Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Propeller Clock
 
Témaindító: vicsys, idő: Jún 3, 2005
Lapozás: OK   389 / 489
(#) patexati válasza kly hozzászólására (») Máj 16, 2016 /
 
Némi tartalék soha nem árt 10 Wattot azért képes legyen a táp kiizzadni . Ez a power ha túl nagy áram folyik a szekunderben akkor összeomlik és kicsit ciripel,zörög a ferrit ilyenkor. Nem lenne jó ha "zenélne" mikor a ledek rángatják a tápot..
(#) kly hozzászólása Máj 18, 2016 /
 
Ma már célzottan írtam a VIDEO RAM -ot

VIDEO
(#) patexati válasza kly hozzászólására (») Máj 18, 2016 /
 
Kár,hogy nem forog Amúgy a videófejet el tudtad indítani a saját vezérlőjével? Merre forog?
(#) kly válasza patexati hozzászólására (») Máj 18, 2016 /
 
El tudtam indítani , mint az óra jár úgy forog ha jól emlékszem. Egy bajom van vele. A saját vezérlője nem tud sebességet állítani. kb 1500RPM el forog ami nekem most már túl gyors ezért majd cserélem a vezérlőt sajátra.

Ja már emlékszem a saját vezérlője tud irányt váltani ha kell. KA8310 van rajta
A hozzászólás módosítva: Máj 18, 2016
(#) patexati válasza kly hozzászólására (») Máj 18, 2016 /
 
Simán alacsonyabb feszültség kell neki és máris lassabb!Tökéletesen megy nem kényes rá.
(#) kly válasza patexati hozzászólására (») Máj 19, 2016 /
 
AZ jó , nem próbáltam mert csak a PC 12V állt rendelkezésemre mikor teszteltem.
Egyébként az adatlap elég szigorú e tekintetben de majd kipróbálom 5-6 V ról is. Nem is benéztem....
A hozzászólás módosítva: Máj 19, 2016
(#) KKobra hozzászólása Máj 23, 2016 1 /
 
Beállítottam a tápot egyenlőre teszt alatt van. Az egyen irányított nyers feszültség 26Va a2303 után 5,3V
Az egyenirányított nyers 26V tettem 81db Ledet 12V -os ledszallagból az 5V tettem egy 6V/3W izzót
vissza esett a nyers fesz 9V ra az MP2303 5,3V-ja 4,9V ra a ha a ledet leveszem visszateszem 4,8V ra esik vissza a bekapcsolás pillanatában
A hozzászólás módosítva: Máj 23, 2016
(#) belagu hozzászólása Jún 8, 2016 / 2
 
Üdv Mindenki!
Úgy látom , műhely munkára mentek a nagy fiúk. Most cincoghatnak az egerek. Kedv csinálónak dicsekszem egy kicsit. Most a második megépített órámról néhány képpel. Ezt kisebbik leány gyermekem nyerte el. A ruháját saját kezűleg faragtam és propeller megjelenésre "hajaztam". Ebben még nincs RTC-sem, a cikk alapján készült, saját tervezésű egyoldalas nyákra.
Remélem jó eredményekkel tér vissza kly és patexati, szurkolok nekik!
Nagy a csend egy ideje.
(#) kly válasza belagu hozzászólására (») Jún 8, 2016 /
 
Szép munka. Grat.

Azért van csend mert a medencém csempézem már vagy két hete......és a cnc géphez meg várom az alkatrészt....kitartás, nemsokára lesznek etedmények.
(#) patexati válasza belagu hozzászólására (») Jún 9, 2016 /
 
Gratulálok!Igényes szép kivitelezés.
(#) KKobra válasza belagu hozzászólására (») Jún 9, 2016 1 /
 
Szépen megcsináltad !! Nekem mindig ezzel van gondom milyen legyen a végső forma! A csomagolás adja a végső megjelenést.
Neked ez igen jól sikerült.
(#) Mircsof válasza belagu hozzászólására (») Jún 9, 2016 1 /
 
Gratulálok! Szép lett!
És egyben meg is szeretném köszönni mivel nekem is a héten készül el az üvegesnél az órám "burája" és ötletet adtál, hogy a hátterét milyen stílusban készítsem el.
Nem nyúlom le teljesen, csak megpróbálom megközelíteni! Én lambériából gondoltam elkészíteni az óra mögötti síkot, és az egészre egy 300*300 és 40mm magas üveg elemet rakok, csak még nem tudom az üveget hogy rögzítem majd.
(#) belagu hozzászólása Jún 9, 2016 /
 
Nos, ezen felbuzdulva, íme a harmadik. Ezt az idősebb leány gyermekem orozta el.
Még a fiamnak nincs, de lehet, hogy az már Wand Clock lesz, ha összejön.
Ez már rendelkezik RTC-vel, ami a táppal egy közbülső panelen kapott helyet.
A rotorra "janocsi" kolléga neve is felkerült, tisztelet adásom jele ként!
Tavaly amikor a hozzászólásait olvastam, még nem tudtam, hogy nincs már közöttünk....
( Még nem tartottam ott a topic olvasásában!)
Most már csak a legelső Propeller Clock-om nem került ide, majd pótolom azt is.
Amennyiben igény merül fel a dokumentációra (nyák rajz, távi, stb..), felteszem azt is.
(#) belagu hozzászólása Jún 9, 2016 /
 
Hello Mircsof!
Nem tudom jól értettem-e?
Ha igen, javaslatom a következő:
(#) belagu válasza belagu hozzászólására (») Jún 10, 2016 /
 
Nos ez volt az első, deszka-modell! Teljesen a Vicsys cikk alapján készült. Nem akartam hinni a szememnek, mikor begyújtottam, elsőre indult! Jó, persze a távival volt mit tenni, de működött. Csak ajánlani tudom az utánépítését. Ezúton is köszönet érte mindenkinek, aki részt vett a Propeller Clock fejlesztésében.
Több nincs, így hát nem lábatlankodom tovább.
(#) belagu hozzászólása Jún 12, 2016 /
 
Mivel akadt rá igény, ide teszem az általam megépített, 16F628A-s, RTC-s változat doksiját.
A távirányító URC-1 tipusú (0552 kóddal, a 14h címen). A szofterek HP41c fórumtárs munkái! Ezen a TOPIC-on megtalálhatóak.
(#) attika hozzászólása Jún 15, 2016 /
 
Sziasztok.
Egy bázis képes lenne 2 órát vezérelni?
2 videófejet meg tudna hajtani egy időben??
(#) Mircsof válasza attika hozzászólására (») Jún 15, 2016 1 /
 
Szia!
Szerintem sorosan kötve igen. Bár a vezetékezés, és az így keltett zavar nem biztos, hogy ér annyit, hogy megérje... Gondolom a 2 órát nem 15cm távolságra akarod rakni egymástól. Pár alkatrészből is össze lehet dobni egy bázist, nem kell feltétlen 2550-re tervezni vannak fent olyan tervek amik sokkal egyszerűbbek lényegre törőbbek.
(#) attika hozzászólása Jún 16, 2016 /
 
Na végül is működik a 2 rotor egy bázison,párhuzamosan kötve a motor és a ferritek is,adatkapcsolattal együtt tudja vezérelni egyszerre.
Annyi a gond vele csak,hogy nem egyforma a két motor vezérlő és nem egyformán forognak a fejek,meg így egy kicsit langyos a hűtőborda.
Videó
(#) kly hozzászólása Jún 17, 2016 / 1
 
Update

Összeraktam a CNC-t. Elkészült a közdarab. Szépen forog.
Most már csak a wpowert kell megcsinálnom hozzá (bele).
(#) garikmogilev hozzászólása Jún 19, 2016 /
 
Hello, I gyűlt össze és pic18f2550 bázis . Hogyan lehet megérteni a bázis adatok továbbítását a rotor, de az a változat a program és a firmware kell 4.10 . Hogyan juthatok a firmware-t? Köszönöm.
(#) kly hozzászólása Júl 13, 2016 /
 
Ma elővettem a cuccost , lett egy kis időm.
Meg akarom tekerni a video fejmotor állórész tekercsét. Sajnos az eredeti tekercselést nem tudtam megtartani mert ilyen lengő műanyag szalagkábel volt a tekercsek végződése. menetszám sem stimmelt , huzal átmérőt is vékonynak találtam.
Szóval lefejtettem az eredeti tekercselést. Azt gondoltam egyszerűen tekerek a helyére valamit kézzel, 4-6 menet kéne 0.5mm-es drótból.
A lefejtés könnyen ment de az új drót felrakása elég nagy szopacs. Nem nagyon akar ott maradni. Ragasztót még nem kentem rá de muszáj lesz úgy látom. Esetleg van valami jó ötlet hogy csináljam egyszerűn ezt a tekercselést? Elég kényes művelet mert nem lehet magasabb a tekercs mint a ferrit síkja. kb 1.5mm mély a rés ahova be kéne tekerni és 2mm széles. Két rés is van ill. vannak mélyített átvezetések is.
Valahogy be kéne tekerni a tekercset és utána kikenni kétkomponensű gyantával ,hogy ott maradjon. Talán lehetne a gyantát elsőnek és mikor meghúz akkor belepasszírozni a vezetéket. Ezt még nem próbáltam mert ha nnemjön be akkor bukom a ferritet. Melegítős ragacs is jó lenne de az meg később fog kiolvadni üzem közben.
szóval kéne egy jó ötlet.
A hozzászólás módosítva: Júl 13, 2016

voideofej.jpg
    
(#) kly válasza kly hozzászólására (») Júl 13, 2016 /
 
Létezik 0.5x0.5 ös lakkozott fazonhuzal? Én eddig csak durva méretekben láttam.
(#) belagu válasza kly hozzászólására (») Júl 13, 2016 /
 
Helló!
Eddig még nem csináltam ilyet, de már jászottam a gondolattal.
Melegítésre ki lehet pattintani a fazékmagot, ezt már csináltam, tekercs javításakor, így jobban hozzá lehet férni. Vágnék duplex ragasztószalagból vékony csíkokat, ami belefér a hornyokba, a kivezetéseknél megszakítánám a ragasztószalagot, hogy a végén ki lehessen vezetni a tekercsvéget is. majd szépen folyamatosan bele nyomkodnám a meneteket, így rögzíteném. Amikor elkészült, két
komponensű valamivel be lehetne tapasztani, majd síkra csiszolni, hogy hangzik? Bár mint említettem, még nem próbáltam, elég babra munkának tűnik, de nem kivitelezhetetlen szerintem.
(#) furko válasza kly hozzászólására (») Júl 13, 2016 /
 
Szia!

Szerintem, az lenne a legjobb megoldás ha készítenél a hornyok méretének megfelelő sablont, megcsinálnád rá a tekercset, lakkal átitatva rögzítenéd egymáshoz a meneteket, és a kész tekercset ragasztanád be a hornyokba.
Mellékeltem egy képet, nem az igazi de talán érthető mire gondolok.

Tekercs.jpg
    
(#) belagu válasza belagu hozzászólására (») Júl 13, 2016 /
 
Valahogy így képzeltem.
Kicsit elkapkodtam, a vezeték D= 0,45mm, alig fér a horonyba, de szerintem ez kisebb hornyú.
A mélység 0,45mm, a szélesség 0,9mm
Üdv: belagu
(#) patexati válasza kly hozzászólására (») Júl 14, 2016 /
 
Szia! Nekem van rá ötletem mivel én már kísérleteztem ezzel.. Szóval a megoldás kulcsa az,hogy nem sima "kemény" huzalt használsz mit nehéz belepréselni a helyére hanem litze huzalt. Ha nincs akkor kell készíteni. Ócska fejhalgató vezeték belső része kicsit még összesodorva tökéletesen megteszi,forrasztható nem kell letakarítani a zománcot sem.A ferritet ha jól felmelegíted hőléggel le tudod szedni de csak óvatosan ne egy oldalát feszegesd mert egyből eltörik,ha nem enged inkább még melegítsd.A horonyba kis mennyiségű pillanatragasztó pöttyintésekkel lehet berögzíteni (körbe körbe haladva kicsit vársz midig még megragadja,a sima dróttal ellenben ezt igen jól tudod ragasztani) majd vagy kitöltöd gyantával vagy lelakkozod. Melegedni nem fog. Gondolj bele mekkora áramokat visznek át a kapcsitápok egy pici porvasmagon ez ahhoz szinte semmi! Tesztek közben sem melegedett nálam szinte semmit komoly áramokat átpréselve anno..
(#) kly válasza belagu hozzászólására (») Júl 14, 2016 /
 
Szia

Elsőre igen jól néz ki
De mintha nem ülne bele a horonyba?
Így a ragasztó miatt nem lehet gyantával rögzíteni?
Talán elég csak a kétoldalas ragasztó is? Próbára biztosan.....

Megpróbálom én is így csak nincs ilyen kétoldalas ragasztóm csak kb 1mm vastag szivacsos, az nem jó ide.
Valami hőre lágyuló cuccal volt beragasztva a ferrit vagy csak lepattant a helyéről a melegtől?Én még nem mertem hőlégfúvózni.....

furo:
itt csak pár menetről van szó.Nem hinném hogy öntartóvá lehet tenni de majd ezt is kipróbálom.
(#) kly válasza patexati hozzászólására (») Júl 14, 2016 /
 
Igen ez a pillanatragasztó nekem is eszembe jutott este mint első számú lehetőség de még nem próbáltam ki.
A litze jó ötlet
A hozzászólás módosítva: Júl 14, 2016
(#) kly válasza kly hozzászólására (») Júl 14, 2016 /
 
ez egy életre elég lenne, viszont jó drága.....

Bővebben: Link

lehet hogy tényleg inkább sk csinálok. nem kell csak kb 30-40cm
A hozzászólás módosítva: Júl 14, 2016
Következő: »»   389 / 489
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem