Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » PICKit2 klón építése
Lapozás: OK   133 / 211
(#) Hp41C válasza pepe091 hozzászólására (») Márc 6, 2012 /
 
Szia!

Ha manuálisan választod ki a kontroller típusát, a Device Family -vel kezdj. A 12F629 a Miderange / Standard csoportban van...
(#) pepe091 válasza Hp41C hozzászólására (») Márc 6, 2012 /
 
Hogyha a Midrange/Standard-ot választom akkor egyből automatikusan felismeri hogy 12629 és nem tudok ezen módosítani. Valahogy ki lehet kapcsolni benne az auto felismerést, hogy ki tudjam választani?
(#) Hp41C válasza pepe091 hozzászólására (») Márc 6, 2012 /
 
Programmer / Manual device select.
(#) pepe091 válasza Hp41C hozzászólására (») Márc 6, 2012 /
 
Köszönöm.
Megtaláltam a BG végződésűt, viszont ha berakom és kiolvasom, akkor csak 0000 van benne mindenütt, és nem tudom törölni meg semmi. Ha beraktam, és még nem olvastam ki megnéztem a congig biteket, és utána beimportáltam a hex-et átírtam a config biteket, és nyomtam hogy írás, akkor nem tudta befejezni... Szóval egyből az olvasás után kijön az All Protect meg minden, és nem jó semmi..

Próbáltam az MPlabbal törölni de sikertelenül.
Ott a következőket írja:

Erasing Target
PKWarn0003: Unexpected device ID: Please verify that a PIC12F629 is correctly installed in the application. (Expected ID = 0xF80, ID Read = 0x0)
PICkit 2 Ready

És ezután nyomtam, hogy Verify alkor meg ezt írja:

Verifying Target
PKWarn0003: Unexpected device ID: Please verify that a PIC12F629 is correctly installed in the application. (Expected ID = 0xF80, ID Read = 0x0)
Verifying Program Memory (0x0 - 0x3FF)
PK2Error0027: Failed verify (Address = 0x0 - Expected Value 0x3FFF - Value Read 0x0)
PICkit 2 Ready
(#) Hp41C válasza pepe091 hozzászólására (») Márc 6, 2012 /
 
Próbáltad "Use Vpp first program entry" módszerrel is?
(#) pepe091 válasza Hp41C hozzászólására (») Márc 6, 2012 /
 
Köszönöm a tippet, így már sikerült. Beállítottam ezt amit mondtál, töröltem, megnéztem a konfig biteket, beimportáltam a hex-et, felprogramozta, de a cél áramkörben nem működött.
Aztán töröltem, beimportáltama hexet, nem változtattam semmit a konfig biteken, és működik. Ha ezt a bg végződésűt használom, úgy programozza, mint bármelyik másikat.
Köszönöm a kitartó segítséged!

Peti
(#) Hp41C válasza pepe091 hozzászólására (») Márc 7, 2012 /
 
Szia!

Az, hogy mindenre 0 -t olvas be, szakadásra, elkötésre, zárlatra utal. Más 8 - 14 - 20 lábúval is csupa 0 -t olvas?
(#) pepe091 hozzászólása Márc 7, 2012 /
 
Már nem olvas be csupa nullát, csak ha nem használom a Use vpp first program entry-t .
Egyébként mással nem olvas be nullát, csak ezzel az egy típussal, viszont így ha használom a use vpp-t akkor tökéletesen működik.
(#) Hp41C válasza pepe091 hozzászólására (») Márc 7, 2012 /
 
Ellenőrizd le a Band gap feszültséget. A konfigurációban állitsd be a Brown-out resetet, labortápról járatva fokozatosan csökkentsd a feszültséget. Nézd meg, mikor kerül reset állapotba. (Pl. egy led villogtató program abbahagyja a villogtatást.) Hasonlítsd össze az adatlapban megadott 2.1V -tal. Amennyiben nem 2.1V -nál kerül resetbe, a konfigurációs regiszter 13..12 bitjeivel lehet korrigálni. 00 Legkisebb, 11 a legnagyobb bandgap feszültség.
(#) pepe091 válasza Hp41C hozzászólására (») Márc 7, 2012 /
 
Nincs sajnos labortápom. Viszont mondom, hogy ahogy használom, tökéletesen működik.
(#) Hp41C válasza pepe091 hozzászólására (») Márc 7, 2012 /
 
Szia!

Örülök neki és értem, hogy működik....
Ha a kontrollert két soros Schottky diódával kötöd a PICKit2 Vdd kimenetére, akkor be tudod állítani a tápfeszültségét egészen 1.9V ig (kb tizedvoltonként), de a tényleges tápfeszültséget mérni kell.
(#) samsys hozzászólása Márc 7, 2012 /
 
Üdv mindenkinek

A MESTER-ek előtt meghajolva

........hogy ilyen nagyszerű munkát végeztek nekünk utánépítőknek

Szilva mester, Watt mester, Hp41C mester
Köszönöm a munkájukat.

A klónok (támadása)

klonok.jpg
    
(#) pepe091 válasza Hp41C hozzászólására (») Márc 7, 2012 /
 
Értem, ki fogom próbálni! Köszönöm!

samsys: Nagyon szépen, különösen a Hp41C által publikált tetszik! Szép nyák Gratulálok hozzájuk!
(#) Hp41C válasza samsys hozzászólására (») Márc 8, 2012 /
 
Szia!
Jó messziről nézni a "hadsereget"...
Ha valaki több példányra tesz szert, adjon különböző nevet nekik. Egyidőben több célra használhatja őket: az egyik lehet a programozó, a másik uart, a harmadik logikai analizátor.
(#) samsys válasza Hp41C hozzászólására (») Márc 8, 2012 /
 
Szia

A klónokat átneveveztem. Így nincs keveredés közöttük
Nem tudom ki ilyen fanatikus még aki megépíti mindegyiket "asszem Patexati" ha emlékeim nem csalnak. De ő fényévekkel előttem jár
(#) vottokar válasza vottokar hozzászólására (») Márc 10, 2012 /
 
Jelentem sikerült végre beüzemelnem a Pickit2-őt!
Ma átnéztem az általatok kritikus pontoknak nevezett területeket és ismét nem találtam semmit. Kicseréltem az USB-B csatlakozót (múltkor kimaradt) de ez sem volt rossz. Végső elkeseredésemben PIC-et cseréltem és láss csodát elsőre felismerte. Mielőtt megszólnátok, hogy miért nem tettem meg eddig, mostanában futott be egy rendelésem és abban lapult egy példány. Ezután shoptam még kalibrációkor egy érdekesen viselkedő USB kábel miatt, de végén bevetve a klasszikus ipari kábelemet minden lefutott flottul. Még a tekercset lecserélem valamikor egy kisebb példányra, elkészítek neki egy pofás dobozt, és megcsinálom a game portos kábelt hozzá, de aztán kész lesz végre....
(#) Hp41C válasza vottokar hozzászólására (») Márc 11, 2012 /
 
Szia!

Nagyon örülök, hogy végre elindult. Gratulálok...
(#) vottokar válasza Hp41C hozzászólására (») Márc 11, 2012 /
 
Köszönöm, de a segítséged nélkül nehezebb lett volna (mondjuk így sem volt valami gyors építés és javítás)
[/OFF]Most már csak azt kellene tudnom, hogy az elsőnek rendelt 18F2550-nek mi lehet a nyűgje. Gyári pickit3-al lett felprogramozva, ugyanabba az adapterbe, mint a mostani, de mégsem akart tökéletesen menni. Mondjuk más helyről rendeltem, de nem feltételezem az első példány szállítójáról, hogy gyárilag rosszat küldene. Vagy talán a PIC-eket is hamisítják már? [OFF]
(#) Hp41C válasza vottokar hozzászólására (») Márc 11, 2012 /
 
Programozd fel még egyszer és próbaként cseréld ki. Ha a probléma marad, akkor valamilyen maradandó károsodás érte. De az is lehet, hogy elveszette a firmware -t - ha a nyomógomb le van nyomva amikor az USB -t csatlakoztatod átlép firmware frissítés üzemmódba. Előfordulhat, hogy nem volt (teljesen) sikeres...
(#) joco53 hozzászólása Márc 11, 2012 /
 
Sziasztok
Azt szeretném kérdezni,hogy a "Szilva"féle klonnal,hogyan tudnák PIC18F2520-as pic-ket felprogramozni.Előre is köszönöm a válaszokat
(#) pepe091 válasza joco53 hozzászólására (») Márc 11, 2012 /
 
Ez a kép nagy segítségedre lesz, hogy melyik csatlakozót hova kösd!
(#) kaqkk válasza pepe091 hozzászólására (») Márc 11, 2012 /
 
Lehet de az a pic éppen 28 lábú....
Én javasolnám az adatlap tanulmányozását.
(#) Hp41C válasza joco53 hozzászólására (») Márc 11, 2012 /
 
Szia!

Itt megtalálod a bekötést is.
(#) joco53 válasza joco53 hozzászólására (») Márc 12, 2012 /
 
Köszönöm szépen a válaszokat mindenkinek
(#) vottokar válasza Hp41C hozzászólására (») Márc 12, 2012 /
 
Sajnos már többször is megpróbáltam teljes törlés után is külső adapterben felprogramozni. De mind ilyenkor, mind Pickit programmal, mint mplab alól az anno leírt problémába futottam. Majd még próbálkozom (ahogy a kutyák szoktak). Megpróbálom kideríteni, hogy mi nem teljesen kóser benne. Esetlegesen, ha az usb kezelésnél van valami gond, akkor egy nem létfontosságú, usb-t nem használó tervben megpróbálom felhasználni.
(#) KTobi hozzászólása Márc 12, 2012 /
 
A watt féle PICkit2 klónnál az MCP6001T-I/OT helyett megfelel-e a MCP601T-I/OT ?
(#) Hp41C válasza KTobi hozzászólására (») Márc 12, 2012 /
 
Jó lesz helyette.
(#) KTobi válasza Hp41C hozzászólására (») Márc 12, 2012 /
 
Kösz a választ.
(#) AccessDenied válasza Hp41C hozzászólására (») Márc 15, 2012 /
 
(szilva féle) Már jó ideje keresem az alkatrész listát, vagy valamit, ami alapján tudnám, hogy mi kell hozzá, valaki belinkelné? Diptracet használok, úgyhogy ezt a sprintet nem ismerem, ebbe benne lenne az alkatrészek típusa is? Nekem nem sikerült elővarázsolnom.
(#) Hp41C válasza AccessDenied hozzászólására (») Márc 15, 2012 /
 
Szia!

Belinkelem az egész cikket. Gooooooogle barátunk első találatnak adja...
Következő: »»   133 / 211
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem