Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK-lap készítés kérdések
A témában nincs helye a nem szakmai indíttatású vitáknak, ezért a szabályszegést elkövetők azonnali figyelmeztetés nélküli kitiltásban, vagy némításban részesülnek. Ugyan így járunk el azokkal szemben, akik "blog"-nak nézik a fórumot. Ezt mindenki tartsa szem előtt!
Lapozás: OK   210 / 1385
(#) gulasoft válasza niedziela hozzászólására (») Nov 11, 2008 /
 
Ahha! szóval nem vasalsz, hanem hengerelsz! Azért az más. Állandó hőmérséklet állandó nyomás. Próbáld meg légyszi vasalóval mert olyan HP azt hiszem van is bent, ha megy a vasalóval is (hengerművet azért nem építek) akkor viszek be papírt, és kajtatok egy olyan 1100-ast.
(#) Gyurix hozzászólása Nov 11, 2008 /
 
Hi vasaláshoz a milyen papírt vegyek pausz papír megfelel vagy még mit ajánlotok? és amit ajánlotok olyat hol tudok venni és rendes nevét szeretném kérni amin kérhetem a boltban is. Kössz!
(#) gulasoft válasza (») Nov 11, 2008 /
 
Oké. Köszi. Nem kell nagy, csak akkora mit én próbáltam ide mellékelem a brd-t.
(#) gulasoft válasza Gyurix hozzászólására (») Nov 11, 2008 /
 
Itt a fényes 135 grammos műnyomót preferálják és ha visszaolvasol a pantonban lehet venni pl. a Zalka Máté térnél.
(#) feki00 válasza gulasoft hozzászólására (») Nov 11, 2008 /
 
Figyi gulasoft!
Kinyomtatok sokféle lapra egy nyáktervet és elküldöm neked postán oké?
Akkor kiderül hogy a nyomtatód(toner) rossz-e...

Nekem egy KonicaMinolta 1300w van 5000 Ropogós Konvertibilis Magyar Forintért találtam vaterán, jó vétel volt még toner is volt benne sok. Azóta a toner is cserélve lett. Azzal csinálom ahogy tudom a nyákjaimat....

közel távolról

A távoli képen foltosnak látszik és az is mert olyan papírral készült aminek a rostjai átvezették a maratót a rézhez és ezért kicsit megmarta. Akkor még nem használtam acélgyapotot.
(#) niedziela válasza gulasoft hozzászólására (») Nov 11, 2008 /
 
Nem hengerlek "hőprés"

Megy vasalóval is természetesen, hiszen én is azzal kezdtem el.

(#) niedziela válasza gulasoft hozzászólására (») Nov 11, 2008 /
 
Idézet:
„fényes 135 grammos műnyomót preferálják”


Az egy kicsit vastag már, de ha más nincs...
(#) gulasoft hozzászólása Nov 12, 2008 /
 
Na ret katalógus hátulja, extra fényes, most ázik. Elmegyek fürödni addig ázzon nyugodtan hozzá nem nyúlok, csak ez így kissé időigényes, de legalább egy jó nyomat legyen már.
(#) gulasoft válasza gulasoft hozzászólására (») Nov 12, 2008 /
 
Hát kétség kívül ez lett a legjobb, de a vonalakban itt is van szakadás, a forrszemek itt szakadozottak. Ez a hp5l és az ő tintája tuti nem jó vasalásra, mert ez a ret katalógus gyakorlatilag már műanyag lap simaságú és állagú, ha valamiről akkor erről le kellett volna jönni hiba nélkül.
Képet em teszek fel, mert szinte ugyan az, filcel olyan 5-6 helyen kéne javítani és talán 15 perc áztatás után le lehett volna szedni, én egy órát áztattam, de teljesen mindegy, mert eggyi idő alatt levilágítom előhívom és kimarom a fotós módszerrel a nyákot.

Holnap megnézem van e bent 1100-as , viszek be műnyomót az lesz az utolsó kísérlet.
(#) Attila86 válasza gulasoft hozzászólására (») Nov 12, 2008 /
 
Hogy kizárjuk a nyomtatót, a tintát és a műnyomót mint tényezőt (tudom hogy elvileg ugyan olyan műnyomód van mint nekem de nem baj), küldök majd neked egy műnyomót amire nyomtatok is nyáktervet.
Csak nem tudom hogy mikor tudom elküldeni, mert jelenleg vidéken vagyok a nyomtatóm és a műnyomóim meg Pesten.

Idézet:
„Láttad a képet, amin a nyák tükrözte a falat és plafont? Lehet ennél tisztább?”

Idézet:
„meg szétkenődött pacák a tükörsima nyákon! (amit nem 1 percig pucoltam, hanem vagy 5 percig)”


Ja igen, ezt akartam is mondani: Közel sem biztos, hogy az a jó ha minél jobban tükröződik a nyák! Hiszen ekkor tényleg tükörsima, nincs mibe bele"kapaszkodnia" (megtapadnia) a tintának.
De ez csak elképzelés, nem biztos hogy igaz. Én még nem próbáltam ilyen ultrabrutálisansima nyákot vasalni.

Üdv.!
(#) Attila86 válasza gulasoft hozzászólására (») Nov 12, 2008 /
 
Itt van egy kép a műnyomóról:
Bővebben: KÉP
Kétlem, hogy matt műnyomót adott volna az eladó neked. Én ugyan még azt nem próbáltam, de tuti hogy akkor még ennyire sem sikerült volna.

Nem tudom hogy mikor kerülök legközelebb Pestre. De tuti hogy majd küldök neked üres műnyomókat meg nyomtatottat is.
(#) Attila86 válasza niedziela hozzászólására (») Nov 12, 2008 /
 
Idézet:
„Szétfolyt: meleg a vasaló és vagy megmozdult a papír vasalás közben.

Nem ragadt fel: Ott nem érintkezett a papír a nyákkal
többi kép ennek a keverékei.”


Ebben én is látok realitást.
(#) Attila86 válasza niedziela hozzászólására (») Nov 12, 2008 /
 
Idézet:
„Nem hengerlek "hőprés"”


Ezt kifejtenéd bővebben? Esetleg pár képet láthatnánk a szerkentyűről?
(#) Attila86 válasza gulasoft hozzászólására (») Nov 12, 2008 /
 
Idézet:
„talán 15 perc áztatás után le lehett volna szedni, én egy órát áztattam”


Igen, most már több hozzászólásodból is kiszűrődik az, hogy te azt gondolod hogyha nem sikerül a vasalás, akkor még jobban le kell csiszolni a nyákot, még tovább kell áztatni, még precízebben vasalni stb...

Pedig szerintem nem ez a helyes irány! Nem jobban, erősebben, precízebben és tovább kell csinálni valamit, hanem másképpen. Azt ugyan nem tudom megmondani hogy a te esetedben pontosan merre másképpen...

Persze az sem biztos hogy igaz hogy a sok áztatás ártana, de például a fotózáshoz szokásos baromi alapos csiszolgatás szerintem nem jó a vasaláshoz.
(#) gulasoft válasza Attila86 hozzászólására (») Nov 12, 2008 /
 
Hát igen, te pl. víz alatt 600-assal csiszolsz, én meg szárazon 2000-essel, de ezért csináltam olyat is amit azzal a fémhálóval csináltam, csak hogy legyen durvább is.
HP 1100-es nincs csak 2100-es sok különbség remélem nincs, megyek és nyomtatok.

(szerintem nekem a műnyomóm mattabb, de majd beugrok a boltba hazafelé, és megnézem milyen a fényes, bár ha olyan szögben nézem mint a tiéd áll, akkor ezen is megcsillan a fény, de mondom a ret katalógusról sem ment át rendesen a festék)
(#) feki00 válasza Attila86 hozzászólására (») Nov 12, 2008 /
 
Szerintem sima laminálóra gondolt, próbáltam én olyannal de nem volt elég nagy a nyomás.
(#) Gyurix hozzászólása Nov 12, 2008 /
 
Sziasztok ezzel a vaskloridal szeretnék nyákot maratni de nem tudom, hogy ez most por vagy már folyékony de higítani kell vagy már így ahogy van kiöntöm és mehet a maratás. Ebben kérném a segítségeteket!Bővebben: Link
(#) fureszk válasza Gyurix hozzászólására (») Nov 12, 2008 /
 
G-ban mérik, úgyhogy por. Fel kell oldani vízben. Telített oldatot kell készíteni (minél kevesebb vizet hozzáadni, de ne maradjon szilárd darab!).
(#) Gyurix válasza fureszk hozzászólására (») Nov 12, 2008 /
 
ok kössz az infót
(#) niedziela válasza Attila86 hozzászólására (») Nov 12, 2008 /
 
Ne gondolj bonyolult dolgokra, Van két tükörsima alu-lap, a felső lapba bele van marva egy "M" alakú fűtőszál, és egy menetes szárral össze lehet csukni a két lapot mint egy prést. + Hőfokszabályzó.

Lényege, hogy a lap mindenhol azonos hőfokú, papír nem tud elmozdulni, 99,9% -ig minden milliméter egyformán nyomva van, nem kell külön hengerelni, nyomkodni a papírt.
(#) feki00 válasza niedziela hozzászólására (») Nov 12, 2008 /
 
A tonert nem préseli szét?
Gondolok itt arra hogy ha van egy vastagabb szál a tervben és a megolvadt toner a nyomás miatt szétfolyik. Vagy esetleg a pad-ek.
(#) niedziela válasza feki00 hozzászólására (») Nov 12, 2008 /
 
Csak akkor préselné szét ha magas lenne a hőfok.
Csak akkor kenődne ha meg tudna mozdulni.
(#) feki00 válasza niedziela hozzászólására (») Nov 12, 2008 /
 
Értem, Ezt az alu tömböt csináltattad? Ha van képed róla megosztanád velünk? Köszi
(#) JZoli hozzászólása Nov 14, 2008 /
 
Nem tudom, hogy mennyire idetartozó téma, de tud valaki olyan helyet ahol személyes megjelenés nélkül lehetne olcsón 8-10 db-os szériában panelt gyártatni?
(#) Babó22 hozzászólása Nov 14, 2008 /
 
Nem vagyok benne biztos, de szerintem az Europrint Eger KFT. vállalna így NYÁK gyártást. Lényegében egy űrlapot kellene kitölteni és a NYÁK tervet kellene mellékelni gerber fájl formátumban (Sprint Layout, EAGLE előnyben, de van több olyan program is, ami tud gerber fájlt csinálni), és egy futárszolgálattal küldi is.
(#) frigos hozzászólása Nov 15, 2008 /
 
Sziasztok!

Egy olyan problémám lenne hogy nem tudok megnyitni 1 file-t. A fájl formátuma .ps, mivel tudom megnyitni???
(#) Attila86 válasza frigos hozzászólására (») Nov 15, 2008 /
 
Üdv.!

Photoshoppal!
(#) frigos válasza Attila86 hozzászólására (») Nov 15, 2008 /
 
Komoly?
(#) frigos hozzászólása Nov 15, 2008 /
 
El sem hiszem az össze *zar végig néztem már minden ócska vackot de semmi. KÖFFFIIIIKEEE műkszik
(#) Gyurix válasza fureszk hozzászólására (») Nov 15, 2008 /
 
szia megkaptam a vas kloridot barna színű össze van álva aránytalan golyóká most akkor egy golyót használjak egy maratáshoz vagy az egésszet?
Következő: »»   210 / 1385
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem