Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mosógép vezérlők és általános problémáik
Lapozás: OK   157 / 582
(#) lukovicsek válasza Ricsi89 hozzászólására (») Jún 17, 2012 /
 
a fütőszál ntc-je milyen? ha vezetékes akkor a csatit meg kellene pucolni, vagy erösiteni.

Laci!
(#) otto54 válasza frank tibor hozzászólására (») Jún 17, 2012 /
 
Szia!

Köszi az ötletet!
A környezetét visszarajzoltam,de sajnos az áramkör logikájából adódóan valamilyen tranzisztornak,vagy FET-nek kell lenni-e.
Ahol a RESET IC-nek a kimenete van,ez éppen ott kap egy astabil multivibrátorról jelet.
Egyébként valószínűleg a panel "agy" halott,mert az MC-re csatlakozó rezonátor sem működik.
Így javíthatatlannak nyilvánítottam.
Üdv.
(#) mérnök hozzászólása Jún 17, 2012 /
 
Sziasztok!

LVB V 2.22
HD6433642RB95P

IC-t, valamint olvasó és feltöltő programozó eszközt honnan lehetne beszerezni?
Infótokat előre is köszönöm!

Üdv.:Gyuri
e-mail:gherold@freemail.hu
(#) frank tibor válasza otto54 hozzászólására (») Jún 17, 2012 /
 
Ha a reset jel folyamatosan aktív akkor nem működik uP akkor sem ha egyébként működőképes.
(#) Busz hozzászólása Jún 19, 2012 /
 
Normális szerintetek az hogyha a mosógép ennyire hangosan centrifugál üresen víz és minden nélkül?
A dob halkan forog, de a mosógépmotor meg nagyon hangosan morog. Lehetséges az hogy a motor előbb lesz csapágyas mint a dob? De amúgy a motor tengelye sem kotyog.
Ez hiba vagy sem?Youtube videó róla

Ja és a lyukas dobos gépet meg beragasztottam Gumián pasztával, befogta és azóta működik is rendesen a gép, persze csak és kizárólag saját és felügyelet melletti használatra:
Képek a weboldalamon
(#) Ricsi89 válasza lukovicsek hozzászólására (») Jún 19, 2012 /
 
Egy service manual alapján ki lett mérve minden, kapcsolók, ntc, motor, szivattyú, légcsapda, mágnesszelep, fűtőbetét mind az előírt ellenállás értékű és minden jó. Ahogy bekapcsoltam a programkapcsoló kicsit mindig arrébb mozdult, és amint reteszelt az ajtókapcsoló elindult a szivattyú egy ideig, majd megállt és kész ennyi. Szerintem a két zárlatos tranyó megüthette a vezérlőt is.
(#) otto54 válasza frank tibor hozzászólására (») Jún 19, 2012 /
 
74HC14-ből "csinált" astabil multivibrátor kimenetére csatlakozik az ismeretlen eszköz "RESET" lába,ezért gondolom,hogy nem reset IC.
Inkább pnp tranzisztornak tűnik! Bár a jelzés alapján nem az.
A középső lába +5V,a jobb oldali a 74HC14 8-as lábára,a bal oldali lába pedig az MC-re megy.
Egyébként az MC is halott,így javíthatatlan a panel.
(#) zolika60 válasza Busz hozzászólására (») Jún 19, 2012 /
 
Lehet a motor csapágyas hang alapján. Próbáld ki a motort magában szíj nélkül. Persze csak óvatosan szét ne forogjon. A gumiám paszta nem minden műanyagra ragad rendesen. Ezért aztán ne hagyd magában mosni a gépet, mert lehet, hogy uszodát csinál váratlanul. Bővebben: Link
(#) Busz válasza zolika60 hozzászólására (») Jún 19, 2012 /
 
A motor üresben is túl hangos szerintem. Természetesen odafigyelek rá, a paszta bármikor elengedheti magát.
(#) zolika60 válasza Busz hozzászólására (») Jún 19, 2012 /
 
Akkor csapágyazd meg és jó lesz.
(#) lazack hozzászólása Jún 21, 2012 /
 
Sziasztok!
Segítségeteket szeretném kérni a Siemens siwamat 2065 tipusu mosógépem javításához.
Történt hogy mosás közben ami már a végefelé járt, leverte a biztosítékot. visszakapcsoltam a biztit , és azt tapasztaltam hogy nem centrifugál.annak rendje és módja szerint szétszedtem és a hibát keresve találtam erre a kis panelra amin minimum 2 ellenállás elfüstölt. Mivel értéket nem tudtam leolvasni róla , úgy gondoltam rendelekegyet és cserélem az egészet. A szervízben megtudtam hogy nem lehet már ilyen alkatrészt rendelni hozzá, mert a cég már nem gyárt ilyet, így kuka az egész mosógép. Mondtam az eladónak hgy azért egy pár száz forintos alaktrészek cseréje miatt nehogy kidobjam az amúgy tökéletesen működött mosógépemet.Egy szó mint száz, ha valaki érdemben tudna segíteni, akár tanáccsal, akár azzal hogy ajánlana valakit aki ilyen panelek javításával foglalkozik.nagyon hálás lennék. Amúgy ez a panel a fordulatszám szabályzásáért felelős .
Ja és még valami. a hátulján is elfüstölt egy két vezetőszál a nyák rézlemezkéjéből.
(#) zoz11 válasza lazack hozzászólására (») Jún 21, 2012 /
 
Hello
Az a panel, totál halott az 100%.
Csak csere jöhet szóba, ha jól rémlik akkor nekem még akad belőle itthon, de azt meg kellene néznem
Üdv: Zoltán
(#) lazack válasza zoz11 hozzászólására (») Jún 21, 2012 /
 
Szia!
Ha megtennéd, nagyon örülnék neki..
Mailban megbeszéljük hogyan boltoljuk meg.
Előre is köszönöm !
Üdv: László
(#) karaj01 válasza mérnök hozzászólására (») Jún 22, 2012 /
 
Üdvözlet mindenkinek!
Nem akartam új témát indítani, ezért itt fordulok hozzátok.
FAGOR FEC-1106-T

Ezen típusú gép vezérlő paneljén a tacho motortól bejövő jel útjában lévő(R71,72)
ellenállások elszenesedtek mivel téli fűtésemhez ez a szén mennyiség kevéske,arra gondoltam megtartom és valami kevésbé szenesre cserélném.Ha valaki tudna segíteni a beazonosításukban azt nagyon megköszönném.
Ezek a feliratok találhatóak a panelocskán :
Gyártási idő:2010-10-29
09273-01
soft 00334ind
S/E G2485
SAV0005275

G6485EH1028182827
BOM:A SOFT:02 10/28
előre is köszönök mindent.Krisztián
(#) sector99 hozzászólása Jún 22, 2012 /
 
Sziasztok !

SIEMENS WP10R150 mosógéphez van-e valakinek rajza ? Illetve segítséget kérnék, mivel kezdjem a szétszedést ?
A hibajelenség: program indítás után két három kattanás, majd mindhárom LED villogni kezd. Fedél nincs zárva - a kezelési utasítás szerint.

Köszönöm előre is !

üdv:
sector99
(#) zoz11 válasza sector99 hozzászólására (») Jún 22, 2012 /
 
Üdv
Először is az ajtózárat nézném meg, elég sokszor szétég a csatija, vagy az érintkezője.
Üdv: Zoltán
(#) zoz11 válasza karaj01 hozzászólására (») Jún 22, 2012 / 1
 
Kép alapján talán találok ilyen panelt úgy tudok segíteni.
Annak viszont valami oka van hogy az elégett.
Üdv!
(#) sector99 válasza zoz11 hozzászólására (») Jún 22, 2012 /
 
Köszönöm !
Holnap lesz a napja, hogy szétszedjem...
(#) korgs2 hozzászólása Jún 22, 2012 /
 
Sziasztok!
Indsit 663W tipusú mosógépem( a régebbi fajta) kb 1 hónap állás után a következő hibát produkálta: ki lett mosva 1-2 adag ruha.Szépen végigment a program és a 3.adagnál meg sem nyekkent,csak halkan búg a motor.Kézzel könnyen forog,a kondit már cseréltem.Égett szagot nem éreztem.Hol folytassam a hibakeresést?
(#) zoz11 válasza korgs2 hozzászólására (») Jún 23, 2012 /
 
Hello
Ha kefés motor van benne, akkor a szénkeféket nézném meg legelőször.
Üdv: Zoltán
(#) korgs2 válasza zoz11 hozzászólására (») Jún 23, 2012 /
 
szia! Nem kefés motor van benne sajnos.Azért köszönöm az ötletet.
(#) dunekke hozzászólása Jún 23, 2012 /
 
Sziasztok! HAJDU Energomat mosógépről lenne szó: Elég régi már a mosógép, de eddig nem volt vele semmi probléma. Mosás végén, mikor kiveszem a ruhákat piszkosak lesznek kisebb csíkokban és mintha sárosak lennének. Mintha valamihez hozzáérne és megfogná, de nem tudom mi lehet ez. Ecettel már át lett mosva, a dobon nincs semmi, nagyon szép tiszta. Szűrő is ki lett pucolva. Csak bosszantó, hogy mosás után még kézzel ki kell mosnom ezeket a kis foltokat. Valaki tudna segíteni, mi lehet ez?
(#) zoz11 válasza korgs2 hozzászólására (») Jún 23, 2012 /
 
Üdv
Értem, akkor vagy motornak szakadt a segédfázisa, vagy pedig programkapcsoló hiba.
Nagy valószínűséggel, mind a kettő elég költséges dolog.

Üdv: Zoltán
(#) zoz11 válasza dunekke hozzászólására (») Jún 23, 2012 /
 
Hello
Sajnos azoknak az Energomatoknak lejár az ideje.
Lehetséges hogy a vizet nem nyomja ki rendesen, vagy a sugártörőnél válik le kosz és megy bele az üstbe. Vagy már úgy elvan zsírosodva koszosodva a belső csövei meg az üstje hogy onnét válik le a kosz.

Üdv!
(#) korgs2 válasza zoz11 hozzászólására (») Jún 23, 2012 /
 
Ezt hogyan tudnám kimérni?Mellékelek kapcsolási rajzot.
Üdv: Dani
(#) beszedai hozzászólása Jún 23, 2012 /
 
Sziasztok!
Segítségeteket szeretném kérni abban, hogy van egy 8 éves Bosch WFO 1660 By típusú mosógépünk, ami eredetileg már súlyautomatikás és ez működött is, ugyanis, ha kevés volt a ruha benne automatikusan lerövidült a mosási idő, azonban elköltöztünk és a gép kb. 3-4 éven keresztül csak mondjuk egy évben egyszer vagy kétszer volt használva. Most újra használjuk, viszont bármennyi ruhát teszek bele végigmegy a teljes mosási idő. Elromolhat benne csak a súlyautomatika, mert más probléma nincs vele? Azt tudom, hogy teljesen vízszintbe kell állítani, ezt meg is tettük, de így sem működik....tud valaki ebben segíteni?

Előre is köszönöm!

üdv Ildikó
(#) korgs2 válasza zoz11 hozzászólására (») Jún 23, 2012 /
 
Köszönöm a segítséget,a programkapcsolón volt egy érintkező beégve/oxidálódva.Megpucoltam és mos mint a kisangyal.Üdv: Dani
(#) zolika60 válasza zoz11 hozzászólására (») Jún 23, 2012 /
 
Szerintem az Energomat ideje sosem jár le. Az még úgy van tervezve, hogy javítható legyen.
(#) lazack válasza dunekke hozzászólására (») Jún 23, 2012 /
 
Szia!
Nekünk is volt annó ilyen mosógépünk.Időnként trisóval főzőmosás programmal kimostuk. szépen kihozta belőle a lerakódásokat.
üdv:Laci
(#) sector99 válasza zoz11 hozzászólására (») Jún 23, 2012 /
 
Nos szétkaptam. Az ajtózárhoz 3 szál vezeték megy. Ha jól mértem akkor itt csak logikai jelek vannak ?
5 V-ot mértem amikor indítanám. Az biztosan a zárhoz megy.
Következő: »»   157 / 582
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem