Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Multiméter - miért, milyet?
Lapozás: OK   75 / 129
(#) Karma1 hozzászólása Aug 17, 2016 /
 
Sziasztok! Éppen multiméter vásárlás előtt állok és érdekelne a tapasztaltabbak véleménye az UT-132 C (UNI-T) -nevezetű multiról, valóban tudja azt amit írnak róla? Mennyire pontos?
(#) diablo válasza mateos hozzászólására (») Aug 19, 2016 /
 
Szia!

Ezek a funkciók az UNI-T UT71-es szériában (B,C,D,E) jórészt megtalálhatóak, kiegészülve offline adat naplózással. De ezek drágábbak itthon. Külföldről rendelve viszont az itthoni ár töredékért is hozzá juthatsz. Például UT71D itthon és külföldön. De ez csak egy példa volt.

Viszont ha a hőmérséklet mérést tudod nélkülözni akkor az UT61D és UT61E is megfelelő választás lehet ami még rendelkezik PC kapcsolattal, továbbá a 61B, 61C, UT108 és UT109 is, azonban az utóbbiak már a True RMS-t nem tudják (nálam ez kizáró ok szokott lenni).
Ha viszont a hőmérséklet mérés fontosabb a PC kapcsolatnál, akkor az UT139C-t tudnám ajánlani mint lehetséges befutót.

Ha olcsót is akarsz és jót én a UNI-T-tól az UT61E-t tudnám javasolni a nagyobb mérési tartományok miatt (UT61D-vel összehasonlítva). Ha itthon akarod venni akkor zsebbe kell nyúlni ennél is, mert 27500Ft-nál olcsóbban lehet nem jutsz hozzá, ellenben külföldről már 15000Ft-ért rendelni lehet free shipping-gel.

És most fog érni a meglepetés - ha eddig nem ismerted volna az oldalt -, mert a kiírt árakból még 30%-ot le lehet faragni! Ami azt jelenti, hogy ha még jönne rá egy 27%-os áfa és 2% vám + 2000Ft vámkezelési díj, még akkor is bőven megéri kintről rendelni. Vagyis 10-ért rendelhető a 61E.

Továbbá ha kell a "PC kapcsolat" és hőmérséklet mérés is, viszont sokallod az UT71D árát, akkor alternatívaként egy OWON B35T is jó választás lehet legolcsóbban 9800Ft-ért. Ja, és ezért az árért PC kapcsolat helyett Bluetooth kapcsolatot kapsz mobil alkalmazással!
Annak ellenére, hogy csak OWON szkópokról lehet inkább többet olvasni, szerintem nem lehet rossz a multiméterük sem, de tapasztalatom nincs vele.

Végül megnézheted még a Mustool MT826-ot is. Ez amolyan saját márkás multiméter lenne vagy mi a csoda, de nem lehet ez sem rossz a visszajelzések alapján, bár szerintem ehelyett inkább már az OWON.

Rendelés előtt viszont az adatoknak alaposan nézz utána, mert sajnos néha még maguk a gyártók is rosszul tüntetik fel a honlapjukon... Youtube-on is érdemes rájuk keresni, mert kiderül például, hogy milyen gyors valójában a reakcióideje a műszernek.

Jó bogarászást!

Bocs a ref linkekért.
(#) mateos válasza diablo hozzászólására (») Aug 22, 2016 /
 
Nagyon szépen köszönöm a választ! A youtube-os kutatások alapján én is arra jutottam, hogy egy UT61D/E lenne a legjobb, a hőmérséklet mérésre meg majd keresek valami mást. Szóval köszi szépen mégegyszer.
(#) Orbán József válasza mateos hozzászólására (») Aug 22, 2016 /
 
Szia! Nézd csak meg EZT! Nekem tetszik...
(#) erdgab hozzászólása Aug 24, 2016 /
 
Tiszteletem Uraim!
Nemrég szert tettem egy Mastech M890G multiméterre,nem mai darab,hibátlanul működik,állapota nagyon újszerű,a kép csak illusztráció,de a műszer pontosan olyan.Szerintetek mennyire megbízható készülék,mennyit érhet most a valóságban sacc/kb.,a neten nem találtam eladó példányt.
(#) attika válasza erdgab hozzászólására (») Aug 24, 2016 /
 
Kb 1-2 ezer forintot érhet.
Google első találata.
(#) nagym6 válasza mateos hozzászólására (») Aug 24, 2016 /
 
Nekem van egy spéci, és mellette egy olcsó -kb. 1500Ft.- multi. Amihez elég az olcsó (esetek 98%-ában) azt használom, leeshet, ráesik, ráfolyik valami, stb. nem nagy baj.
(#) Orbán József válasza nagym6 hozzászólására (») Aug 25, 2016 /
 
Én egyet csak arra tartok, ha valamit nem tudok megjavítani - csap, kapálógép, keretes fűrész - akkor ezt a műszert csapom földhöz...
(#) bbatka válasza erdgab hozzászólására (») Aug 25, 2016 /
 
A kapcsolóját a nyomtatott áramkörből alakították ki. Nem lesz örökélet. Nekem van 2db. belőle. Az egyik saját a másikat csak úgy kaptam. Jellemzően oxidálódik a kapcsoló, ezért ahhoz hogy pontosan mérjen előtte kicsit be kell melegíteni. A hőfok mérésnél, kis értékű kapacitás mérésnél jellemzően az oxidáció jelentősen befolyásolja a mérési eredményt. Normális kapcsolóval jó műszer lehetne.
(#) erdgab válasza bbatka hozzászólására (») Aug 25, 2016 /
 
Köszönöm a véleményedet,mások véleményét is köszönöm!
Levettem a hátulját,hogy ellenőrizzem az elem állapotát,így láttam a belsejét,ami patika állapotú.Ebben két panel van,furat szerelt (hagyományos) alkatrészeket láttam,nem bontottam szét,szerintem smd talán nincs is bent.A többit majd az idő eldönti.
(#) szilva válasza bbatka hozzászólására (») Aug 25, 2016 /
 
Mostanában nem is nagyon látok még a nem a legolcsóbb kategóriában sem olyan digitális kéziműszereket, amelyeknek ne a paneljén lenne kialakítva a módkapcsolója. Az ilyen kapcsolók mind tönkremennek előbb-utóbb, talán egy jobb gyártó jobban alakítja ki, tartósabb lesz pl. a kapcsoló panelen lévő érintkezőire felhordott kemény fémrétegtől, vagy a kapcsoláshoz használt érintkező "kefék" profibb kialakításától.

Egyébként pont amiatt szoktam rá az automata méréshatárváltásos műszerekre, mert azoknak a kapcsolóját kevesebbszer "darálja" az ember, és a kapcsoló alatti fóliaterület is sokkal nagyobb teret ad az élintketők kialakításának (mivel kevés állása van). Egyébként nem a szívem csücske az automatika bennük, elég sokszor kézi méréshatárbeállítást használok ezeknél is, de azt ugye általában egy nyomógombbal kell kiválasztani.

Nálam a legjobban bevált kialakítás az, ha a műszer ki-be kapcsolásához külön nyomógomb tartozik, mert így gyakorlatilag mindig egyenfeszültségmérésben (az esetek 99%-ban ezt mérek, de gyanítom, hogy mindenki így van vele) hagyhatom a korongot. Ez egyébként érvényes a nem automata műszerekre is: ha van különálló kikapcsolójuk, akkor sokkal kevesebbet kell a módváltó korongot körbe-körbe tekergetni a kikapcsolások miatt.
(#) nagym6 válasza szilva hozzászólására (») Aug 25, 2016 /
 
Idézet:
„ha van különálló kikapcsolójuk, akkor sokkal kevesebbet kell a módváltó korongot körbe-körbe tekergetni a kikapcsolások miatt.”
És soknak nincs. Ezeknél minden be-ki kapcsoláskor körbedarálni ezt a forgó akármit, engem is nagyon zavar. Én több régi multimba beépítettem (egyszerű) miniatűr nyomógombos be-ki kapcsolót.
Még a Fluke-nál is a panelon van kialakítva a módkapcsoló, közönséges csúszó lemezérintkezőkkel. De ott auto kikapcsolás van idő után, és bármelyik gombnyomásra bekapcsol.
(#) szapcsika válasza szilva hozzászólására (») Aug 25, 2016 /
 
Hát, szerintem ez kialakítás kérdése. A Fluke 87V-ben is panelon van, de bízom benne, meg valószínűleg a gyártó is, hiszen örökélet garanciát ad. Mondjuk amennyibe került, adhat is...
Itt valószínűleg megfelelő vastagságú bevonat van rajta, megfelelően kialakított érintkezőkkel stb. Ez nem fog elkopni a tekergetéstől, ahogy egy forgókapcsoló sem kopik el, ha jó. Végül is ugyanaz a konstrukció, csak itt a fő panelen vannak az érintkezők nem pedig egy külön lapon. Nagy golyós arretálós yaxley-t meg úgysem látunk egy multiméterben sem manapság.
Viszont fontos a tokozás is, az ilyesmik gyakran abba halnak bele, hogy a kosz, por, sör, bor, pálinka bekerül az érintkezők közé.
Ellenben az automata méréshatártól idegenkedést sosem értettem, minden valamirevaló műszeren lehet kézi módba kapcsolni, de ugye fordítva nem igaz. Egy csomó mérésnél meg igenis nagy könnyebbség az auto mód, csak tudni kell, hogy mikor nem az.
Persze itt megint a lényeg az, hogy kellően gyors legyen az automatika, az valóban kínos, ha hosszú másodpercekig váltogat. De ezen általában a gagyi műszerek szoktak elvérezni.
(#) Orbán József válasza szapcsika hozzászólására (») Aug 26, 2016 /
 
Nekem mindig is a kedvencem volt az automata mérésváltás. kb. 30 éve Ny-Németországból hozattam ilyen képességű műszert, háttérvilágítás, automata kikapcsolás. A mostaniakból is jórészt nem tudnak ilyet. Persze, kinek mi a fontos...
(#) szapcsika válasza Orbán József hozzászólására (») Aug 26, 2016 /
 
Nekem is van NSzK-ból 30 éves hasonló multiméter. Universum márkájú, ami a Quelle áruház sajátmárkás terméke volt. De valójában ez egy átcímkézett Yokogawa, aki igen minőségi gyártó, ezt a sorozatú multimétert a a HP is árulta saját márkanevével. Belül igen igényes kialakítású, pl. a módválasztó az ebben valódi fogókapcsoló.
Automata méréshatár, memória, hold, háttérvilágítás, analóg skála, ADP mód, ami gyakorlatilag azt jelenti, hogy egy 400mV-os alapműszerként használható más mérésekhez, mint mondjuk lakatfogó vagy ilyesmi.
Pár baja van, a 10A-es méréshatár nincs biztosítva, nem TrueRMS és a szakadásvizsgálója elég lassú. Sajnos a leírása már nincs meg, így a pontos specifikációt nem tudom, de pont múltkor mértem össze és gyakorlatilag ugyanazt mutatja, mint a frissen kalibrált Fluke, persze 1-2 digittel kevesebb felbontásban. Ami döbbenetes, hogy 30 év alatt sosem volt belenyúlva vagy utána állítva. Szóval Yokogawát vennék ma is.
(#) Orbán József válasza szapcsika hozzászólására (») Aug 26, 2016 /
 
Ilyen az élet, dettó ugyanez a típus volt!
A sok leejtést, verődést aztán nem bírta és kiszenvedett a kijelző. Máig is sajnálom, remek műszer volt.
(#) szapcsika válasza Orbán József hozzászólására (») Aug 26, 2016 /
 
Vicces.
Kijelzővel nekem is volt annyi gond, hogy elhalványult, szétszedtem, zebragumit megpucoltam, megigazítottam, azóta is tökéletes.
(#) nagym6 válasza szapcsika hozzászólására (») Aug 26, 2016 /
 
Rugalmasságát vesztett zebraguminál egyes szegmensek nem működnek nem érintkezik, cserélni is szoktam. Pld. karakteres kijelzőből kitermelt zebragumit -ha magas- pengével méretre vágom hosszában, és tökéletes lesz az eredmény.
(#) Marko Ramiusz hozzászólása Aug 27, 2016 /
 
Szép napot, Mindenkinek! Olyan digitális feszültségmérőt (esetleg multiméter) keresek, ami mérésadat gyűjtésre is használható. Üdv.:Joe
(#) Sam Seed hozzászólása Aug 27, 2016 /
 
Sziasztok! Csak egy infót szeretnék megosztani. Az imént úgyesett, hogy egy UT műszerrel véletlen árammerő dugóban, feszültségállásban rámértem párhuzamban egy akkumulátorra. Megkapott kb. 8oo ampert. Volt egy halk sipolás, és megadta magát. Szetszedve láttam, hogy a GND vezetősáv direkt elvan vékonyitva a sönt előtt. Megforrasztva töléletesen működik továbbra is. Jó konstukciók ezek.
(#) nagym6 válasza Sam Seed hozzászólására (») Aug 27, 2016 /
 
De ha megforrasztod, jóval nagyobb lesz a keresztmetszet mint az elvékonyított vezetősáv volt. Legközelebb nem ott fog elégni, hanem valószínűleg műszer tönkremegy. Jobb lenne egy biztosíték oda, ha nem fér el, akkor a biztosíték szálát kivéve azzal áthidalva az elégett vezetősáv, megmarad a műszer védelme. A biztosítékszál ellenállása valamelyest beleszólhat a méréspontosságba, de ez elenyésző.
(#) RoliNyh válasza Sam Seed hozzászólására (») Aug 27, 2016 /
 
Épp azt akartem kérdezni én is, biztosíték nincs benne? Akkor mégsem olyan jó konstrukció az...

Ha a panel szétégett, onnantól nincs megfelelő védelem hiába patkolod meg.
(#) nagym6 válasza Marko Ramiusz hozzászólására (») Aug 27, 2016 /
 
Annyit tudok mondani, hogy pc kapcsolatos legyen, ahol grafikusan grafikonon lehet ábrázolni a mérésadat tömeget. Ha száz vagy ezer számot kell a multin végignézni, emberi türelem erre nem lesz.
(#) Sam Seed válasza RoliNyh hozzászólására (») Aug 27, 2016 /
 
2oA méréshatárban nincs biztositó. (Úgytudom egyikbe sincs.) Kb 1mm hosszú ott a vezetősáv. (GND csatlakozó és sönt között.) Nekem az összes multim ebbe halt bele. Szakadt is a viz rólam, igy kapott egy új életet. Még egy vezetősáv elégett, az volt a műszer GND-je. Végigprobáltam minden mérést, olyan, mint régen.
A hozzászólás módosítva: Aug 27, 2016
(#) RoliNyh válasza Sam Seed hozzászólására (») Aug 27, 2016 /
 
Nem a méréssel van a gond, az szerencse, hogy a processzor, esetleg más nem sérült benne.
De ha legközelebb véletlenül újra árammérés állásban fogsz "feszültséget" mérni, biztos lehetsz benne, hogy kuka lesz a műsz@rod.

Tegyél bele egy normális biztosítékot valahogy, lehetőleg porcelánt (ha máshogy nem fér el, huzalozd olyan helyre ahol elfér, és tegyél rá zsugorcsövet), az nem füstöli össze az egész nyákot...

Az értékét válaszd valamivel kissebbre mint a műszer méréshatára, és az sem árt, ha a leggyorsabb típus...

Így sokkal jobb az esélyed rá, hogy a következő pukkanást is túléli.
A hozzászólás módosítva: Aug 27, 2016
(#) Sam Seed válasza RoliNyh hozzászólására (») Aug 27, 2016 /
 
Miért nincs a multikban Max árammérésnél biztositó beépitve?
Bután nezne ki egy E27 -es lámpa a burkolatba csavarva.
A hozzászólás módosítva: Aug 27, 2016
(#) RoliNyh válasza Sam Seed hozzászólására (») Aug 27, 2016 /
 
Kérdezd a gyártót... Az enyémben van (VICHY VC99 pedig csak egy gagyi kínai)...
A tiédben is volt (egyszer használatos), míg el nem szállt.

Esetleg rá lehet fogni a tervezett elavulásra, lényeg hogy vegyél másikat...

Ilyenre gondoltam:

Kerámia olvadóbiztosító...
A hozzászólás módosítva: Aug 27, 2016
(#) Sam Seed válasza RoliNyh hozzászólására (») Aug 27, 2016 /
 
Tényleg védett. Igazad van. Ha énis raknék oda ahol elégett, nemszólna bele a mérésbe? Neked mekkora van 2oA -nél? Ha nagyon kell, elfér. Mondjuk nemtudom mennyire fog melegedni. Lehetne a mérőzsinórra is rakni. Univerzális. Banándugeszos anya -apa.
A hozzászólás módosítva: Aug 27, 2016
(#) RoliNyh válasza Sam Seed hozzászólására (») Aug 27, 2016 /
 
Használati utasításban a 600mA -es részhez 0.5A/250V gyors, a 20A -es részhez 13A/250V gyors biztosítékot ír.

Azt is említi, hogy 20A max 15mp -ig ajánlott.
(Gondolom a vezetősávok alkatrészek melegedése miatt... Esetleg másnak mi a véleménye erről?)

Mit befolyásolna? Annak a biztinek olyan kicsi az ellenállása, hogy nagy áram hatására is csak minimális feszültség esne rajta (pár mV talán), ami bőven belefér a műszer hibaszázalékába.

És elfér az a házba is, nem kell túlbonyolítani...
A hozzászólás módosítva: Aug 27, 2016
(#) Kovidivi válasza RoliNyh hozzászólására (») Aug 27, 2016 /
 
Ha az a biztosíték pont a sönttel sorosan van, ahonnan a mintavételezés történik, akkor nagyon sok hibát fog belevinni a mérésbe. Ha viszont a mintavételezés a sönt két lábáról történik, a biztosíték soros ellenállása pedig a kábel soros ellenállásához adódik hozzá, akkor nem okoz bajt. A sönt értéke egyébként 0.01ohm körüli, a biztosítékot pedig mérd meg Te, de kb. ilyen tartományban lesz, különben nem keletkezne elég hő az olvadásához...
A hozzászólás módosítva: Aug 27, 2016
Következő: »»   75 / 129
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem