Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » PICKit2 klón építése
Lapozás: OK   132 / 211
(#) vottokar válasza Hp41C hozzászólására (») Feb 22, 2012 /
 
Akkor keresek itthon egy másik USB kábelt biztos ami biztos. Az USB tápfeszültség vezetéke valószínűleg jó, mert a bemérést USB hátlap és ezzel a kábellel végeztem és nem tapasztaltam tápfeszvesztést. De az ördög nem alszik. Megmérem az USB tápfeszt is.
Berakom akkor az MCLR felhúzót és átnézem az oszcillátor elemeinek környékét is. A D+ és D- környékét ellenőriztem tegnap a leírásod alapján, ott gondot nem találtam. A Vusb 3.x Voltja létrejön, a kondenzátora a leírásod szerinti. Tápszűrőkondik beépítve. USB csati fülei beforrasztva. De természetesen mindent ellenőrzök ismét a lista szerint. Eredményeket csak délután, este tudok mondani, mert a klón a cégnél található. Köszönöm így előre is a segítségedet
(#) fatti.tomtom hozzászólása Feb 22, 2012 /
 
Sziasztok... Készítettem én is gy pickit2 Szilva féle klónt. Minden alkatrészt kaptam hozzá Szegeden, csak két tétel nem jött össze. Egyik az L1 induktivitás 2 raszteres álló kivitelben, és a legfontosabb alkatrész a PIC. Mivel ezt mindenképpen rendelnem kellene valahonnan postán (pl. SOS electronic), akkor már egyszerűbb és célravezetőbb lenne, ha megkérnék valamelyikőtöket, aki szintúgy jár elektronikai boltokban és van a birtokában működő PIC égető, hogy ezt felprogramozva elpostázná nekem. Természetesen minden költséget állok! Köszönöm a segítséget, többi infót inkább privát üzenetben... Üdv! fatti
(#) vottokar válasza Hp41C hozzászólására (») Feb 22, 2012 /
 
Sajnos a ma esti ténykedésemnek sem lett eredménye.
-Cseréltem portot, és használtam másik USB kábelt. (gyári Siemens pár évig már gond nélkül üzemelt egy USB-MPI illesztővel) nem lett jó.
-Noti USB feszültsége 5.08V
-Beraktam a felhúzóellenállást az MCLR és az 5V közé, nem változott.
-oszcillátor és USB rész ellenőrizve, hibát nem találtam.
-Vusb kondenzátor 470nF, rajta a feszültség 3.34V
-Az összes 100nF kondenzátor beültetve, hagyományos és smd keverten.
-USB csatlakozó fémháza általi átkötés jó.
-A nyomógombon 4.97V van benyomva 0V.
Bár rászántam cirka 2 órát sajnos okosabb nem lettem és minden ugyanolyan, mint tegnap este volt.
Holnap kipróbálom majd másik gépen és tovább mérek és ellenőrzök.
(#) cNobody válasza vottokar hozzászólására (») Feb 22, 2012 /
 
Az notid USB tápja lesz a ludas az 5,08V.
Kellene csinálnod egy USB kábelt amibe raksz egy (schottky)diódát sorba a tápvezetékbe. Az leszedi a felesleget.
(#) vottokar válasza cNobody hozzászólására (») Feb 23, 2012 /
 
Lehetséges, de hazahoztam és épp az előbb kipróbáltam egy asztali gépen, ahol az USB feszültség 4,96V. Sajnos szinte ugyanaz a probléma. Csak míg tegnap este a Vdd kalibrációt el tudta végezni (bár rosszul), ma délelőtt itthon már a tegnapelőtti hibaüzenetet kaptam.
Mindegy, elpakoltam és délután ismét nekiesek.
Természetesen köszönöm a segítségedet neked is.
(#) vottokar válasza vottokar hozzászólására (») Feb 23, 2012 /
 
Nem fértem be a módosítási időbe.
Még egy gyors kérdés. A Vdd kalibráció mit is csinál? Ugye végrehajtom, mikor kéri, hogy mérjek, a 4V-nál mérek (esetemben 4.28V-ot) és ezt beírom, ha épp olyanja van elfogadja és lefuttatja a kalibrációt. Ezután ha a főképernyőn beírok egy Vdd értéket (természetesen semmi sincs a pickitre csatlakoztatva) és bekapcsolom, akkor cca. 0,3V-al kevesebbet ad ki a Vdd lábon. Szóval, mind ha én állítottam volna el a kalibrációnál. Ez igy természetes, vagy ez is a problémám egyik velejárója?
(#) Hp41C válasza vottokar hozzászólására (») Feb 23, 2012 /
 
Szia!

Ekkora eltérésnek nem szabadna lennie. Valahol megterhelődik a Vdd mérővezetéke a 4k7 ellenállás után.

Szia
(#) Horvath-b89 hozzászólása Feb 23, 2012 /
 
Sziasztok!
Egy kérdésem lenne. Meg szeretném építeni ezt a kapcsolást. A pic-et hogyan programozom fel? Azt ami az áramkörben van?
Vagy azt rögtön fel lehet az első bekapcsolás után?
(#) vottokar válasza Horvath-b89 hozzászólására (») Feb 23, 2012 /
 
Azt sajnos először egy másik programozóval tudod csak megtenni. Ha nincs, építesz egy egyszerű párhuzamos portosat (bár nekem nem vált be sajnos) Találsz jópár leírást itt is a fórumban hozzávaló programokkal egyetemben. Vagy megkérsz valakit, hogy programozza fel neked.
(Az én verziómat nem ajánlom, mert túl drága.. :no:
(#) Horvath-b89 válasza vottokar hozzászólására (») Feb 24, 2012 /
 
csak az a baj hogy nincs soros port a gépemen.
Ilyenkor mit tudok csinálni?
(#) pipi válasza Horvath-b89 hozzászólására (») Feb 24, 2012 /
 
megkérsz valakit, Kispesten tudok segíteni, ha hozol Picet
(#) Hp41C válasza Horvath-b89 hozzászólására (») Feb 24, 2012 /
 
Szia!

Párhuzamos port sincs? Nincs valakinek egy régebbi gépe? A gépbe nem tehető be egy (E)PCI - LPT kártya (kb 2000 Ft -ért)? Párhuzamos portos programozók Watt honlapján
Csak akad a környékeden valaki, aki felprogramozza...
(#) Horvath-b89 válasza Hp41C hozzászólására (») Feb 25, 2012 /
 
Köszönöm. Körbenézek, és szerintem megépítem valamelyik kapcsolást. Viszont abban tudtok nekem segíteni hogy honna tudok beszerezni 24FC512/24FC1025-tipusú alkatrészt? Sajnos sehol nem találtam.
(#) cNobody válasza Horvath-b89 hozzászólására (») Feb 25, 2012 /
 
Ha PICKit2-be kellenek akkor nem fontosak mert csak a ProgrammerToGo funkcióhoz kellenek. Ami pedig a számítógép nélküli programozást jelenti. Ezekbe az EEPROM-okba gépről feltöltöd a hex-et, majd akkut csatolsz a PK2-höz és gombnyomásra mehet is a sorozatprogramozás.
(#) Hp41C válasza Horvath-b89 hozzászólására (») Feb 25, 2012 /
 
Szia!

Ahogy, cNobody írja... Egyébként a ChipCad -nál lehet kapni. A 24LC512 ill. a 24LC1025 is jó helyette.
(#) Horvath-b89 válasza cNobody hozzászólására (») Feb 25, 2012 /
 
Akkor simán csak nem teszem be az áramkörbe? és a nyákon ott marad a lyuk? Vagy akkor át is kell tervezni a nyákot? És ha beteszem akkor csak igaziból feltölthető memóriaként üzemelne? Semmi egyéb szerepe nincs?
(#) cNobody válasza Horvath-b89 hozzászólására (») Feb 25, 2012 /
 
Így van. Simán csak nem kell beforrasztani. Annyi lesz majd hogy nem fogod tudni használni a ProgrammerToGo funkciót. Ami meg lássuk be fölösleges ha nincs 100db ugyanolyan programozandó kütyüd.
Más szerepe nincs.
Érdemes helyére foglalatot tenni, és akármikor belerakható a memória ha netán kellene.

Gondolom HP41C klónját szeretnéd megépíteni, mert csak abban van betervezve ez a memória. Ha jól gondolom a leírásában ír erről egyébként.
(#) Hp41C válasza cNobody hozzászólására (») Feb 25, 2012 / 1
 
Szia!

Amikor a panelt terveztem, messzemenőleg szem előtt tartottam az összes funkció lehetőségét. Ha valakinek kell a ProgramAndGo funkció, akkor lehessen használni. Nincs kellemetlenebb eset, mint az, ha kellene használni valamilyen funkciót, de a panelről lemaradt, lehagyták a tervezéskor. Ha a panelen ott a hely (elfért a tervezéskor), de nincs rá "keret", akkor el lehet hagyni, amikor a funkciót is használni kell, csak be kell forrasztani, be kell tenni a foglalatba - nem kell másikat építeni.

Ha nem kell a ProgramAndGo funkció, két átkötés (SDA, SCL) és a két foglalat is lehagyható...
(#) Horvath-b89 válasza Hp41C hozzászólására (») Feb 25, 2012 /
 
Köszönöm. Azért a foglalatot beteszem szerintem. Biztos ami biztos, hátha kelleni fog egyszer.
De ez így megkönnyíti a dolgomat.
(#) vottokar hozzászólása Feb 26, 2012 /
 
Pár napi szenvedés után jelentkezem. Jelentem nem jutottam semmire .
-Ahogy mondtam cseréltem USB kábelt (vagy 3-al próbáltam, két gépen is), nem hozott eredményt.
-Csináltam egy Shottky diódás kábelt, tényleg nem-e az 5V feletti USB feszültség okozza a bajt, nem nyertem.
-USB és oszcillátor rész kibombázva, panel kimérve, alkohollal lemosva kvarc, 22p cserélve, ismét nem jó.
-Vusb kondi cserélve 220n-tól 1µF értékekig, a feszültség mindíg 3,34V, de nem javul meg a klón.
-Ahogy már írtam az USB csatlakozó átkötésként használt házának forrasztása ellenőrizve, jó.
-Nyomógombon 4,97V alapban és 0V benyomáskor
-Az USB feszültségre raktam párhuzamosan 2K7-et, ahogy watt klónjában szerepelt, mert ott is valami efféle okból van egyik hozzászólása szerint.
-Beraktam a 10K, 100nF tagot is a 2550 MCLR lábára, kínomban mindenféle variációban. Sajnos szintén nem javult.
-Kicseréltem a tápszűrő kondikat is (tantálok, 100n) de nem lett jó.

A Vdd kalibrációnál lévő gondomat keresgéltem, de semmifajta plusz terhelést nem találtam a mérőkörben.

Most odáig jutottam, hogyha lenyomott gombbal dugom fel rá, akkor felrakja a firmware-t és végretudom hajtani a troubleshotting minden pontját. Vdd=4.81V Vpp=12.11V PGD és PGC lábon is jó a GND, Vdd és a 30kHz-es négyszögjel is szépen jön. Ha a gépet a pickit2-t USB-n hagyva újraindítom, felismeri újból. De ahogy lehúzom az USB-ről már vége. Erősen gondolkodtam rajta hogy kiviszem az udvarra és megtaposom, de azért a beleölt munkát és energiát igazán sajnálom...

Azt hiszem egy kicsit pihentetem már a ketyerét, mert a törpöm eléggé tele van. Addíg marad a Pickit3..
(#) Hp41C hozzászólása Feb 27, 2012 /
 
Sziasztok!

Megoldási javaslat a 12F629, 12F676, 16F630, 16F676 PICKit2 Bandgap kezelési hibájára.
(#) norbszt hozzászólása Márc 2, 2012 /
 
Sziasztok

Olyan kérdésem lenne hogy megépítettem a watt féle pickit2-öt és a Vdd tesztnél mikor 12v ad ki akkor nem hangosan de zizeg ez normális? vagy valami hibája van egyébként ki adja a 12v ot
(#) Hp41C válasza norbszt hozzászólására (») Márc 2, 2012 /
 
Szia!
Nincs hiba. Egy kapcsoló üzemű konveter állítja elő a 12V -ot, azaz kapcsolgatja az áramot az induktivitáson. Ez adja a hangot.
(#) norbszt válasza Hp41C hozzászólására (») Márc 2, 2012 /
 
Oké

köszi a felvilágosítást
(#) pepe091 válasza Hp41C hozzászólására (») Márc 2, 2012 /
 
Szia!

Végre akkor egy kis reménysugár!
Most akkor mit is kell csinálni konkrétan? A programozóban lévő programot kell frissíteni? Vagy minden egyes 629-esekbe való hexen módosítani? Nem nagyon értettem a szöveget.
Előre is köszi!
(#) Hp41C válasza pepe091 hozzászólására (») Márc 2, 2012 /
 
Szia!

BandGap:
Ezeknél a típusoknál (12F629, 12F676, 16F630, 16F676) a BandGap kalibráció a konfigurációs szó két legfelső bitjében van, amit a programozónak ki kell olvasni a törlés előtt, és vissza kell programoznia a törlés után, illetve a hex állományban megadott konfigurációs szó e két bitjét a kontrollerből kiolvasottra kell cserélnie.

Az eredeti PICKit2 programja (és valószínűleg a MpLAB) nem jól csinálja. A megadott linken levő devicefile -ben létrehoztak egy-egy másolatot a típusokról _BG véggel, úgy módosítva a konfigurációs bitek beállítását, hogy megadható legyen ez a két bit is.
Ha ilyen típust programoznunk:
- Cseréljük le a Pk2DeviceFile -t a linkel találhatóra.
- Indítsuk a PicKit2 V 2.61 programot.
- Kézi típuskiválasztással a _BG végű típust válasszuk ki.
- Olvassuk ki a kontrollert.
- Jegyezzük fel a konfigurációs szó felső két bitjét - írjuk rá a tokra.
- Töltsük be a hex -et.
- Javítsuk át a konfigurációs szó felső két bitjét a feljegyzettre.
- Programozzuk fel a kontrollert.
(#) pepe091 válasza Hp41C hozzászólására (») Márc 2, 2012 /
 
Köszönöm, ha vasárnap hazaértem, mindenképp kipróbálom, remélem működni fog így!
Az nem probléma, hogy én v2.61-es verziót használom? Mert ez 1.62-est emleget. Csak azzal működik?
(#) Hp41C válasza pepe091 hozzászólására (») Márc 2, 2012 /
 
Az applikáció V2.61, a Pk2devicefile V1.62.14 verziójú.
(#) pepe091 válasza Hp41C hozzászólására (») Márc 2, 2012 /
 
Jaaa, így már értem. Bocs az értetlenkedésért! Vasárnap jelentkezem az eredményekről!
(#) pepe091 válasza Hp41C hozzászólására (») Márc 5, 2012 /
 
Szia!

Tegnap este leültem, és kipróbáltam, de nem működik továbbra sem. Azaz azzal kezdődik a problémám, hogy nem tudom kiválasztani a 12f 629 bg- típust. Lecseréltem a fájlt amit kellett, de nem találom, a listában ahol ki lehetne választani. Csatoltam képet, hátha én vagyok a béna.

Nem tudom, az probléma-e , hogy a 18f2550 még nem volt frissítve.
Következő: »»   132 / 211
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem