Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » NYÁK-lap készítés kérdések
A témában nincs helye a nem szakmai indíttatású vitáknak, ezért a szabályszegést elkövetők azonnali figyelmeztetés nélküli kitiltásban, vagy némításban részesülnek. Ugyan így járunk el azokkal szemben, akik "blog"-nak nézik a fórumot. Ezt mindenki tartsa szem előtt!
Tény hogy ez főleg a nyomtatóm hibája, de további hátrányokat is felsoroltam!
Lehet hogy ha látnék valakit a közelemben aki nem küszködik egy órát a fótóeljárással az elejétől a végéig, lehet kipróbálnám magam is de eddidg aki nekem dícsérte hogy ilyen tuti, meg olyan tuti, mert hogy olyat csinált vele mint ha nagy cég csinálta volna, mikor megmutatta, hogy lássam is akkor meg mgmutattam neki azt amit én csináltam. Azóta ő se pancsol a levekkel. Ez a személyes élményem a fotózásról, nem fogom semki munkáját lehurrogni, nem is fogok az enyémmel dicsekedni. Teszem a dolgom, én csak csinálom. Mindenki azzal készíti a sajátját amivel akarja. Nem akartalak sem téged sem mást leszólni e miatt, remélem nincs harag.
Ne akarj meggyőzni , mint írtam én minden technikát kipróbáltam , olyanokat is amiről te nem is hallottál , és direkt nem írtam le hogy melyik volt az a technika amivel 8 évig megrendelésre csináltam a nyákokat itt sokak megelégedésére ... Nézz fel az oldalamra ott találsz valós idejű vágatlan videót ...
A hozzászólás módosítva: Jan 13, 2019
Azt hittem már van valami új technikád amiről még a világon senki nem tud.
nem . régi technikára gondoltam ...elavult már nem is lehet hozzávalót szerezni magyar országon ....
Én pusztán szakmai érdeklődésből kíváncsi vagyok erre a technikára!
Igen régen más volt minden.Igen az előre gyártott A4 es lapokon lévő elemek átkopizásával is lehetett alkotni , de az azért már a mai viszonyokhoz képest idő rabló lenne azt hiszem.
Ha jól sejtem ez volt az akkori technikád , de ha nem , akkor igazíts ki légyszíves. A hozzászólás módosítva: Jan 13, 2019
Idézet: „Azt is elárulom miért a vasalásos módszer hibáival van tele a topic. Azért, mert egyszerűsége, olcsósága, gyorsasága miatt ezt próbálják ki többen.” És azért mert 10 emberből 10 másképpen csinálja, mert nincs egy közös mozdulat benne. Aztán mikor kérdez valaki felőle azon megy a vita, hogy vizzel vagy szárazon
YouTube videó. 9:00-tól érdekes, előre lakkozott panel. A világítást lekapcsolni felesleges, ez enyhe túlzás a videóban.
Tudom, drága. De! A panelt egyből méretre lehet vágni, nem kell semmilyen technikai keret, furat (egy oldalasról beszélve). A lakk egyenletes, nem büdös, nem romlik meg. A réz alatta tökéletes. Nem kell laminálót készíteni, nem kell kísérletezni semmivel, egy dolgot kivéve, a levilágítási időt. Ha ezeket is hozzáadod a képlethez, nem is olyan drága. Egy ismerősöm kipróbálta ezt a módszert és csak annyit mondott, kidobja a P20-at.
Igen jól sejted arra a tecnikára gondoltam (alfaset-letraset) ez jött nálam rögtön a szigszalag-és a körömlakk után ...
Az előre lakkozott panel egyetlen hibáját (az ára) A DRY fóliával lehet kiküszöbölni ...
Nem is tudom... Megnéztem pár videót. Több tinta/toner kell hozzá, plusz egy gép, a rézfelületet ott is elő kell készíteni.
Nem rossz! Ilyen előre lakkozott megoldást még nem próbáltam de egész jónak tűnik! Egyszer ha úgy alakul beszerzek 4 ilyen rövid UV csövet a régi scannerembe. Igazából egyik megoldásnak sem vagyok ellensége. a vasalásnál pl az a nehézség hogy nagyon nehéz leszedni a festéket maratás után.
Nekem nitrohígítóval simán lejön.
Látjátok, ezért nem érdemes vitázni.
Az én tonerporom a nitrót majdnem hogy kiröhögi, de az Aromás hígító szuper. Remci-nek jó a nitró is. Például ilyen különbségek is vannak a tonerporok között. A hozzászólás módosítva: Jan 13, 2019
Nekem a nitro nem jött be. Körömlakk lemosóval nagy nehezen...
Esetleg aceton. Nekem az is bevált.
Hol lehet manapság acetont beszerezni? A körömlakk lemosókból már sehol sem találok acetonosat.
Aceton nagyon jó rá, legalábbis az amit Szlovákiában C6000 jelzéssel árulnak és festékboltokban végtelen mennyiségben kapható. Viszont úgy vettem észre valamiért Magyarországon nehezen beszerezhető. Bent a cégen van (Budapest), de a szaga is teljesen más mint a C6000-nek.
Sziasztok!
Tudtok a jelenlegi piacon kapható multifunkciós lézer nyomtatót ami alkalmas a laminálós technikához? Azaz amivel tudok a műnyomó papira nyomtatni illetve a kínai sárga papira gond nélkül. Köszönöm
Valami EU-s szabály miatt azon is módosítottak.
Hú de jó is volt mennyi mindent meg lehetett vele csinálni.Igen a szigszalag is meg volt nekem is bár jó macerás i volt.A nyíl egyenes rajzolatokkal nem is volt gond , és hát nagyon nem is lehetett bizonyos nagyság alá menni , mert kézzel lehetetlen volt már az. Akkor végig jártad a létrát te is .
8 évesen építettem az első detektoros rádiómat (bakelit lemez csőszegecsekkel televerve) azóta amit találtam nyákkészítési technikát , mindent kipróbáltam -
Szigszalag helyett öntapadós műanyag tapéta volt nálam, nagy felületekhez is jó volt.
Igen nagyobb nyákokhoz én is használtam , csak mindig összevagdaltam a kezem a saját készítésű "orvosi szikémmel"
Anno én is nézegettem ilyeneket , de mindig úgy voltam vele , hogy amire szükségem lehet csak azt építettem meg .
Nagym6 : Nálam még játszott a celux is . |
Bejelentkezés
Hirdetés |