Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Quad 405 - teljes tuning
 
Témaindító: Takee, idő: Okt 7, 2005
Lapozás: OK   21 / 26
(#) reloop válasza Renátó004 hozzászólására (») Dec 19, 2014 / 1
 
Jó az elektrolit kondenzátor.
(#) Renátó004 válasza reloop hozzászólására (») Dec 19, 2014 /
 
Rendben van köszönöm elektrolit polarizált van bent annyi hogy 47 v helyet 50,de az lényegtelen
(#) Renátó004 hozzászólása Dec 20, 2014 /
 
Sziasztok!

Vélhetően meg találtam a hibát,mint mondtam Urbán féle pdf dokumentációt használtam ott van az anyag lista,kapcsolási rajz és a be ültetési rajz.
Én úgy találtam egyszerűbbnek az építést hogy az anyaglistán értelemszerűen az R1-el kezdtem utána az R2,R3.... persze úgy hogy pl : R1:220K meg néztem a rajzon hol van így már a beültetésin be tudtam tájolni merre van,egy szónak is száz a vége az R22 nél volt a hiba az anyag listán az R22 330K ohm a kapcsolási rajzon meg 330 ohm,pontosan nem tudom még a kapcsolás működését de azt nagyjából leszűrtem hogy a T5 és T6 egyforma szerepet tölt be,egy kapcsoláson fel volt tüntetve hogy ez a védelem,T6-nál az R26 ellenállás 330 ohm ként van fel tüntetve az anyag listán a rajzon is még egy formák 330 ohm ,fel töltöm a dokumentációt valaki esetleg bele nézne? meg mondana rá valamit, mert szerintem ez volt a hiba.azt is látom hogy a tranzisztor bázisánál van és gondolom ha nagy ellenállás van a bázisnál akkor nem tud elégé kinyitni ezért szólhatott olyan halkan

Üdv
(#) Renátó004 válasza Renátó004 hozzászólására (») Dec 20, 2014 / 1
 
Le maradt a doksi
(#) reloop válasza Renátó004 hozzászólására (») Dec 20, 2014 / 1
 
A rajz szerinti a helyes érték, hiba csúszott az alkatrészlistába. A nagyobb ellenállástól idejekorán korlátozta a kimenő áramot.
(#) Renátó004 válasza reloop hozzászólására (») Dec 20, 2014 /
 
Akkor meg találtuk a hibát ,köszönöm a segítséget,remélem más nem fog beleszaladni ebbe a hibába .
(#) tyraw hozzászólása Dec 21, 2014 /
 
Hello,

Tudnátok segíteni, hogy kéne módosítani (mely alkatrészeket és milyenre) hogy rendesen meg tudjon hajtani egy quad405 4 ohmos hangfalakat?
Alapvetően ~30-32V tápfesszel használnám, annyi kimenő teljesítmény elég lenne.

Köszi
(#) Tiggey válasza tyraw hozzászólására (») Dec 21, 2014 /
 
Alapból tudja, csak "normálisan" kell megépíteni. TO3-asvégtranyó, vagy 2SC5200 és atombiztos.
(#) tyraw válasza Tiggey hozzászólására (») Dec 22, 2014 /
 
Igazából, a helyzet: van két 4 ohmos Videoton Saphir hangszóróm. Ezekhez szeretnék egy erősítőt, nem is alapoktól építeni, de venni készen, maximum kicsit modifikálni, illetve semmiképp se IC-set.
Leginkább a Quad 405-ön akadt meg a szemem, illetve van már egy itthon belőle, és szépen muzsikál. Ahogy olvasgattam nem feltétlenül örül a 4 ohmos terhelésnek.
Amiketén láttam, kb mind TO-3 tokozású végtranyóval van szerelve. Ezek alapján meg is felel a követeményeknek?
(Illetve javíts ki ha tévedek, de a terhelőimpedancia csökkentésével a tranzisztorokon átfolyó áram nő, de ezáltal a kimenő teljesítmény is. Namost, a kis zafirok 25W-osak, ergő 50W össz kimenő teljesítménynél több nem is mehet ki rájuk...)
(#) Tiggey válasza tyraw hozzászólására (») Dec 22, 2014 /
 
Teljesen stabil 4ohmon is, csak nem szabad spórolni a végtranyóval, és a hűtéssel. Csatornánként 25W-ot, még BD249C-vel is bírná. Ha TO3 tokos kivitelt veszel, teljesen jó lesz. Az hogy mit bír, ahhoz csak annyit fűznék, hogy nekem van ami 3ohmon is stabil. Építés kérdése, hogy mit bír.
(#) tyraw válasza Tiggey hozzászólására (») Dec 22, 2014 /
 
Hogy érted, hogy építés kérdése, azon kívül, hogy milyen végtranzisztorral készül?
(#) Tiggey válasza tyraw hozzászólására (») Dec 23, 2014 /
 
Például ez is QUAD 405.

03.JPG
    
(#) pjg válasza Tiggey hozzászólására (») Dec 23, 2014 /
 
Erősen felturbózva.
(#) Tiggey válasza pjg hozzászólására (») Dec 23, 2014 /
 
Nagyon kevés időm van ezekkel foglalkozni, ezért én úgy építek, hogy ne kelljen utána túrni-fúrni mert megdöglik. Szerintem így gazdaságosabb is. Egyszer kell beruházni, de tartós az eredmény.
(#) tyraw válasza Tiggey hozzászólására (») Dec 23, 2014 /
 
Úgy értettem a kérdést, hogy építés függő, hogy azon belül, mi határozza meg? Vezetékelés? Pufferkondik? Alkatrészek minősége? Végtranyók max. teljesítménye?
(#) Tiggey válasza tyraw hozzászólására (») Dec 24, 2014 /
 
Igen. Még a trafó egy lényeges kérdés. Te amire akarod használni, ahhoz egy "alap" kivitelezés bőven elég. Arról pedig van bőven infó a fórumon.
A hozzászólás módosítva: Dec 24, 2014
(#) Renátó004 hozzászólása Dec 29, 2014 /
 
Sziasztok !

El készült mind a kettő Quad 405 s panelem,ki javítottam a hibát amit az előző oldalon Reloop kollégával beszéltünk,tisztán szépen szól de meglehetősen gyengének vélem, a potméter ki tekerve próbálgattam ha nincs olyan jel szintű zeném akkor alig szól,a texas erősítőmnél meg csak feljebb kel tekerni olyankor a potit és akkor jó.Van esetleg valami ötletetek hogy lehet hogy a Quadnak nagyobb jelszint kell és ennyi a baj?
Válaszotokat előre is köszönöm .

Üdv
(#) reloop válasza Renátó004 hozzászólására (») Dec 29, 2014 / 1
 
Szia! A Texas-hoz képest kisebb a jelerősítése. A legelegánsabb egy műveleti erősítőt tenni elé, nálam is van 3x erősítéssel. Természetesen a Quad-ba is belepiszkálhatunk
(#) Renátó004 hozzászólása Dec 29, 2014 /
 
Ja értem akkor csak ennyi a probléma,féltem hogy valami baja van ,akkor gyakorlatilag TL 071 s el csinálok neki egy előerősítőt az elég is lenne .
Vélemény ?
Vagy esetleg egy Crossoverrt úgy is szeretnék majd csinálni, és azzal hajtani a rendszert
(#) Renátó004 hozzászólása Dec 29, 2014 /
 
Egyébként nagyon jó ötleteket adtál nekem eddig,köszönöm a segítségedet Reloop
(#) reloop válasza Renátó004 hozzászólására (») Dec 30, 2014 / 1
 
Nekem öröm, ha segíthetek
A Quad405 érzékenysége eredetileg nagyobb volt, arra a szintre nyugodtan vissza lehet térni.
Manapság az erősítő elején két 33k-ellenállás van (R2, R3) Bővebben: Link. Az eredeti rajz pedig 22k-t ír elő (R3, R4) Bővebben: Link Már ennyi változtatástól is másfélszeresére nő az érzékenység.
(#) Renátó004 hozzászólása Jan 1, 2015 /
 
Szilícium füsttől mentes boldog új évet kívánok mindenkinek
(#) Renátó004 válasza reloop hozzászólására (») Jan 1, 2015 /
 
Akkor azt a két ellenállást ki fogom cserélni fel tehetően ha sikerül vennem normális végfok párt hozzá mert a BD 249 nem bírja ahogy észrevettem,szerintem hamisított tranyókat szereztem mert ST Tohmson feliratos volt és állítólag az ST nem gyárt bd249-s,tegnap rágtam be utoljára a bd miatt,Szilveszteri bulira hajtottam volna a quadal 40 cm s Sal hangszórókat 8 ohmon elsőnek nem volt semmi baj a cuccal de véletlen rövidre zártam a ki menetet és el szált a vég fok párom,ki cseréltem az új tranyókra amiket vettem gyanús volt az st fel írat,meg csináltam le ellenőriztem szólt szépen kicsit feljebb tekertem azonnal le éget,és előtte más fajta bd volt benne nem st feliratos hanem simán volt valami 4 számjegyű sorozat szám rajta az bírta 8 ohmon az ilyen terhelést és olyan van a texas erősítőmbe is
(#) Renátó004 válasza Renátó004 hozzászólására (») Jan 1, 2015 /
 
De azé a bulit meg tudtuk tartani van 4 vidi hangfalam azokat le kötöttem az egyik csatornára a texasnál,a másik csatornára meg a 40 cm Somogyikat a somogyinál kicsit melegedet,azon a csatornán picit lejeb vettem a nyugalmi áramot és gond nélkül ment
(#) Alkotó válasza Renátó004 hozzászólására (») Jan 1, 2015 /
 
Véletlen rövidrezárás ellen az egyik legjobb megoldás a jó minőségű csatlakozók és kábelek következetes használata, illetve a gondos szerelés.
Szokatlan buliban erősítőt javítani.
(#) Renátó004 válasza Alkotó hozzászólására (») Jan 1, 2015 /
 
Buli előtt történt próbálgatás alatt és valóba amiket mondasz igaz,de ezenfelül szükséges ugye az is hogy ne kapkodjon az ember,sajnos túlságosan szerettem volna hogy jól sikerüljön a buli és kapkodtam :/ én hibám volt igaz ,de még buli előtt sikerült ki cserélni a tranyókat semmi baj nem volt egész addig míg nem tekertem feljebb,http://www.hestore.hu/prod_10020756.html erre a tranzistorra gondoltam mi a véleményetek ?
(#) reloop válasza Renátó004 hozzászólására (») Jan 1, 2015 / 1
 
Jó tranzisztort választottál. Nem lesz körülményes áttérni a TO-3 tokozásra? Nálam a 2SC5200 elpusztíthatatlannak tűnik eleddig. A kimenő ágban 6,3A biztosítékot használok, egyszer-kétszer (természetesen ugyan úgy kapkodásból) kiolvasztottam az erősítő károsodása nélkül
Egyszer egy kölcsönadásból leolvadt lábú BD249-esekkel kaptam vissza, azóta a hideget fújom ennél a számomra nagyon kedves erősítőnél
(#) Renátó004 válasza reloop hozzászólására (») Jan 1, 2015 /
 
Igen Reloop igazad van sokat gondolkodtam a 2sc5200 csak nem tudtam mennyire strapa bíró ,meg ugye a hűtése menyire oldható meg mert egy to3 toknak jobb gondolom a hő leadó képessége,de gyakorlatilag ha így bírja ahogy le írtad akkor bőven jó lesz nekem ,és gondolom természetesen csak a Toshibat szabad venni a 2sc5200 ból ?
(#) Renátó004 hozzászólása Jan 29, 2015 /
 
Sziasztok !

Meg jöttek a Toschiba tranzisztorok 2sc 5200 be építettem,szépen szól és nem melegszik annyira mint a bd 249 s ekkel.
(#) KarcsuZs hozzászólása Feb 20, 2015 / 1
 
Szeretném megmutatni a saját építésű Quad erősítőm.
1990 ben épült és idén lett felújítva , új tápegység kondik , potik igazi nosztalgikus élmény volt ismét szétborítani és újjá építeni .
Következő: »»   21 / 26
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem