Fórum témák
» Több friss téma |
Idézet: „Gondolom, a master adóját is nyugodtan lekapcsolhatom, amikor nem szeretnék adni (ha jól sejtem, így valamivel kisebb lesz a fogyasztás), ez amúgy nem okoz gondot tehát.” Ha open-circuit failsafe transceivereket használsz, akkor minden további nélkül (olyat kéne). Idézet: „Érdemes lehet egy külön érpárat felhasználni jelzésre, vagy célszerűbb ezeket a "vevőket" úgy megoldani, hogy adni is tudjanak RS485-ön (mármint master eszközök lehessenek), amikor jelezni szeretnének (így persze egyből az is kiderülhet, melyik készülék szeretne adni)?” Én valószínűleg külön vezetéken jeleznék. Vagy eleve nem erőlködnék az interrupttal, hanem az adott slave-eket sűrűbben kérdezgetném. Amúgyis érdemes UTP/STP-t használni, mivel jó minőségű csavart érpárak vannak bennük, így pedig rögtön kapsz 4 érpárat, amiből csak kettőt visz el a kommunikáció, a többin mehet más is.
Valójában a folyamatos "polling" elég lehet az adott eszközre, bár még így is lehet enyhén zavaró...
Azt hiszem, nem variálok fölöslegesen az RS485 masterekkel (marad egy), a jelzést meg kiépítem, legfeljebb nem használom majd (ez úgyis később lesz kérdés) - de ha már van, úgyis használatban lesz. A vezeték már a helyén van, ide UTP kábelt használtam - tehát elfér az adó + vevő + jelzés, ill. gnd és az 5V is... talán. Bár valószínűleg egy 12V-ot is viszek majd bizonyos okokból kifolyólag, külön vezetéken.
Sziasztok!
PIC Modbus/RTU "C" kód fejlesztésén dolgozom. Megszakítással fogadom a csomagot, ami feltölt egy "char" típusú tömböt. Fogadás után lesz 8 elemem (0-7) a tömbben. A tömb 6-7. eleme a CRC (16bit). A kérdésem az lenne, hogy hogyan tudom ellenőrizni, hogy érvényes-e (valid) a CRC? Köszönöm! A hozzászólás módosítva: Nov 25, 2013
Ami elküldi az adatcsomagot, az is kiszámolja a CRC-t és utolsó adatként továbbítja.
A beérkezett adatokból kiszámolod a saját crc-t és a két adatnak stimmelnie kell, ellenkező esetben kuka.
Sziasztok!
RS-485-el kapcsolatban lenne egy olyan kérdésem, hogy hogyan lehet szoftveresen tönkretenni? Tudom, érdekes kérdés
Pl. a buszon lévő egységeket adó módba kapcsolod ellentétes kimenő szinttel...
Attól függ, hogy milyen transcievert használsz... A régebbi, elavult típusok (pl. SN75176) nem rendelkeznek rövidzár elleni védelemmel. Itt sokat segíthet, ha az A és B vonalra az IC-k mellett egy-egy 10 Ohm-os soros ellenállást teszel, ez még nem csökkenti jelentősen a jelszintet, de az áramot korlátozza a maximálisan megengedhető szint alá (tipikusan: 250mA), ezáltal megvédi az IC-t az elfüstöléstől.
Ha nagyobb megbízhatóságra törekszel, akkor érdemes modernebb típust használni, ahol az IC védett a rövidzár ellen (pl. SN65HVD72 v. SN65HVD3082E v. ST3485E) |
Bejelentkezés
Hirdetés |