Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK-lap készítés kérdések
A témában nincs helye a nem szakmai indíttatású vitáknak, ezért a szabályszegést elkövetők azonnali figyelmeztetés nélküli kitiltásban, vagy némításban részesülnek. Ugyan így járunk el azokkal szemben, akik "blog"-nak nézik a fórumot. Ezt mindenki tartsa szem előtt!
Lapozás: OK   209 / 1385
(#) Attila86 válasza gulasoft hozzászólására (») Nov 11, 2008 /
 
Honnan tudjam, hogy egyenes-e a talpuk?
Kapásból ezeket találtam és belinkeltem. Azt, hogy a talpuk lapos-e (pontosabban: sík), csak a vasaláskor derül ki, vagy szemrevételezéssel.
(#) gulasoft válasza Attila86 hozzászólására (») Nov 11, 2008 /
 
Megveszem, szemrevételezem kidobom? Inkább bimetál hajlítás, asszony úgyis panaszkodott hogy nem elég meleg. Szét kell szedni, és a talpnál van valami érzékelő amit távolabb kell hajtani a talpától?
(#) Attila86 válasza gulasoft hozzászólására (») Nov 11, 2008 /
 
Idézet:
„Megveszem, szemrevételezem kidobom? Inkább bimetál hajlítás”


A bimetál elhajlítása nincs hatással a talp laposságára! Attól csak a hőmérséklete nő. Amúgy igen; megveszed és ha nem lapos akkor kidobod. Van ott 200Ft-ért is tök frankó vasaló (nyák-készítéshez legalábbis tökéletes), szóval nem egy nagy összeg venni kettőt vagy akár hármat. De lehet hogy le lehet csiszolni is az alját, nem tudom.
Amúgy pedig a vásárlás előtt lehet írni az eladónak, vagy megbeszélni vele hogy csak akkor veszed meg ha előtte megnézheted a talpát.
Én egy vasalót vettem a vaterán, az rögtön jó volt.

Ha szétszeded a vasaló burkolatát akkor láthatod a bimetált, és ha bekapcsolod a vasalót akkor látni fogod hogy melyik az a kis fémdarab ami a hőre elhajlik. Na ezt kell kicsit elhajtani, hogy nagyobb utat kelljen megtennie a bimetálnak, így nagyobb hőmérséklet kell a kontaktus eléréséhez.
(#) Petroimro hozzászólása Nov 11, 2008 /
 
Sziasztok!
Rájöttem, hogyha áztatás után a papírt nagyjából leszedem és utána berakom a sósavba, akkor a maradék papír nagyon könnyen, teljesen lejön.
(#) jdani hozzászólása Nov 11, 2008 /
 
helló. azt szeretném megkérdezni, miután a nyákot kimarattátok, mivel szeditek le a lézerfestéket a nyákról? Valami olyan löttyre lenne szükségem, amivel ,,csak úgy,, le lehet törölni róla. Mondjuk az én megoldáson eddig a dörzspapír, de az nem jó, mert elcsúnyítja a nyákot, csúnya karcos marad.
(#) kaqkk válasza jdani hozzászólására (») Nov 11, 2008 /
 
Fentebb olvashattál volna róla ! aceton !Ha megtaláltad a témát miért nem olvasol bele?
(#) Attila86 válasza jdani hozzászólására (») Nov 11, 2008 /
 
"arom"-al kezdődik és "ás hígító"-val végződik!
(#) niedziela válasza jdani hozzászólására (») Nov 11, 2008 /
 
kb: 56889 féle módon eltávolítható.
Melyiket próbáltad ki ?
(#) aderka válasza niedziela hozzászólására (») Nov 11, 2008 /
 
Keresd meg anyud körömlakk lemosóját!
(#) aderka válasza aderka hozzászólására (») Nov 11, 2008 /
 
jdaninak akart menni sry
(#) gulasoft hozzászólása Nov 11, 2008 /
 
Na. Sikeresen szétszedtem olyan meleg a vasaló, hogy barnára égette a papírt, ez tehát kilőve.
Rakok fel képelet 3 külön hőfok, külön nyomási erősség.

Rakok fel fotósat is, meg fogjátok látni melyik az! (merthogy ki is van marva)

A vasalósra raktam feliratokat. Ez a minőség a fotós mellett NEKEM hangsúlyozom NEKEM nem felel meg.

Mennyire kell fényesnek lenni a műnyomónak? Lehet, hogy ez nem a fényes, hanem a matt?
Vasaló beborította az egész nyákot (hiszen kicsi), de azért mozgattam is kicsit, meg papírzsepivel átnyomtam, de többet mond száz szónál is pár kép.

Én a vasalóstól a fotós minőségét vártam, kérem azt a vasalós képet felrakni ahol a 100 lábú microchip 2 centijén 25-25 láb csatlakozik. (vagy akár a 80 lábú 20-20 lába) Erősítőhöz, meg villogóhoz nekem is elég lenne. Túl igényes lennék, vagy még valami mindíg nem jó (a 200 fok tuti megvan)

első menetben a fotósok, második menetben mennek a vasalósok
(#) gulasoft hozzászólása Nov 11, 2008 /
 
és akkor most a vasalósok (ja levilágítosok között ott van ugyan ez a nyák (egyszeres pausz nyomat ugyan ezzel a a laserrel, 10 perc megvilágítással)
Na de akkor a vasalások:
(#) gulasoft hozzászólása Nov 11, 2008 /
 
Ja, és a kiinduló nyákok tisztasága:

IMG_6337.JPG
    
(#) feki00 válasza gulasoft hozzászólására (») Nov 11, 2008 /
 
Csak egyfajta papírt próbáltál meg? magazinpapír, matricák hordozópapírja...
Meg ha ilyen szépet csinálsz fotóval akkor mér akarsz vasalni?
(#) mex válasza gulasoft hozzászólására (») Nov 11, 2008 /
 
Nézd gulasoft. Jópár emberkének sikerül jó vasalást készitenie. Van akinek az ezerlábú is kifogástalan...
Nekem sem sikerült hibátlan rajzolatot vasalnom,három évtized óta fotózom,igy ennél maradok,de nem akarok senkit rábeszélni sem erre sem arra,nincs értelme. A megtapasztalás úgyis eldönti. Azért tényleg jól jönne kisebb igényű béta verziós paneleknél ha tudnák szépen vasalni.
(#) Attila86 válasza gulasoft hozzászólására (») Nov 11, 2008 /
 
Hát, ez nagyon nem akar neked sikerülni.

Idézet:
„Ez a minőség a fotós mellett NEKEM hangsúlyozom NEKEM nem felel meg.”


Ez nekem sem felelne meg.

Idézet:
„egyszeres pausz nyomat ugyan ezzel a a laserrel”


Miért, te egy réteg pausz papírral csinálod a maszkot, és lézernyomtatóval? Egy papír (és egy nyomtatás) eléggé takar? (Csak kíváncsiságból kérdezem.)
(#) Attila86 válasza feki00 hozzászólására (») Nov 11, 2008 /
 
Idézet:
„Meg ha ilyen szépet csinálsz fotóval akkor mér akarsz vasalni?”


Ha én Gulasoft helyében lennék, akkor erre most harapnék.
(#) gulasoft válasza Attila86 hozzászólására (») Nov 11, 2008 /
 
Igen egyszeres pausz 10 perc. Nem fólia! Pausz. azért az nem ugyan az.
Van olyan aki HP-val sikeresen (az enyémnél szebben vasalt?) Mer Attila86 nem azzal nyomtat, mexnek szintén nem sikerül.
Feki:Mert gondoltam kipróbálom. Mindenki mondta, hogy mennyire egyszerű, és csak a vasaló hőfok a nyáktisztaság meg a papír a lényeg, gondoltam nosza.
Persze lelomboz, hogy minden hibát kiküszöböltem, és nem megy, de legalább az asszonynak a vasalóját megcsináltam

Szóval bárki aki hp-val vasal jelentkezzen! A cégnél még van pár típus.
(#) gulasoft válasza mex hozzászólására (») Nov 11, 2008 /
 
Ez jó! Ezer lábú vasalással Max ha az ezerlábú az asztalon mászik, és átmész rajta a vasalóval
(#) niedziela válasza gulasoft hozzászólására (») Nov 11, 2008 /
 
Szerintem maradj meg a jól bevált fotos módszernél, neked az megy azzal vagy elégedett.

Nehezebben, vagy sehogy sem sikerül az embernek olyant készíteni, amit már alapból nem tart jónak, nem hisz benne. Kár az idődért amit erre szánsz !

(#305573) mex szavai aranyat érnek :yes:
(#) niedziela válasza gulasoft hozzászólására (») Nov 11, 2008 /
 
Amit lehet fotozni, azt lehet vasalni is !
Ezen már párszor túl vagyunk
(#) Attila86 válasza gulasoft hozzászólására (») Nov 11, 2008 /
 
Idézet:
„Nem fólia! Pausz. azért az nem ugyan az.”


Nem mintha én "fóliát" írtam volna.

Idézet:
„minden hibát kiküszöböltem, és nem megy”


Nem. Valami csak nem teljesen kerek, ezért nem sikerül.
(#) gulasoft válasza niedziela hozzászólására (») Nov 11, 2008 /
 
Arra a kérdésre várok választ, hogy az akinek hp-val sikerült vasalni.
Olyan egyszerűnek tűnt a videón. Valami fontos különbség lehet, és most csak a nyomtatót látom annak.
Nem szántam rá időt? Két napja veszkődök vele, vasalót javítottam, előtte a nyomtatót (mert nem húzta a lapot, de csak ezért megcsináltam), nyákot sikálok, csiszolok, papírt vettem szombaton.
Én meg akartam csinálni, de soha nem lett normális. Az a fórumtárs aki előre vasalt az is használt filcet a javításhoz, tehát valahol valami nem stimmel, csak nem értem mi. Nem szívesen adok fel dolgot, de már nincs több ötletem.
Láttad a képet, amin a nyák tükrözte a falat és plafont? Lehet ennél tisztább?
Láttad a nyomatot amit a laser csinált? Kell ennél jobb? Ugyan ez pauszra levilágításra alkalmasat csinál.
Tuti volt 200 fok a vasaló, megbarnult a papír. Átlátszott a rajzolat, áztattam 5-6 percig mielőtt a papírhoz egy kicsit is hozzányúltam volna.
Ezek után azt mondani, hogy hogy nem is akartam kicsit sértő. Jó lenne rájönni, mit kel tenni ahhoz hogy jó legyen a vasalás, és ne az legyen amit Mex mondott, hogy próbálta de neki sem sikerült, pedig a szavai aranyat érnek!
Két nap sikertelenség kicsit kiborít. Ha két napig nem tudtam volna egy nyákot fotózni, lehet hogy feladtam volna, pedig én még fújással kezdtem, nem is gyári nyákkal, de a második napra már kasa nyákok születtek, és éppen akkor kellett egy típusból 18 darab.
Szóval két nap után nem esik jól, hogy aki nem akar az nem is tud jellegű beszólásokat tegyél. Ha figyelted a fórumot láthattad, hogy mindent megpróbáltam.

VÁROM A HP-VEL NYOMTATÓ VASALÓSOK JELENTKEZÉSÉT! Mit milyen típussal mire, hogyan nyomtatnak, hogy reprodukálhassam, és sikerüljön nekem is. Egzakt tudomány legyen a vasalás, nem 2 nap szenvedés után nem feltapadt, meg szétkenődött pacák a tükörsima nyákon! (amit nem 1 percig pucoltam, hanem vagy 5 percig)
(#) gulasoft válasza Attila86 hozzászólására (») Nov 11, 2008 /
 
Szerintem a nyomtató vagy a papír. Más nincs, vasló meleg, áztatni áztatok, lejönni lejön a papírról itt, ott, csak pár helyen nem stimmel. Mennyire fényes az a műnyomó? Az enyém mattabb mint a fotópapír és kevésbé vastag, de fényesebb, és keményebb mint az a4-es.
(#) Norberto válasza gulasoft hozzászólására (») Nov 11, 2008 /
 
Nekem sem sikerült HP-nyomtató által "rajzolt" papírról vasalni. Mentségemre legyen mondva, én ennyiszer nem próbálkoztam, mint te. Sőt, a tisztítási módszeremben is akadtak hibák, illetve a vasaló sem volt megfelelő hőmérsékletű. Ennek tudható be, hogy még nem sikerült. Azóta nem is próbálkoztam vele, de nem adtam fel végleg.

Típus: HP P1006
(#) gulasoft válasza Norberto hozzászólására (») Nov 11, 2008 /
 
Tisztításról volt szó. Az ami tükröző felületű lett az 2000-es csiszolópapír vagy 5-6 percig intenzíven, csiszálva pedig kis darab. A lakkozás miatt megtanultam nyákot pucolni, az nem lehet bibi. Jó lenne egy HP-s akinek tökéletesre sikerülnek a vasalások.
Attila, hétközben vagy péntek délután nem leszel pesten? Csak hogy összenézzük a papírt. (Próbáltam lefotózni de fehér, semmi nem látszik rajta. Lehet hogy mattot adott a csaj, marad még a reklámújság.
(#) gulasoft hozzászólása Nov 11, 2008 /
 
Feki! Azt írtad neked sem mindig sikerül elsőre. Te mivel nyomtatsz és mi az, amit sikeresnek mondasz. (láttál 3 nyákot 3 különböző hibával, ez már nálad sikeres, vagy majd máskor megpróbálom újra kategória?)
(#) gulasoft válasza mex hozzászólására (») Nov 11, 2008 /
 
Mex: milyen nyomtatóval próbáltad?
(#) mex válasza gulasoft hozzászólására (») Nov 11, 2008 /
 
Egy HP ős laserjet4,egy 1012?,és egy HP nemtudomhányas komolyabb cuccal. Az utóbbi kettő irodai gép volt.
Kisérleteztem szilikonbevonatú papirral is,itt csak az volt a baj,ahogy jött ki a nyomtatóból úgy vált is le a nyomat,mert nem volt képes megfelelően rátapadni,de egész jól nézett ki a vezetősáv a kezembe. Igazán várhatott volna a leválással addig mig nyákközelbe nem érek.
(#) niedziela válasza gulasoft hozzászólására (») Nov 11, 2008 /
 
HP 1100 LaserJet 5 éve "vasal"

Idézet:
„Szóval két nap után nem esik jól, hogy aki nem akar az nem is tud jellegű beszólásokat tegyél. Ha figyelted a fórumot láthattad, hogy mindent megpróbáltam.”


Azért ne sértődj meg, olvastam a fórumot előbbről is, azért voltak vegyes érzések.

Szóval én azt tudom neked mondani, itt sem kell jobban pucolni mint fotózásnál, a vasaló hőfoka ahogy olvastam , és tapasztaltam 190 - 220C -ig jó ki erre esküszik ki arra, van aki nyomja a vasalót van aki nem, van aki hideg vízben áztat van aki melegben ...stb
Nincs merev szabály.

Saját tapasztalatok útján mondanám a képeket látva.

Szétfolyt: meleg a vasaló és vagy megmozdult a papír vasalás közben.

Nem ragadt fel: Ott nem érintkezett a papír a nyákkal
többi kép ennek a keverékei.

Visszatérve a hőfokra, tisztaságra, nyomásra,
Én magam nem tisztítok jobban mint fotózáshoz
180C -fokot használok, és kb 2Kg erővel szorítom össze a papírt a nyákkal.
papír 90 - 100gr -os
Az igaz nem vasalót használok.
Olyan meleg vízbe áztatok amilyent éppen sikerül a mikróban melegíteni 30-50C ahogy éppen.

Mondhatni sok panelt készítek 99% tökéletes a rajzolat
1%-ban néha kell egy forrszemet javítani, vagy tele GND-nél egy egy pöttyöt filcezni.


Következő: »»   209 / 1385
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem