Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » PC táp átalakítása akkutöltőnek
Témaindító: Sarok Adrián, idő: Nov 9, 2007
Idézet: „Csak az én esetemben nem jó a 47K potenciométert?” Ha 100k-t akarsz akkor nem. Üdv Inhouse
Nem egészen értelek. Ha jól vettem ki, kellene valami kapcsolásba 100k. Van 47k-d nem jó. Találtál 18k-st, az sem jó, ha 100k kell.
Mire van szükséged? Üdv Inhouse
Na ezt már én sem tudom.Csak annyit szeretnék,hogy át alakuljon a tápom töltővé. Csak azt nem értem,hogy az én tápomba nem elég a 47K potenciométert?
Sajnos nem elég!
100k felett kell lennie,mert hanem még 10V sem jön ki belőle! És,hogy hogyan kell csinálnod azt már leírtam,csak kövesd az utasításokat!!
Csak az én esetemben nem jó a 47K potenciométert?
Értem! Olvastam az üzit.A kép alapján a az 5V részre rajzoltál,vagy rosszul vettem ki a rajzból?
A12V-os részre tedd a potit!
Köszönöm!!köszönöm!!!!! működik!!!
Ki jön belőle 18V is 47K potenciométeren de nem sanyargatom.
FIGYELEM!!!!
Ha a 18V-ot akarod hagyni akkor a 12V-os részen a kondít cseréld ki nagyobb feszültségűre!! A kondi ami benne volt 16V és kb 1000-2200 uf között van. De nem érdemes 15,2V-nál többet kicsikarni,mert ha terheled akkor a 300V-nál lévő tranzisztorok meghibásodnak! És a ki jövetre a +12V ágra tégy egy söntellenállást hozzávetőlegesen egy 0,1 ohmos és 10W-os legyen,mert ha anélkül teszed rá az akkura akkor a védelem le fogja állítani a tápot,de ha mégsem akkor is nagy haszna van,hisz korlátozza az akkura menő áramot! Ja és a táp nem védett a fordított polaritás ellen. Íme egy rajz,hogyan old meg az áramkorlátot és a védelmet.
Nem nem,nem akarom 18V-on hajtani.Meg elégszem a 14V is
köszönöm.
Szívesen máskor is,miben tudok segítek.
Üdv!
Lenne még 1 kérdésem. Mért ráz a táp 13,5V-on? Ilyenre sikeredet,de még nem végleges.
Igetelési gond van akkor. Meg kell keresni,hogy a primer oldalon mi ér hozzá a táp dobozához. Nem érhet hozzá semmi,kivéve a földelést! Ha így van nem szabad rázzon.
Értem,köszi.
Sziasztok!
Egy 200W AT táppal próbálkozom én is. Egyelőre csak a kimeneti feszültség szabályozása lenne a cél. Ennél a tápnál a 12V-hoz is ment ellenállás a KA7500 (TL494) 1-es lábáról. Első körben Meghagytam mindent, csak a 12V ellenállásával sorosan raktam egy 47K potit, ekkor bekapcsolva csak sípolt, kikapcsoláskor pedig egy pillanatra megindult, ahogy kisültek a primer elkók. Ezután a 4-es lábat földre téve változás nem történt. Majd kikötöttem a 12V ellenállását, és átkötöttem az 5V ellenállását a 12V-ra. Jóval lassabb kattogás, nem terhelhető kimenet, kb 2,5V-ot adott. Ezután a feszosztó alsó tagjávan párhuzamosan raktam egy 20K potit, mint a HE-n egy cikkben olvasható átalakításnál csinálta a srác. Nem változtatható a fesz ismét, lassú kattogás. Egy másik tápon megmértem, hogy az osztó alsó tagja 15K, kiforrasztottam a TL 1-es lábát, betettem alsó tagnak 18K-t, és felső tagnak 47K-t a 12V-hoz. Így is csak lassan kattog, 2,5V a kimeneten.. Mi a fityfenét csináljak vele? Egy másik ATX-es tápnál már sikerrel jártam, csak földre tett 4-es lábnál véletlenül rövidre zártam a kimenetet.. Annál a tápnál egyszerűen kiforrasztottam az 5, 12V ellenállásait, és a 12V ellenállat heléyre raktam 47k potit, és gyönyörűen szabályozható volt..
Kivéve mindkét ellenállást viszont 24V-ot kiad, ez már jó is nekem, csak nem értem miért nem bírtam rávenni a szabályzásra..
AT tápnál nehéz ügy a szabályzás, lévén a TL494 is innen kapja a tápot a 12V-os tekercsről.
ATX-nél van segédtáp. Tápláld meg az AT-s tápban a TL-t kívülről egy kis tápegységgel. Üdv Inhouse
Van benne két kisebb trafó, nem követtem vissza, de szerintem az lehet a segédtáp. Igazából nem izgat nagyon a dolog, úgy látszik 24V a max ami kijön belőle, lehetne több is, de szerintem jó lesz arra, amire használni akarom.
A szabályzást csak azért lett volna jó megcsinálni, mert a nagyobb fesszel a köbzoli féle regen töltőt hajtanám, de egy kapcsolóval (direkt ellenállás értékeket kapcsolna a visszacsatolásba) váltható lenne 14,4V kimeneti feszültségre, és egy soros izzóval már lehetne is alap akkutöltőnek használni.
A vezeték ráz nem a kaszni !!!!!
Akkor nem bírod az áramot!
Van egy kis trafója a primer oldali tranzisztorok meghajtásának és szokott lenni egy túlterhelés elleni védelemre. AT tápban nincs segédtáp.
Üdv Inhouse
Ez téves megállapítás!
Van amelyiknek van!
Elképzelhető, bár én még nem láttam. Legalábbis szabvány AT tápban nem. Volt spec HP és Fujitsu ahol átértelmezték az AT tápot, raktak saját spec csatlakozót, amivel indítani lehetett. Csak akkor az már nem AT...
Tudnál mutatni egyet, amit te ismersz? Mire kell egy AT-s PC tápba segédtáp? Üdv Inhouse
Igen is létezik,nekem is van egy!
Az adtok: +5V 18A MAX +12V 4,2A (6A 10 SECS) +3,4V 10A MAX -12V 0,4A MAX AUX +5V 2A MAX MAX POWER 145W Itt van három kép és mindhármon bejelöltem.
Az AT tápokban 3,3V sem szokott lenni...raknál fel egy képet az alaplapra menő csatlakozó(k)ról?
AT és ATX leírás Üdv Inhouse
Mivel ez egy ATX táp csatlakozó, légyszíves mondd meg nekem, hogy mitől lesz ez a táp AT-s?
Üdv Inhouse
Nem értem,hogy ha ez ATX akkor minek kell az a plusz 2 csatlakozó. És e tápon nincs PS-ON! És tudtommal egy ATX tápban a primer oldalon nem 1 db FET-et használnak,hanem 2db NPN POWER TRANZISZTORT. És még nem láttam olyan ATX-et melyben 4 db IC van és 2 db optokuplor. Szerintem ez AT táp.
Linkeltem az AT-ATX tápokról az előbb egy egyszerű leírást.
Az AT táp csatlakozója AT-s: itt az első Ha nincs PS-ON, minek az ATX és a segédtáp? Én még nem láttam olyan PC tápot, ahol 1db fet lenne a primer oldalon, se AT-t, se ATX-et... Az, hogy hány IC van benne, az a tervezőtől függ, van olyanom, amiben 5db IC is van. Az AT tápokban kevés az optocsatoló, az inkább az ATX-ek sajátja. Maradjunk annyiban, hogy ez nem AT. Üdv Inhouse |
Bejelentkezés
Hirdetés |