Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » [OFF] Pihenő pákások témája - Elektronika, és politikamentes topik
Lapozás: OK   3374 / 3587
(#) Ódenka válasza Egri Frédi hozzászólására (») Feb 13, 2022 /
 
Amikor utoljára nyákot "rajzoltam" vele, akkor még acetonos volt...
Pontosabban a feleségem cuccával mostam le kimaratás után egy kis darab nyákot.
(#) Gafly válasza Ódenka hozzászólására (») Feb 13, 2022 /
 
Az már rettenetesen régen lehetett, mert amióta "bőrbarát" a körömlakk lemosó...
(#) szs válasza Ódenka hozzászólására (») Feb 13, 2022 /
 
Az lehet, de az állandóan emlegetett és ajánlott "izopropil-alkohol", azaz isopropanol miközben oxidálódik, nem acetonná válik?
Lehet, hogy rosszul emlékszem.
A hozzászólás módosítva: Feb 13, 2022
(#) Ódenka válasza szs hozzászólására (») Feb 14, 2022 /
 
Erről határozottan kijelenthetem, fogalmam sincs...
(#) szs válasza Ódenka hozzászólására (») Feb 14, 2022 /
 
Akkor utánanéztem -hogy okosodjak. Nem pontosan emlékeztem, csak közelítőleg:
Idézet:

Az izopropil-alkohol, mint szekunder alkohol, enyhe oxidáció hatására ketonná alakul. Az izopropanol oxidációjakor aceton képződik. Az oxidációt a krómsav vizes vagy jégecetes oldatával végzik.


Még érdekes:
Idézet:
„Élettani hatása

Elfogyasztva, bőrön át felszívódva, belélegezve is mérgezést okozhat. Kevésbé mérgező, mint a metanol, vagy az etilénglikol. Átlagos testsúlyú embernél (kb. 70 kg) a toxikus hatása 15 g-nál jelentkezik. A májban acetonná alakul át. Mérgezési tünetek: fejfájás, kábaság, hányinger, hányás, acetonszagú lehelet, nagy mennyiségben eszméletvesztés, kóma.

Szóval a májban acetonná alakul. Mondtam én, hogy kályimpát kell inni inkább
A hozzászólás módosítva: Feb 14, 2022
(#) kowi hozzászólása Feb 14, 2022 /
 
Sziasztok. Van valakinek közületek a saját nevén lévő autóján sárga megkülönböztető jelzés? Saját tapasztalat érdekelne mi a menete?. Villanyszerelő vállalkozás autójáról van szó. Köszönöm előre is.
(#) szs válasza kowi hozzászólására (») Feb 14, 2022 /
 
Ha közművet javít/fenntart/létesít az a villanyszerelő vállalkozás, akkor nem kell engedély sem a felszereléséhez, és a szabályos használatához (nem menetközben villogunk, csak mikor a konkrét munkát végezzük)
Ha a 3. vagy a 9. szakaszban levő kivételek egyikébe sem férsz bele, akkor az NKH-t kell felkeresni.
Szabály: 12/2007
NJT.hu-n megtalálod.
De én úgy emlékszem, az, hogy villanyszerelő az sem az engedélyesbe, sem az engedély nélkül használhatóba nem fér bele, hiába az utcáról szerel -hacsak nem közművet. De az NKH-nál megmondják, ha te sem találod a jogszabályban a te tevékenységed.

Közben megkerestem a szabál't:
2007-12
A hozzászólás módosítva: Feb 14, 2022
(#) Gafly válasza szs hozzászólására (») Feb 14, 2022 /
 
Felénk dekornak (menet közben villogunk) szokták használni a sárga villogót.
(#) szs válasza kowi hozzászólására (») Feb 14, 2022 /
 
Azt még elfelejtettem mondani:
NEM megkülönböztető jelzés a sárga. Figyelmeztető jelzés a sárga villogó.
A megkülönböztető az kék, és a sziréna dukál hozzá.
(#) tbarath válasza kowi hozzászólására (») Feb 15, 2022 / 1
 
A normális menete az lenne, hogy betiltanák a p***ába az egészet a kukásautó, túlsúly-túlméret kísérő és stb. kategóriákon kívül, ahol ugye indokolt.
Mert ami az elmúlt pár évben megy, az karasztrófa. Az összes futár és midenféle m***m villog sárgán folyamatosan, mint a fene, akár áll (tilosban természetesen), akár közlekedik (irányjelző és a kresz legalább nagyobb vonalakban betartása nélkül természetesen).
(#) pucuka válasza tbarath hozzászólására (») Feb 15, 2022 / 1
 
Nem kellene betiltani, hanem tudni kéne, hogy mit jelez a villogó sárga fény.
Nem csak a kukás autó, hanem sok más feladatot ellátó eszköznek kell használni, még menet közben is. Pl. lassújármű, autómentő, stb.
Ahogy szs írja, figyelmeztető jelzés, ami azt jelenti, veszélyes helyzetek adódhatnak a sárga villogóval ellátott jármű körül, pl. látszólag indokolatlan hirtelen megállás, emberek ugrabugrálnak a jármű körül, ebbe belefér az általad kifogásolt futár esete, nem lehet elvárás, hogy a szomszéd utcából vigye az ajtódig a megrendelt 50 kg -os cuccot. Lehet, hogy neked bosszantó, de Te megoldhatod másképp, a sárga villogós nem.
Egyébként a sárga villogóval ellátott járművet vezetők kapnak erre nézve oktatást, legalábbis, mikor ilyen autót vezettem (postás mérőkocsi) akkor volt, ráadásul negyedévenként.
Minden autóban van vészvillogó, annak is hasonló a funkciója. Mint annyi mindennel ezzel is lehet (kell) élni, de lehet visszaélni is.
A hozzászólás módosítva: Feb 15, 2022
(#) SzervízMacska válasza pucuka hozzászólására (») Feb 15, 2022 1 /
 
A sárga villogó, éppúgy, mint a vészvillogó nem parkolási segéd. Nagy méretű, és súlyú árut molnárkocsival és hasonló alkalmatosságokkal lehet a járműről a címzetthez juttatni, akár több sarok távolságba is. Az ételfutárnak meg nem kell autóval járnia, mert akkor alapvető bajok vannak. A kiszállítás díjszabásával, vagy úgy általában a futár bevételével kapcsolatban. Nem irigy vagyok, de az egy felelősség mentes segédmunka.
(#) nedudgi válasza SzervízMacska hozzászólására (») Feb 15, 2022 /
 
Talán a legjobb lenne a riksák elterjedése. A kaját meg lovasfutár hozza.
(#) Gafly válasza nedudgi hozzászólására (») Feb 15, 2022 /
 
Nem biztos hogy akkora butaság, mint a lovas postás is.
Nemrég láttam vele a TV-ben egy riportot...
(#) nedudgi válasza Gafly hozzászólására (») Feb 15, 2022 /
 
Március és október között még csak-csak lehet találni embert, aki lóháton bejárja a tanyákat.
Mit tippelsz mit kellene fizetni egy riksának a belvárosban? Mennyibe kerülne egy kétméteres tévé kiszállítása? Abban is biztos vagyok, hogy kettőt nem lehet egy fuvarban kiszállítani.
(#) SzervízMacska válasza nedudgi hozzászólására (») Feb 15, 2022 /
 
Szó sem volt riksáól, de egy hamburgerhez feleslegesnek tartom az autós futárt.
(#) kowi válasza tbarath hozzászólására (») Feb 15, 2022 /
 
Jó is amikor sötétbe (mert nincs közvilágítás) Állunk az út szélén kisteherautóval ... Van értelme hidd el. Nem parkolni akarok csak vegyenek észre.
(#) kowi válasza szs hozzászólására (») Feb 15, 2022 /
 
Köszönöm ! Biztos voltam benne mindenki károgni fog meg elő jön a parkolás... De legalább valaki érdemben hozzá tudott szólni
(#) Gafly válasza kowi hozzászólására (») Feb 15, 2022 /
 
Mai tapasztalat: Fényes nappal, a Róbert Károly Körúton araszolva középső sávban a dugóban, pénzszállitó minek villog sárgán?
(#) kowi válasza Gafly hozzászólására (») Feb 15, 2022 /
 
Pénzszállítónak lehet ezer oka... Azt tanultam én is anno
(#) nedudgi válasza SzervízMacska hozzászólására (») Feb 15, 2022 /
 
Ebben egyetértünk.
(#) Villanymozdony hozzászólása Feb 15, 2022 /
 
Sziasztok!
Adott egy nem túl nagy öntvény radiátor, amiről le szeretném szedni a festéket. (teljesen, alapozó se maradjon, nyers öntöttvasat szeretnék látni, a "dizájn" része lenne) Mivel radiátor lévén radiátorfestékkel van lefestve, ezért nem megy a szokásos módszerem, hogy gőzzel fellazítom, és spaklival leszedem.
Arra gondoltam, hogy gázégővel alaposan, majdnem izzásig melegítem, és szépen lepotyogna róla a festék.
Mivel tömítették ezeknek a radiátoroknak a tagok közti illesztését? Nagyon macerás lenne emiatt szétszedni, és újratömíteni az egészet, ha az tönkremenne a melegtől.
A hozzászólás módosítva: Feb 15, 2022
(#) nagym6 válasza Villanymozdony hozzászólására (») Feb 15, 2022 / 1
 
Homokszórással.
A tömítés általában klingerit féle hőálló, de izzítást közel sem bírja.
Ha izzításig melegíted ráéghet a festék, nem lepotyog.
(#) tbarath válasza pucuka hozzászólására (») Feb 16, 2022 /
 
Idézet:
„Pl. lassújármű, autómentő, stb.”

Igen, ez pont az a satöbbi kategória, amit írtam. Meg nyilván van még ezeken kívül is, nem is erről beszélek. Ez volt 10 éve is, de 10 éve ha ilyet láttam, akkor odakaptam a fejem, és néztem hogy mire figyelmeztet ez a figyelmeztető jelzés. Ma meg már oda se kapom a fejem, mert 100-ból 98-kor tök indokolatlanul villog valami tök szabálytlanul közlekedő vagy parkoló futárkocsin.

Idézet:
„Mint annyi mindennel ezzel is lehet (kell) élni, de lehet visszaélni is.”

Igen. De ha ez így legális, akkor az a baj. Mert teljesen elveszíti a funkcióját, a figyelmeztetést.
Ha meg nem legális, akkor miért nem tesznek rendet? Mert így teljesen elveszíti a funkcióját, a figyelmeztetést. Elkapni meg nem lenne nehéz, Bp. belvárosában egy forgalmasabb utcán 10-16 óra között nem kell 5 percet sétálnod, hogy láss egy tök szabálytalan furgont sárga villogóval a tetején. Lefotózni és megbüntetni mennyibe kerülne?
(#) jani1987 hozzászólása Feb 16, 2022 / 1
 
(#) nagym6 válasza jani1987 hozzászólására (») Feb 16, 2022 /
 
Mindezek után olyat kaptunk, amit azonnal szervizbe kellett vinni összerakni, alvázvédelmet csináltatni.
(#) Kinka István hozzászólása Feb 16, 2022 /
 
Sziasztok!
Nem tudjátok mi van janigel-lel? Már rég járt itt a fórumon.
(#) granpa válasza Kinka István hozzászólására (») Feb 16, 2022 /
 
Sajnos komolyan beteg volt legutóbb (nem covid!). (Vagy 3-4 hónapja.)
(#) Gafly válasza granpa hozzászólására (») Feb 17, 2022 1 /
 
Örülnék Róla bármi hiteles információnak.
(#) kitartás hozzászólása Feb 17, 2022 /
 
Sziasztok!
Már megint bajom van, de most nem a szeméttel hanem a gépjárműnyilvántartóval. A történet röviden a következő. Két éve a párommal vettünk egy külföldről behozott autót. Ahogy az kell honosítás, magyar rendszám plusz vonóhorgot tetettünk rá. Ugye ezek alaphelyzetben is kpm vizsga köteles dolgok. Eddig minden rendben is volt. de közben egyéb okok miatt átirattam a kedvesem nevéről az enyémre az autót tavaj júniusban. A héten vittem műszakira ahol majdnem simán ment átt. Azt mondták be kell vinnem a papírokat az okmányirodába mert hogy a vonóhorog nem szerepel a forgalmiban, A műszakinál helyből plusz hat ezer, az okmányiroda plusz tizen kettő lesz. Igen valószínű, hogy az átiratáskor a kedves ügyi elfelejtette átvezetni az új forgalmiba a vonóhorgot. Szerintetek a gépjárműnyilvántartásban szerepel a járgány előélete (vonóhorog előző tulajdonos stb). Mit lehet ilyenkor csinálni. Nem csak a plusz tizenkét ropi dühít hanem hogy minden .....t velem velünk akarnak megfizezzeni akkor is ha nem mi hibázunk. (persze aláírtam a forgalmi átvételekor hogy rendben de már akkor is szájkosaras időszak volt és ha valaki próbált már a szájkosár fölött szemüveget ............)
Következő: »»   3374 / 3587
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem