Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK-lap készítés kérdések
A témában nincs helye a nem szakmai indíttatású vitáknak, ezért a szabályszegést elkövetők azonnali figyelmeztetés nélküli kitiltásban, vagy némításban részesülnek. Ugyan így járunk el azokkal szemben, akik "blog"-nak nézik a fórumot. Ezt mindenki tartsa szem előtt!
Lapozás: OK   127 / 1385
(#) huba válasza Ferkógyerek hozzászólására (») Feb 17, 2008 /
 
Én is ciffel surolok, mert az van a kagyló alatt.
(#) Ferkógyerek válasza huba hozzászólására (») Feb 17, 2008 /
 
Bocs ha félreérthető voltam én nem ezt használom csak az mrx23 nyákjánál jelentkező hibát próbáltam reprodukálni.
Az én módszerem 1200-as csiszolópapírral langyos folyóvíz alatt jó alapos csiszolás mint ahogy már valaki említette mind a négy oldalával párhuzamosan.
Ha nagyon zsíros a nyák akkor előtte folyékony szappannal lemosom aztán jöhet a smirgli.
(#) huba válasza Ferkógyerek hozzászólására (») Feb 17, 2008 /
 
Csak megerősiteni akartalak abban hogy cifel is megy. A mosdatlan nyákkal az a baj hogy könnyedén alámar.
(#) mrx23 válasza Ferkógyerek hozzászólására (») Feb 17, 2008 /
 
Gyárilag lakkozott nyákkal az a bajom hogy mikor kivágom a nekem megfelelő részt belőle, a hátra maradt csíkok kárbavésznek.
Meg eleve sokkal drágább is. De ez csak az én véleményem.
Olyan nincs hogy elszúrt lap megy a kukába Nitrohigító simán leszedi a lakkot, újbóli tisztítás és jöhet következő próba

VIM-re azt mondják karcol, nekem tetszik a Cif szép munkát végez, és gyorsan, egyedül az a baja hogy víztaszító réteget képez, ezért kell a mosóporos kezelés. Bár Ferkógyerek képei alapján akár el is hagyható.

Ha felmelegítem a nyákot akkor azonnal elpárolog a P20 oldószere és nem marad ideje elterülni, szerintem.

Tisztítás után finoman megtörlöm törölközővel hogy a víz nagy részét magába szívja, utána meg hajszárítóval gyorsan felszárad a vissza maradt nedvesség. Ezután hagyom lehűlni. Nem marad semmi víz nyom rajta.
Megpróbálom majd hajszárító helyett újság papírral.
Hát remélem hogy nem a lakknak van baja mert 3000Ft volt 200ml és német is 2011-ig jó.
Az nem lehet hogy túl sokat fújok rá és azért lesz ilyen bőrös a felülete?
(#) Ferkógyerek válasza mrx23 hozzászólására (») Feb 17, 2008 /
 
Ha túl sok lakkot fújsz a nyákra akkor is szépen el kell terülnie. Igaz ilyenkor a széleken jóval vastagabb lesz ami nem is hívható elő, sajnos ez a fényképen nem nagyon látszik. Ezért is szoktam a végleges méretre körbe hagyni 4-5mm-t amit maratás után leköszörülök.
Tehát a sok lakkal csak pocsékolod a drága P20-at és megnöveled a világítási időt.
De nálad ez sem a probléma forrása.
A lakkozás után én "pihentetni" szoktam a nyákot 10-15 percet egy sötét vízszintes helyen hogy a lakknak legyen ideje elterülni, az oldószernek elpárologni és csak ezután rakom a szárítóba.

sok lakk.JPG
    
(#) badvirus hozzászólása Feb 17, 2008 /
 
helo. nem tudja valaki hogy lehet ExpressPCB-nel az alkatreszeknek nagyobb forrpontot tenni? Fontos lenne. elore is kosz
(#) Peti_85 válasza Ferkógyerek hozzászólására (») Feb 18, 2008 /
 
Hát ez nagyon szépen fotózott nyák ill. lakkozott nyák, nekem sem sikerül sajna... Nekem a Wolfos fotolakk van, és mikor ráfújom (természetesen a tisztítási dolgok után) akkor a szélén nagyon felhalmozódik szinte lefolyik! Tehát ráfújtam nézegetem, és a közepéről szép lassan kivándolrol a szélére..
A sütőbe meg nem merem betenni, mert így is olyan büdi. És nagyon hamar be is porolódik, meg szemcsés lesz mint mrx23 - nak...
Majd most hétvégén akarom kipóbálni egy hősugárzóval rögtön a ráfújás után... Hát ha úgy már akkor megszárad rajta, amikor még jól néz ki az egész. Csak hát az a baj, hogy az nagyon rövid idő.
(#) Ferkógyerek válasza Peti_85 hozzászólására (») Feb 18, 2008 /
 
Pedig én sem csinálok semmi extrát a nyákokkal.
Elképzelni nem tudom hogy a lakk minőségén kívűl mi okozhatná ezeket a dolgokat.
A középről való kihúzódás okozója lehet a nem megfelelően zsírtalanított nyák. Annyit meg nem szabad ráfújni hogy lefolyjon a szélén.
A képeken amiket feltettem a bal oldalira 4x annyi van fújva mint a jobb oldalira és még ez is simán rajtamaradt a nyákon, és a nyákok csak pihentetve voltak a fújás után semmi szárítás mivel csak a próba kedvéért készültek.
(#) Csovi hozzászólása Feb 19, 2008 /
 
Sziasztok! Kellene egy gyors válasz
Lehet alkoholos cerkával nyákot rajzolni? ez kibírja a FeCl-os oldatot(38%-os)??
Udv
(#) kobold válasza Csovi hozzászólására (») Feb 19, 2008 /
 
A sima alkoholossal csak akkor sikerült valami nyákszerűt csinálni, ha nem rajzoltam át még egyszer, és előmelegítettem a maratót. Így nem volt ideje alámarni. De nem ad valami szép rajzolatot, szerintem vegyél inkább lakkfilcet, vagy csináld a nyákot fotózással, vasalással, ami bejön.
(#) nagyagyas hozzászólása Feb 19, 2008 /
 
Énnekem a viaszos maratás vált be nem valami szép de jó! Majd egy cikket szeretnék róla írni.
(#) titi válasza kobold hozzászólására (») Feb 19, 2008 /
 
Én sokáig 30-40 forintos olcsó alkoholos fillcell rajzoltam, és ritkán volt gondom.
Pl.: ez is így készült. (A mai napig kiválóan működik.)
(Bár a kép nem a legjobb minőség.)
Inkább nagyobb felületek (GND) rajzolásánál fordul elő, hogy nemjól fed.

Csovi! Ha komolyabban bele akarsz mélyülni, akkor viszont fogadd meg kobold tanácsát!
Üdv!
(#) Csovi hozzászólása Feb 19, 2008 /
 
Köszi!!
(#) Csovi válasza kobold hozzászólására (») Feb 19, 2008 /
 
Kösz mindenkinek
(#) kobold válasza Csovi hozzászólására (») Feb 19, 2008 /
 
Szívesen.
Azt elfelejtettem mondani, hogy ha ma este akarsz még nyákot csinálni, de nincs otthon lakkfilc, meg egyéb technika sem, szét kell nézni körömlakk után. Kihegyezett gyufaszállal is rajzoltam már panelt, az injekciós módszert pedig elég sokáig használtam.
(#) vtsoftware hozzászólása Feb 19, 2008 /
 
Sziasztok

Nekem személy szerint nem megy a vasalásos nyák készítés ezért gondolkodok a foró módszeren.
Sok helyen olvastam hogy drága, bonyolult meg minden de nem olyan biztos.
Ezért lenne jó néhány kérdésem.

1. az mind1-e hogy milyen "típusú" nyák lemezt veszek.
Úgy értem hogy egyből fényérzékeny lemezzel kezdjem vagy jó bármilyen lemez csak azt le kell fújni valamilyen spray-el... Ha a második is lehetséges akkor mutassatok nekem léccí linket ahol kapni lehet.

2. a levilágításhoz ugye el kell "takarni" azokat a helyeket ahol réznek kell maradnia és ezt úgy tudom átlátszó fóliával lehet. Ez a fólia lehet bármilyen vagy van valami kimondottan erre a feladatra?

3. Ezt a fóliát lehet-e tintapatronos nyomtatóval lehet-e nyomtatni? (Canon IP1600)

4. A levilágítást a napon meg lehet-e csinálni.
Mert más bajom leírások alapján nem is lenne kivéve az UV világítást...

Bocsi a sok kérdésért a hosszú hsz.-ért.
De köszi előre is a segítséget
(#) Norberto válasza vtsoftware hozzászólására (») Feb 19, 2008 /
 
Idézet:
„vagy jó bármilyen lemez csak azt le kell fújni valamilyen spray-el...”


Pozitiv 20 vagy Positive 20 >>> Kereső

Idézet:
„Ez a fólia lehet bármilyen vagy van valami kimondottan erre a feladatra?”


Megfelelő kiemelt topikban le van írva, picit keresni kéne ott is... ennél már nem lehet jobban kiemeltebb a topik

Idézet:
„Ezt a fóliát lehet-e tintapatronos nyomtatóval lehet-e nyomtatni?”


Fóliától függ.

Idézet:
„A levilágítást a napon meg lehet-e csinálni.”


Erről is volt már szó: Kereső
(#) tamas88 hozzászólása Feb 19, 2008 /
 
Sziasztok.
Tegnap probáltam ki a vasalásos technikát,fotopapirral, és ime az eredmény.
(#) Peti_85 válasza Ferkógyerek hozzászólására (») Feb 20, 2008 /
 
Hát pedig ha én ráfújom és egy pici lejtése is van a panelnek, akkor lassan megvékonyodik a még folyékony lakkréteg és elkezd összegyűlni, picit vastagodni a mélyebb részeken...

Meleg a lakk? Vagy éppen hogy hideg? Vagy a nyák nem tiszta? Vagy annak nincs megfelelő hőmérséklete??


Vagy?? ...egy rakás lócitrom a wolfos fotolakk....

(#) dave77 hozzászólása Feb 20, 2008 /
 
Sziasztok!

Van valakinek ötlete, hogy hol lehetne 4-5mm vastag kvarc üveget beszerezni? Film leszorításhoz, NYÁK fotózáshoz kellene.
Illetve a "mezei" üveglappal mi a tapasztalatotok?
Én eddig plexit használtam, az bevált.
(#) levii válasza dave77 hozzászólására (») Feb 20, 2008 /
 
Szia!
Én mezei üveglapot (egy képkeretet) használok ez is tökéletesen megfelel.


Üdv!
(#) Ferkógyerek válasza Peti_85 hozzászólására (») Feb 20, 2008 /
 
Mongyuk nem árt ha a panel vízszintes amíg a lakk annyira meg nem szárad hogy már nem folyik.
(#) denes44 hozzászólása Feb 20, 2008 /
 
Nem kaptam a fodrászkellék-boltban csak 12%-os krém hidrogén-peroxidot (Stabilizált krém-peroxid. Hidrogén-peroxidot tartalmaz!).
Ezzel mennyire lenne sikeres a maratás?
Vagy keressek valami fodrász ismerőst?
(#) fongab válasza denes44 hozzászólására (») Feb 20, 2008 /
 
Keressél más fodrászkellékest. Vagy kérd meg, hogy hozzon neked, krém nélkülit.
(#) denes44 válasza fongab hozzászólására (») Feb 20, 2008 /
 
Fodrász ismerős sem használ csak krémet, gyógyszertárban sikerült venni hyperol tablettát. Na ez viszont nagyon drága.
(#) jdani hozzászólása Feb 20, 2008 /
 
Helló. A műnyomó papir helyett, a krétapapir nem jó?
(#) tamas88 válasza jdani hozzászólására (») Feb 20, 2008 /
 
Üdv.
Krétapapir helyett jó,a sima lézer nyomtatóba való fotópapir. Kb ilyen eredmény érhető el vele. (lásd kép).kép
kép2
(#) jdani válasza tamas88 hozzászólására (») Feb 20, 2008 /
 
Nade a krétapapir olcsóbb nem? Szóval azzal is jó dolgozni?
(#) tamas88 válasza jdani hozzászólására (») Feb 20, 2008 /
 
Én 30ft/lap áron vettem a 90grammost.Szerintem nem drága.Bár nem tudom hogy a kréta papir mennyibe kerül.
(#) szabjan hozzászólása Feb 20, 2008 /
 
Srácok segítsetek!

A gondom az, hogy a lakkot lemostam az oldószerrel a levilágított részeken is.
A világítás után látszottak a vonalak. de mégis úgy ment le mint a többi részről.
P 20-at fújtam és annyi UV-t kapott mint a Conrados gyári lakkos lemezekre.
50-60 fokon szárítottam 30 percet. Eddig ez bevált nekem. Most nem tudom mi a gond. Vagy elfelejtettem valamit,
vagy döglött lenne a lakk?
Következő: »»   127 / 1385
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem