Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » PC táp javítása
Idézet: „...feszultségeket igy mérve mind jok.Mi lehet a baja?” Terhelés alatt mérve már nem biztos hogy jók. Tipikus kondenzátorhiba, ha az a táp több éves akkor át kellene mérni őket - de látatlanban mondom cseréld mindet, főleg a készenléti és a szekunder körben lévőket.
i have same that power supply here i need these items R 904
R 912 Q 901 i need them realy iam sory for not writeing in your langauge because i only know English and Arabic waiting for reply
the power supply model FUJITSU SIEMENS model : NPS-230CB B
S26113-E507-V50 REV : 03 i need these items numbers R 904 R 912 Q 901 the same power supply in page 34 comment by kisbatyu75 válasza Inhouse hozzászólására (»)
Sziasztok!
érdeklődnék, tudna-e segíteni valaki egy pc táp javításában? Valami folyadék kerülhetett a nyákra mert ahol a sötét foltok megjelentek rögtön egy-két alkatrész (kondi, ellenállás) elszállt, mind a primer, mind a szekunder oldalon. Reményeim szerint ha ezeket kicserélném talán valami életjelet adna a továbbiakhoz. A legjobb lenne egy kapcsolási rajz, mert a cserélendő alkatrészek pontos értékeit így nehéz megállapítani. Mellékeltem a táp nem túl beszédes adatlapját. Megtisztelő segítségetek előre is köszönöm!
Üdv.
Talán ez lesz az:
Sziasztok,
Adott egy FSP SAGA II 500W-os tápegység ami azzal a hibával került hozzám, hogy kisebb gépet ellát (egy vinyó alplapi VGA-val) de nagyobb gépet (plusz VGA vagy több vinyó) már nem tud elindítani. Szétszedés után látható, volt hogy pár kondi púpos (SB részen mind a kettő a 3,3V-on és az 5V-on egy-egy a kettő-kettőből) volt. Ezeket csréltem mostmár a táp elindul plusz VGA-val is aminek kell 6 pines csati is de iszonyat hangossan zizeg. Alapból terhelés nélkül csendben megy és az 5V is rendben van, de ha elkezdem terhelni akkor az 5V egy kicsit elkezd csökkenni és elkezd zizegni is. Szilikon csővel hallgatózva a csatolt képen jelölt helyen lehet a leghangosabban hallani a zizegést. Érdemes volna az össze kondit cserélni?
Mindenképp. Azok sem fiatalabbak, mint amiket már kicseréltél.
A kisebbeket (1-47uF) mindenképpen cseréld, a meghajtásban és a vezérlő IC tápjában vannak ilyenek. Mondanám újfent hogy ESR mérő, de akkor megkérdezed hogy mi az.
Sziasztok. "Jött" egy szép kivánatos extrém csendes HKV USP 3430 as táp. Rádug egy testerre, a .5V nem él. Találtam egy másik HKC Sz -430LPDR tápot azon sincs -5V Némi egerészéssel kiderült, hogy a 18-as lábon kellene keresgélni fehér dróton. Se fehér drót, se pucuka ( Pin ) nincs a csatiban. Olvasgatva nagyon leszolják a HKC tápokat. Vajon miért? Esetleg Valaki tud hozzá egy kapcs rajzot? , és megtudná mondani a -5V funkcióját az alaplapon?
A 24 tűs csatlakozójú tápok egyikén sincs már -5V. A mai alaplapok egyszerűen nem igénylik ezt a feszültséget. A régi időkben is csak az ISA slotoknak kellett.
A HKC tápokat nem kell szidni. Használni kell egészen addig amíg megdöglik, és a fél gépet magával viszi - ezután el lehet gondolkozni...
Szia! Ha sikerül megjavítanod légyszi írd meg a megoldást.
Az én tápomnak is ilyesmi hibája van.(púpos kondi csere nem oldotta meg a hibát -továbbra is ciripel- a nagyfeszültségű oldal egyik fojtótekercse felől jön a hang) Köszi.
iam still waiting for an answer for my questions ...........
please i need the the items that i mentioned before
Contact a private message (or email) to kisbatyu75. Maybe your schema.
Köszi a rajzot, de szerintem nem ezé a tápé. Lefotóztam a vezérlő IC-t egészen más jelölés van rajt. Ha lenne valakinek egyező rajza jó lenne. Üdv!
Köszönöm a válaszod. Hasonlóak a vélekedések egyébb helyeken is. DE! Azt, hogy konkrétan mi a kártevés oka sehol nem irják. Lecikkizik és annyi. Megszalad az 5, Vgy 12V? Azt se értem, hogyha nem kell a -5V akkor minek irják rá a táp adatlapjáa? Azt meg végkép, hogy ki se vezetékelik. Ha találnák kapcs rajzot agyalnák a " kártevésmentesités" valamilyen modjáól. Vagy valamilyen értelmes felhasználásról.
Nézd át a témához kapcsolódó sok-sok rajzot, hátha valamelyik hasonlít! Attól, hogy egy tápegységben TL494, DBL494, IR3M2, KA7500, ... azonos bekötésű, működésű IC van, attól még nem kötelező, hogy pontosan egyforma legyen.
![]()
Send a picture, marked the parts may be greater chance of being resolved.
Segítsen már valaki szegénynek... A hozzászólás módosítva: Dec 3, 2013
Szia,
Túl vagyok a kondi csrén de sajnos a helyzet nem válltozott ![]() A hozzászólás módosítva: Dec 4, 2013
Idézet: „...DE! Azt, hogy konkrétan mi a kártevés oka sehol nem irják.” Sajnos azt tudomásul kell venni, hogy mindennek az ára arányos a minőségével. Tehát egy 8.000 Ft-os táptól nem várhatsz annyit mint egy 15.000-be kerülőtől. Egyszerűbben fogalmazva vannak tápegységek, és vannak tápegységnek álcázott hulladékok, viszont ez utóbbiak kaphatók nagyobb mennyiségben nálunk. Jellemzőik: 1, aránylag olcsók. 2, hiányos, a végtelenségig lecsupaszított konstrukció. 3, ami benne van, az is a leggyengébb minőségű alkatrészekből áll. 4, olyan dolgokat mint EMI filter, hálózati zavarszűrő általában kispórolnak. 5, túlterhelés, túlfeszültség, túláramvédelem hiánya (ezért gyilkolják a gépeket) 6, a ráírt értékek köszönő viszonyban nincsenek a valósággal. Egy nálam tapasztaltabb kolléga véleménye... Érdemes elolvasni, ennél jobban kevesen tudták volna leírni.
Nem lehet ezt így egyértelműen kijelenteni, erre nagyon jó példa amikor az olcsó is működik évekig, a drága meg 1,5 év után tönkremegy. Nekem pl. van 4500Ft-os noname és 16000Ft-os Chieftec is, mindkettő ötödik éve megy (napi használatban). Ebből az a tanulság, hogy ezentúl kizárólag olcsó tápot fogok venni. Az más kérdés hogy az előrelátó felhasználó évente egyszer szétszedi, és végigméri a kondikat hogy ne érje meglepetés (a Chieftec-ben is, nem csak a noname-ben).
Túlfeszültség védelem pedig már alapból minden tápban kell hogy legyen, tehát nem mehet ki egyik kimeneten sem a névlegesnél nagyobb feszültség (le kell hogy kapcsoljon a komparátor). Hogy ezt a küszöböt melyik gyártó hova állítja az már az ő dolga.
Nekem is van noname 400W-os (a gyár szerint
![]() Látszik rajta, hogy ki van spórolva belőle minden, zavarszűrű nincs, 1,5A diódák, szemét az egész de működik 10 éve 2 évet folyamatosan ment manapság csak fél napokat A hozzászólás módosítva: Dec 4, 2013
A saját szempontotokból mindkettőtöknek igaza van - kifogtatok egy jobban sikerült példányt, illetve valószínűleg kisebb teljesítményű gépekben használjátok. Viszont aki sok-sok éve hardver javítással foglalkozik, annak elhihetitek hogy látott már egyet s mást.
Igen, előfordult nálam is már olyan számítógép ahol egy Chieftec táp vitte el az alaplapot, de ilyen eset csak egyszer volt! Viszont az esetek tömkelege - feketére égett winyó, lefüstölt VGA, soha többé nem induló alaplapok, levágott biztosíték, ezek egyikét sem márkás táp okozta. Kérdezzetek csak meg valakit az ismeretségi körötökben, aki javítással is foglalkozik. A hozzám kerülő gépeknél alap, hogy bármi hibájuk van - a táp szét van szedve, portalanítva, venti zsírozva, és bármilyen nehezen is hihető, tízből nyolc esetben púpos kondenzátor is van benne amit cserélni kell. És az utóbbi időben ez a „márkásabb” tápoknál is egyre gyakrabban fordul elő. Idézet: „...Túlfeszültség védelem pedig már alapból minden tápban kell(ene) hogy legyen” És hogy ne vádoljatok elfogultsággal... A fenti tesztet nem én készítettem, de magam is nagyon sokszor mértem már hasonlót. Igazad van, egy védelem lehet ilyen is, olyan is...
Leginkább magamnak hiszek. Láttam már néhányat belülről, meg javítottam is egyet kettőt. Most is van vagy 25 a szekrényben, egyik sem márkás, de egy mindegyikben közös, hogy amikor tönkrementek nem tettek tönkre semmi mást.
A nagy márkákra csak azt tudom mondani, hogy annak idején amikor az enyémet vettem az üzletben, a srác úgy nézett rám mint valami földönkívülire. Mikor megkérdeztem hogy mi a baj, azt mondja semmi, csak ezekből még soha senki nem vett 1db-ot sem mert csak az olcsót viszik-veszik.
the pictures for my power supply model NPS-230CB B
items need R904 R912 Q901
Ebben csak az tud segíteni, akinek ugyanilyen van vagy volt (írtam neki talán válaszol).
A hozzászólás módosítva: Dec 5, 2013
A kondenzátorokat kicseréltem. Átnéztem még egyszer és találtam egy kiéget tranzisztort, (c945) kicseréltem azt is. Összeraktam és próbáltam. Nem történt semmi , majd 10s után megint elfüstölt a kis tranzisztor.
Üdv.
Mivel nem tudom hogy melyik tranzisztor volt ami elfüstölt, így csak általánossággal tudok írni: Ha egy tranzisztor ellszáll azt általában valamilyen okból teszi. Nézd át a körülötte lévő ellenállásokat és diódákat. lletve 1-2 jó kép az alkatrészfelőli és a nyák felőli oldalról a panelről jó lenne.
Szia,
Sikerült megfejteni a hibát, legalábbis megoldódott. A rövid történet annyi, hogy az egyik próbánál kicsit megnyomtam a nyákot a főtrafó alatt és a zizegés abbamaradt, amikor elengettem újra előjött. Ekkor arra gondoltam, hogy valahol esetleg forrasztási hiba lehet, ezt követően szinte mindent átforrasztottam a primer oldalon és a zizegés abba maradt és terhelés alatt sem jön elő. Remélem a te táp kérdésed is megoldódik. |
Bejelentkezés
Hirdetés |