Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Propeller Clock
 
Témaindító: vicsys, idő: Jún 3, 2005
Lapozás: OK   427 / 489
(#) attika válasza kly hozzászólására (») Márc 14, 2017 /
 
Én már próbáltam kisebb nagyobb sikerrel, egy képet sikerült elfogadhatóra beállítani, ha valaki tudja ki van rajta akkor fel is ismerhető
Amúgy a te képeid meg sokkal tisztábbak és azért vannak még azok rajta.
Próbáltam videót is bin formátumba konvertálni de túl nagy lett a mérete vagy nem tudom miért, de csak az elejét kezdte el játszani.
(#) kly válasza attika hozzászólására (») Márc 14, 2017 /
 
Kezdte játszani? Na ezen csodálkozom mert teljesen egyedi formátum. Te ilyen nem tudsz semmivel konvertálni.
Majd én csinálok webes konvertálót egyszer.
(#) attika válasza kly hozzászólására (») Márc 14, 2017 /
 
Videóra átváltottam és volt valami de de nem volt tisztán kivehető.
Elkezdtek villogni a ledek de utána meg le is állt.
Akkor ezek szerint nem játszotta le csak én hittem azt.
(#) kly válasza attika hozzászólására (») Márc 14, 2017 /
 
Igen az lehet hogy valami villog de tuti nem lehet kép csak szemét.
(#) kly válasza attika hozzászólására (») Márc 14, 2017 /
 
Azért jobbak az én képeim mert nem fényképről vannak konvertálva. Eleve alacsony színmélységű grafikák nem pedig fotók.

ilyesmik:

Bővebben: Link
(#) Mircsof válasza kly hozzászólására (») Márc 14, 2017 /
 
Dehogy nem!
Csak a felbontása limitált...
(#) patexati válasza Mircsof hozzászólására (») Márc 14, 2017 /
 
Ugyanezt a logot próbáltam én is az előbb Ezek szerint a rotoron szebben mutat mint a konvertált képen mutatja Holnap fizikailag is kipróbálom ..
A hozzászólás módosítva: Márc 14, 2017
(#) kly válasza Mircsof hozzászólására (») Márc 14, 2017 /
 
Sajnos nem a felbontás limitált hanem a színmélység.
A következő óra true color lesz!!!!! De hogy hogyan?
A hozzászólás módosítva: Márc 14, 2017
(#) Mircsof válasza patexati hozzászólására (») Márc 14, 2017 /
 
Annyit még hozzáfűznék, hogy érdemes lenne berakni egy szerkesztőbe akár paintba is, hogy a "kép kisebb legyen, és ne lógjon ki.
Én egyenlőre valamiféle tápot próbálok összekalapálni kb úgy, mint kly a szerverét. Sajnos még mindég nem hajlandó elindulni azonos tápról a nyüves videófej és a wp....
Úgy látszik kly-n kívül (persze ha a szerver problémát nem vesszük), akkor mindünknek megvan a maga órás keresztje...
Munkatársnak ígértem egy állítható tápot áramkorláttal aztán az most nekem is jól jönne. Már csak a vezérlést kell megpiszkálni és kész is van. De ez már egy más téma.
A hozzászólás módosítva: Márc 14, 2017
(#) attika válasza Mircsof hozzászólására (») Márc 14, 2017 /
 
Én telefonnal készült képet konvertáltam át és nem ilyeneket, de ezt írtam is, hogy fényképről csináltam, ezzel még nem próbálkoztam de most nem is fogok mert olyan a kép mintha lelocsoltam volna a forgó rotort festékkel
(#) kly válasza Mircsof hozzászólására (») Márc 14, 2017 /
 
Igen így van. Amíg nem lesz egy komplett "dobozos" kitt belőle addig mindíg előjöhet egyedi probléma. Mondjuk ha mindenki olyan fejmotort használna mint én akkor jelentősen csökkenne a nem ismert körülmények miatti hiba. Akkor lehetne "szabvány" WP t tervezni.

De jó úton haladunk. A pi ,rotor,öcsi már szabvány. Nincs is velük gond!
A hozzászólás módosítva: Márc 14, 2017
(#) kly válasza attika hozzászólására (») Márc 14, 2017 /
 
Tuti hogy részben tönkrement az egyik RFM ed!
Erzekenyek ezek a nyavajások.nekem is tönkrement egy igaz másképp.
A hozzászólás módosítva: Márc 14, 2017
(#) attika válasza kly hozzászólására (») Márc 14, 2017 /
 
Miután kicseréltem az induktivitást utána kezdte el az egészet, hogy még rosszabb lett mint volt, előtte nem fogdostam őket kézzel.
Miután visszatettem a régi induktivitást utána már ilyen maradt, semmivel se lett jobb se rosszabb.
Nem egy eget rengető összeg szerencsére ez az RFM, majd ha járok a chipchadnél akkor veszek kettőt és kicserélem őket.
Vagyis akkor már az egyik a nagytesó lesz mert nekem nem lesz egy dobozba az órával a PI.
Ha meg utána megjavul és helyreáll a rend akkor már akkor rossz volt az RFM modul amikor kiadták a raktár ablakán.Majd talán pénteken okosabb leszek.
(#) kly válasza attika hozzászólására (») Márc 14, 2017 /
 
Már nálad van a nagyteso?
(#) attika válasza kly hozzászólására (») Márc 14, 2017 /
 
Idézet:
„ha járok a chipchadnél akkor veszek kettőt és kicserélem őket.
Vagyis akkor már az egyik a nagytesó lesz mert nekem nem lesz egy dobozba az órával a PI.”
Még nem jutottam el a chipchadbe, majd talán a héten.
(#) kly válasza attika hozzászólására (») Márc 14, 2017 /
 
feledékeny vagyok. Korral jár.
(#) patexati válasza attika hozzászólására (») Márc 14, 2017 /
 
Mérj egy 3,3 voltot a biztonság kedvéért! Ha a 30K ellenállásal bármi baj van felfelé megy a táp..Szánj rá kis időt mert sokba fáj ha megugrott a táp esetleg..Én gondolkozom valami nagyobb 3,7 V zeneren mit a 3,3V részre teszek mert ezen egy nagyobb feszültség halálos lehet én már megjártam majdnem..
(#) attika válasza patexati hozzászólására (») Márc 14, 2017 /
 
Már leoperáltam az RFM-et az öcsiről, mert az szivatott meg de rendesen, rángatta a tápot annyira, hogy még demó módban is vibráltak a ledek.
Most, hogy leszedtem róla hibátlan.
Mértem többször is feszt a 3,3V ágban és 3,276V-ot mértem.
Majd cserére szorul mind a kettő RFM és kiderül, hogy jó lesz e.
Amilyen szerencsém szokott lenni azon sem csodálkoznék ha pont sikerült kér sz..t kifognom belőle.
Aki meg úgy kukázza össze annak meg működik hibátlanul
(#) patexati válasza attika hozzászólására (») Márc 14, 2017 /
 
Tedd fel mi a pi-n van az öcsire! Miért kéne cserélni mindkettőt? Az öcsire csak ez jó a nagyobb nem..Én is azért rendeltem,hogy megnézem ha már kell egy dc konverter akkor legyen valami még mellé..Mérni fogok és tesztelni mindent ha esetleg később is felmerül valami talán jól jön..
(#) kly válasza patexati hozzászólására (») Márc 14, 2017 /
 
Igen több helye is jól el lehet helyezni smd zenert. Több kisebb teljesítményű is elfér.
(#) attika válasza patexati hozzászólására (») Márc 14, 2017 /
 
Inkább hagyom a PI-n ami most még rajta van mert ha esetleg még sem jó az sem akkor az öcsiről nehezebb leszedni főleg úgy, hogy rá van forrasztva a rotor is fixre.
Próbálni úgy is csak akkor tudok ha lesz új és akkor már inkább megyek a "biztosra" és az újat teszem az öcsire. Persze hiába új attól még lehet rossz.
(#) patexati válasza kly hozzászólására (») Márc 14, 2017 /
 
A nagytesó rfm tápjához van egy frankó konverterem nem kell hozzá semmi max 12V-3,3V Voltról nagyon jó bír azt hiszem 1,5A áramot..TS1086CW-33Ez volt használva a bluetooth modul illesztőpanelemen lomexes cucc..5 Voltról nagyon jól konvertál és biztonságos is ha 5V az in..
A hozzászólás módosítva: Márc 14, 2017
(#) Mircsof válasza attika hozzászólására (») Márc 14, 2017 /
 
Idézet:
„Aki meg úgy kukázza össze annak meg működik hibátlanul”

El se hinnéd milyen igazad van! A kalapács melletti fiókból másod magával volt a modul és a rengeteg rádobált ramaty... Nem hogy külön vagy valami tartóba csak úgy csupaszon...
A hozzászólás módosítva: Márc 14, 2017
(#) attika válasza Mircsof hozzászólására (») Márc 14, 2017 /
 
Most ne érts félre ezzel nem személyeskedni akartam meg nem is rád gondoltam csak úgy nagy általánosságba mondtam, hogy ez így szokott lenni.
(#) kly válasza patexati hozzászólására (») Márc 14, 2017 /
 
Durva az a cucc oda. 200mA elég!
(#) patexati válasza attika hozzászólására (») Márc 14, 2017 /
 
Ne panaszkodj mert ha valaki megfizette a tanulópénzt az én vagyok.. Nekem rengeteg minden ment tönkre az elmúlt 30 év folyamán de csak erőlködtem.. Csodálkozom,hogy nekem sikerült megépítenem elsőre vagy 10 éve a vicsys féle órát egyáltalán..
(#) patexati válasza kly hozzászólására (») Márc 14, 2017 /
 
Elég vagy el-ég? Mást is kiszolgálhat..Nem nagy ha azt számolom,hogy nem kell tekercs..
A hozzászólás módosítva: Márc 14, 2017
(#) attika válasza patexati hozzászólására (») Márc 14, 2017 /
 
Na de azért azt ne felejtsd el, hogy azért te nem csak egy utánépítő vagy hanem azért azt is tudod, hogy mitől döglik a légy.
Kicsit több közöd van az elektronikához mint itt sokunknak aki csak utánépít, többek között én is.
(#) patexati válasza attika hozzászólására (») Márc 14, 2017 /
 
Én is utánépítek software dologban hülye vagyok..Amit tervezek az meg Paks 2 szok lenni.. Erősáramú berendezésszerelő a végzettségem talán ezért..
A hozzászólás módosítva: Márc 14, 2017
(#) Mircsof válasza patexati hozzászólására (») Márc 14, 2017 /
 
Na jó, de Paks azért nem te voltál ugye?! Ugye nem??!?!
Következő: »»   427 / 489
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem