Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK-lap készítés kérdések
A témában nincs helye a nem szakmai indíttatású vitáknak, ezért a szabályszegést elkövetők azonnali figyelmeztetés nélküli kitiltásban, vagy némításban részesülnek. Ugyan így járunk el azokkal szemben, akik "blog"-nak nézik a fórumot. Ezt mindenki tartsa szem előtt!
Lapozás: OK   985 / 1385
(#) eyess válasza tata81 hozzászólására (») Jan 6, 2014 /
 
Idézet:
„Vasalással nem tudsz olyan finom mintázatot előállítani, mint a fotózásos eljárással”


Á dehogynem még olyat is ,amit már a fotózással pont nem .Mert van az előhívó oldat leszedi merthogy a vékony vonalnak nincs annyi tartása mint egy vastagabbnak.Vagy pedig már levilágításkor eleve sérül.
(#) tata81 válasza eyess hozzászólására (») Jan 6, 2014 /
 
Ez esetben vagy a levilágítás nem megfelelő, vagy az előhívás. Az én tapasztalataim pontosan az ellenkezőjét mutatják, a vasalás sosem eredményezett olyan szép, határozott vonalvezetést, mint a fotózás, és a sűrű route-ok rendszeresen összemosódtak a vasaláskor. Továbbra is a reprodukálhatóság a nyomó érv, és részemről a vita lezárva. Mindenki úgy csinálja a paneljait, ahogy akarja.
(#) interferi válasza rockersrac hozzászólására (») Jan 6, 2014 /
 
A többi kép róla Bővebben: Link
(#) eyess válasza tata81 hozzászólására (») Jan 6, 2014 /
 
Persze nyilván mindenki úgy csinálja ahogy , és amilyen technikát jónak tart.
Csak én azért nem szorítanám háttérbe a vasalást a fotózással szemben.Én direkt egy azon rajzot megcsináltam pont mind kettő technikával , és nem volt hiba , és eltérés sem.A reprodukálás is olyan dolog , ha klappol minden , akkor a db szám nem akadály.
Egyébként Mind kettőnek meg van az előnye , és hátránya is , de talán a vasalás kevesebb hozzá valót igényel , és olcsóbb is.Egyértelmű , hogy a nyomdai negatívnak nincs párja , de nem mindig mindenki tudja ezt kivitelezni , és némelyik nyomda nem is vállalja .Ha meg otthoni készítésű a maszk , akkor meg pláne nincs különbség a vasalás , és a fotózás között.De ehez persze az kell , hogy a kivitelezés legalább 5% alatti hibával legyen.Egy egy példa mindkettőre.
A hozzászólás módosítva: Jan 6, 2014
(#) tata81 válasza eyess hozzászólására (») Jan 6, 2014 /
 
Ha érdekel, tudok mondani olyan nyomdát, ahol szó nélkül megcsinálják még aznap, és a nyersanyagot sem kell személyesen bevinned. Szép a -ha jól sejtem- FPGA paneled vonalvezetése
(#) eyess válasza tata81 hozzászólására (») Jan 6, 2014 /
 
Köszi a segítőkész hozzáállást , nálunk is van nyomda .Igaz nem kérdeztem még rá ez ügyben , de általában amíg tudom megoldom itthon főleg ha hétvégére esik be valami meló.
Az FPGA nem tudom , most utána kellene néznem , csak felhasználtam , ezt a rajzot egy teszt erejéig , hát ilyen lett.Egyébként a dry fóliás tesztnek van egy érdekes tulajdonsága mégpedig az , hogy a rajzolat maszk használata nélkül van a fólián .Vagyis egy az egyben a dry fólián van a rajzolat , és nincs papír , pausz , és semmi , csak a dry fólia , és a rajz.
(#) kaqkk válasza eyess hozzászólására (») Jan 6, 2014 /
 
A dry teszt ben én egy pici csalást látok, mintha a vasalt nyákra lenne felvíve a fólia. És előhívva sincs
(#) eyess válasza kaqkk hozzászólására (») Jan 6, 2014 /
 
Nem csalás jól látod ez még a mondjuk a levilágítás előtti állapot lenne .Persze hozzá teszem ez nem negatív kép.Illetve nem lenne jó levilágítani , mert ugye pont nem ez a nézet kellene.
De ez is csak a rajzolat felvitel , és dry fólia tesztje volt anno.
A hozzászólás módosítva: Jan 6, 2014
(#) eyess válasza eyess hozzászólására (») Jan 6, 2014 /
 
Illetve pontosítanék gondolom te úgy értetted , hogy a nyákra rá lett vasalva a rajzolat , majd aztán rá a dry fólia.
Akkor leírnám , hogy a dry fólián van a rajzolat , és úgy a nyákon .Tehát ahogy a levilágításnak
megfelelően , csak annyi különbséggel , hogy nincs maszk , se film , se pausz.Hanem rajzolat dry fólia , és majd a nyáklemez.
(#) kaqkk válasza eyess hozzászólására (») Jan 6, 2014 /
 
De így semmi értelme a fóliának.Ha vasalod akkor tökmindegy hogy mire.világítsd le hívd elő ...
A hozzászólás módosítva: Jan 6, 2014
(#) nagym6 válasza eyess hozzászólására (») Jan 6, 2014 /
 
Dry fóliára mivel lehet felvinni rajzolatot? Mert ha ide is a 77. nyomtató tintája jó csak akkor...
(#) eyess válasza kaqkk hozzászólására (») Jan 6, 2014 /
 
A dry van laminálva a lemezre , de a rajzolat az nyomtatva van a dry fóliára.
(#) kaqkk válasza eyess hozzászólására (») Jan 6, 2014 /
 
Jó mostmár nem "vitatkozom" veled így ha nincs előhívva nincs értelme a "tesztnek"...
A hozzászólás módosítva: Jan 6, 2014
(#) Koncsar válasza kaqkk hozzászólására (») Jan 6, 2014 /
 
Szia Béla! Szép estét! Ha lenne Neked Sprintben egy hasonló NYÁK terv amit Eyess kolléga feltett, szivesen kipróbálnám a levilágítását és a maratását. Kiváncsi vagyok nagyon rá, mert tesztnek kiváló.
(#) eyess válasza kaqkk hozzászólására (») Jan 6, 2014 /
 
Nem vitatkozás kérdezted én leírtam.Nem sok dry fóliám van , és ez nem arra ment ki , hogy elő is hívjam .Csupán arra , hogy feltudom e vinni a dry fóliára a rajzolatot.Megjegyzem nekem nincs gondom a fedéssel nyomtatáskor.Ja és persze utána leszedtem róla a rajzolatot.
(#) Koncsar válasza eyess hozzászólására (») Jan 6, 2014 /
 
Szia Eyess! Sprintben van egy hasonló terved, amit kitudnék próbálni, és itt bemutatni, hogy hol is tartok mint nagyon kezdő világítós. Köszi.
(#) eyess válasza Koncsar hozzászólására (») Jan 6, 2014 /
 
PDF be nem jó?
(#) elektros90 válasza eyess hozzászólására (») Jan 6, 2014 /
 
Ez egy jó ötlet a részedről. Egyik fólia úgyis levilágitás után jön le.
Egyébként tegnap pont ezen gondolkodtam, hogy nem lehetne valahogy megoldani.
Neked már sikerült.
Milyen nyomtatóval és hogy engedted át rajta a fóliát?
(#) Koncsar válasza eyess hozzászólására (») Jan 6, 2014 /
 
Nem nagyon.
(#) eyess válasza Koncsar hozzászólására (») Jan 6, 2014 /
 
Miért , hát pdf be pedig nagyon jó én is arról csináltam.
Azért ki teszem neked hátha.

Spartan.pdf
    
(#) Koncsar válasza eyess hozzászólására (») Jan 6, 2014 /
 
Csak olyan rajzot fogadok el, amit itt Valaki már meg is csinált.
(#) Koncsar válasza eyess hozzászólására (») Jan 6, 2014 /
 
Na, mindjárt megvizsgálom.
(#) Koncsar válasza eyess hozzászólására (») Jan 6, 2014 /
 
A4 méretben jöt ki a nyomtatóból. Ez nem jó nekem.
(#) kaqkk válasza Koncsar hozzászólására (») Jan 6, 2014 /
 
Ha levilágítod egy A/4 es panelra és messziről fényképezed teljesen úgy néz majd ki mintha méretarányos lenne...
(#) eyess válasza elektros90 hozzászólására (») Jan 6, 2014 /
 
Bizony bizony jól gondolkodtál.Én is azért próbáltam , mert még az a távolság sincs már itt amit a papír, pausz , vagy még egy fólia a maszk képvisel.
A nyomtatót nagyon nem mindegy hogy hogy állítsuk be .Valamelyike nem is lehet , amelyik nem alkalmas fólia nyomtatásra azzal meg se próbálja senki .Ugyanis rá fog olvadni a fólia , de nem csak ez más fajta fólia is.
Nos tudjuk , hogy a dry fólia nagyon érzékeny egy darabig hőre , vagy mondjuk könnyen törik , vagy sérül talán.
Egy sima lapra kinyomtatom a rajzot azért , hogy majd utána a méretre vágott dry fóliát pozicionálni tudjam .Ezt papír szalaggal rögzítem , és nem csak itt ott hanem teljesen minden oldalon végig , hogy még véletlenül se tudja bekapni , illetve felhajtani a vékony fóliát.
A dry fólia egyik oldalát sem szed le ilyenkor ezáltal valamennyivel jobb a tartása.
A nyomtatás a leggyorsabb üzemmódban 2400 DPi ben történt.És akkor jó , ha még a gép nincs nagyon bemelegedve mondjuk , ha meg van a pozíció rajz , akkor addig kikapcsolom a nyomtatót , hogy hűljön le , amíg előkészítem a papírral együtt dry fóliát.Aztán bekapcsol , és gyorsan átenged ilyenkor még nem tudja megfogni a gyenge fóliát a gép , ha már nagyon meleg a gép , akkor gyűrni fogja.Akinek túl lassan megy át nyomtatáskor eleve egy sima papír is az meg se próbálja , mert az az idő már sok a dry fóliának.Talán úgy tudnám leírni , hogy a nyomtatás parancs kiadása után elszámolok ennyit , hogy 1,2,3 , és már kint kell legyen a nyomtatott anyag .Ha ettől több ideig tart a nyomtatás , az minden esetben selejt lesz,.
(#) eyess válasza Koncsar hozzászólására (») Jan 6, 2014 /
 
Milyen méretben szeretnéd kb ?
(#) elektros90 válasza eyess hozzászólására (») Jan 6, 2014 /
 
Gondolom ez a dolog tintasugarassal nem működne, mert nem elég porózusos a fólia.
Egyszer a sima fóliát fordítva tettem be és elkenődött rajta. De lehet kipróbálom mindjárt.
(#) eyess válasza elektros90 hozzászólására (») Jan 6, 2014 /
 
Azzal nem fog menni , csak cseppek lesznek rajta.
(#) elektros90 válasza eyess hozzászólására (») Jan 6, 2014 /
 
A panel tervedet hányszorosan kell kicsinyíteni, hogy jó legyen?
(#) eyess válasza elektros90 hozzászólására (») Jan 6, 2014 /
 
Melyikre gondolsz mert kétféle van.
Következő: »»   985 / 1385
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem