizet érzékel a dobban addig nem szabadna mennie a centrifugának nem?
(#) lukovicsek válasza Busz hozzászólására (») Jún 13, 2012 /
 
Akkor tömődés lehet a légcsapdában, akkor szokott ilyen tünet lenni valamikor elengedi a szintszabályzót valamikor meg nem, át kell nézni.

Laci!
(#) lukovicsek válasza endre92 hozzászólására (») Jún 13, 2012 /
 
Szia.
A légcsapdát tisztisd ki a fütőszálat ellenőrizd.

Laci!
(#) Blockbuster hozzászólása Jún 13, 2012 /
 
Üdvözletem mindenkinek! Van egy AWO 51105/D mosógép programkapcsoló amibe kiment két ellenállás, azokat kicseréltem, de most a következőket produlálja. Feszültségre csatlakoztatva kigyulladnak a ledek, de aztán fokozatosan kialszanak, mintha egy kondenzátor kisülne. Ötletet szeretnék kapni, hogy mely alkatrész lehet a hibás teszek fel pár fotót. Előre is köszönöm az építőjellegű ötletet.
(#) ja-miki hozzászólása Jún 13, 2012 /
 
Sziasztok!
Lenne egy Indesit wt90 mosógép, ami azt produkálja hogy, indításkor ajtózár becsuk, a szivattyú indul, majd a prodramkapcsoló elkezd körbe- körbe forogni. aztán szívja a vizet ,majd kinyomja. A fények kialszanak. Programot nem lehet törölni.
Ha valaki tudna valami tippet adni az nagyon jó lenne.

Üdv: Miki
(#) zolika60 válasza Blockbuster hozzászólására (») Jún 13, 2012 /
 
Az olvadt sarkú relé működik rendesen?
(#) Blockbuster válasza zolika60 hozzászólására (») Jún 13, 2012 /
 
Az sikerült megmelegíteni egy kicsit a pákával.. De ha jól gondolom akkor annak csak a motor vagy a fűtőszál kapcsolásánál van szerepe, ez viszont addig sem jut el. A táp feszültséget lekapcsolja, aztán újra vissza (oszcilláló jelleggel)
(#) lukovicsek válasza Blockbuster hozzászólására (») Jún 13, 2012 /
 
Szia.
Melyik elenálásokat cserélted? Gondolom az r020, és a másik?
(#) Blockbuster válasza lukovicsek hozzászólására (») Jún 13, 2012 /
 
Köszönöm a kérdést.. megvilágosodtam.
(#) Blockbuster válasza Blockbuster hozzászólására (») Jún 13, 2012 /
 
Az Induktivitást ellenállásnak néztem kicseréltem működik. Köszönöm a segítséget.
(#) lukovicsek válasza Blockbuster hozzászólására (») Jún 13, 2012 /
 
Hát igen erre akartam rákérdezni, örülök, hogy mükszik.

Laci!
(#) palko0125 válasza ja-miki hozzászólására (») Jún 14, 2012 /
 
Szia!
Első nekifutásra ellenőrizném a fűtőbetétet és a motor szénkeféit.
Bye
Palkó
(#) ja-miki válasza palko0125 hozzászólására (») Jún 14, 2012 /
 
Köszi de már sikerült megjavítani, a dobreteszelő zsinórja volt kontakthibás.
(#) serinus hozzászólása Jún 14, 2012 /
 
Sziasztok
Vettem egy használt AEG - Electrolux Lavamat 66610 mosógépet, elöltöltős. Helyszinen kipróbáltam, működött. Otthoni beüzemeléskor azonban már gond volt. Bekapcsoláskor a ledek villogtak, és "Vége" üzenetet írt ki, tehát egyik progi sem indul el.
Az ajtózárónál hallottam kattogást. Szétszedéskor kiderült, hogy folyamatosan pattingat egy fehér , műanyag fogaskereket, ritmusos pár másodpercenként. Laikus vagyok, de úgy tűnik, mintha nem érzékelné az ajtócsukást? Vagy érzékeli de nem kapcsol valamit. Van benne egy rugós fémszínű relékapcsoló, aminek a töve melegszik erősen.
Tudtok segíteni? Mi lehet a probléma? Megjavítható? Vagy cserélni kell ezt az elemet? Vagy valami más?
(#) otto54 hozzászólása Jún 15, 2012 /
 
Sziasztok!
Ariston AMD129 mosógép kijelzőjével küzdök.
Van rajta egy általam ismeretlen SMD alkatész.
A felírat rajta "33008" (amennyiben jól látom).
Csatoltam a képeket is.
Üdv. Ottó
(#) pokerfiu hozzászólása Jún 16, 2012 /
 
Sziasztok !
Szükségem lenne egy FAGOR 2 FET-76 mosógéphez egy kezelési útmutatóra.
Sajnos az elektrotanyán régen jártam és valószínűleg töröltek mert nem enged belépni.
Előre is köszönöm!
ÜDV. pokerfiu
(#) VIM válasza pokerfiu hozzászólására (») Jún 16, 2012 /
 
Szia! ....én nem vagyok regisztrálva mégis lejön aminek le kell jönnie. Ez egy "profi" leírás a gépről.
(#) frank tibor válasza otto54 hozzászólására (») Jún 16, 2012 /
 
Szia
Az egy reset ic, 33DD kóddal. Eredetileg FM1233DDS3X.
(#) botesz válasza serinus hozzászólására (») Jún 16, 2012 /
 
Szia!Nekem is van egy AEG gépem igaz régebbi nem digis annak is ajtózár baja van.Ha nem indul el akkor megfogom becsukom és a nyitófület szoktam mozgatni és akkor belöki belül a pöcköt és elindul.vagy úgy csukom be hogy nem nyúlok a fülhöz hanem a keretnél fogva csukom be.Próbáld ki valameiket!Ha tényleg az ajtózár a hiba akkor ezeknek működnie kell.
(#) pokerfiu válasza VIM hozzászólására (») Jún 17, 2012 /
 
Köszönöm!!!
(#) Teaway hozzászólása Jún 17, 2012 /
 
Idáig bírta az Electrolux EWT 1315 (öcsémé). Se kép, se hang, csak Err felirat a kijelzőn, amiről fogalmunk sincs, hogy mit jelent...semmilyen gombra nem reagál.

E00-E99-ig az összes kódot megtaláltam (szervízkönyv), de ez az Err nincs benne.

Vmi ötletet szívesen fogadunk, hogy merre induljunk el.
(#) Ricsi89 hozzászólása Jún 17, 2012 /
 
Sziasztok!
Whirlpool AWT2205 az alany. Ajtókapcsoló lett benne cserélve, mert nem kapcsolt. Utána az jó lett, viszont nem csinál semmit, azon kívül, hogy kb egy percig szivattyúz. Úgy tudom ez általában valami hibára utal. Kiderült, hogy a vezérlőn két kis tranyó zárlatos, ami a forgásirány két reléjét kapcsolja, mivel tápfesz ráadáskor már be is húzott mindkét relé. Ezeket kicseréltem, most már nincs gond vele, de még mindig csak szivattyúz. Nincs több ötletem, minden át lett már nézve, de még most sem megy. Ötleteket várnék, hogy mi lehet még a gond. Motor jó, szénkefék jók.
(#) lukovicsek válasza Ricsi89 hozzászólására (») Jún 17, 2012 /
 
Szia,
A légcsapdát pucold ki hátha tömődve van.

Laci!
(#) Ricsi89 válasza lukovicsek hozzászólására (») Jún 17, 2012 /
 
Ki volt az is, ellenőrizve is lett, akkor sem jó. Szépen kapcsol, ki lett mérve, csöve ki lett fújva.
Következő: »»   156 / 582
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem