Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK-lap készítés kérdések
A témában nincs helye a nem szakmai indíttatású vitáknak, ezért a szabályszegést elkövetők azonnali figyelmeztetés nélküli kitiltásban, vagy némításban részesülnek. Ugyan így járunk el azokkal szemben, akik "blog"-nak nézik a fórumot. Ezt mindenki tartsa szem előtt!
Lapozás: OK   725 / 1385
(#) Attila86 válasza makait1 hozzászólására (») Feb 7, 2012 /
 
Ha új, bontatlan a flakon akkor 2-3 másodperc is elég, ha használtabb akkor akár 5-10 perc is lehet. Nagyon egyszerű, onnan látod hogy jó-e hogy elég ezüst színű lett-e vagy sem. Ha viszont túl sokáig hagyod benne akkor elfeketedik a felület.
(#) janikukac válasza makait1 hozzászólására (») Feb 7, 2012 /
 
Szia!
A tapasztalataimat mondom el, enélkül mindig gond volt:

Én először is egy edénybe belehelyezem a tiszta, zsírmentes, etanollal átmosott panelt . Ezután kinyitom a TN160-at és annyit öntök a tálba, amennyi jócskán ellepi (3-4 mm-errel), majd kb. 10 percig hagyom a tálba, és közben mozgatom, így gyorsabban, jobban feltapad az ón. Miután kész , mindent elmosok alaposan és az ónozót visszaöntöm, majd ragasztóval leragasztom a tetejét, és rettentő erősen visszacsavarom a dobozt. A nyákot alaposan átmosom , és etanol alkohollal (96%-ossal) átmosom rendesen a nyákot. Amíg ezt az utolsó lépést nem tettem meg, folyton oxidált.
Ezután lehet forrasztani!
(#) emmzolee hozzászólása Feb 7, 2012 /
 
bcsoft

Én is duplázom a maszkot, de pont ezért van egy kis rezgés a vonalak kontúrjain. (hogy finoman fejezzem ki a dolgot)

Mi az a BCsoft oldal? az adatlapodon nincs hozzá link.
(#) bcsoft válasza emmzolee hozzászólására (») Feb 7, 2012 /
 
Az oldal megegyezik a "nevemmel".
A duplázás pedig egy kis trükköt igényel.

A nyomtatásnál az egyik lapot tükrözve kell nyomtatni.
Így egymással szembe fordítva teljesen illeszthető, és nem lesz közte a nyomtató média miatti árnyék, ami a média vastagságából ered.
(#) emmzolee hozzászólása Feb 7, 2012 /
 
pcroland

Igen amit látsz, az a valóság. Ez volt az első nyák, amit ezzel a módszerrel csináltam. Olyan vastag rajta a festék mint a ...
Beszéltem gulasoftal, és szerváltam tőle ehhez a 2 komponenses festékhez oldószert. Már meg van vagy 1 hónapja, de nem volt időm vele kísérletezni. Szerintem sokkal jobb lesz az önterülés a felhordás után ha hígabb. Jelenleg ez szinte 0.
A hígítással sokkal vékonyabb is lesz a festék réteg. Nem is fog ártani, mert most alig látszanak a festék alatti vezetősávok. Bőven elég lenne egy 35um-es réteg. Most vagy 6-szor olyan vastag.
Itt van több kép erről a szériáról.: Bővebben: Link

Dobok be egy képet. Bár nem a legjobb kép, de azért látszik a lényeg. Csalóka. A valóságban szebb.

Próba.jpg
    
(#) karaszbandi válasza bcsoft hozzászólására (») Feb 7, 2012 /
 
A fólia vastagsága miatt nincs alávilágítás?
(#) emmzolee válasza karaszbandi hozzászólására (») Feb 7, 2012 /
 
Ha a festékes oldallal a nyák felé fordítod, akkor nincs.
(#) emmzolee válasza emmzolee hozzászólására (») Feb 7, 2012 /
 
Bedobom a Lay file-t is, hogy látszódjon mi milyen vastag.
(#) pcroland válasza emmzolee hozzászólására (») Feb 7, 2012 /
 
Értem! Szerintem is hígítani kell , mert nem tud elterülni, csak folydogál. Amúgy a minta még jól is nézne ki, de a vastagság már nem esztétikus
(#) bcsoft válasza karaszbandi hozzászólására (») Feb 7, 2012 /
 
A laser fólia kb 80-150 mikron vastag.
Természetesen van alá világítás, de én még 15 mil-es vonalnál sem tapasztaltam problémát. Igaz, azt már nem vaskloridban marattam mert az szét cseszte a vonalakat.
(#) emmzolee válasza bcsoft hozzászólására (») Feb 7, 2012 /
 
Meg van.

Látom átépítettél egy sütőt. Én is vettem egy légkeveréses sütőt, meg hozzá egy PID-et. Most kísérletezek vele, hogy tökéletes legyen. Bővebben: Link Látom te hekkeltél bele ventilátort. Nekem van benne de kicsit be van állva. Ki lehet azt pucolni? vagy kéne másik? Mivel kenjem meg a csapágyakat? Fújtam bele WD40-et, de 200 fok környékén erős szaga lett a WD-nek.
(#) bcsoft válasza emmzolee hozzászólására (») Feb 7, 2012 /
 
Hmmm...
Ha jól gondolom akkor ezt nem hengerrel hanem szitával kéne felvinni.
A nagyok legalábbis így csinálják. Mondjuk lehet még mindig kevesebb az anyag veszteség mint a hengernél.
(#) bcsoft válasza emmzolee hozzászólására (») Feb 7, 2012 /
 
Mivel a venti kívül van a sütőn. Így a kenés nem gond - egyenlőre. Igaz mikor össze raktam akkor száraz teflonnal fújtam be a perselyeket ami kb 1000 fokig hőálló. Sajna ez ipari felhasználásra van, de tudok privát beszerzést is.
(#) emmzolee válasza bcsoft hozzászólására (») Feb 7, 2012 /
 
Az ilyen festékből 2 féle van. Az egyik amit én is használok. Azt le kell világítani, és az marad meg, amit ért a fény. Van egy másik fajta is, amit eleve szitázáshoz találtak ki, az nem fény érzékeny.
Különben meg próbáltam a szitázást, hogy egy homogén réteg kerüljön rá. Csak áltattam magam. Nem jó megoldás. Pedig a szita nagyon fincsi volt. Nekem a szitán, és a spatulán is maradt sok kidobandó fölösleg sajna. A hengerben is. Erre lenne jó valamit kitalálni. Miért nem tud ez rendesen terülni...
(#) emmzolee válasza bcsoft hozzászólására (») Feb 7, 2012 /
 
Nekem is kívül van a motor. Mondom gyárilag van benne. Mégis büdös lett. Az a száraz teflon nem lenne rossz, csak 2 fújás miatt nem veszek egy flakonnal. Gyárilag se az lehetett benne kenésnek. Ki ganyézom, megkenem valami grafitos cuccal, és szerintem ennyi. Ha nem lesz jó, akkor repül.
(#) bcsoft válasza emmzolee hozzászólására (») Feb 8, 2012 /
 
Valamikor dobozokat szitáztam. Ott a lehúzón szinte semmi festék nem maradt, csak a szitában minimális.

De éppen mos kísérleteztem, szitára pozíció feliratot csinálni dry fóliával.
Az első tesztek biztatóak. Az oldalamon be fogok számolni róla. Szerintem élet képes.
(#) emmzolee válasza bcsoft hozzászólására (») Feb 8, 2012 /
 
Na. Ezzel ne csak az oldaladon számolj be, hanem itt is.

A szitázásnál azt mondod, hogy nem marad semmi festék. Hát dehogynem. Sok marad, mert ugye ott nagy szériában csinálsz egymás után sokat. Itt az lenne a jó, ha végig húzom, és a festék pont elfogy, és mindenhova jutott is. Na ez így nem megy. Valamennyi mindig maradni fog. fölül is meg a szitában is.
Az aranyból is csöppen. Csak jó lenne ha kevés.
(#) tikitiki hozzászólása Feb 8, 2012 /
 
Sziasztok

Kommentár nélkül Lötstop kampec .Nem kívánok magyarázkodni minden látszik , és ez sem trükk felvétel.

http://www.youtube.com/watch?v=hd5eSiOmuKs&feature=youtu.be
(#) emmzolee válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Feb 8, 2012 /
 
Az ok, de ez egy gyárilag a sütőbe való ventilátor.
Valahogy így néz ki. Kép alul.

Nem tudom milyen az a csapágy amit mondtál. Szerintem nem lehet ezt a gyárit kicserélni.
Mindegy is. Majd szétszedem, és meglátom.
(#) gulasoft válasza tikitiki hozzászólására (») Feb 8, 2012 /
 
Az én festékes lötstoppomat csak és kizárólag mechanikailag lehetett levakarni. Ez valami gyenge helyettesítő lehetett. Örülj neki.
(#) emmzolee válasza gulasoft hozzászólására (») Feb 8, 2012 /
 
Azt nem értem, hogy miért szedném le úgy egy nyákról a festéket, ahogy a videón volt??? Ennek semmi értelme. Ha valahol megrepedt, vagy valami, akkor ott lokálisan le kell kaparni, és ennyi.
(#) tikitiki válasza gulasoft hozzászólására (») Feb 8, 2012 /
 
Hello

Örülök , de ez csak úgy kipattant az agyamból , és egyébként gyári , ha jól emlékszem cd író elektronika volt valamikor.De egyébként kösz a dicséretet.És hát talán egy perc sem kellene , és így le lehet szedni az egészről.
(#) tikitiki válasza emmzolee hozzászólására (») Feb 8, 2012 /
 
Mondjuk ha le kellene másolni , de lehet sok dolog miatt is , csak mint volt korábban egy fórumtárs , hogy , és miként lehetne leszedni a lötstopot , hát le lehet.De egyébként abban igazad van , hogy nyilván én sem szedném le csak ott ahol kell .
(#) Ricsi89 válasza tikitiki hozzászólására (») Feb 8, 2012 /
 
Azért egy beültetett nyákról, amin smd is van bőven, biztos nem fogok fémdörzsivel nekiállni súrolni a nyákot. Inkább csiszolópapírral helyileg lecsiszolom, vagy késsel lekaparom.
(#) tikitiki válasza Ricsi89 hozzászólására (») Feb 8, 2012 /
 
Nyilván a helyzet adja , hogy abban a szituációban mi a legmegfelelőbb, de erre a mondjuk legyen egy törött nyák amin sok smd van , de van annyi hely , hogy lehet csiszolni , vagy dörzsizni ,akkor a törött rész mentén párhuzamosan Leukoplast tapasztanék , mert az elég strapa bíró.És csiszolás , vagy dörzsizés után kapok , egy tiszta párhuzamos felületet a törés két oldala mentén.Ami után szépen lehet kivitelezni a javítást.
(#) bcsoft válasza emmzolee hozzászólására (») Feb 8, 2012 1 /
 
A képből ítélve a venti csapágyas és nem perselyes. Ez jó.
Nézd meg a csapágy méretet. Vegyél ugyan olyan méretet, de C3 Z2 jelöléssel. Az bírni fogja kb 320 fokig.
(#) Tr_On hozzászólása Feb 9, 2012 /
 
Sziasztok!
Abban kérnék segítséget, hogy Attila86 által leírt forrasztóállomás nyák tervét kellene kinyomtatnom unokaöcsémnek. Viszont nem tudom mekkorában nyomtassam. A kép dpi szerinti mérete óriási (41.7x19.5). Van valami módszer a valós méret meghatározására? Előre is köszönöm a segítségeteket.
(#) gulasoft válasza Tr_On hozzászólására (») Feb 9, 2012 /
 
Igen mondjuk normális esetben felkerül pdf-ben, de ezzel max annyit, hogy a nyomtatásnál a hasadra ütsz, és ha nem jó a méret akkor variálod addig amíg az rajzol lévő ic lábak pont ott lesznek ahol egy precíziós tokon vannak.
A pdf-az pont méret lenne. Az eagle boardot a demóval is meg lehet nyitni, és méretarányosan nyomtatni.......
(#) zamatőr hozzászólása Feb 9, 2012 /
 
Sziasztok!
Pdf -ből hogyan csináljak negativ pdf -et --volt egy linkem sajnos nem találom . Feltöltöttem a netre és visszajött negativba.
(#) gulasoft válasza zamatőr hozzászólására (») Feb 9, 2012 /
 
Ha nyomdának akarod küldeni, akkor szólj nekik, hogy negatívba kéred. Ha magadnak, akkor engem is érdekel a link.
Következő: »»   725 / 1385
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem